Vonkajšie ošetrenie papilomav

Vonkajšie ošetrenie papilomav

Ošetrenie papilómov perox > Posted on March 27, 2019 by admin

PAPILÓMY A BRADAVICE ZMIZNÚ NAVŽDY

 • Rýchl, jednoducho a spoľahliv! Bez bolesti a jaziev!
 • Viditeľný výsledok za 3 dni!
 • Ničí papilómy a bradavice raz a navždy

Dozvedieť sa viac .

Výskyt nádorov na koži vo forme papilomav alebo bradavíc zriedka spôsobuje veľa problémov. Môžu sa však stať skutočnými estetickými katastrofami, ak miestom ich lokalizácie je tvár alebo exponovaná pokožka. Tiež nepríjemnosti, ako takýto rast prinesie v prípade neustáleho pasenia jeho odevov. Takáto interakcia je plná trauma papilloma, čo vedie k krvácaniu a zápalu kože.

Existuje veľa poddruhov týchto benígnych novotvarov, ale väčšina z nich je spôsobená infekciou tela ľudským papilomavírusom (HPV) a jeho prechodom do aktívneho štádia.

Čo je papilloma a ako ho odlíšiť od bradavíc?

Papilloma je rast, mäkký, farba sa zhoduje s kožou (niekedy sa môže líšiť o jeden alebo dva odtiene od farby kože). Narost je mierne zúžený na základňu (u ľudí sa zúžená časť nazýva „noha“).

Veľkosť papillomy je malá, ich priemer zriedka dosahuje 8 mm. Narast je kombinácia vláknitých buniek, krvných ciev a nervových zakončení.

Spôsob penetrácie HPV je domácnosť alebo kontakt, ako aj sexuálny prenos. Možné je aj infekcie dieťaťa matkou – to sa týka tehotných žien a matiek, ktoré dojčia.

Otázka rozdielu medzi papilómami a bradavicami obťažuje mnohých pacientov. Nemusíte sa však obávať, pretože terapia niektorých a iných sa nelíši.

Niektorí upokojia tých, ktorí sa prvýkrát objavili na koži týchto nepozvaných hostí, s vedomím, že papilomómy sú typom benígnych novotvarov, ktoré takmer nie sú náchylné na premenu na onkologické ochorenia. Výnimkou sú genitálne bradavice (typ papillomy, ktorej dislokáciou sú sliznice pohlavných orgánov). Vytvárajú riziko rozvoja rakoviny.

Zoznámte sa s peroxidom vodíka!

Známy už od detstva, peroxid alebo, podľa vedy, peroxid vodíka (H2O2) je chemické antiseptikum, ktoré nemá v prírode analógy. Jeho tvorba je spojená s umelým pridaním molekuly vody s voľným kyslíkom. Výsledná látka je kvapalina bez výraznej farby, s mierne kyslou vôňou. Úplne náhodou to vynašiel Louis Terano, ktorý uskutočnil experiment kombinovania peroxidu bárnatého s kyselinou sírovou. Prvý názov náhodne získanej látky bola „oxidovaná voda“.

Antiseptický účinok peroxidu je spojený s uvoľňovaním aktívnych molekúl kyslíka pri kontakte s poškodeným epitelom, oxidáciou, koagulovaným proteínom sa rozloží a rana sa očistí od kontaminácie a hnisavého vylučovania. Uvoľnený kyslík navyše bráni množeniu patogénnych mikroorganizmov. Pena vytvorená reakciou molekúl kyslíka s krvnými enzýmami má trombogénny účinok na kapiláry.

Odstránenie papilomómov peroxidom vodíka

Použitie peroxidu vodíka z papilómov podľa hodnotení pacientov, ktorí použili túto metódu domácej liečby, je pomerne účinné a má niekoľko výhod:

 • Rozumná cena;
 • Povolenie na použitie pre deti od narodenia;
 • bezbolestné;
 • Prípady nežiaducich reakcií sa nepozorovali.

Samozrejme, že nie všetko je také bez mračna. Na úvod, účinnosť tejto metódy v lekárskej praxi nie je potvrdená. Po druhé, použitie peroxidovej terapie vyžaduje veľa času a prísne dodržiavanie pokynov na použitie.

Ošetrenie papilómov peroxidom vodíka

Na kauterizáciu papilomavostí sa hodí 3% roztok peroxidu vodíka. Pred začatím liečby je potrebné otestovať možné alergické reakcie:

 1. Naneste niekoľko kvapiek peroxidu na chrbát ruky.
 2. Počkajte pol hodiny.
 3. Preskúmajte prítomnosť pokožky, ktorá liek spôsobila, sčervenenie alebo pálenie.

Vonkajšie ošetrenie papilomav

Ak sa nepozoruje žiadna alergická reakcia, liečba sa môže začať. Za týmto účelom každý deň na rast aplikujte peroxid vodíka. Je vhodné vykonať postup v rovnakom čase 3-4 krát denne. V žiadnom prípade by liečba nemala prerušiť. Inak to nebude mať žiadny účinok. Počet postupov potrebných na dosiahnutie výsledku je čisto individuálny. Jeden je postačujúci 3 postupy a druhý bude potrebovať všetkých 10.

Určite počkajte, že okamžitý výsledok nestojí za to. Po jednom alebo dvoch zákrokoch si nemusíte všimnúť žiadne zmeny stavu novotvaru. To neznamená, že liečba by sa mala zastaviť. Priemerná doba trvania kauterických papilomónov používajúcich peroxid vodíka je 7 dní.

Ak nie je čas na procedúry liečby papilomavírusom, je možné ich nahradiť obkladom. Zvlhčite kúsok gázy peroxidom a pripevnite ho náplasťou. Odporúča sa aktualizovať takúto komprimáciu po zaschnutí, najmenej však 2 hodiny. Výsledok aplikácie obkladu sa stáva viditeľným rýchlejším – po 3 až 4 dňoch liečby.

Ak sa ošetrenie vykonáva správne, papilóm by mal vyschnúť a úplne sa oddeliť od pokožky. Musíte byť pripravení na možný relaps na rovnakom mieste.

Spracovanie papilómov metódou peroxidu vodíka číslo 2

Jasný fanúšik liečby peroxidu vodíka Ivan Pavlovich Neumyvakin navrhol svoju pomoc, ako sa zbaviť papilomavcov. Medzi lekármi neexistuje zhoda v tom, či sa peroxid môže použiť na boj proti nežiadúcim rastom. I.P. Neumyvakin je presvedčený o účinnosti prijímania peroxidu vodíka vo vnútri.

Prijímanie sa navrhuje podľa tohto systému:

 • Prvý deň: zmiešajte 50 ml vody a jednu kvapku 3% peroxidu. Užívajte s jedlom a rozdeľte porciu na rovnaké časti;
 • Druhý deň: 2 kvapky peroxidu sa zmiešajú s rovnakým množstvom vody.
 • Deň tri desiatky: denne pridajte 1 kvapku peroxidu, desiaty deň by malo byť 10 kvapiek.
 • Prestávka 2-3 dni.
 • Pokračujeme v liečbe až do úplného zotavenia s prestávkami niekoľko dní. Každé ďalšie štádium liečby sa začína predchádzajúcim stupňom pred prerušením množstva kvapiek peroxidu.

Ako a pomocou toho, ako sa zbaviť papilómov, je podnikanie každého. Aj keď uprednostňujeme domáce liečebné metódy, nemali by sme zabúdať, že na boj proti základnej príčine HPV je potrebný integrovaný prístup vrátane použitia antivírusových a imunostimulačných látok. A preto sa nemožno odvolať na odborníka.

PAPILLOMA (ľudský papilomavírus)

Príčiny, diagnostika, liečba.

Odstránenie papilomómov peroxidom vodíka. Preskúmania a odporúčania.

Všetci od detstva si pamätajú, že si strhli kolená a porezali peroxidom vodíka a tento liek je v každej súprave prvej pomoci. Aká je táto dezinfekčná látka so vzorcom H2O2,pretože v prírode neexistuje? História peroxidu vodíka má viac ako 200 rokov. Pri vykonávaní chemických experimentov sa Louis Terano rozhodol kombinovať kyselinu sírovú a peroxid bárnatý. Výsledkom tejto konkrétnej chemickej reakcie bola výroba látky podobnej obyčajnej vode. Táto látka však bola dvakrát ťažšia ako voda, odparovala sa pomalšie a rozpustila sa v samotnej vode v akomkoľvek pomere. Vynájdená látka sa volala „oxidovaná voda“. Na lekárske účely sa 3% peroxid vodíka používa ako vonkajšie činidlo na menšie poškodenie kože. Na ranu sa uvoľňuje kyslík (vytvára sa biela pena) a rana mechanicky čistí od patogénov. Alternatívne spôsoby spracovania naznačujú, že peroxid vodíka sa používa neštandardným spôsobom, napríklad na odstránenie papilomavostí. Pozrime sa na štúdium tohto problému.

Peroxid vodíka: účinky na papilómy.

Papilómy nie sú len esteticky príjemné, ale spôsobujú aj veľa nepríjemností. Napríklad v oblastiach, ktoré sú neustále v kontakte s odevom, môžu byť zranené, zapálené alebo dokonca vykrvené. Sú to benígne novotvary. Ich veľkosť je 1 až 2 centimetre.

Nosiče papilomavírusu (HPV) tvoria viac ako 75% svetovej populácie. Prenáša sa prostredníctvom kontaktného domu HPV a pohlavného styku. Vzdelávanie sa môže objaviť na ktorejkoľvek časti tela, najčastejšie sa však vyskytuje v slabinách, v podpazuší a pod prsnými žľazami u žien. Papilómy tiež môžu rásť na slizniciach úst, nosa a pohlavných orgánov. Začínajú sa objavovať na pozadí zníženej imunity vyvolanej prechladnutím, podchladením, stresom, antibiotikami.

Peroxid vodíka je antiseptikum, ktoré pôsobí na patogény. Keď sa roztok dostane na papillomu, rozloží sa na kyslík a vodu. Kyslíkové molekuly začínajú ničiť štruktúru benígnych porastov. Peroxid vodíka je možné odstrániť všetky druhy papilómov: genitálne bradavice, bradavice, akrochordy.

Predpokladá sa, že peroxid vodíka nespôsobuje organizmu žiadne poškodenie, takže ho veľa liečiteľov tradičnej medicíny odporúča ako prostriedok na nápravu vrátane odstránenia papilomónov.

Ako odstrániť papilómy peroxidom vodíka: obľúbené recepty.

Na odstránenie papilomómov je možné použiť 3% peroxid vodíka. Liečba je založená na dlhodobej a pravidelnej liečbe nádoru peroxidom vodíka. Po dennom ošetrení každých 5 až 6 hodín bude viditeľný výsledok zrejmý najskôr o týždeň neskôr, keď sa papilloma úplne oddelí od zdravej pokožky. Postup pri liečení papilomómov by mal byť úplne bezbolestný, nemali by sa vyskytovať žiadne nepríjemné pocity, pálenie a brnenie. Po úplnom odstránení papillomy sa formácia často objavuje na rovnakom mieste. Pred začatím liečby je nevyhnutné vykonať individuálny test intolerancie. Stačí aplikovať peroxid vodíka na pokožku na zadnej strane ruky. Ak do 30 minút nie je zistená žiadna reakcia (svrbenie alebo sčervenanie), potom je možné nástroj bezpečne používať. Ak sa vyskytnú alergické reakcie, neodporúča sa používať peroxid vodíka na odstránenie papilómov. Účinok peroxidu vodíka na papilómy je individuálny. Na to, aby niekto úplne zabudol na problém, stačí tri dni a pre niektorých ľudí je nemožné zbaviť sa nepríjemných formácií aj po 7 dňoch.

Je možné ošetriť postihnuté oblasti pokožky nielen vyššie opísaným spôsobom, ale pravidelné ošetrenie sa môže nahradiť komprimáciou na ošetrenie peroxidom vodíka. Gázový tampón sa navlhčí peroxidom vodíka a pripevní sa náplasťou priamo na papillomu. Výmena obkladu sa vykonáva každú pol hodinu. Po 3 až 4 dňoch by papilloma mala odpadnúť.

Vonkajšie ošetrenie papilomav

Pre väčšiu účinnosť môžete použiť peroxid vodíka s dubovou kôrou. Kôra sa naleje pol pohára vriacej vody a naplní sa deň. Voda by sa mala vypustiť a do zvyšnej šťavy pridať lyžicu peroxidu. Miešajte a chladte. Hmota sa aplikuje na papillomu trikrát denne, obklad sa obalí filmom. Musíte si ponechať 30 minút. Umývanie obkladu by malo byť teplé mlieko. Priebeh liečby je 3 týždne, bez ohľadu na to, v ktorom štádiu papilómy odpadli.

Populárnym spôsobom, ako sa zbaviť papilómov, je metóda Naumuvakin. Akademik I.P. Naumyvakin je známy svojou prácou v oblasti peroxidu vodíka. Tvrdí, že peroxid vodíka je schopný obnoviť narušené procesy v tele a zmierniť choroby vrátane infekcie papilomavírusom. Akademik navrhuje, aby sa peroxid vodíka zaviedol do vnútra na zničenie patogénnych baktérií a vírusov cirkulujúcich v krvi. Príjem peroxidu vodíka zvyšuje obranyschopnosť tela, riedi krv. Aby ste sa zbavili papilómov, odporúča sa používať peroxid vodíka nasledovne:

– Prvý deň – jedna kvapka peroxidu vodíka na 50 ml vody. Táto časť je rozdelená do 3 dávok. Potrebujete piť s jedlom.

– Druhý deň – do rovnakého množstva vody pridajte 2 kvapky peroxidu vodíka.

Ďalej každý deň zvyšujeme množstvo peroxidu vodíka o jednu kvapku, takže pokračujte do 10 dní.

Ak peroxid vodíka nepomohol zbaviť sa papilómov, mali by ste sa poradiť s lekárom a vyšetriť.

Kontraindikácie použitia peroxidu vodíka na odstránenie papilomómov.

Je zakázané spracovať formácie peroxidu vodíka, ktoré sa nachádzajú na slizniciach úst, nosových dutinách a genitáliách.

Chov papilómov metódou Neumyvakin je prísne zakázaný v týchto prípadoch:

1. Individuálna neznášanlivosť.

2. Herpetiformná dermatitída.

3. Chronická choroba pečene a obličiek.

4. Choroby štítnej žľazy.

5. U tehotných a dojčiacich matiek je povolené používať peroxid vodíka, ak sa papilómy zbavujú iba zvonka.

Zborník akademika Neumyvakina nedostal uznanie úradného lekárstva. Okrem toho je prísne zakázané používať peroxid vodíka vo vnútri úradného lieku. Dôkazová základňa, ktorá naznačuje, že liek sa môže zbaviť papilomónov, nie.

Moderné prípravky na papilómy

Liečba infekcie vírusom papillomu zahŕňa komplexný prístup. Aj keď používate nekonvenčné metódy, napríklad liečbu peroxidom vodíka, stále musíte problém s ochorením odstrániť. To sa nezaobíde bez imunomodulačných liekov, takže je nevyhnutné ísť k lekárovi.

K dnešnému dňu je najúčinnejšou drogou pre papilomómy: Papifexová droga pre papilomómy

Odstránenie papilómu peroxidom vodíka

Bradavice alebo papilómy sú pre mnohých moderných ľudí „zlým snom“. Sú to určité útvary na koži, ktoré sú často nezhubné. Veľkosť takýchto „škodcov“ môže byť od 2 milimetrov do 2 centimetrov.

Peroxid vodíka – cenovo dostupný liek na papilómy

Stručný opis choroby

Je potrebné vziať do úvahy, že papilóm spôsobuje HPV, ktorého nosič je asi 75% ľudí. Môžu sa objaviť absolútne, kdekoľvek – na ľudskom tele nie je také miesto, ktoré by bolo chránené pred papilomómami, ale najčastejšie sa nachádzajú na nohách, dlaniach a krku.

Vonkajšie ošetrenie papilomav

Nebuďte prekvapení, ak si všimnete podobnú formáciu na tele doslova bezprostredne po:

 • trpel dlhotrvajúcim chladom;
 • antibiotiká sa užívali dlho;
 • trpel vážnym stresom;
 • podchladené alebo máte zníženú imunitu.

Vedci dokázali, že papilómy ako také nemôžu poškodiť ľudské telo, ale je ľahké priniesť veľa nepohodlia.

Čo robiť, aby ste sa zbavili tohto problému? Ak človek necíti žiadne príznaky bolesti a bradavice mu jednoducho bránia? Aké ošetrenie možno predpísať? Peroxid vodíka z papilomómov je dobrou alternatívou k mnohým liekom!

Liečba papilomavín peroxidom vodíka bude dostatočne účinná, iba ak budete postupovať podľa jednoduchých pravidiel. Pravdepodobne každý chápe, že takáto terapia bude vyžadovať veľa času, pretože po jednom zákroku papilóm nezmizne navždy – buďte trpezliví a budete mať úspech.

Antibiotiká oslabujú imunitu a vyvolávajú rast.

Prevažujúce strany peroxidu vodíka

Papilómy na tele môžu znamenať iba jednu vec – v tele je zaznamenaná prítomnosť ľudského papilomavírusu. Moderná medicína už dokázala, že existuje veľké množstvo odrôd tohto vírusu a každá z nich sa môže prejavovať zvláštnym spôsobom. Pamätajte, že vírus sa prvýkrát dostane do tela v dôsledku prasklín, ktoré sa tvoria v určitých oblastiach pokožky, poraneniach a škrabancoch.

Na boj proti HPV sa používajú externé aj interné špeciálne lieky – peroxid sa môže používať v oboch verziách. Podľa Neumyvakinu tento liek môže pomôcť zbaviť sa rôznych baktérií, vírusov a húb, ktoré sa skrývajú v ľudskom tele. Profesor s cieľom dokázať toto tvrdenie vyvinul špeciálny systém, ktorý mnohým pomáha dosiahnuť pozitívny výsledok.

Pred začatím tohto typu liečby musíte starostlivo preskúmať kontraindikácie. Ak sa chcete zbaviť nežiaducich papilomavostí na tele, môže byť náprava kontraindikovaná, ak:

 • máte individuálnu neznášanlivosť;
 • ste tehotná;
 • máte chronické choroby gastrointestinálneho traktu alebo pečene;
 • počas laktácie, hypotyreóza.

Je potrebné zohľadniť pozitívne aspekty, na základe ktorých mnohí ľudia uprednostňujú túto možnosť liečby:

 • cenová politika liekov – dostupná pre všetkých;
 • je možné aplikovať aj na deti v ranom veku;
 • liečba je účinná spolu s úplnou bezbolestnosťou;
 • žiadne vedľajšie účinky.

Opäť je potrebné vziať do úvahy moment nedostatkov tejto metódy, pretože nikto vám nemôže s dôverou povedať, že existujú dôkazy o účinnosti takéhoto prístupu.

Neumyvakin tvrdí, že to je presne ten prípad a ako „odôvodnenie“ ponúka veľa spätnej väzby od spokojných pacientov, ako aj z rôznych štúdií.

Zvážte tiež skutočnosť, že takáto terapia je veľmi dlhý proces, ktorý by nemal mať povolený kurz. Nemôžete vynechať ani jednu reláciu liečby papilomavov, pretože inak musíte všetko začať od nuly.

Ochorenie pečene – kontraindikácia na odstránenie peroxidu rastu

Peroxid vodíka a jeho liečivé vlastnosti

Je známe, že peroxid sa používa v modernej medicíne je veľmi aktívny – vzhľadom na to, že tento nástroj má antiseptické vlastnosti, lieči rôzne rany, rany a popáleniny. Droga je účinná vďaka skutočnosti, že obsahuje kyslík aktívne formy – keď sú kombinované s organickou hmotou, môžu mať celkom silný účinok v boji proti mikróbom a baktériám.

Ak dôjde k chemickej reakcii, uvoľnia sa molekuly kyslíka, ktoré potláčajú životnú aktivitu mikroflóry v patológii. Ak sa činidlo zmieša s krvou, uvoľní sa pena, ktorá pomôže vyčistiť ranu a ovplyvniť jej rýchle hojenie. Voda, ktorá je súčasťou lieku, je okamžite absorbovaná ľudským telom. Peroxid vodíka sa používa pri liečbe:

Vonkajšie ošetrenie papilomav

 • zápal prínosových dutín;
 • periodontálna choroba;
 • abnormality v kardiovaskulárnom systéme atď.

Táto metóda však nemôže byť hlavným riešením – používa sa ako sprievodná možnosť.

Na telo môžu mať nasledujúce účinky peroxid:

 • antioxidant – odstráni toxíny z tela;
 • normalizuje acidobázickú rovnováhu;
 • nasýtiť bunky tela kyslíkom;
 • pomôže v boji proti radikálom;
 • omladzuje a regeneruje bunky.

Sinusitída sa dá liečiť aj peroxidom.

Peroxid používame externe

Ako už bolo zrejmé, odstraňovanie papilomavín peroxidom vodíka je dlhý proces, preto bude potrebná trpezlivosť: pravidelne ošetrujte výrastky na pokožke. Aby ste vyliečili papilomavatózu, musíte kvapku každých 5 až 6 hodín na jednu kvapku liečiva nechať klesnúť. Peroxid sa nanáša na postihnuté miesto tampónom alebo vatovým tampónom. Procedúra je úplne bezbolestná, pretože ak cítite pálenie alebo brnenie, musíte sa bezodkladne poradiť s odborníkom.

Ako ukazujú štatistiky, prvé výsledky môžete vidieť za 5-7 dní. Počas tohto obdobia výrastky vyschnú a oddelia sa od zdravej pokožky. Vylúčte však, že bradavice sa po určitom čase objavia znova na rovnakom mieste – nie je to potrebné.

Predtým, ako začnete používať peroxid vodíka, vykonajte malý test na odstránenie neznášanlivosti pokožky liekom. Nemusíte robiť zložité manipulácie – jednoducho dajte peroxid na dlaň a sledujte, čo sa stane. Ak vaša pokožka nezčervená, neodlupuje sa a svrbí – bezpečne pokračujte v liečbe. Vezmite prosím na vedomie, že pri takomto ošetrovaní môže byť koža okolo bradavíc mierne bledá a veľkosť papilám samotných sa môže zmenšiť. Môže to znamenať iba jednu vec – robíte všetko správne!

Nezabudnite, že každý organizmus je individuálny a viacnásobné prehľady naznačujú určitú nekonzistentnosť. Pre niektorých je to takáto metóda – skutočná prútik a papilomavírusy zmiznú už za dva dni a niekto vytvorí pleťové vody na tri týždne a nemôže sa problému zbaviť. Každý proces je individuálny.

Účinok peroxidu sa prejaví približne jeden týždeň po začiatku jeho používania.

Neumyvakin a liečba

Keď pochopíte, že peroxid je váš organizmus vnímaný normálne, má zmysel dozvedieť sa viac o technike, ktorú navrhuje profesor Neumyvakin.

Liečba peroxidom vodíka neumyvakínu už bola testovaná mnohými ľuďmi. Profesor dokazuje účinnosť takejto liečby pomocou viacerých štúdií, ale tiež hovorí, že pred začiatkom liečby by mal byť každý človek vyšetrený lekárom a konzultovať s ním túto tému.

Osobitná starostlivosť by sa mala venovať, ak plánujete používať liek pre deti do 7 rokov. Hlavnou úlohou tejto liečby je zvýšenie imunity. Z tohto dôvodu sa v tele aktivujú ochranné reakcie a boj proti HPV sa uskutoční v nezávislom režime.

 1. Získajte 3% peroxid vodíka, ktorý budete užívať v budúcnosti.
 2. Pokiaľ ide o recepciu, existujú určité pravidlá: 2 kvapky lieku sa pridajú do pol pohára vody a vypijú sa celý deň pred jedlom – toto je prvý deň.
 3. Po každom nasledujúcom čase sa musí počet kvapiek zvýšiť o 1.
 4. Po dosiahnutí dávky 10 kvapiek sa liečba preruší.
 5. Po niekoľkých dňoch sa terapia obnoví z dávky, pri ktorej ste skončili, t.j. 10 kvapiek a vydrží, kým sa problému nezbavíte.

Nezabudnite, že bude potrebné nejakú dobu prerušiť liečbu, aby ste nepoškodili zdravie – počas liečby si robte malé dvojdňové prestávky.

Poďme to zhrnúť

Peroxid vodíka na ošetrenie papilomavín je pomerne účinným riešením, ale mnohí mu neriskujú, pretože to môže trvať veľmi dlho. Ak sa rozhodnete raz a navždy zbaviť nenávidené papilómy, použite tento nástroj s veľkou trpezlivosťou. V opačnom prípade – stačí konzultovať s odborníkom – nechajte mu predpísať rýchlejšiu liečbu (deštrukcia kryoformou alebo chirurgický postup).

Buďte opatrní a riaďte sa vyššie uvedenými odporúčaniami – v takom prípade budete môcť problém vyriešiť. Aby bol výsledok efektívnejší, skúste sa vzdať zlých návykov, viesť zdravý životný štýl a preveriť svoju stravu.

Leave a Reply