Typ ošetrenia papilómom 33

Typ ošetrenia papilómom 33

Genitálne papilómy: príčiny a spôsoby liečby

ľudský papilomavírus je zďaleka jedným z najčastejších a ak je asi pred piatimi rokmi, bola diagnóza nie je tak často, ale teraz asi 50 percent pacientov v vyhlásení odhalí jeho meno. A vírus sa môže prejaviť v akejkoľvek časti tela. Jedným zo zraniteľných miest sú pohlavné orgány.

Príčiny papilómov

Hlavné príčiny papilómov

Ako už bolo spomenuté vyššie, jedným z hlavných dôvodov, prečo sa ľudské papilómy môžu objaviť na intímnych miestach, je prenikanie ľudského papilómu do tela vírusu. A infekcia sa môže vyskytnúť kedykoľvek.

Hlavnými dôvodmi sú:

 • Sexuálne infekcie, ktoré výrazne oslabujú celý imunitný systém. Z tohto dôvodu je potrebné čo najskôr ich liečiť a identifikovať.
 • Častá zmena sexuálnych partnerov, keď nie je jasné, či je chorá alebo nie.
 • Nechránený pohlavný styk, zvlášť keď pár nepoužíva kondóm, pretože sú jedným z najspoľahlivejších spôsobov, ako ochrániť svoje telo pred vniknutím baktérií, baktérií a vírusov.
 • Nedodržiavanie pravidiel osobnej hygieny, menovite používania uterákov, spodnej bielizne atď.
 • Nie je udržiavanie čisté počas dodávky, keď vírus môže ísť z matky na dieťa.
 • Fajčenie, ktoré veľmi oslabuje ľudské telo.
 • Podvýživa, v dôsledku ktorej telo dostane menej potrebných živín (vitamíny a stopové prvky).
 • Problémy s hormónmi, čo vedie k poruche.

Vzhľadom k tomu, že toto ochorenie je často bez príznakov, sa ukázalo, papilloma sa môže prvé dni neboj, dobu, po ktorú budete potrebovať na začatie liečby, vždy neprijatý. Ale ako je to len možné pri vedení zdravého životného štýlu, môžete chrániť pred vírusom, a tým aj vzhľad bradavice na genitáliách.

Kde sú papilómy

Zvyčajne sa ľudský papilomavírus správa veľmi agresívne a po chvíli (a najdlhšia doba je tri mesiace) choroba sa začína prejavovať.

Približne 70 percent ľudí, ktorí sa stretnú s chorými, sa nakazí a iba 30 percent z dôvodu dobrej imunity a rýchlej reakcie tela sa tomu vyhne.

Ak hovoríme o papilómoch na pohlavných orgánoch, ide o malé rastliny alebo naopak o veľké rastliny, ktoré sú veľmi podobné “karfiolu”.

U žien sa najčastejšie nachádzajú papilómy na nasledujúcich miestach:

 • Na labkách. Na tomto mieste ženy často vidia rasty sami, pretože môžu zasahovať počas “ranného a večerného záchodu”.
 • V vulve je zároveň veľmi ťažké si všimnúť papilómy na tomto mieste nezávisle.
 • Vo vagíne a na tomto mieste môžu byť jednoduché aj viacnásobné. A len ich môže vidieť špecialista.
 • Rasty u žien možno nájsť aj na krčku maternice, čo je veľmi nebezpečné a môže narušiť bežný proces počatia, ako aj okolo konečníka. Vzniknuté papilómy vo vagíne môžu tiež začať narúšať normálne močenie. A len s touto možnosťou sama žena bude venovať pozornosť nepohodlie.

Ak hovoríme o mužoch, potom môžu mať papilómy:

 • Na penisu, ktorý sa najčastejšie vyskytuje, je to jedno z najzraniteľnejších miest.
 • Na koži okolo penisu, môžu byť jednoduché alebo môžu vyrastať do veľkých skupín.
 • V oblasti šourku.
 • V oblasti konečníka.

Zvyčajne je každá osoba pozorná na svoje zdravie a niekedy dokonca aj na prevenciu jeho pohlavných orgánov. Pomocou tohto prístupu si môžete nezávisle všimnúť zmeny, ktoré sa objavili. A papilómy sa môžu objaviť za niekoľko hodín, to znamená, že ráno človek dosiahol absolútne zdravý stav a večer už našiel bradavice v sebe.

Doba inkubácie a cesty infekcie

Je to len to, že papilóm sa nemôže objaviť na pohlavných orgánoch. Bude to predchádzať infekciou, ktorá sa môže vyskytnúť jedným z nasledujúcich spôsobov:

 • Počas pohlavného styku, keď ľudia nepoužívajú kondómy.
 • V domácom prostredí, keď žijú spolu, používajte len okuliare, lyžice, uteráky.
 • Počas podávania testov a iných lekárskych zákrokov, počas ktorých lekári a zdravotné sestry nedodržiavajú pravidlá na dezinfekciu nástrojov a použitie jednorazových injekčných striekačiek.
 • Počas pôrodu, a to v momente, keď dieťa prechádza cez pôrodný kanál.

Existujú dokonca prípady, kedy bol personál nemocníc a polyklinik infikovaný ľudským papilomavírusom počas manipulácie s pacientom.

Mnohí sa mýlia a myslia si, že nie je možné infikovať všetkých. V skutočnosti s nechráneným pohlavným stykom, ako aj s nedodržiavaním osobnej hygieny a základných pravidiel je absolútne všetko ohrozené, to znamená, že sa môžu nakaziť.

Pokiaľ ide o inkubačné obdobie, je to 12 mesiacov.

Najčastejšie sa však objavia prvé príznaky po troch alebo šiestich mesiacoch od času infekcie.

Diagnóza genitálnych papilómov

Testovanie vírusu papilómu

Diagnostika papilómu na pohlavných orgánoch je veľmi jednoduchá. Niekedy ani nemusíte kontaktovať špecialistu, aby ste pochopili, čo to je. Vo väčšine prípadov sa však ľudia stále uchýlia do pomoci lekárov a zaznamenávajú sa na recepcii.

Počas vymenovania lekár vykoná dôkladné vyšetrenie genitálií. Po vyšetrení môže dokonca zistiť viac papilómov, ako sa človek domnieva, pretože tam sú jednoducho miesta, ktoré nemožno pozrieť sám. Po zistení výrastkov môže lekár odobrať škvrnu, rovnako ako vzorku tkaniva, aby presne pochopil, že ide o papilóm a nie o žiadny iný rast.

V prípade, že sa papilómy našli vo vagíne, možno potrebujete Papanikový test, ktorý poskytne presný výsledok. Niekedy sa bradavice zistia náhodou a zatiaľ čo neprinesú ľuďom žiadne nepríjemné pocity.

S takýmto postupom lekár predpíše analýzu PCR, ktorá presne určuje typ vírusu, ako aj určuje stupeň onkogenity.

Stupeň onkogenity určuje len preto, že prítomnosť papilómov v pošve môže byť spojená s ranným aj neskorším štádiom rakoviny krčka maternice. Keď bola diagnóza urobená, lekár predpíše špeciálnu liečbu, ktorá je zameraná na zníženie celkovej aktivity vírusu v tele, ako aj na elimináciu rasov.

Liečba papilómami

Metódy liečby papilómami

Genitálne bradavice, na rozdiel od ich vzhľadu na inom mieste, sami miznú veľmi zriedkavo a okrem toho majú vysoký stupeň infekčnosti. Preto ak sa nájde (čo v skutočnosti nie je ťažké), mali by ste okamžite začať liečiť.

Samotné ošetrenie bude zahŕňať:

 • Obnova a korekcia ochranných vlastností tela.
 • Odstránenie papilómov.

Všetky tieto akcie sa vykonávajú súčasne, pretože s použitím niektorých liekov na odstránenie papilómov môže imunita ešte viac oslabiť a preto liečba bude nepresvedčivá.

Posilnenie imunity

Zvláštna úloha pri liečbe bradavíc na pohlavných orgánoch je posilnenie ochranných vlastností tela, pretože inak po odstránení papilómov sa objavia opäť čoskoro. Najskôr, aby sa posilnila imunita, je potrebné začať správne jesť, a to jesť viac ovocia, zeleniny a mäsa, ktoré obsahujú všetky vitamíny a minerály potrebné pre ľudské telo. A je známe, že ak je v tele dostatok prvkov (nie je žiadny deficit), imunita je dobrá.

Okrem správnej výživy musíte začať užívať určité lieky.

Medzi nimi často nájdete:

 • Tinktúra echinacea, ktorá prirodzene môže zvýšiť imunitu. Niektorí ľudia však môžu mať počas prijatia alergickú reakciu.
 • Probiotiká. Väčšina lekárov verí, že ak je črevná mikroflóra dobrá, potom je telo chránené. A v skutočnosti. Z vykonaných štúdií možno konštatovať, že ľudia s dysbiózou sú chorí oveľa častejšie, než pacienti s črevom sú v poriadku.
 • Prípravky založené na interferóne, ktoré aktivujú imunitné sily tela.
 • Niekedy lekár môže predpísať špeciálne injekcie na zvýšenie imunity. Ale kvôli tomu musia existovať vážne dôvody a presné menovania.

Video. Liečba papilómami.

Odstránenie papilómov

Dnes používajú lekári niekoľko metód, ktorými môžete odstrániť papilómy na pohlavných orgánoch.

Tieto metódy zahŕňajú:

 • Vystavenie liekom. Najčastejšie sa používajú také nástroje ako Verrumal (ktoré obsahujú kyselinu salicylovú, ktorá má sušiace vlastnosti). Musí sa používať dvakrát alebo trikrát denne. Podofiloky (kvôli podofylotoxínu zabraňujú rozdeleniu buniek), ktoré by sa mali používať veľmi opatrne a mali by sa aplikovať iba na poškodené oblasti, aby sa zabránilo poškodeniu zdravých tkanív. Imiquimod, ktorý pomáha zlepšiť výkon imunity.
 • Chirurgické odstránenie. Môžete odstrániť bradavice v jednom z salónov pomocou lasera alebo dusíka. To je len taká likvidácia je slušná a berú peniaze najmä z výpočtu jedného papilómu. Aplikácia do salónov má zmysel, keď existuje niekoľko papilómov. Ale tiež sa stáva, že asi 10-20.
 • Nedávno bol vyvinutý spôsob odstránenia bradavíc pomocou prístroja Surgitron. S ním môžete ľahko odstrániť bradavice na genitáliách, a okrem toho, že by bolo členitý tkanivo, bude aj jej dezinfekcia byť vykonané, čo vylučuje možnosť vzniku nových papillom v dôsledku rôznorodosti vírusu na koži.

V skutočnosti, napriek veľkému počtu spôsobov, ako odstrániť papilómy, žiadna z nich nemôže byť nazvaná absolútna. Niekedy sa stane, že po chirurgickom odstránení papilómu na jednom mieste, osoba doslova nasledujúci deň ju nájde v inom. To isté platí pre používanie chemikálií, z ktorých každá nie je univerzálna.

Prevencia papilómov

Aby ste si nemysleli, čo je potrebné urobiť, aby ste sa zbavili papilómov na pohlavných orgánoch, stačí dodržiavať nasledujúce pravidlá:

Typ ošetrenia papilómom 33

 1. V priebehu pohlavného styku vždy používajte kondómy, najmä ak nie je trvalým a netestovaným partnerom.
 2. Pokúste sa vyhnúť náhodným pripojeniam.
 3. Začnite liečiť papilómy v najskoršom štádiu ich výskytu, to znamená bezprostredne po detekcii a nečakajte, kým ich prejdú sami.
 4. Vždy začať liečbu až po návrate k lekárovi.
 5. Používajte iba uterák.

Ak dodržiavate vyššie uvedené pravidlá, môžete sa chrániť pred infekciou vírusom ľudského papilómu.

Genitálne bradavice sú veľmi nebezpečné, pretože nesprávna liečba (alebo všeobecne jej neprítomnosti) môže nielen rásť, ale sa regenerovať do zhubných nádorov.

Preto pri výskyte akéhokoľvek podozrenia na tvorbu papilómu je potrebné okamžite objaviť lekára, ktorý presne diagnostikuje av prípade potreby určí alebo navrhne liečbu.

Ženské genitálne papilómy sú nebezpečné

Genitálne papilómy alebo genitálne bradavice sú druhom prejavu infekcie ľudským papilomavírusom (HPV).

Vo všeobecnosti ide o benígny proces v prírode, avšak za určitých podmienok môže trvať na malígnych formách.

Okrem toho je to jediná skupina vírusu s preukázanou schopnosťou spôsobiť rakovinu.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Podľa rôznych údajov je až 70% populácie HPV. A 35 druhov má špecificitu vo vzťahu k sexuálnej sfére.

papillomavírus Infikuje epitel hlien pohlavných orgánov za nasledujúcich podmienok:

 • prítomnosť mikrotraumatických slizníc;
 • dostatočná sexuálna aktivita, to znamená HPV – infekcia mladých ľudí.

Vo väčšine prípadov sa ochorenie ihneď nevyvinie. Od okamihu infekcie s nízko koagulovanými kmeňmi až po vznik klinických foriem trvá od 1 do 3 mesiacov.

Tvorba dysplázií s vysokou pravdepodobnosťou malignej degenerácie trvá oveľa dlhšie a môže trvať od 5 do 30 rokov.

Čo sa týka foriem ochorenia, rozlišujú:

 1. latentných foriem, ak nie sú žiadne klinické alebo mikroskopické prejavy. Jediným potvrdením v tomto prípade je detekcia vírusovej DNA polymerázovou reťazovou reakciou;
 2. subklinické formy – patologické zmeny, ktoré sú určené iba pod mikroskopom, to znamená, že viditeľné nie je oko;
 3. klinické formy.

Foto: exofytické kondylómy

 • exofytické kondylómy – jednoduché špicaté;
 • Endofytické formy, ktoré rastú vo vnútri epiteliálneho krytu.

Jednoducho povedané, genitálne bradavice sú papilátové formácie na tenkom pedikeli alebo uzlíkoch na širokej báze alebo klíčením, ktoré sa podobajú karfiolu.

 • Klíčení obsahuje cievy, takže ak sú poškodené, môže dôjsť k krvácaniu.
 • Zápalové zmeny sú možné.

Genitálne bradavice sú spôsobené typmi HPV 6 a 11.

Foto: Bovenoidná papulóza

Osobitnou formou ľudského papilomavírusu je Bovenoidná papulóza, ochorenie spojené s poddruhom.

 • Hlavným prejavom je výskyt plochých pľuzgierov na vnútornom povrchu stehna.
 • Existujú muži i ženy.
 • Kurz je zvyčajne benígny, ale u starších ľudí sa môže premeniť na rakovinu.

lokalizácia

 • Nájdite tieto papilómy v predvečer vagíny, klitorisu a krčka maternice.
 • Obľúbené miesta na mužských genitáliách sú zvyčajne uretry, žalúdočný penis, oblasť okolo konečníka.
 • Papilómy sú viditeľné aj na perách a na jazyku. Vlastne lokalizácia závisí od toho, aké sexuálne vzťahy človek preferuje.

“Láska” tieto vírusy uvádza možnú maceráciu: malé labky, močovod, kone.

Diagnóza genitálnych papilómov

 • Genitálne bradavice na ženských pohlavných orgánoch sú diagnostikované vizuálnym vyšetrením, zväčšenou kolposkopiou s podozrivými subklinickými formami a histologickým vyšetrením materiálu na biopsiu.
 • To je jediný spôsob, ako potvrdiť malígnu degeneráciu cervikálneho epitelu.
 • Lekár skúma, špecifikuje, či môže byť v tlači zranený alebo chorý, chorý novotvar, či už nie je sčervenanie.
 • V prípade potreby sa pacientovi odporúča dermatovenerológ, urolog, špecialista na infekčné ochorenia a onkológ.
 • Je možné spoľahlivo určiť prítomnosť vírusu v tele a dokonca identifikovať poddruh polymerázovou reťazovou reakciou (PCR). Táto metóda umožňuje izolovať DNA jedinečné pre každý kmeň (poddruh) s cieľom ďalej určiť vírus z týchto údajov.

Foto: cervikálne vyšetrenie s kolposkopom

Všetky ženy by sa mali aspoň raz ročne podrobiť preventívnemu vyšetreniu testom tampónu z cervikálneho kanálika.

Táto štúdia odhalí prítomnosť patologicky zmenených buniek v zárodku.

Aké je nebezpečenstvo vzniku novotvarov na pohlavných orgánoch

Samotné nebezpečenstvo papilómov na pohlavných orgánoch nepredstavuje.

Je nebezpečné ich náhodným alebo úmyselným poškodením pri pokuse o ich odstránenie sami.

 • Po prvé môže dôjsť k krvácaniu.
 • Po druhé, pri vstupe do infekcie rany sa môže vyvinúť zápalový proces.
 • Po tretie, je možná malígna degenerácia, najmä pri trvalom traume.

Uretrálne bradavice u mužov môžu spôsobiť bifurkáciu prúdu moču, obštrukciu uretrálneho otvoru.

Foto: degenerácia do zhubnej formy

Každý, kto plánuje mať dieťa, sa odporúča podstúpiť hlboký priebeh liečby infekcie papilomavírusom.

 • Je to spôsobené tým, že počas tehotenstva počas hormonálnych zmien u žien aktivátor aktivuje a rozvíja klinické prejavy.
 • Okrem toho môžu byť kondylómy počas porodu poškodené a dieťa má vysokú pravdepodobnosť infekcie počas prechodu cez pôrodný kanál.

Genitálne papilómy sú zvyčajne asymptomatické a sú náhodne diagnostikované pri vyšetrení alebo na základe mikroskopického vyšetrenia krčka maternice.

 • Žiadne sťažnosti, s výnimkou samotného faktu, že klíčky, pacientov nevytvárajú.
 • Svrbenie, bolesť a nepríjemný zápach sú možné pri zranení a spájaní infekcie.

Liečba genitálnych papilómov

Pri výbere metódy na liečbu genitálnych papilómov sa berie do úvahy anamnéza, celkový stav tela, príznaky, predchádzajúce lekárske opatrenia, ako aj umiestnenie a množstvo genitálnych bradavíc.

Liečebný režim zahŕňa lokálne techniky a rôzne všeobecné spôsoby účinku na telo.

Medzi povinnými odporúčaniami je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 1. Genitálne bradavice sú infekcie prenášané pohlavným stykom. Nemusíte sa úplne vzdať sexuálneho života. Stačí praktizovať “chránený” pohlavie, používať kondómy počas liečby a jeden rok po jeho ukončení;
 2. Obidvom partnerom by sa malo zaobchádzať, ak ide o trvalý pár.

Typ ošetrenia papilómom 33

Ako rozlišovať materské znamienko od papilómu na fotografii? Pozrite sa tu.

Všeobecné metódy terapie zahŕňajú použitie antivírusových aj imunomodulačných liekov.

 • Výhodné prípravky ľudského leukocytového interferónu vo sviečkach “Viferon”, “Reaferon”, interferónová masť.
 • Panavir, Indinol – antivírusové látky, ktoré majú formy, pre vnútorné aj vonkajšie použitie.

Miestna liečba môže byť liečivá alebo chirurgická.

Medzi liekmi, ktoré priamo ovplyvňujú bradavice, je potrebné spomenúť nasledovné:

 • lieky, ktoré zabíjajú mutované bunky: podofylín, condylín. Zvyčajne sa takéto lieky používajú iba na vonkajších genitáliách. Kontraindikované u detí a tehotných žien;
 • lieky spôsobujúce ničenie, nekróza novotvarov: solkoderm, kyselina trichlóroctová. Zvyčajne sa liečba uskutočňuje 1 krát. Liečivo sa aplikuje na plochu nie väčšiu ako 5 cm2. Špecialista ošetruje zlúčeninu s rastmi, ktoré sa potom stávajú mŕtvymi a spadajú. Ak je to potrebné, postup sa môže zopakovať.

Široké používanie adaptogénov a ženšenu, eleutherococcus. Vitamíny skupiny B, D, ako prípravky, posilňujú obranyschopnosť organizmu.

Ľudové spôsoby

Existujú ľudové spôsoby liečby papilómov.

Foto: odstránenie výrastkov zo strany Supercleaner

Všetky z nich vo väčšine prípadov pozostávajú z ničivého účinku na bradavice.

 • Môžete použiť hotové prípravky, napríklad “Extrakt z celandínu”.
 • Alebo použite tradičné prostriedky: mydlo na pranie, šťavu z aloe, citrónový silikón, jód. Pracovné miesta s papilómami vyššie uvedené znamená 3-4 krát denne až do vymiznutia bradavíc.

Ak hovoríme o genitálnych papilómoch vo vagíne alebo na krčku maternice, potom nejde o manipuláciu s ľudskými prostriedkami.

odstránenie

Existuje široká škála spôsobov, v závislosti od možností a preferencií.

K dnešnému dňu sa chirurgická metóda považuje za atraktívnejšiu, takže má najmenšie množstvo kontraindikácií.

 • Ak je to otázka genitálií, potom je možné použiť konvenčné chirurgické odstránenie, najmä pokiaľ ide o veľké oblasti rastu v perineu. Môže zostať jazva.
 • Laserové odstránenie sa stalo skutočnou revolúciou v “jednodňovej operácii”. Bezbolestná metóda, ktorá umožňuje vysokú presnosť výpočtu hĺbky excízie, rýchlo získala popularitu. Kontraindikované v prípade problémov v systéme koagulácie krvi alebo novotvarov iných lokalizácií.
 • Kryodestrukcia je celkom uplatniteľná pri liečbe anogenitálnych bradavíc. Účinok sa dosiahne tvorbou intracelulárnych ľadových kryštálov, ktoré potom spôsobujú nekrózu tkanív. Kontraindikované v prípade individuálnej neznášanlivosti na kryogény.
 • “Surgitron” je zariadenie na chirurgiu rádiových vĺn. Najstaršia, osvedčená metóda fyzio-chirurgického odstránenia papilómov genitálnej oblasti. Rozhlasový nôž úhľadne odstraňuje neoplazmy v určených medziach. Môže sa používať v oblasti vonkajších genitálií, vagíny a konečníka. Ak je oblasť blížiacej sa intervencie veľká, potom môže byť odstránenie vykonané v niekoľkých etapách.

Foto: odstránenie rádiovým nôžkom

Ako sa niekedy svrbenie odoberá a odtrhne znudený výrast a na to zabudne navždy.

Bohužiaľ, na to nezabudnete, pretože jediný diaľkový domáci papilóm môže vyvolať objavenie sa novej a v dôsledku toho aj papilomatózy.

Takéto pevné metódy likvidácie môžu vyvolať zápalový proces a dokonca aj malignitu bradavíc.

Foto: Očkovanie proti HPV

Výstražné udalosti začínajú zmenou životného štýlu:

 • Zabezpečte svoj sexuálny život. Ak neexistuje žiadny trvalý partner, použite bariérové ​​metódy antikoncepcie a ochrany.
 • Diverzifikujte svoju stravu vitamínmi, vytvrdnite. Tým sa zníži pravdepodobnosť najhoršieho scenára vývoja infekčného procesu.
 • Zapojte sa do známych a populárnych spôsobov vytvrdzovania.

Očkovanie – moderná, vedecky založená metóda bude chránená pred patogénom.

Vyvinutá očkovacia látka je účinná proti kmeňom 6, 11, 16, 18.

Ako liečiť papilómy v slabín? Zistite si tu.

Čo je bazálny bunkový papilóm s hyperkeratózou? Čítajte ďalej.

 • Ukazuje sa to teenagerom a dievčatám vo veku 18-25 rokov.
 • Odporúča sa, aby sa vakcína začala pred začiatkom sexuálnej aktivity, pretože infekcia sa môže objaviť po prvýkrát počas životného stretnutia s mužom.

Čo spôsobuje genitálne papilómy

Ľudský papilomavírus, tiež známy ako HPV, postihuje milióny ľudí ročne. Existuje asi 40 rôznych typov, ktoré môžu infikovať genitálie, rovnako ako sliznice úst a hrdla. Väčšina ľudí nevie o prítomnosti HPV. Choroba je klasifikovaná na základe komplikácií pre ľudské telo. Vírusy s nízkym rizikom sú menej závažné, spôsobujú len genitálne papilómy, vysoko rizikový HPV môže viesť k rakovine krčka maternice.

Podmienky, ktoré spôsobujú

Genitálne bradavice sú forma, ktorá sa objavuje v genitálnej oblasti. Hlavným dôvodom ich výskytu je pohlavný styk s infikovanou osobou. Choroba sa prenáša aj cez análny sex. Výskyt benígnych ochorení sa vyskytuje niekoľko týždňov po infekcii. U pacientov s ťažkou imunitou sa HPV môže vyvinúť po niekoľkých mesiacoch alebo rokoch. V niektorých prípadoch sa genitálne papilómy nezobrazujú vôbec.

Pozor prosím! Stačí stať jeden pohlavný styk s infikovanou osobou, aby sa bradavice vyvíjali na intímnych miestach.

U väčšiny pacientov je inkubačná doba tri až štyri mesiace. Vývoj HPV sa vyskytuje počas tehotenstva, imunitný systém žien oslabuje, čo slúži na uvoľnenie vírusu z hibernácie a začiatku jeho progresie. Typy genitálnych bradavíc sa môžu líšiť: ploché papilómy, genitálne bradavice (najčastejšie).

Ako sa vzdelávanie prejavuje – foto

Vzhľad papilómov na intimných orgánoch obete je bezpečným javom, ak pacient vedie správny životný štýl. Ľahko sa odstraňujú a liečia ľudovými liekmi a liekmi. V opačnom prípade pokračuje rozvoj vzdelávania. Je známe, že genitálna papilomatóza sa konvertuje na rakovinový nádor. Označené kondylómy sú malé tuberkulózy v intímnych miestach pacienta. Vyskytujú sa na vulve, pysky, v análnej a konečníku, na penise. Genitálny vírus sa rýchlo množí, čo spôsobuje viaceré papilómy.

Príznaky ochorenia sú rôznorodé. Najprv sa začnú vytvárať svrbenia. Vzhľadom na trenie spodnej bielizne zhromaždenie vymaže, horná vrstva je rozbitá. Papiloma krváca, červené. Spustí sa zápalový proces. Condylomy môžu mať rôzne veľkosti.

Ak sa počas močenia vyskytne špinenie alebo purulentný výtok, choroba sa dostala hlbšie. Je potrebné, aby ste boli úplne vyšetrení navštívením gynekológa. Muži môžu mať tiež výtok z penisu. Sťažujú sa na svrbenie a pálenie, sexuálny orgán sa zapáli, koža okolo papily sa stáva červenou.

Najzávažnejší stav spôsobený HPV je nádorový nádor. V 70% prípadov sa rakovina krčka maternice tvorí kvôli prítomnosti 16 a 18 kmeňov vírusu. Rakovina môže byť v oblasti pohlavných orgánov aj v konečníku. Choroba je liečiteľná, ale predpoveď závisí do veľkej miery na tom, do akej miery šla malígne rozšírenie.

Domáce lieky na liečbu

Liečba benígnych rasov je nákladná. Niektorí ľudia si nemôžu dovoliť drahé drogy. Ľudské prostriedky sú lacnejšie, ale efektívnejšie. Ak chcete ušetriť od drahých lekárskych služieb, môžete použiť nasledujúce recepty:

 1. Jedným z najbežnejších a najjednoduchších domácich opravných prostriedkov je cesnak. Utrite zeleninu by mala byť aplikovaná na rast 2-3-krát denne, zapečatiť ju lepiacou páskou. Cesnak odstráni zápal a po 3-4 dňoch samotného papilómu zmizne.
 2. Použitie vitamínu E. Oslabenie prejavov bolesti a pálenia pomôže olej na liečbu vitamínu E. Používa sa 3-4 krát denne.
 3. Olej z čajovníka je tiež jedným z mnohých efektívnych domácich liekov pre genitálne bradavice. Pravidelne pomocou nástroja sa môžete rýchlo zbaviť nárastu.
 4. Cibuľa je mletá a umiestnená na bradavice. Prostriedok je ponechaný cez noc, pokrytý lepiacou náplasťou. Šťava z cibule sa môže používať 2-3 krát denne. To je možno najjednoduchšia a najlacnejšia metóda všetkých domácich liekov na liečbu genitálnych papilómov.
 5. Opláchnite postihnutú oblasť teplou vodou a potom aplikujte do formácie malý jablkový jablkový ocot. Vezmite kvapkadlo a aplikujte 2-3 kvapky. Ocot dáva určitú úľavu od pálenia. Okrem toho začnú klesať papilómy na pohlavných orgánoch.
 6. Ricínový olej, zmiešaný s mätovým olejom, pomôže zbaviť sa formácií.

Pozor prosím! Počas liečby ľudovými metódami sa má používať len bavlnené spodné prádlo. Odevy by mali byť mäkké, nespôsobujú podráždenie. Malo by byť zlikvidované na chvíľu z čistiacich prostriedkov s príchuťou. Určitý čas je potrebné použiť mydlo na pranie, dezinfikuje a tiež lieči papilómy. Liečba ľudovou metódou nevylučuje použitie liekov.

Konzervatívna terapia – lieky

Liečba bradavíc sa vykonáva doma s predpísanými liekmi. Neexistujú žiadne lieky, ktoré dokážu navždy liečiť ľudský papilomavírus. Najjednoduchším spôsobom liečby HPV je zabrániť jej šíreniu. Po prvé je potrebné byť chránení počas pohlavného styku. Liečba vírusu ľudského papilómu by mala obsahovať ako antivírusové, tak imunomodulačné lieky, ako aj systémové lieky.

Jedným zo systémových liekov je izoprinozín. Liečivo sa uvoľňuje vo forme tabliet a vydáva sa na lekársky predpis. Methisoprinolu úprava zvyšuje imunoglobulín membránové receptory stimuluje expresiu T-pomocných buniek, obnovuje funkcie lymfocytov v imunosupresiu.

Vývoj malígnej tvorby znamená odstránenie genitálnych papilómov. Odstránenie sa vyskytuje v polyklinike špecializovaným lekárom. Ktorú metódu lekár použije na základe každej konkrétnej situácie. Liečba ľudského papilomavírusu sa bude musieť opakovať po niekoľkých rokoch, aby sa zabezpečilo, že bradavice sa už nezobrazia.

Typ ošetrenia papilómom 33

Ďalšie ľudové prostriedky na odstránenie

S vírusovou infekciou môžete tiež použiť takéto prírodné domáce opravné prostriedky:

 1. Teplé kúpele s protizápalovými bylinkami. Môžete vyrábať vývar na základe harmančeka, šnúry, šalvie, koreňa elecampanu a iných liečivých bylín, ktoré anestetizujú a zmierňujú zápal. Denné kúpele trvajú najmenej 20 minút.
 2. Liečuje šťavu z aloe, dobre sa rozotrie do pohlavných foriem alebo pipetuje. Naneste baktericídnu náplasť na vrch.
 3. Banánová kôra, ananás a papaya obsahujú enzým, ktorý sa môže zbaviť bradavíc v genitálnej oblasti. Môžete aplikovať mäso z tohto ovocia alebo používať šťavu.

Ak sa stav zhorší pri použití akéhokoľvek domáceho lieku, je lepšie konzultovať s lekárom. Tiež je potrebné upraviť stravu, vynechať kofeín a cigarety.

Tip! Je potrebné konzumovať vo veľkom množstve také produkty ako surová zelenina a listy, ktoré obsahujú beta-karotén a kyselinu listovú.

Pacienti s genitálnymi papilómami by mali kontaktovať nemocnicu skôr ako traumatizovať svoje genitálie. Áno, liečba je drahá, ale rýchlo sa zbaví ľudského papilomavírusu.

Liečba genitálnych papilómov

Infekcia genitálneho papilomavírusu je častou pohlavne prenosnou chorobou.

Ľudský papilomavírus (HPV) je vysoko špecifická ľudská infekcia z rodiny Papovaviridea, ktorá má schopnosť infikovať a transformovať epiteliálne bunky. Identifikovalo viac ako sto typov HPV, z ktorých 35 infikovalo urogenitálny trakt osoby, čo spôsobilo poškodenie epitelu pokožky a slizníc pohlavných orgánov. K dnešnému dňu, HPV infekcie je jednou z najčastejších a dôležité STI, ktoré infikované väčšina sexuálne aktívnej populácie planéty, jediná skupina papilomavírusu, ktorá sa ukázala indukciu nádorov u ľudí. Epidemiologické a virologické štúdie potvrdzujú, že aspoň 95% všetkých karcinómov dlaždicových buniek krčka maternice obsahuje HPV DNA. Počet ľudí infikovaných vo svete sa za posledné desaťročie zvýšil 12-násobne (Molochkov VA, 2004).

Špička infekcie infekciou HPV sa vyskytuje vo veku 18-25 rokov a klesá po 30 rokoch, kedy sa výrazne zvyšuje frekvencia dysplázie a rakoviny krčka maternice, ktorej vrchol padá na 45 rokov.

Papilomavírusy ovplyvniť širokú škálu stavovcov a patrí do rodu na rodinu papovavirus (Papovaviridae). Virióny nemajú škrupinu, ich priemer je 50-55 nm. Vírus zostáva pri teplote 50 ° C počas 30 minút, je odolný voči éterom a alkoholom. Počas replikačného cyklu genóm vírusu exprimuje 8 až 10 proteínových produktov. Čoskoro proteíny, kontrolné vírusovú replikáciu, transkripciu a bunkovú transformáciu, pre onkogénne vlastnosti vírusu, ktorý onkoproteínov E6 a E7. Gény E6 a E7 sú vždy detegované v nádorových bunkách infikovaného HPV, zatiaľ čo iné fragmenty vírusového genómu sa môžu stratiť počas dlhej perzistencie.

patogenézy

HPV sa vyznačuje vysokým tropizmom na proliferujúce bunkové populácie, infikuje epiteliálne bunky bazálnej vrstvy epitelu, epidermis. Invázia vírusu nastáva prostredníctvom mikrodamení tkanív (mechanických, bakteriálnych a pod.), Keď ich hĺbka dosiahne základnú vrstvu epidermis.

Prienik mikrotraumat HPV infikuje bazálnej kmeňových buniek vrstvu, ktorá sa potom konštantný zdroj infekcie epitelových buniek, ktoré následne podliehajú postupné fázy diferenciácie s pretrvávajúcou neaktívne replikáciu vírusu.

Vírusy, ktoré infikujú deliace nezrelé bunky bazálnych buniek vrstvou a typ prechodu epitelu, kde sú proliferujúce bunky nachádza v blízkosti povrchu, táto skutočnosť frekvencie krčnej infekcie a prípadne vysvetlený spodnej tretiny vagíny a vulvy. Keď sa vírusová DNA začlení do jadrového materiálu, hostiteľské bunky hovoria o integrácii vírusu. Integrovaný HPV tvar schopný malígne transformácie, pretože vírusová DNA začína sledovať bunkový genetický materiál pre rozmnožovanie HPV kódovaných proteínov. Ak je HPV DNA integrovaná, vírusové častice sú vyrobené, sa nazýva HPV infekcie neproduktívny. Integrácia vysoko rizikového HPV v genóme hostiteľskej bunky zosilňuje produkciu dvoch onkoproteínov: E6 a E7 interakciu s endogénnymi bunkovými regulačných proteínov, čo vedie k dysregulácia progresii bunkového cyklu, ktorý je rozhodujúci pre tvorbu krčnej dlaždicového tvorby neoplázia neproduktívnych plochých kondylómy, nie je viditeľná voľným okom, Neintegrované infekcie sú produktívne, pretože produkujú nepoškodené vírusové častice. Charakteristickým rysom produktívne infekcie je tvorba genitálnych bradavíc, ktoré majú nízku pravdepodobnosť rozvoja neoplastických procesov v epitelu a epidermis. Šírenie vírusu zvyčajne dochádza na pozadí zmien v imunitnom systéme a miestne prejavy infekcie sú registrované tak rýchlo, ako je to možné od okamihu infekcie a invázie vírusu tkaniva.

Epidemiology.

Infekcia genitálií HPV (ako je koža a sliznice všeobecne) sa vyskytuje v prítomnosti mikrotraumat, treba mať na pamäti, že rezervoár HPV infekcie môže slúžiť ako močovej trubice, Bartholin žľazy, semenné tekutiny. Najviac dobre známe lekárom prejavom HPV infekcie sú anogenitálnej bradavice a genitálne bradavice, počet prípadov, ktoré podľa ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie za rok 1999 predstavoval 23,5% populácie na 10,000 (Rogovskaya SI, 2003). Európske krajiny, tieto údaje sa líšia od 36% u žien mladších ako 25 rokov, až 2,8% u žien 45 rokov a starší (Burk a R. D. a ďalší, 1996).

Jeden alebo viac typov HPV infikovaných najmenej 50% dospelej populácie, ktoré sú sexuálne aktívne, a vo väčšine prípadov genitálne HPV infekcie v nich nebola rozpoznaná, subklinického alebo asymptomatická. Genitálna HPV infekcia je veľmi nákazlivá a je získaná počas prvých niekoľkých sexuálnych kontaktov; infekcia jediným sexuálnym stretnutím sa vyskytuje v približne 60% prípadov.

Rizikové faktory. Štúdie z posledných rokov zistili, že HPV je nevyhnutným, ale nedostatočným faktorom cervikálnej neoplázie. Kofaktori rizika vzniku ochorenia môžu byť:

 • poruchy bunkovej a humorálnej imunity
 • nepriaznivý sociálno-ekonomický stav;
 • sexuálne správanie;
 • súvisiace sexuálne prenosné choroby (herpes, chlamydia, trichomoniáza, kapavka, syfilis atď.);
 • hypo- a beriberi;
 • mladý vek;
 • fajčenie;
 • tehotenstva;
 • dysbióza vaginálneho biotopu.

Vývoj a priebeh infekcie HPV genitálií závisí aj od sexuálnej orientácie. Hovoríme o vysoký výskyt medzi homosexuálmi oboch pohlaví anogenitálnej HPV infekciu vysokého a nízkeho onkogénnu riziko, rovnako ako vysoký výskyt análny rakoviny, registrované v Spojených štátoch v 35 prípadoch zo 100 tis. Homosexuálov

Vzhľadom k vysokej prevalencie HPV infekcií, prípady je perinatálnej odovzdávanie detí narodených infikovaných matiek pri pôrode vaginálne v dôsledku vdýchnutia plodovej vody, krčka maternice alebo vaginálny sekrét. V tomto prípade infekcie môžu pretrvávať po mnoho rokov v bunkách úst dieťaťa sliznice a spôsobovať zvýšenie v posledných rokoch, charakteristika juvenilná laryngeálne papilomatóza spojené s HPV typu 16 a 18 rokov. Juvenilná hrtana papilomatóza môže vyvinúť v prítomnosti genitálnych bradavíc matky v histórii, rovnako ako v prítomnosti svojho subklinické genitálne HPV infekciu. Existujú prípady hrtana papilomatóza, priedušnice, priedušiek u detí narodených s cisárskym operácie sekcie, ktorá podľa niektorých autorov naznačuje možnosť prenosu transplacentárního a nevhodným používaním cisárskym rezom s jediným cieľom – aby sa zabránilo infekcii novorodenca HPV (20, 21).

Klinické prejavy infekcie HPV môžu byť rôzne: genitálne bradavice, fibroepiteliální útvar na povrchu kože a sliznice na tenké stopke, aspoň na širokou základňou vo forme jednotlivých uzlov alebo výstupkov vo forme viacnásobného typu “karfiol”.

Povrch je pokrytý viacvrstvovým plochým epitelom podľa typu dyskeratózy. V podložnej strome sú atypické cievy, fenomény zápalu. Lokalizácia QA sa líšia, a to predovšetkým v oblasti možného maceráciou: klitoris, malé pysky ohanbia, ústie močovej trubice, pošvy, krčka maternice, riť. V 85% pacientov s UC skúšky odhalili ďalší HPV lézie takmer jedna zo štyroch z nich – sú spojené s HPV krčnej choroby, cervikálnej intraepiteliálnej neoplázie rôznej závažnosti (Shabalova IP a kol., 2001).

Doba inkubácie genitálnych bradavíc sa zvyčajne pohybuje od 1 do 3 mesiacov, ale často sa predlžuje. Vo väčšine prípadov sa infekcia HPV nezjavuje a zostáva bez symptómov. Progresia HPV infekcie s vysokým onkogénnym rizikom pri cervikálnej intraepiteliálnej neolázii a in situ rakovine sa zvyčajne vyskytuje v priebehu 5 až 30 rokov a zriedkavo v období nepresahujúcom 1 rok.

 • Klinické formy (viditeľné voľným okom):
  • exofytické kondylómy (špicaté typické, papilárne, papulové);
  • vestibulárna papilomatóza (malé pappilomoidné útvary vestibulového vestibulu)
 • Subklinické formy (nie sú viditeľné voľným okom a asymptomatické, zistiteľné iba kolposkopiou a / alebo cytologickým alebo histologickým vyšetrením):
   • ploché bradavice (typická štruktúra s množstvom koylocytov);
   • malé formy (rôzne lézie MPE a metaplastického epitelu s jednotlivými koilocytmi);
   • kondylomatózna cervicitída / vaginitída
 • Latentné formy (absencia klinických, morfologických alebo histologických zmien v detekcii HPV DNA)
 • Cervikálna intraepiteliálna neoplázia (dlaždicové intraepiteliálne lézie):
   • CIN – CIN 1 – mierna dysplázia +/- koilocytóza, dyskeratóza;
   • CIN II – výrazná dysplázia +/- koilocytóza, dyskeratóza;
   • CIN III alebo CIS – ťažká dysplázia alebo karcinóm in situ +/- koilocytóza, dyskeratóza;
   • Mikroinvazívny skvamocelulárny karcinóm.

Doba inkubácie genitálnych bradavíc sa zvyčajne pohybuje od 1 do 3 mesiacov, ale často sa predlžuje. Vo väčšine prípadov sa infekcia HPV nezjavuje a zostáva bez symptómov. Progresia HPV infekcie s vysokým onkogénnym rizikom pri cervikálnej intraepiteliálnej neolázii a in situ rakovine sa zvyčajne vyskytuje v priebehu 5 až 30 rokov a zriedkavo v období nepresahujúcom 1 rok.

Exofytné formy – genitálne bradavice sú najtypickejším prejavom infekcie spôsobenej benígnymi typmi vírusu HPV6 a HPV11.

Endofytické kondylómy môžu byť ploché a obrátené, ktoré sa nachádzajú na krčku maternice a majú vzhľad plochých alebo mierne zvýšených plakov, identifikovaných s pokročilou kolposkopiou. Tieto typy genitálnych bradavíc môžu byť výsledkom infekcie onkogénnymi typmi vírusu.

Demonštrácia genitálne HPV infekcie sprevádzané výskytom genitálnych bradavíc, subklinického forma nájde iba v rozšírenej kolposkopii ako malé ploché bradavice, alebo stanovená na základe charakteristické histologické – koilocytóza. Absencia klinické a histologické zistení infekcie detekciu HPV DNA ukazuje, latentnej alebo asymptomatickou infekcii

sú postihnuté ženy: uzdu pysky, pysky, klitoris, močovú trubicu, pubis, hrádze, perianálny oblasť, zádverie, vagína, hymien, vagíny, čapík. Vonkajšia apertúra uretry u žien je postihnutá v 4-8% prípadov, hlbšie poškodenie močovej trubice spôsobujúce pomalú uretritídu.

análny bradavice sú bežnejšie u jedincov, ktorí praktizujú análny sex a zriedka sa nachádzajú nad zubnou čiarou konečníka.

V osobách, ktoré praktizujú kontakt medzi pohlavnými orgánmi, môžu mať bradavé bradavice vplyv pery, jazyk, podnebie.

Genitálne bradavice sa zvyčajne spájajú s HPV s nízkym rizikom onkogénneho rizika: najčastejšie (u 80%) s HPV-6, čo je zistené u imunokompetentných ľudí; menej často – s HPV-11 – činiteľom genitálnych bradavíc s imunosupresiou. Spája sa s vývojom bradavíc u pasívnych homosexuálov.

Genitálne bradavice zvyčajne asymptomatické a sú často zistené pri pohľade náhodne alebo na základe Pap steru. V tomto ohľade sa pacienti najskôr sťažujú na nepohodlie s nimi spojené. Avšak veľké alebo traumatizované, vredy alebo podrobené sekundárnej infekcii bradavice sú sprevádzané svrbenie, bolesť, výtok, nepríjemný zápach, a uretry bradavíc u mužov – môže spôsobiť rozdelenie prúdu moču a dokonca upchatiu otvoru močovej trubice.

Genitálne bradavice sú tehotenstva. Perinatálna infekcia infekciou HPV môže viesť k laryngeálnej a genitálnej papilomatóze u dojčiat a detí.

Papilomatóza hrtana je zriedkavý, ale závažný klinický prejav HPV infekcie, potenciálne život ohrozujúci. Trpia novonarodenými aj dospelými.

V 28% prípadov sa vyskytuje v prvých 6 mesiacoch života, čo v niektorých prípadoch vedie k obštrukcii dýchacích ciest.

U pacientov, najmä s porušením bunkovej imunity (infekcia HIV, imunosupresívna liečba, Hodgkinova choroba) alebo tehotenstva – vyvinú sa veľmi veľké genitálne bradavice – obrovský kondylóm Buschke-Levenshteina, invazívny a deštruktívny tumor spojený s HPV typmi 6 a 11.

HPV infekcie spôsobené onkogénnych typov vírusu s vysokým rizikom (HPV 16 a 18) je etiologickým agens skôr heterogénny skupina ochorení: Bowenoidní papulóza, cervikálna intraepiteliálna neoplázia, rakovina krčka maternice, aspoň – rakovina vagíny, vulvy, konečníka.

Bovenoidná papulóza spojené s HPV-16, rovnako ako u iných typov HPV -1,6,11,18,31-35,39,42,48,51-54 a zdá sa ploché a kopulovité papuly a zafarbené s hladkým, zamatovým povrchom. Bovenoidná papulóza sa obvykle rozvíja u mužov, ktorí majú veľa sexuálnych partnerov. Ešte partnerov týchto pacientov zistené HPV infekcie krčka maternice a cervikálna intraepiteliálna neoplázia, pre Bowenoidní papulosis zvyčajne benígne. Niektorí pacienti Bowenoidní papulosis môžu pretrvávať po celé roky, transformovaná (najmä u starších pacientov a / alebo osoby so zníženou imunitou) v Bowenova choroba a karcinóm dlaždicových buniek

U 25% žien sa genitálne bradavice vyskytujú nielen na vonkajších genitáliách, ale aj na krčku a vagíne. Vo väčšine prípadov ide o ploché bradavice, ktoré sú prejavom krčnej alebo vaginálnej intraepiteliálnej neoplázie, premenil na rakovinu krčka maternice.

Početné epidemiologické a laboratórne výsledky, bolo zistené, že 100% primárnej udalosti v patogenéze rakoviny krčka maternice je infekcia HPV pri pohlavnom styku (teda v spinocelulárneho karcinómu krčka maternice sú prítomné väčšinou HPV16 v adenokarcinómov a zle diferencovaných nádorov vulvy, pošvy, a cervix maternice-HPV-18).

Typ ošetrenia papilómom 33

Vo všeobecnosti až 90% prípadov infekcie HPV vedie k spontánnemu zotaveniu, iba v 10% prípadov dochádza k vzniku perzistujúcej infekcie, ktorá spúšťa mechanizmy malígnej transformácie epiteliálnych buniek.

Infekcia HPV epiteliálnych buniek je nevyhnutnou, ale nie postačujúcou udalosťou pre rozvoj rakoviny.. Podľa Molochkova VA, et al (2004) pre generovanie nevratné neoplázia je potrebná: aktívna expresie E6 a E7 gény, a vysokého rizika HPV typov 16 a 18, indukciu metabolických dráh v konverziu estradiol, 16a-OH, a indukciu poškodenia chromozómov násobku DNA v infikovanej bunke, ktorá dokončuje proces znovuzrodenia. V prvej fáze neoplázie CIN I pozorovaný aktívnu vírusovú replikáciu a jej výber asymptomatické. CIN Aj Konverzia na invazívnej rakoviny sa vyskytuje na veľmi vysokej frekvencie, zvyčajne sprevádzané integráciu vírusovej DNA do genómu hostiteľskej bunky, kde transformácia nádor vyskytuje s vyššou pravdepodobnosťou interakcie s inými karcinogénne HPV alebo infekčných agens (herpes simplex vírus typu 2, C. trachomatis, cytomegalovírus, myko- a ureaplasma).

Diagnóza infekcie papilomavírusu

Laboratórna diagnostika HPV infekcie sa vykonáva na základe cytologického, histologického vyšetrenia biopsie, detekcie protilátok proti HPV DNA HPV a onkoproteínu E7

Veľmi dôležité je aj vyšetrenie pacienta na prítomnosť sprievodných pohlavných chorôb. Podľa Molochkova, VA. (2004) pri 25783 dospelých PCR laboratórnych v Moskve vysoko rizikového HPV infekcie bola zistená u 29,6%, s nízkym riska- až 13,3%, C.trachomatis – v 6,1%, Micoplasma hominis-14, %, Micoplasma genitalium -to 2,6%, N. gonorrhoeae- na 2,6%, G.vaginalis -to 39,5%, ľudský herpes simplex vírus 1 a 2 tipov- v 11,7%, C. albicans – v 18,3%

Klinické vyšetrenie vonkajšie pohlavné orgány, vulvy, vagíny by sa mali vykonávať v dobrom svetle, najlepšie s použitím vulvoskopie. Na odhalenie subklinickej genitálnej HPV infekcie sa vykonáva rozšírená kolposkopia. Falošne pozitívne výsledky tejto metódy sú zvyčajne dôsledkom zápalových a dyskaróznych procesov vulvy a vagíny.

colposcopy a biopsia sú preukázané všetkým ženám s cerickou intraepiteliálnou neopláziou triedy II (CIN II) alebo triedy III (CIN III) bez ohľadu na ich potvrdenie HPV infekcie.

Najjednoduchšie metódy na identifikáciu HPV- imunologická metódas: RSK, IFA, PF.

Diagnostika HPV infekcie krčka maternice zahŕňa testovanie pomocou Paponikolau (Test PAP).

Molekulárne biologické metódy – in situ hybridizačná reakcia, PCR, DNA sonda.

Histologické vyšetrenie bioptický tkanivový epitel a epidermis.

Testovanie PAP je vhodné v počiatočných štádiách diagnostiky patologickej krčnej poruchy s cieľom výberu pacientov na kolposkopiu a histologickú analýzu.

Tieto techniky sa tiež používajú pri nízkych symptómoch alebo asymptomatických formách ochorení vírusových pohlavných orgánov.

Použitie molekulárno-biologických vyšetrovacích metód je účelné na preukázanie prítomnosti HPV s jeho typizáciou, pretože DNA hybridizácia aj polymerázová reťazová reakcia umožňujú detekciu onkogénnych typov vírusov 16 a 18.

Účinnosť týchto metód nepresahuje účinnosť histopatologické vyšetrenie, ale identifikuje pacientov s vysokým rizikom infekcie (Kozlov VI, Puchner AF, 1997). Význam identifikácie a písanie vírusu HPV vzhľadom na to, že 15 až 28% žien s prítomnosť HPV DNA (pri normálnej cytológiu), do 2 rokov vývoja skvamóznych neoplázií intraepitalnaya, a u žien s nedostatkom ochorenia HPV sa vyvíja len 1-3% prípadov.

Základnou metódou je cytologické diagnóza HPV -Discover koylotsitarnyh buniek biopsiou cervikálneho epitelu (MBE medziproduktov buniek a povrch typu viacjadrové štruktúry) Patognomická na HPV.

Pri identifikácii ploché bradavice (PC) v kombinácii s koylotsitoatipiey znovu nôž cervikálny biopsie s kyretáž z krčka maternice krčka maternice na vylúčenie dysplázia a rakovinu předinvazivní u mladých žien. Objasnenie všetkých diagnostických a klinických kritérií HPV infekcie – umožňuje patológ dať príslušnému histologický záver a pomáha svojmu lekárovi vyvinúť racionálne riadenie pacientov a stanovenie spoľahlivé prognózy ochorenia.

Nevýhody cytologického výskumu zahŕňajú skutočnosť, že umožňuje diagnostikovať len klinické a subklinické formy infekcie. S ohľadom na ľudský faktor, je tu možnosť falošne negatívnych výsledkov v prítomnosti dlaždicových intraepiteliálnej lézií vysokého závažnosti (invazívneho karcinómu z 15 až 55%, predinvazivny karcinómu zo 20 až 70%), a citlivosť tejto metódy sa pohybuje od 50-80%.

na histologické vyšetrenie Genitálne bradavice vykazujú mierne zhrubnutie stratum corneum s papilomatózou, parakeratózou a akantózou; môžu existovať údaje o mitóze. Diagnosticky dôležitá je prítomnosť hlbokých častí malpighiánskej vrstvy koylocytov – veľké epiteliálne bunky s kruhovými hyperchromatickými jadrami a výrazná perinukleárna vakuolizácia.

Sérologické testynie sú dostatočne informatívne na klinickú diagnostiku infekcie HPV, ale môžu byť užitočné pri epidemiologickom výskume.

Význam tejto metódy sa zvyšuje s dynamickým pozorovaním, aby sa určilo riziko recidívy alebo progresie ochorenia. Citlivosť a špecifickosť sa významne zvyšujú pri použití cytologickej metódy a HPV testovacieho komplexu, najmä u pacientov s podozrivými cytologickými údajmi.

Pri výbere metódy na liečbu HPV infekcie, veku, histórie, somatického stavu pacienta, predchádzajúcej antivírusovej terapie, ako aj lokalizácie, počtu, veľkosti bradavíc, špicatých a plochých bradavíc sa berie do úvahy. Taktika liečby by mala byť individuálna, berúc do úvahy toleranciu týchto alebo iných metód liečby. Liečba iných sprievodných infekčných chorôb a korekcia dysbiotických porúch vaginálneho biotopu sú povinné (Rogovskaya SI, 1997).

Lokálna liečba AAH je zameraný na odstránenie bradavíc a epitelové atypické zmenené použitím rôznych typov chemických koagulyatnov, cytostatiká a fiziohirurgicheskih ošetrenie však AAH stále vysoká recidívy 30 až 70%. Preto po odstránení papilomatózneho rastu na prevenciu recidivujúceho PAD, lokálnej a všeobecnej liečby antivírusovými liekmi sú potrebné induktory interferónu, nešpecifické imunomodulátory. Pacienti s HPV majú byť upozornení, že táto infekcia je sexuálne prenosné ochorenie, aby sa obaja partneri vyšetrili a liečili a bariérové ​​metódy antikoncepcie by sa mali odporučiť počas liečby a ďalších 6 až 9 mesiacov.

Lokálna liečba HPV

1. Metódy cytotoxickej liečby:

– podofillin – 10 – 25% roztok. Podophillin toxin 0,5% roztoku alebo gélu Živica s cytotoxickým účinkom. Roztok sa aplikuje na patologicky pozmenenú oblasť, ktorá sa odmyje po 4-6 hodinách v intervaloch 3 až 6 dní. Dĺžka liečby je 5 týždňov.
– Kondillin – Aplikátor aplikuje do postihnutých oblastí 0,5% roztok analógu podofylotoxínu, čím sa vyhne zasiahnutiu zdravého pokoženia. 2-krát denne, priebeh liečby – 3 dni.
– Ferezol – zmes 60% fenolu a 40% tricazolu. Liečba genitálnych bradavíc sa vykonáva raz za 10 dní pred klinickým účinkom.
– 5-fluorouracil – 5% krém. Cytotoxický liek na liečbu genitálnych bradavíc. Aplikujte jedenkrát denne v noci počas 10 dní.

Prípravky s cytotoxickým antimitotickým mechanizmom účinku sa nepoužívajú na liečbu perianálnych, rektálnych, uretrálnych, vaginálnych a krčných bradavíc. Možné nežiaduce reakcie – zvracanie, nauzea, mokrá dermatitída. Neodporúčame aplikáciu lieku na plochu väčšiu ako 10 cm2. Lieky sú kontraindikované u tehotných žien a detí.

2. Chemické deštruktívne metódy terapie:

– solkoderm – zmes organických a anorganických kyselín. Aplikuje sa na postihnuté miesto po aplikácii alkoholu aplikátorom. Zároveň je plocha spracovaná na 4-5 cm. Interval medzi reláciami je 1-4 týždne. Možné použitie lieku na liečbu vulvy PVI a perinea u tehotných žien.
– Epigen sprej – hlavná účinná látka glycyrizínová kyselina – má antivírusový, antipruritický, imunomodulačný, interferonogénny účinok. Ošetrenie sa vykonáva postrekom povrchu elementov 6 krát denne počas 7 dní. Keď sú bradavice lokalizované vo vagíne, liek sa môže použiť s vaginálnou dýzou trikrát denne počas 5 dní. Zostávajúce prvky sa odstraňujú metódami fyzickej alebo chemickej deštrukcie, po ktorých sa uskutočňuje opakovaný priebeh liečenia epiteliálnych miest s epigenom.

Kyselina trichlóroctová – 80-90% roztok. Liečivo spôsobuje lokálnu koagulačnú nekrózu. Odporúča sa pre nejasne vyjadrené genitálne bradavice a genitálne bradavice. Možné menovanie tehotným ženám. Dĺžka liečby je 6 týždňov: jedna aplikácia za týždeň. Liečivo sa má aplikovať len na zmenenú plochu, vyhýbať sa na zdravé tkanivá. Účinnosť liečby je 70%. ak po odporúčanom priebehu liečby nie je pozitívna dynamika, sú ukázané fyzikálne deštruktívne metódy liečby systémovým podaním imunoreaktorov a protivírusových liekov.

3. Fyzikálne destrukčné metódy liečby:

– Diatermia. technika je kontraindikovaná v prítomnosti kardiostimulátora u pacienta alebo porušenie srdcového rytmu organického pôvodu. Zanecháva drsné jazvy na koži a slizniciach.
– Laserová terapia – odstránenie formácií pomocou vysokoenergetického laseru. Vykonáva sa v nemocnici, ako aj v ambulantných podmienkach. Laserový cervix sa vykonáva bez predchádzajúcej anestézie v 5. – 7. deň menštruačného cyklu. Laserová koagulácia OK, bradavice sú tiež v prvej fáze menštruačného cyklu za podmienok infiltračnej anestézie. Liečba veľkých prvkov OC a bradavíc sa vykonáva čiastočne viacerými reláciami. Relatívnou kontraindikáciou používania CO2 lasera v ambulantných prostrediach sú hemoragické syndrómy – Willebrandtova a Werlthofova choroba.
– radiosurgery – odstránenie nádorov pomocou vysokofrekvenčnej elektrochirurgie. Účinok rezu sa dosahuje bez fyzického manuálneho tlaku. V režime elektrody sa odporúča na odstránenie genitálnych bradavíc, vulvy, vagíny, anorektálnej oblasti. V režime elektrokoagulácie – na odstránenie genitálnych bradavíc, plochých bradavíc krčka maternice, dysplázie. Oblasť ošetrenia by nemala presiahnuť 5 centimetrov štvorcových.

Metóda je relatívne kontraindikovaná pre ambulantnú liečbu u pacientov s trombohemoragickými syndrómami.

– cryolysis – odstránenie novotvarov pomocou tekutého dusíka.

Spôsob kryoablace poskytuje bunkovú smrť nádoru tvoriaci extra- a intracelulárnej ľadových kryštálov, nasledované nekrózy tkaniva, rovnako ako aktivácia humorálnej a bunkovej imunitnej odpovede na mikroorganizmov kriovozdejstvie. Účinok sa dosiahne jednorázovou aplikáciou cryoprobe (cryospray) s expozíciou 10-12 sekúnd. V prípade potreby opakujte postup 1-2 týždne neskôr.

Kryodistruk sa odporúča s obmedzeným počtom malých prvkov (4-5), plocha ošetrenia by nemala presiahnuť 5 cm2. Miestna anestézia sa odporúča, najmä ak má pacient viac ako dve bradavice. Kontraindikované na liečbu bradavíc vaginálneho genitálu, pretože existuje vysoké riziko perforácie sliznice.

Kontraindikácie fizikohirurgicheskih terapie sú: akútne zápalové ochorenie pohlavných orgánov, malígny nádory, s prevahou procesu nad dolnou tretine kanála krčka maternice, pretože je nemožné kontrolovať okrajové účinky na tkanivá.

V súčasnosti sa fyzické metódy považujú za najúčinnejšie pri patogenetickej liečbe infekcie HPV, majú minimálny počet komplikácií a kontraindikácií.

4. Nešpecifická protivírusová terapia

– panavir – roztok v 5 ml ampuliek, bezfarebný, číry, bez zápachu. Liečivo sa podáva intravenózne v dávke 5 ml v intervale 48 hodín. Priebeh liečby je 5 injekcií (25,0 ml), 0,002% ochranného gélu Panavir (biologicky aktívny polysacharid z triedy hexózových glykozidov). Aplikovaný lokálne v monoterapii v obmedzenom formy PVI, v prevedení deštruktívne adjuvantnej terapie po chirurgickej liečbe alebo prevenciu recidívy a komplikácií, a rýchlu regeneráciu kože a slizníc. 2-3 krát denne počas 2-3 týždňov.
– Ridoxol 0,5% a bonafone 2% masť – vzťahujú na postihnuté oblasti, 5-6 krát denne počas 2-3 týždňov.
– Indinol – prípravok odvodený od indinol-3-karbinolu, selektívne inhibuje estrogénmi závislú expresiu génu E7, spôsobuje apoptózu buniek infikovaných HPV. Liečivo je dostupné v kapsulách v dávke 200 mg. Priebeh liečby je 400 mg denne počas 10 až 12 týždňov.

Použitie interferónov v komplexnej liečbe PVI je účinné nielen pri liečbe ochorenia, ale aj pri prevencii klinických relapsov, ako aj pri odstraňovaní pacientov zo stavu imunitnej nedostatočnosti. Interferónové deriváty sa odporúčajú používať pred a po deštruktívnych a chirurgických metódach liečby PVI.

– Ľudský leukocytový interferón (CLI) vo forme aplikácií počas 14 dní, injekcie intrakondylomicky alebo pod papilómom (CLI 100-500 tisíc IU až do 1 milióna IU dennej dávky). Trikrát týždenne počas 3 týždňov.
– Sviečky Reaferon 10 000 IU alebo Viferon 100 a 500 000 IU 3 krát týždenne počas 3 týždňov.
– Interferónová masť 40 IU – zvonka 3 krát denne počas 10 dní.

6. Adaptogény: extrakt čínskej magnólie, eleuterokokus;

7. Skupinové vitamíny: B, D, kyseliny askorbovej, tokoferolacetátu (podľa všeobecne akceptovanej schémy)

8. Sedadlá: Valerijský extrakt 1 tabuľka 3 krát denne 2-3 týždne, Persen 1 tabuľka x 2 x denne 3-4 týždne, Novopassit 1 tabuľka x 2 x denne 14 dní, Relanium 1 tabuľka v noci x 10 dní.

Požiadavky na výsledky liečby – dosiahnutie klinického vyliečenia, zníženie počtu recidív.

Follow-up. Na zistenie prítomnosti precanceróznych dysplastických stavov u žien infikovaných HPV 16 b 18 sa majú štúdie cervikálnych cytologických a molekulárnych biologických štúdií vykonať dvakrát ročne v spojení s kolposkopiou.

Infekcia papilomavírusu u tehotných žien

V súvislosti s gestačnou imunodeficienciou počas tehotenstva sa zvyšuje riziko vzniku a exacerbácie PVI. Kondylómy môžu rásť vo veľkosti, niekedy spôsobujú obštrukciu pôrodného kanála. Možná prenatálna alebo intranatálna infekcia plodu s vývojom papilomatózy hrtanu a priedušiek.

Jednou z účinných metód liečby genitálnych bradavíc v pediatrickej gynekológii a u tehotných žien je terapia CO2 laserom. Liečba laserom sa vykonáva najneskôr do 35 týždňov tehotenstva. Laserová terapia umožňuje zničiť všetky formácie lokálne a pod kontrolou kolposkopu. Elektrochirurgická a rádiochirurgická excízia kože a slizníc, ploché bradavice krčka maternice. Relapsy PVI po destruktívnych a chirurgických metódach liečby sú 2 až 15%.

 • v súvislosti s rizikom nežiaducich účinkov na plod je lokálne podávanie podofylínu, fluorouracilu kontraindikované.
 • kondylómov sa ošetria 3-chlóroctovou kyselinou 1-2 krát denne počas 3 dní
 • CO 2 laserová terapia, rádiochirurgické metódy liečby v kombinácii s adjuvantnou liečbou interferónmi.

V skutočnosti infekcia HPV neslúži ako indikácia pre cisársky rez.

 1. Ashmarin YY, Hlebine KI Ľudský vírusový papilomavírus. Herald dermatológie. 9, 1987
 2. Ataeva G.B. Charakteristiky priebehu tehotenstva a pôrodu u žien s genitálnym herpesom. Dis. kedy. med. Sciences. M., 1992
 3. Batkaev EA, Kitsak V. Y., Korsunskaya I.M., Lipova E.V. Vírusové ochorenia kože a slizníc: -Hem. príspevok-M, 2001
 4. Borisenko K.K. Genitálny herpes. V knihe Neznáma epidémia: herpes. Smolensk, 1997, str. 32 až 57.
 5. Kiselev VI, Kiselev OI Vírusy ľudského papilómu vo vývoji rakoviny krčka maternice-S.-Pb.-M., 2003 /.
 6. Kozlova VI, Pouchner AF Vírusové, chlamydiálne a mykoplazmatické choroby pohlavných orgánov. M, 2004
 7. Kolomiets AG, Malevich Yu.K., Kolomiets N.D. Viacstranný herpes: klinický a patogénny polymorfizmus herpetickej infekcie. – Minsk, 1988.
 8. Kulakov VI, Vanko LV, Gurtovoi BL et al., Imunologické aspekty reprodukčného zdravia. – M., 1995, str. 77.
 9. Kulakov VI, Serov VN, Abubakirova AM, Fedorova TA, intenzívna starostlivosť v pôrodníctve a gynekológii (eferentné metódy). M., 1997
 10. Manukhin IB, Minkina G.N. a iné Imunitné a mikrobiologické aspekty ochorení maternicového krku. Zbierka článkov. Aktuálne otázky klinickej medicíny. M., 1993
 11. Mazurenko N.N. Úloha papilomavírusov pri karcinogenéze cervixu uteri // Sovremenaya onkologiya-2003.1.-p.7-10;
 12. Marchenko LA Genitálny herpes. Nové klinické aspekty. Problémy s reprodukciou. – 4, 2001, s. 29-33.
 13. Manukhin IB, Minkina G.N. Organizácia špecializovaných
 14. pomôcť pacientom so zárodočnými a prekanceróznymi ochoreniami krčka maternice. Metodické odporúčania. M., 1991.
 15. Minkina GN, Pinegin BV a iné Použitie nového imunomodulátora (GMDP) na liečbu pacientov s infekciou krčka maternice papilomavírusom / / Človek a medicína III Ruský národný kongres, 1996
 16. Molochkov VA, Kiselev VI, Rudych IV, Shcherbo SN Papilomavírusová infekcia – klinika, diagnostika, liečba – Manuál pre lekárov, M., MONIKI, 2004.
 17. Nikonov A.P. // Inf. analyt. Bull. “Choroby prenášané sexuálne.” – 1995. – 3, str. 12.
 18. Prilepskaya V.N. Ochorenia krčka maternice. Klinické prednášky. M., 1997
 19. Smetnik VP, Tumilovič LG Neoperačná gynekológia. Petrohrad, 1995.
 20. Sukhikh GT, Vanko LV, Kulakov VI Imunita a genitálny herpes. Ed. NGMA, Nižný Novgorod – Moskva, 1997.
 21. Khakhalin L.N. Infekcia VVZ a CMV u gravidných a novorodencov. V knihe. – Neznáma epidémia: herpes. Smolensk, 1997, str. 93-100.
 22. Koutsky L.A., Kiviar N.B. Genitálny ľudský papilomavírus. In: Sexuálne prenosové ochorenia / Ed. K. K. Holmes a kol. 3. vyd. -Mc.Grow-Hill., 1999.-New York, -P.347-160.
 23. Syrjanen K.J. Dlhodobé dôsledky genitálnych infekcií HPV u žien / / /.Ann.Med.-1992.-Vol.24.-P.233-245.

Mám HPV. hlavne na krku. V roku 2012 som vykonal testy na onkogénne typy vírusu. našiel typ 16 alebo 18. za 3 roky peresdala-16 a 18 typu nebola potvrdená. v poslednej dobe existovali vzdelávania o malých sexuálnych labiu. Je to rovnaké (ako na krku) typu vírusu alebo iného, ​​napríklad ten, ktorý sa môže infikovať iba sexuálnym činom?

Dobré popoludnie! Áno, formácie na pysky boli spôsobené iným typom HPV, ktorý sa prenáša presne sexuálnym spôsobom. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o tieto typy: 6, 11, 42, 44, 51, 54, 55, 69.

Leave a Reply