Typ liečby 31 papiloma

Typ liečby 31 papiloma

Ľudský papilomavírus: typizácia a genotypizácia

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

V medicíne vie viac ako 120 druhov HPV, ktoré sú klasifikované rôznymi prístupmi. Existuje súhrnná tabuľka hlavných typov vírusu na základe výsledkov rozsiahlych skríningových štúdií:

2, 4, 26, 27, 29, 57

5, 8, 9, 10, 12, 15, 19, 36

Nedeštruktívne kožné lézie

Sliznice pohlavných orgánov:

6, 11, 42, 43, 44, 54

6, 11, 16, 18, 30, 31, 33, 34, 35, 39, 40, 42, 43, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 70

16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 54, 56, 66, 68

Vyšetrenie slizníc nie z genitálií:

Karcinóm krku, jazyk

2, 6, 11, 16, 18, 30

Všetky novotvary sú rozdelené podľa onkologického nebezpečenstva, lokalizácie a formy kožných výrastkov.

 1. Lokalizácia infekcie:
  • Alfa – ovplyvňuje mukózne membrány pohlavných orgánov u mužov a žien, manifestuje kondylómy.
  • Beta – ovplyvňuje povrchové vrstvy epidermis, prejavuje sa na povrchových vrstvách epidermis s klasickými bradavicami.
 2. Z genotypu vírusu závisí jeho onkogénny potenciál, to znamená možnosť spôsobiť onkologickú degeneráciu infikovaných tkanív. Genotypizácia rozlišuje takéto typy infekcií podľa rizika onkogenicity:
  • Nízke riziko – 6, 11, 42, 43, 44, 53, 54, 55. Majú nízke šance na spôsobenie rakovinových zmien, ale sú zodpovedné za výskyt výrastkov v rôznych častiach tela, čo spôsobuje estetické nepohodlie.
  • Medziprodukt – 30, 31, 33, 35, 39, 51, 52, 58, 66. Sú klasifikované ako pravdepodobné riziko.
  • Vysoká ryža – 16, 18, 45, 56. Integrujte ich genóm do zdravých buniek a replikujte s každou replikáciou hostiteľskej bunky.
 3. Formy kožných novotvarov. Papilómy sú rozdelené do piatich hlavných kategórií.
  • Jednoduchý – najbežnejší typ rastu. Ako vývoj vyvíja nadržaný tuberkulo teplých farieb. Bradavice sú lokalizované na koži, a to ako samostatne, tak aj v skupinách. Najčastejšie sa vyskytujú na vnútornej a vonkajšej strane ruky, spodnej časti tváre (pery, bradu). Tam sú tiež plantar rastú.
  • Ploché – majú tmavú farbu a prejavujú sa v malých akumuláciách na koži. Zvyčajne sa objavujú v hornej časti trupu, menej často na pohlavných orgánoch. Veľmi často sa cítia v dospievaní s poruchou imunitného systému, ktorá vzniká v oblasti krku a paží.
  • Špicaté bradavice ovplyvňujú sliznice a patria do kategórie onkogénnych rizík. Charakterizovaná rýchlou expanziou.
  • Zaujímavosť – acrochorda alebo senilné papilómy sa vyskytujú u stredného veku a starších ľudí. Charakterom takýchto novotvarov je prítomnosť nohy, ktorá podporuje krtci.
  • Vnútorné krtky – lokalizované na vnútorných orgánoch. Táto kategória zahŕňa kondylómy na stenách žalúdka a konečníka, výrastky v ústnej dutine a močovom mechúre.

Spôsob diagnostiky, liečby a prevencie závisí od typu odhaleného novotvaru.

Ľudské papilomavírusy s vysokým rizikom

HPV sa týka najbežnejších vírusov. Najčastejšie sa infekcia vyskytuje v sexuálnom a kontaktnom štýle. Po mnoho rokov môže byť vírus v pokoji a nezobrazuje sa. Môže sa aktivovať rôznymi faktormi, napríklad oslabeným imunitným systémom alebo chronickými ochoreniami.

Obzvlášť nebezpečné sú vysoko rizikové ľudské papilomavírusy. Táto kategória zahŕňa:

 • Priemerná onkogenita je 30, 31, 33, 35, 39, 51, 52, 58, 66
 • Vysoká karcinogenita je 16, 18, 45, 56, 59, 68.

Pod vplyvom určitých faktorov môžu tieto typy infekcií vyvolať mutácie malígnych buniek. Genotypy 18 a 16 sú najnebezpečnejšie, podľa štúdie prispievajú k nekontrolovanému rozdeleniu buniek epitelu av 2/3 prípadoch diagnostikovaného rakoviny krčka maternice sú hlavnou príčinou patológie.

Onkogénne ľudské papilomavírusy

Závažné nebezpečenstvo je karcinogénny HPV, to znamená vírusy, ktoré môžu spôsobiť zhubnú degeneráciu zdravých buniek. Skupina riziko zahŕňa genotypov: 16, 18, 31, 33, 35, 45, 68, 56, 58, 39, 70. Sú podstatne zvýšiť pravdepodobnosť rakoviny genitálií, maternice, análny a močovej trubice.

Onkogénne vírusy sa prejavujú genitálnymi bradavicami na pohlavných orgánoch. Ich vzhľad je signálom vyhľadávania lekárskej pomoci a odstránenia neoplaziem. Najčastejšie sa rakovina vyvíja z typov 18 a 16, keďže 2/3 z nich má jeden z týchto genotypov. Prítomnosť 56 a 66 HPV v krvi je dôvodom pre testovanie oncomarkerov, pretože tieto vírusy vedú k karcinómu.

V tomto prípade prítomnosť vysoko rizikového HPV v krvi nie je verdikt. Samozrejme, prítomnosť vírusu zvyšuje šancu na rozvoj precanceróznych stavov o 60%, ale s včasnou diagnózou je možné zabrániť vzniku patológie.

Typizácia a genotypizácia ľudského papilomavírusu

Na klasifikáciu vírusových patogénov je potrebná ich dôkladná a komplexná diagnostika. Na určenie povahy choroby spôsobenej papilomavírusom a na jeho predikciu sa uvádza typizácia. Genotypizácia infekčnej DNA je zameraná na odhalenie typu patogénneho mikroorganizmu. Na analýzu sa skúma koža a sliznice, odoberajú sa vzorky krvi a ďalšie vzorky biopsie.

Existujú také základné typy novotvarov papilómu:

 • Bradavice – štruktúry so zaobleným tvarom s jasnými hranicami a veľkosťou 2 – 10 mm. Spravidla nesú nebezpečenstvo zhubnej degenerácie a tvoria sa na poškodenej koži.
 • Jednoduché papilómy – neoplasmy s mäkkou štruktúrou a farbou mäsa. Vyskytujú sa v rôznych častiach tela, najčastejšie v podpazuší, na tvári, na krku.
 • Špicaté kondylómy – výrastky s mäkkou textúrou a nerovnomerným tvarom. Najčastejšie postihuje výstelkové povrchy pohlavných orgánov a je karcinogénne. Rýchlo proliferujúca, poškodzujúca štruktúru DNA zdravých buniek.
 • Bovenoidná papulóza – vyrážky postihujúce kožu s vysokým rizikom rakoviny epitelu.

Genotypizácia HPV sa vykonáva na identifikáciu charakteristík jej štruktúry. Z uloženého typu a informácií môže byť vírus aplikovaný a nevzťahuje sa na karcinogénne. Na určenie genotypu sa používajú nasledujúce metódy:

Typ liečby 31 papiloma

 • Spôsob polymerázovej reťazovej reakcie – identifikuje vírus a určuje jeho typ. Táto metóda je založená na reakcii tela na rôzne vírusové štruktúry. Pre štúdium sa používa krv, štetiny z močovej trubice, krčka maternice.
 • Hybridné zachytenie HPV DNA je modernejšia a presnejšia metóda. Určuje typy infekcie a stupeň poškodenia štruktúr tela.

Genotypizácia umožňuje určiť počet kmeňov patogénu, ich karcinogenitu a nebezpečenstvo pre ľudí. Písanie poskytuje možnosť určiť typ infekcie: pretrvávajúca alebo reinfekcia (chronický priebeh ochorenia).

Ľudský papilomavírus 1

Toto infekčné činidlo dáva impulz vývoju kalkaneu a bežných bradavíc. Veľmi často sa s týmto papilomavírusom objavujú hlboké lézie na nohách, ktoré spôsobujú nepohodlie a bolestivé pocity na nositeľa. Štepy sa môžu vytvoriť na zadnej strane rúk a na brade. V niektorých prípadoch sa objavujú na očných viečkach, pokožke hlavy, prstoch a prstoch.

Tento typ vírusu má nízku onkogenitu. Súčasne nie je možné úplne odstrániť z tela. Moderné lieky môžu dočasne pozastaviť svoju činnosť. Liečba je zameraná na odstránenie estetických problémov, tj odstránenie rastlín. Ďalšia terapia sa vykonáva na zvýšenie ochranných síl imunitného systému. Povinne predpisujte lieky, ktoré potláčajú papilomatózu.

Ľudský papilomavírus 4

Ďalšou bežnou formou vírusovej choroby. Vyzerá to s pätou a bežnými bradavicami. Keďže vývoj stmavne a získava drsný povrch. V niektorých prípadoch sú formácie menšej veľkosti vytvorené okolo jednej veľkej bradavice.

Pacienti sa sťažujú na svrbenie, pálenie a bolesť v léziách. HPV 4 tiež podporuje vývoj mozgov a kukel na chodidlách.

Tento genotyp nepredstavuje riziko malígnej degenerácie. Na liečbu sa používa chirurgické odstránenie rastu pomocou ďalšej imunoterapie pacienta.

Ľudský papilomavírus 5

Zodpovedá za vývoj rôznych typov rastu. Najčastejšie papilomavírus 5 vedie k vzniku bradavice alebo verruxiformnej epidermodysplázie. Choroba je zriedkavá a prejavuje veľkú akumuláciu bradavíc. Patologický stav sa rozvíja v mládeži a pokračuje po celý život. Podľa štatistík sú ženy pravdepodobnejšie ochorené než muži.

Verruxiformná epidermodysplázia (EVLL) je v skutočnosti jedinečnou predispozíciou epidermis na infekciu papilomavírusom. V tomto prípade má HPV 5 vysokú karcinogenitu, to znamená riziko degenerácie kožných zmien karcinómu dlaždicových buniek.

Choroba je dedičná autozomálna recesívna. Ak sú obaja rodičia infikovaní, potom je dieťa 100% choré. Ak je jeden z rodičov infikovaný, dieťa bude asymptomatickým nosičom EVLL.

Charakteristické symptómy epidermodysplázie:

 • Warty rastu malých rozmerov, ktoré, ako sa pestujú, sa spájajú do veľkých lézií.
 • Vyrážky sa objavujú na tvári, chrbte, krku, bruchu a dokonca aj na zadku.
 • Ak je pokožka poškodená, na mieste rany sa objavujú lineárne bradavice.
 • Na tele a končatinách sú výrastky väčšie a hustejšie ako na tvári a krku.

Človek nemá bolestivé pocity, ale existuje estetický nepohodlie. Na liečbu sa používajú imunotropné lieky a rôzne lieky, ktoré potláčajú rast bradavíc. Ak je to potrebné, nánosy sa odstránia kryodestrukciou, laserovou kauterizáciou alebo elektrokoaguláciou.

Bez včasnej liečby as častou traumou majú papilómy spôsobené vírusom typu 5 vysoké riziko vážnych komplikácií. Asi 25% pacientov je náchylných k degenerácii nádorov na karcinóm dlaždicových buniek.

Ľudský papilomavírus 6

Šiesty typ HPV je diagnostikovaný u ľudí stredného a staršieho veku. Novotvary sú ružové alebo mäsité a vo svojej podobe pripomínajú karfiol. Tento typ papilomavírusu je zahrnutý do skupiny infekcií s nízkou onkogenitou a zvyšuje riziko takýchto patológií:

 • Genitálne bradavice (kondylómy).
 • Laryngálna papilomatóza.
 • Nekondilózne lézie pohlavných orgánov.
 • Papilómy spojovky.

Vo väčšine prípadov sa vírus nevykazuje. Ale taký faktor, ako oslabený imunitný systém, môže spôsobiť jeho aktiváciu a vzhľad kožných zmien. Infekčná infekcia sa najčastejšie prejavuje genitálnymi bradavicami v genitálnej oblasti a na slizniciach. V závažných prípadoch sú možné iné lokalizácie rastu.

Keď je krčka maternice postihnutá, existuje riziko dysplázie a pri absencii liečby – onkologických zmien. Bolestný stav vyžaduje naliehavú liečbu, pretože tkanivá sú stále rastúce a infekcia sa rýchlo šíri po celom tele. Vírus prispieva k zničeniu sliznice pohlavných orgánov, ústnej dutiny, hrtanu a dýchacieho traktu.

Liečba pozostáva z antivírusovej a všeobecnej regeneračnej terapie, chirurgického odstránenia novotvaru. Osobitná pozornosť sa venuje preventívnym opatreniam: osobnej hygiene, vyváženej výžive, zvýšenej imunity.

Ľudský papilomavírus 7

V dôsledku infekcie HPV 7 sa na koži objavia takzvané bradavice mäsiarov alebo mäsité bradavice. Predstavujú bezbolestné rastliny svetlej hnedej farby, ktoré sú najčastejšie lokalizované na lakte a ramenách.

Bradavice mäsiarov vznikajú u ľudí, ktorí často prichádzajú do styku so surovým mäsom. Infekcia preniká do pokožky menším poškodením. Rasty sa objavujú na lakte a rukách konvexnými, bezbolestnými formáciami.

Ľudský papilomavírus 11

11 typ papilomavírusu je najčastejšie diagnostikovaný u žien a prejavuje sa genitálnymi bradavicami. V patologickom procese sa podieľajú koža a sliznice. Tento HPV má nízku karcinogenitu, to znamená, že nie je náchylný na malígnu degeneráciu.

Rizikom tohto ochorenia sú muži a ženy, ktoré majú aktívny sexuálny život a často menia svojich sexuálnych partnerov. Infekcia sa môže vyskytnúť pri iných pohlavne prenosných infekciách. Keď je infikovaný genóm 11, patogén sa vloží do súboru ľudských chromozómov, čím infikuje dcérske bunky nosiča.

Hlavné príznaky ochorenia sú:

 • Jednorazové alebo viacnásobné vyrážky.
 • Ženské výrastky sa objavujú na labkách, krčku maternice, klitorisu, uretry.
 • U mužov sa objavujú nádory na hlave a tele penisu, miešku, uzdu.
 • U oboch pohlaví majú papilómy susedné lokalizácie: konečník, perineum, orofaryngus, močový mechúr, perianálna oblasť.

Typ liečby 31 papiloma

Pacienti sa sťažujú na svrbenie a pálenie v oblasti vyrážok, silnú bolesť počas močenia a pohlavný styk. Oddelenie od pohlavných orgánov je tiež možné. S postupom progresie infekcia nahradí normálnu bunkovú morfológiu postihnutých tkanív hrubšou, čo vyvoláva vznik dysplázie.

Diagnóza sa vykonáva podľa typu vysypnyh štruktúr a nie je ťažké. Úplne zničiť vírus je nemožné, ale existuje niekoľko terapeutických metód, ktoré môžu potlačiť jeho činnosť. Na tento účel použite špeciálne lieky. Na odstránenie kožných zmien sa používajú metódy kryokonštrukcie, laserová terapia a iné chirurgické techniky.

Prevencia infekcie HPV 11 je založená na dodržiavaní bariérových metód antikoncepcie na prevenciu infekcie počas pohlavného styku. Odporúča sa aj posilnenie posilnenia imunitného systému, aby sa zlepšili jeho ochranné vlastnosti.

Ľudský papilomavírus 12

Ak sú zahrnuté určité faktory, HPV 12 sa môže prejaviť ako vertexiformná alebo bradavicová epidermodysplázia. Tento patologický stav sa tiež nazýva Lewandowski-Lutzova choroba. Týka sa genetických porúch.

Hlavným príznakom je všeobecná tvorba plochých bradavých štruktúr na koži. V počiatočnom štádiu sú výrasty malé a lokalizované na predlaktiach, holeniach a rukách. V zriedkavých prípadoch vyrážky ovplyvňujú pokožku tváre, krku a trupu. Po rozšírení infekcie sa počet bradavíc zvyšuje. Novotvary sa spájajú a obsadzujú celý povrch kože. Prvky majú inú farbu ako svetlo ružová až tmavo hnedá. Podľa svojej hustoty sa nelíšia od zdravých tkanív.

Papilomavírus 12 vyžaduje komplexnú diagnostiku. To je spôsobené tým, že ochorenie, ktoré spôsobuje, môže viesť k závažným dermatologickým chybám a závažným komplikáciám. U ¼ pacientov sa pozorovala transformácia postihnutých tkanív na karcinóm dlaždicových buniek.

Ľudský papilomavírus 16

Jeden z najbežnejších papilomavírusov diagnostikovaných u 60% ľudí je HPV 16 (ľudský papilomavírus). Tento typ infekcie je onkogénny a vedie k takýmto ochoreniam:

 • Nekondilózne lézie pohlavných orgánov.
 • Genitálny karcinóm.
 • Karcinóm krku, jazyk.

Po infekcii sa vírus vložil do sekcií DNA zdravých buniek, čím sa porušila prirodzená protinádorová imunita organizmu. Podľa štatistík je v 42% prípadov 16 genotypov hlavnou príčinou rakoviny krčka maternice.

Imunitný systém zdravého človeka dokáže nezávisle zvládnuť papilomatózu počas 6 až 12 mesiacov po infekcii. Preto sa analýza HPV 16 uskutočňuje 3-4 krát. Pri pozitívnych výsledkoch diagnostiky sú pacientom predpísané antivírusové lieky a imunostimulanty, vitamíny. Všetky novotvary sa môžu odstrániť kvôli riziku ich malignity.

Ľudský papilomavírus 18

Jednou z najčastejších urogenitálnych vírusových infekcií je papilomatóza. Typ tohto ochorenia súvisí s ochoreniami, akými sú 16 HPV: cervikálna dysplázia, rakovina krčka maternice. Má vysokú onkogénnosť. Vložené do ľudského genómu vyvolávajú rast benígnych rastov, ktoré postupne degenerujú do rakoviny. V 70% prípadov sa HPV 18 zistí u žien s rakovinou maternice.

Ihneď po infekcii sa vírus necíti, ale potom, čo sa prejavuje pôsobenie určitých faktorov. Jeho hlavným príznakom sú papilomatózne rastliny na povrchu pohlavných orgánov a krčka maternice.

Liečba je určená až po komplexnej diagnóze a stanovení pravdepodobnosti vzniku malígneho nádoru. Liečba pozostáva z chirurgického odstránenia rastu, 2-3 cyklov antivírusových a imunostimulačných liečiv. V tomto prípade by sa malo vziať do úvahy skutočnosť, že k dnešnému dňu neexistujú žiadne lieky, ktoré by úplne neutralizovali 18 genotypov papilomavírusu.

Ľudský papilomavírus 21

Ďalším typom infekcie, ktorá spôsobuje epidermodyspláziu verruziforme, je HPV 21. V tomto prípade ide o vírusy s nízkou karcinogenitou. Najčastejšie sa prejavujú anogenitálne bradavice a laryngeálna papilomatóza.

Pretože infekcia nepreniká do krvi, ale postihuje iba pokožku, potom pre diagnózu používa výtery pokožky a škvŕn zo slizníc. Liečba je zložitá, zameraná na odstránenie kožných defektov a posilnenie imunity.

Ľudský papilomavírus 31

K dnešnému dňu existuje viac ako sto papilomavírusov, medzi ktorými sú onkogénne, tj tie, ktoré môžu v tele vyvolať malígne procesy. HPV 31 označuje infekciu so strednou karcinogenitou, ktorá vedie k rakovine za určitých faktorov.

31 genotypu je spojený s takými ochoreniami:

 • Neoplázia s 2 a 3 stupňami závažnosti.
 • Dysplázia a rakovina krčka maternice.
 • Rakovina penisu.
 • Rakovina konečníka.
 • Rakovina ústnej dutiny a hrtana.
 • Bowenova choroba.
 • Erytroplázia Keira.
 • Zubné komplikácie.

Infekcia sa často vyskytuje pri nechránenom pohlavnom styku a predstavuje rovnaké nebezpečenstvo pre ženy aj pre mužov. Infekcia je možná pri kontakte vírusu s otvorenou ranou alebo počas procesu pôrodu, to znamená prenos z matky na dieťa.

So silnou imunitou sa vírus dlho nemôže cítiť. Ale s oslabením tela sa začína postupovať. Infekcia sa prejavuje výrastmi na koži a slizniciach pohlavných orgánov zvonka aj zvonka. V zriedkavých prípadoch typ 31 vedie k vývoju bovinnej papulózy, ktorá sa prejavuje hladkými uzlinami na povrchu vonkajších genitálií.

Pri prvých príznakoch ochorenia je potrebné začať liečbu. Je to spôsobené tým, že infekcia sa šíri veľmi rýchlo, ovplyvňuje zdravé tkanivá a prispieva k ich malignancii. Bez včasnej diagnózy a liečby vzniká množstvo komplikácií, ktoré sú nebezpečné pre ľudský život.

Ľudský papilomavírus 33

HPV tohto typu je najčastejšie diagnostikovaný u žien, pretože prispieva k rozvoju týchto ochorení:

 • Nekondilózne lézie pohlavných orgánov.
 • Genitálny karcinóm.
 • Cervikálna dysplázia.
 • Rakovina krčka maternice.

Patologický stav je považovaný za antropogénny, infekcia sa vyskytuje iba medzi ľuďmi. Po uplynutí 2-4 mesiacov od vstupu HPV 33 do tela sa na genitáliách začnú tvoriť genitálne bradavice so sprievodnými bolestivými príznakmi.

Typ liečby 31 papiloma

Podľa lekárskej štatistiky je v 80% prípadov infekcia diagnostikovaná gynekologickým vyšetrením. Kožné lézie sú nebezpečné vznikom erózií, ktoré bez včasnej liečby môžu viesť k nádorovým léziám krčka maternice.

Ľudský papilomavírus 35

Infekcia týmto HPV je nebezpečným vývojom malígnych procesov v tele. Typ 35 je diagnostikovaný u mužov a žien, ale iba v druhom spôsobuje vážne problémy.

Infekcia sa prejavuje kondilomatoznymi lézie perineum, vonkajšie genitálie, konečník, ústnej dutiny, a (koreň jazyka, vnútro tváre). Infekcia môže spôsobiť vývoj dysplázie a rakovinových procesov krčka maternice.

Liečba HPV 35 nie je tak jednoduché, preto sa osobitná pozornosť venuje preventívnym opatreniam: chránený sex, zdravý životný štýl, posilnenie imunitného systému a ďalšie. V prípade infekcie sa liečba skladá zo súboru techník zameraných na odstránenie kožných defektov a potlačenie aktivity papilomatózy.

Ľudský papilomavírus 39

Tento genotyp predstavuje vážne nebezpečenstvo a ohrozuje život, pretože podporuje regeneráciu zdravých tkanív do malígnych. HPV 39 je najcitlivejšia žena, pretože vedie k porážke vnútorných genitálií. Infekcia môže spôsobiť dyspláziu a rakovinu krčka maternice.

Infekcia sa po dlhú dobu nedá prejaviť, kŕmenie zdravými tkanivami a zväčšovanie veľkosti.

 • Vonkajšie príznaky infekcie sú kožné rastu na vnútorných stenách vagíny, sliznice cervikálneho kanála v krčku maternice.
 • Menej často sa kondylómy vytvárajú na vonkajších genitáliách, ako aj okolo výstupu z močovej trubice alebo v blízkosti konečníka.
 • Neoplazmy sa vyskytujú ako jediné a viacnásobné rastu, ktoré sa navonok podobajú karfiolu.

Kožné lézie majú priemerné riziko malignity, tj degeneráciu do rakovinového nádoru. Ich vzhľad je dôvodom hľadania lekárskej pomoci pri diagnostike a liečbe. Aby sa minimalizovalo riziko traumatizácie genitálnych bradavíc a eliminovalo sa estetické nepohodlie, vykoná sa ich chirurgická exkrécia. V povinnom poradí sú pacientom predpísaný komplex antivirotík a imunostimulantov.

Ľudský papilomavírus 44

Z hľadiska onkológie 44 nepredstavuje typ HPV žiadne nebezpečenstvo. Zároveň infekcia touto infekciou sa prejavuje genitálnymi bradavicami a genitálnymi bradavicami na krčkach a ďalších dôležitých orgánoch.

Liečba kožných výrastkov sa vykonáva na odstránenie estetického nepohodlia, to znamená, že sa odstránia neoplazmy. Všetkým pacientom je predpísaný priebeh antivírusových liekov a imunostimulantov na potlačenie papilomatóznej infekcie v tele.

Ľudský papilomavírus 45

Ďalším zástupcom skupiny onkogénnych papilomavírusov s vysokým rizikom degenerácie je typ 45. Nasledujúce sú typické pre infekciu:

 • Označené kondylómy.
 • Bovenoidná papulóza.
 • Genitálne bradavice.
 • Dysplázia a rakovina krčka maternice.

Infekcia sa vyskytuje počas nechráneného pohlavného styku. Človek pôsobí ako nosič vírusu a nemusí o tom vedieť. U žien sa infekcia prejavuje bradavým výrastkom na pohlavných orgánoch. Patológia je pre ženské telo veľmi nebezpečná a vyžaduje si vážnu liečbu. Od okamihu infekcie až po vznik malígneho nádoru spôsobeného HPV 45 môže prejsť viac ako 20 rokov.

Keď sú patologické zmeny na koži v oblasti genitálií a konečníka, mali by ste vyhľadávať lekársku pomoc. Okrem vonkajších príznakov sa celkové zdravie zhoršuje. Mnoho infikovaných ľudí zaznamenáva svrbenie a pálenie v oblasti pohlavných orgánov, atypické vypúšťanie z vagíny, nepohodlie počas močenia a počas pohlavného styku.

Počas diagnostiky sa vykoná test DAIDZEN, kaloskopia, biopsia a cytologické štúdie na identifikáciu genotypu patogénu. Liečba závisí od štádia ochorenia. V miernom stupni sú predpísané všeobecné náhradné lieky, antivírusová liečba sa vykonáva v strednej fáze. Pri závažných léziách je známy komplexný prístup, ktorý pozostáva z lekárskych a chirurgických metód.

Ľudský papilomavírus 51

Tento typ HPV sa vzťahuje na anogenitálne infekcie s priemerným rizikom onkogénu. Infekcia je prevažne sexuálne prenášaná a môže viesť k takýmto problémom:

 • Dysplázia a rakovina krčka maternice.
 • Onkologické lézie konečníka, vulvy alebo vagíny u žien.
 • Zhubné nádory v oblasti konečníka a penisu u mužov.
 • Genitálne bradavice.
 • Obrovský kondylóm Buschke-Levenshteina.

Na diagnostikovanie HPV 51 pacientov musí prejsť urogenitálny roztieranie. Pomocou klinického potvrdenia prítomnosti infekcie v tele, genotypizácie a posúdenia rizika malignity.

Špeciálne vyvinuté lieky na liečbu tohto typu infekcie neexistujú. Terapia je zameraná na prevenciu malígnych transformácií a mobilizáciu protinádorovej imunity tela.

Ľudský papilomavírus 52

Podľa zdravotnej štatistiky je HPV 52 v 70% prípadov identifikovaných u žien po 35 rokoch. Infekcia sa zvyčajne vyskytuje počas nechráneného sexuálneho styku. Bolestivý stav je spojený s takými patológiami:

 • Genitálne bradavice na genitáliách av análnej oblasti.
 • Rakovina hrubého čreva u mužov.
 • Dysplázia a rakovina krčka maternice.

Prvé príznaky infekcie nie sú okamžite zjavné a sú charakterizované kondylomatóznymi výrastmi na labkách a vaginálnej sliznici. Aktívna progresia infekcie vedie k zníženiu ochranných funkcií tela a jeho starnutia.

Nie je možné úplne vyliečiť vírus, ale s včasnou diagnózou a správnou terapiou je možné chrániť bunky pred ničením a malignitou. K tomu je potrebné chirurgické odstránenie rastu, priebeh antivírusovej terapie a užívanie liekov na posilnenie imunitného systému.

Ľudský papilomavírus 53

Typ liečby 31 papiloma

Infekcia HPV 53 je možná pri kontakte so sliznicou alebo kožnými bunkami infikovanej osoby. Tento genotyp má nízku karcinogenitu, takže nepredstavuje riziko malígnej degenerácie.

Po infekcii môže byť vírus dlhší čas v nečinnom stave. Účinok rôznych faktorov, napríklad oslabenie ochranných vlastností imunitného systému, vedie k jeho aktivácii. Z tohto dôvodu sa epidermálne bunky začínajú aktívne delí, vytvárajú bradavicové neoplazmy a genitálne bradavice.

Liečba papilomavírusu typu 53 sa znižuje na odstránenie rastu kože, užívanie antivírusových liekov a posilnenie imunity.

Ľudský papilomavírus 56

Jedným typom infekcie papilomavírusom je HPV 56. Tento typ je charakterizovaný vysokou onkogenitou a je spojený s takými patologiami:

 • Nekondilózne lézie pohlavných orgánov.
 • Dysplázia a rakovina krčka maternice.
 • Karcinóm slizníc genitálií.

Vírus je nebezpečný pre ženy aj pre mužov, čo spôsobuje genitálne bradavice a iné nádorové príhody. Penetrácia infekcie do tela sa prejavuje cez sliznicu počas nechráneného pohlavia alebo pri otvorenom zranení pokožky na pokožke.

Mikroorganizmy spôsobujúce choroby môžu zostať latentné po dlhú dobu. Pri pôsobení určitých faktorov sa aktivujú a prejavujú rôznymi rasami kože, ktoré prinášajú estetické nepohodlie a spôsobujú bolestivé pocity.

HPV 56 vyžaduje komplexnú liečbu. Liečba pozostáva z užívania antivírusových liekov, chirurgického odstránenia rastlín a posilnenia imunitného systému. Osobitná pozornosť sa venuje preventívnym opatreniam na ochranu tela pred infekciou.

Ľudský papilomavírus 58

Vírusový patogén z kategórie stredného rizika malígnej degenerácie je typ 58. Infekcia je súčasťou alfa skupiny, ktorá prispieva k vzniku takých patológií:

 • Nekondilózne lézie pohlavných orgánov.
 • Kondilómový vnútorný povrch konečníka.
 • Dysplázia a rakovina krčka maternice.

Po zavedení do organizmu vyvoláva výskyt malých výrastkov s hustou a mäkkou štruktúrou. V závislosti od miesta môžu byť svetlo ružové alebo hnedé. Tento genotyp sa veľmi často prejavuje na krku, podpaží, črevách, vonkajších a vnútorných pohlavných orgánoch, močovom mechúre.

Nebezpečenstvo infekcie je vysvetlené skrytým priebehom infekčného procesu. Pretože patogén môže zostať v nečinnom stave dlhší čas. Včasná diagnóza a komplexný prístup k liečbe môžu zabrániť komplikáciám ľudského papilomavírusu typu 58.

Ľudský papilomavírus 59

Genotyp HPV 59 patrí k onkogénnym vírusom. Pod vplyvom určitých faktorov môže spôsobiť poškodenie tkanív maternice a maternicového epitelu, čo vyvoláva prekancerózny stav. Infekcia s týmto patogénom sa vyskytuje pri nechránenom análnom alebo vaginálnom kontakte, menej často s orálnym sexom.

Často sa infekcia dlhodobo nezobrazuje. Výskyt kožných výrastkov a bradavíc však naznačuje jeho aktiváciu. Genitálne bradavice sa tvoria na vonkajších genitáliách a ich slizniciach. Ak sa rast objaví na krčku maternice, prejavuje krvavý výtok a silnú bolesť počas močenia a pohlavného styku. HPV 58 môže tiež spôsobiť zmeny v povrchovej vrstve rektálnej sliznice u mužov aj u žien.

Na diagnostiku chorobného stavu sa vykoná analýza vírusovej DNA a PCR. Liečba pozostáva z užívania antivírusových liekov na potlačenie infekcie. Odstránenie výrastkov je tiež indikované na zníženie rizika ich traumatizácie a degenerácie na zhubné nádory. Zvláštna pozornosť sa venuje preventívnym opatreniam a očkovaniu, ktoré zabraňujú relapsu infekcie a znižujú riziko infekcie inými genotypmi.

Ľudský papilomavírus 66

Veľmi často sa výskyt bradavíc a papilómov na tele asociuje s infekciou papilomavírusom typu 66. V tomto prípade majú kožné rastliny najviac nevhodnú lokalizáciu: axilárne dutiny, perianálnu a periorbitálnu oblasť, perineum, sliznice pohlavných orgánov. Je to estetické nepohodlie a častá trauma novotvarov, pri ktorej sa dá vyhľadať lekársku pomoc.

Po infekcii je infekcia po dlhšej dobe v kľude. Ale pod vplyvom určitých faktorov sa aktivuje. Medzi takéto faktory patria:

 • Oslabenie ochranných síl imunitného systému.
 • Nevyvážená výživa.
 • Zlé návyky.
 • Časté zmeny sexuálnych partnerov a nechráneného sexuálneho styku.
 • Nedodržiavanie osobnej hygieny.
 • Časté potraty a iné.

Liečba HPV 66 je zameraná na odstránenie rastu kože a elimináciu faktorov, ktoré spôsobujú šírenie infekcie. Protivírusová terapia a vitamínové doplnky sa používajú na zvýšenie imunity. Medzi preventívne opatrenia patrí očkovanie, včasná liečba akýchkoľvek chorôb a zdravý životný štýl.

Ľudský papilomavírus 67

Podľa vykonaných štúdií 67 typ HPV sa vzťahuje na vírusy s priemerným stavom onkologickej degenerácie. To znamená, že infekcia týmto genotypom za určitých podmienok môže vyvolať prekancerózne stavy.

Infekcia preniká cez sliznicu a poškodenú pokožku. Infekcia sa prejavuje papilomatóznymi ramenami na tele. Na sliznici cervixu sa môžu vytvoriť výrony. Súčasne, ak nie sú patologické zmeny na strane tohto tela, priemerný titer vírusu nie je nebezpečný a považuje sa za normálny stav.

Pred začiatkom liečby musí pacient podrobiť PCR diagnóze, prejsť cytologický náter a množstvo ďalších testov. To potvrdí genotyp papilomatózy a zhodnotí percento jej karcinogenity. Liečba pozostáva z odstránenia zmenených tkanív chirurgickou metódou a priebehu antivírusovej liečby.

Ľudský papilomavírus 68

Tento typ infekcie sa vyvíja v dôsledku účinku vírusového činidla, ktoré preniklo do tela cez sliznice alebo povrchy rany. Najčastejšie sa infekcia vyskytuje s nechráneným pohlavím a vyvoláva pocit, keď obrany imunitného systému oslabujú.

68 genotyp HPV má nízku onkogenitu a prejavuje sa kožnými výrastmi rôznej lokalizácie. Veľké rozšírenie chýb a ich častá traumatizácia sú nebezpečné. Pretože v tomto štádiu vírusová DNA nahrádza zdravé bunky a menia ich štruktúru. Ak ponecháte problém bez lekárskej starostlivosti, aktívna progresia papilomavírusu typu 68 môže viesť k karcinómu.

Aby ste predišli závažným následkom a rôznym komplikáciám HPV, keď sa objavia prvé bradavice alebo papilómy, mali by ste sa poradiť s dermatológa alebo terapeutom o ich liečbe a prevencii.

Leave a Reply