Papilómy pod prsiami: príčiny, diagnostika, liečba

Ľudský papilomavírus je zradná a nebezpečná choroba. Zákernosť choroby spočíva v tom, že aj keď vírus vstúpi do tela, môže preukázať svoju agresivitu počas 2 až 4 mesiacov alebo viac a „prebudiť sa“, keď je imunitný systém oslabený a provokatívny.

Aktivácia vírusu môže spôsobiť, že sa nádory v ľudskej koži objavia kdekoľvek v tele. Papilómy pod prsiami predstavujú riziko, pretože neustále trenie na podprsenke a odeve zvyšuje riziko malignity.

Ako liečiť papillomu pod prsiami?

Papilómy pod prsiami sú benígne nádory pozostávajúce zo sekrečných duktálnych epiteliálnych buniek. Existuje riziko vzniku tohto stavu u žien v plodnom veku a u žien, ktoré užívajú dlhodobé hormonálne lieky.

Onkológovia často pripisujú výskyt papilómov pod prsníkom prekanceróznemu ochoreniu, najmä ak majú mliečne žľazy uzliny alebo sekréty bradaviek. Príležitostne je tvorba prsných žliaz na koži príznakom onkológie, takže pred akoukoľvek manipuláciou s papilomavírusom je potrebné poradiť sa s lekárom a vykonať testy na určenie kmeňa papilómu a jeho stupňa malignity.

Ako liečiť papillomu pod prsiami?

Papilloma pod prsiami: Príčiny

Infekcia papilomavírusom sa môže vyskytnúť niekoľkými spôsobmi:

– kontakt;
– domácnosť;
– sexuálne;
– cez poškodenú epidermu s malými škrabancami alebo prasklinami na pokožke.

Keď patogénny vírus vstupuje do krvnej plazmy, môže ovplyvniť tak vnútorné orgány, ako aj vonkajší epitel, čo môže spôsobiť kožné papilómy, a to aj v mliečnej žľaze. Inkubačná doba trvá od 2 mesiacov do jedného roka alebo viac.

Vírus v súčasnosti nevykazuje žiadne známky života a vykazuje agresivitu iba v prípade zmeny hormonálneho pozadia alebo oslabenia imunitného systému.

Faktory, ktoré vyvolávajú výskyt papilómov pod prsiami:

1. hrubá podprsenka;
2. lepšie fungovanie mazových žliaz;
3. Nerešpektovanie osobnej hygieny.

Diagnóza HPV pod prsníkom

Diagnózu HPV v hrudníku vykonáva cicavec, ktorý predpisuje početné testy:

1. Ultrazvuk prsných žliaz.
2. Biopsia tkanív papillomy.
3. Vyšetrenie nádorových markerov.
4. MRI alebo CT.

V prípade potreby môže lekár predpísať ďalšie vyšetrovacie metódy, ktoré vysvetlia povahu nádoru, jeho riziko degenerácie, jeho štruktúru.

Liečba papilómov pod prsiami

Papillor gél, ktorý je veľmi rýchly a účinný v boji proti HPV, sa osvedčil pri liečbe papillomy pod prsiami. Mimochodom, tento gél sa vzťahuje na všetky typy papilómov, ktoré sa môžu vyskytnúť na tele.

Ďalším spôsobom liečby HPV pod prsiami je odstránenie nádoru, ktorý je jediným spôsobom, ako zabrániť rakovine. Samostatné odstránenie formácie je kontraindikované, pretože môže viesť k malígnemu vývoju nádoru.

Papilómy v mliečnych žľazách by mal odstraňovať iba odborník. Laserové ošetrenie alebo elektrokoagulácia môže priniesť dobré výsledky. Takéto metódy znižujú riziko komplikácií.

Lekári často používajú rádiochirurgiu, ktorá pozostáva zo špeciálneho noža používaného na odstránenie rastu. Výhodou takejto liečby je hlboká excízia papilomavého tkaniva, ktorá znižuje riziko relapsu v budúcnosti.

Okrem chirurgickej alebo hardwarovej terapie je žene predpísaná konzervatívna terapia, ktorá zahŕňa použitie liekov stimulujúcich imunitu. Výber liečiva, ako aj dávka, sú individuálne pre každého pacienta. V niektorých prípadoch, v riziku rozvoja rakoviny alebo v jej ranom štádiu, sa podávajú chemoterapeutiká, ktoré zastavujú rast nádoru a vnútorne ho ničia.

Napriek úplnému odstráneniu novotvarov existuje vždy riziko relapsu, takže po liečbe by mala žena pravidelne navštevovať svojho lekára, aby vyšetrila a dodržiavala odporúčania špecialistu.

Leave a Reply