Papilómy penisu: ako zaobchádzať alebo ako odstraňovať?

Penilné papilómy sú nevírusové (lat. Papilla – papilla + … ohm), epitelové nádory vyvíjajúce sa v uzavretom vakovom vaku s fimózou; prekancerózna choroba.

Môžu byť lokalizované na koronárnom sulku, glans penis a na vnútornej fólii predkožky.

Nádory rastú na širokom základe, majú hríbovitý tvar, vilózny povrch. Nevírusové papilómy sa diagnostikujú zriedkavo, pretože sú skryté predkožkou, najčastejšie sa diagnóza stanoví po ich zhubnom bujnení. Prítomnosť papilómov nespôsobuje žiadnu sexuálnu dysfunkciu.

Ako sa zbaviť papillomy doma na penise

Chirurgická liečba papilómov – excízia papilomónov v zdravých tkanivách.

Prognóza je priaznivá. Prevencia spočíva v hygiene predkožky a včasného odstránenia fimózy (pozri Hygiena pohlavných orgánov).

Veniec z papilómov. Ako sa zbaviť genitálnych bradavíc?

Diagnóza papilómu na penise. Liečba a diagnostika papillomy, ktorá sa vyskytuje na penise, sa vykonáva pomocou urológa. Vykonáva prieskum a vyšetrenie pacienta, po ktorom (s prihliadnutím na získané údaje) predpíše nevyhnutnú liečbu. Aby sa diagnostikovala papiloma penisu, vykonajú sa testy na papilomavírus, z močovej trubice sa odoberie náter a predpíše sa cytologické vyšetrenie. Ak je to potrebné, môžu sa vykonať ďalšie diagnostické testy.

Ako sa vyvíja papiloma na penise?

Berúc do úvahy skutočnosť, že papilloma, hovoriaca o penise, môže byť skorým štádiom rakoviny, liečba by sa mala začať okamžite, keď sa objavia prvé príznaky. Pri tomto type ochorenia je pravdepodobnosť vývoja na malígny nádor veľmi vysoká, takže liečba by mala byť radikálna.

Päť neslýchaných otázok o infekciách pohlavných orgánov

K degenerácii papillomu, ktorá ovplyvňuje penis, dochádza vo vnútornej vrstve predkožky alebo v epiteli hlavy. Liečba a príznaky sú v oboch týchto situáciách podobné.

K vývoju nádoru dochádza podľa nasledujúcej schémy: na začiatku sa začína fimóza, ktorá, pokiaľ sa nelieči, prechádza do pokročilého štádia. Ďalej sa hromadí smegma vo vaku predkožky. Malo by sa pamätať na to, že moč pomáha pri vývoji nádoru. Keď sa dostane na smegmu, dôjde k infekcii. V budúcnosti začne zápal mäsa a hlavy, tento proces je chronický. Nakoniec sa pozoruje výskyt erózie, potom sa stanoví diagnóza – papilóm penisu, ktorý prechádza na rakovinu.

Odstránenie papillomy na penise

Existuje iba jeden spôsob, ako prekonať túto chorobu – úplným odstránením papillomy. Tento postup sa vykonáva pomocou chirurgie pomocou rádiových vĺn alebo laserom. Okrem toho sa odstránenie penilómov na penise uskutočňuje pomocou kryochirurgie, tradičného skalpelu, v niektorých prípadoch sú tkanivá kauterizované chemickými látkami alebo „ničené“ cytotoxickými liečivami. Najúčinnejšou metódou odstránenia je použitie operácie rádiových vĺn. Táto metóda je bezpečná a bezbolestná, po jej zavedení nie sú žiadne jazvy ani jazvy.

Veniec z papilómov. Ako sa zbaviť genitálnych bradavíc?

Pri liečbe používajte antivírusové lieky. Pomáhajú imunitnému systému a znižujú koncentráciu vírusu v krvi. V žiadnom prípade by ste nemali samoliečiť, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť komplikácií.

Papilomavírus – predzvesť rakoviny

V tele sa môže vyskytnúť papilómová infekcia bez vonkajších príznakov. Tvorba genitálnych výrastkov sa môže objaviť u mladého aj staršieho človeka. Dôvody aktivácie ochorenia môžu byť: dlhodobá medikácia, infekčné ochorenie, silný stres. Ultrafialové lúče môžu tiež vyvolať ochorenie.

Prevencia papillomy penisu

Aby ste zabránili rozvoju choroby, mali by ste vstúpiť do bezpečného sexuálneho styku, pravidelne vykonávať preventívne prehliadky odborníkom a dodržiavať hygienu pohlavných orgánov. Pred vstupom do sexuálnej intimity nebude pre oboch partnerov zbytočné.

Papilómy sú kondylómy – obmedzené papilárne výrastky kože a slizníc zápalového charakteru – s ostrými špičkami alebo špicaté.

Ako vyzerajú: genitálne papilómy sa neodlišujú farbou od okolitých tkanív. Na predkožke sú svetlo tenké genitálne bradavice na tenkom stonku alebo byte, vo frenume na penise sa môžu javiť ako malé biele pupienky. Jednotlivé formácie môžu časom rásť. Pri poranení môžu krvácať a pigmentovať a meniť odtieň z ružovkastobéžovej na svetloružovú a tmavohnedú. Na povrchu je možná dočasná tvorba kôry a malých škál.

Príčiny papillomy na penise

Genitálne papilómy sa prenášajú pohlavným stykom, či už je to orálny, análny alebo vaginálny, ak je partner infikovaný. Nevyhnutným predpokladom výskytu tejto infekcie v tele je mikrotrauma, ktorá je pre oko najčastejšie neviditeľná (prasklina, oder na koži alebo sliznicach). Ďalším dôvodom je oslabenie imunitného systému a aktivácia vírusu v jeho nosiči.

Niektoré odrody ľudského papilomavírusu (HPV) sú tiež schopné spôsobiť infekciu genitálnymi papilomavírusmi. Príčiny ochorenia sú typicky HPV 6/11. Jedným z najzreteľnejších symptómov HPV infekcie sú genitálne papilómy.

U mužov najčastejšie postihujú genitálne papilómy predkožku a glans penis. Zároveň sa nachádzajú na krku a tele penisu, na miešku, v močovej trubici a konečníku. Zriedkavo tieto novotvary postihujú oblasť v ústach a hltane osoby, ktorá vstúpila do sexuálneho vzťahu s infikovaným partnerom.

Genitálne papilómy u mužov sa zvyčajne objavia po 1-3 mesiacoch od okamihu sexuálneho kontaktu s infikovaným partnerom. V niektorých prípadoch môže byť infekcia ľudského papilomavírusu potlačená ľudskou antivírusovou imunitou po dobu 1 až 2 rokov (ak k opakovanej infekcii nedôjde). V praxi sú takéto prípady výnimkou a pre veľkú väčšinu pacientov nie je možné odstrániť papilomavoly samy osebe.

Rysy papilómov na pohlavných orgánoch

Na predpísanie najúčinnejšej liečby papilomónov je potrebné odlíšiť od ostatných novotvarov na koži inguinálnej oblasti: zväčšené lymfatické uzliny, prejavy nákazy mäkkýšom a herpes vírusom, abscesy v štádiu infiltrácie, nádory a trieslové kýly. Iba odborník vie presne určiť povahu novotvarov na genitáliách. Akýkoľvek papilóm je zdrojom sekundárnej samoinfekcie: vírus môže rásť lokálne a šíriť sa po tele, čo spôsobuje výskyt nových formácií na koži a slizniciach.

Nebezpečenstvo papilómov na penise

Zväčšené papilómy môžu:
1. zranený a krvácajúci;
2. rýchlo sa šíriť a rásť;
3. degenerovať na zhubné nádory;
4. zasahovať do normálnej sexuálnej aktivity;
5. narušiť z kozmetického hľadiska;
6. spôsobiť psychologické ťažkosti.

Účinné ošetrenie a odstránenie papilómu na penise

Liečba sa vykonáva po fyzickom vyšetrení a konzultácii. Ak je to potrebné, vykoná sa biopsia a cytologická analýza ich tkanív. Hlavným princípom modernej liečby HPV infekcie je lieková imunologická terapia v kombinácii s chirurgickým zákrokom urológa. Účinok na vírus v tele teda nie je len imunoterapiou, ale tiež fyzickým poškodením buniek papilomavírusmi odparením laserom alebo rádiovými vlnami počas operácie. Ak existujú príznaky degenerácie novotvaru, musí sa časť histologického tkaniva odoslať do histológie, aby sa zabezpečilo, že neexistujú žiadne onkogénne bunky.

Na odstránenie papilómov na penise sa používajú inovatívne chirurgické techniky (vrátane odstránenia pomocou laserového, ultrazvukového alebo rádiového noža). Poskytujú rýchle hojenie, nespôsobujú deštrukciu tkanív, vyznačujú sa jazvami a hnisavými komplikáciami po operácii. Výhody tohto liečenia:

1. vysoká účinnosť;
2. bezbolestnosť;
3. rýchle hojenie tkanív;
4. operácia bez krvi;
5. nedostatok švov a chrasty (drsný povrch horenia).

Leave a Reply