Odstránenie papilómov na perách, ošetrenie, foto

Čokoľvek sa objaví na koži, to všetko sú následky problémov v tele. To isté je papilloma na perách, je to znak rastu tejto vírusovej infekcie v našom tele. Liečba patológie bude dlhá, ale je ešte lepšie získať vytvorené očkovanie proti chorobe.

Odstránenie papilómov na perách

Pred rozhodnutím, či navštíviť lekára alebo dúfať v samoliečbu, by ste mali zistiť príčinu papillomy. Tento benígny novotvar môže byť plochý alebo vyčnievajúci nad kožu. Môže tiež rýchlo rásť, v niektorých prípadoch spôsobuje nepríjemnosti, kazí vzhľad.

Veľkosť útvaru môže byť od jedného do 20 mm. Existuje riziko nadmerného rastu papilómu pery, ako je znázornené na fotografii, na zhubný novotvar, preto je potrebná liečba.

Mali by ste byť opatrní, aby ste sa nepoškrabali, aby ste sa nepoškrabali, nepoškodili. Existujú obavy, že pri zavedení infekcie môže dôjsť k rastu zhubných buniek.

Papilómy na perách spôsobujú zvláštne nepohodlie a nepohodlie, môžu sa poraniť príborom, spáliť horúcimi nápojmi, jedlom. Preto, ak sa vyskytne patológia, musíte sa poradiť s lekárom a podrobiť sa dôkladnému vyšetreniu tela, vyšetreniu vnútorných orgánov.

Liečba papilómov na perách

Na boj s týmto ochorením je potrebné komplexné ošetrenie, ako aj:

1. metóda chirurgického odstránenia;
2. Odstránenie kvapalným dusíkom;
3. Bezbolestná metóda laserového odstránenia. Najoptimálnejšia voľba sa vykonáva pod vplyvom lokálnej anestézie, prakticky neexistujú žiadne prípady silného krvácania, pery sa obnovia za mesiac;
4. Odstránenie chemickými kyselinami. Táto metóda zanecháva jazvy, takže sa zriedka používa;
5. Použitie elektrického prúdu.

Pri rôznych metódach by mal byť výber ošetrujúci lekár. Podľa štúdií bude odborník nasmerovaný na vhodný postup, môže byť potrebné odobrať kus tkaniva na výskum onkologickej povahy novotvaru.

Pred operáciou musíte:

1. urobiť krvný test;
2. Podstupujte terapiu pomocou antibiotík, imunostimulantov, antimykotík.
Pri identifikácii tejto patológie sa musíte chrániť pred otvoreným slnkom, soláriom, opaľovaním, na opaľovanie nemôžete používať krémy.

Po odstránení papillomy laserom by ste mali obmedziť pobyt na slnku na mesiac, nenavštíviť bazény, saunu. Po osprchovaní musíte nechať kôru na pere vyschnúť a neodtrhnúť ju, pretože jazvy môžu zostať. Na prevenciu tohto ochorenia je potrebné posilniť imunitný systém, pretože vírusom papilómu je jeho redukcia aktivovaná.

Zdravý životný štýl, správna výživa, vzdanie sa zlých návykov, obmedzenie opaľovania, solária, sauny nedajú tejto chorobe šancu dobyť vaše telo.

Papilómy na perách: fotografia

Leave a Reply