Liečba vírusom papillomu

Liečba vírusom papillomu

návod na použitie

Галавит (Galavit) Názov značky : Galavit

Аминодигидрофталазиндион натрия (Aminodihydrophthalasindionum natrium) Účinná látka: Aminodihydroftalazinón sodný (Aminodihydroftalasindionum natrium)

Kryštalický prášok: biely alebo biely so žltkastým odtieňom.

Čapíky: od bielej po bielu so žltkastým odtieňom, v tvare torpéda bez viditeľných inklúzií v pozdĺžnom reze.

Tablety: biele so žltkastým odtieňom, bikonvexné, bez rizika, s vôňou mentolu.

иммуномодулирующее, противовоспалительное. Farmakoterapeutická skupina: imunomodulačná, protizápalová.

Má vplyv na funkčnú a metabolickú aktivitu makrofágov. Pri zápalových ochoreniach reverzibilne inhibuje nadmernú syntézu faktora nekrózy nádorov, IL-1 a ďalších prozápalových cytokínov, reaktívnych druhov kyslíka hyperaktívnymi makrofágmi, ktoré určujú stupeň zápalových reakcií, ich cyklickosť a závažnosť intoxikácie počas 6–8 hodín. Normalizácia funkčného stavu makrofágov vedie k obnoveniu ich antigén prezentujúcich a regulačných funkcií, čo znižuje úroveň autoagulácie.

Stimuluje baktericídnu aktivitu neutrofilných granulocytov, zvyšuje fagocytózu a zvyšuje nešpecifickú odolnosť tela voči infekčným chorobám.

Vylučujú sa z tela obličkami. Po i / m injekcii T 1/2 – 30–40 min; po rektálnom podaní – 40 – 60 minút; po sublingválnej – 30 minút Hlavné farmakologické účinky sa pozorujú do 72 hodín.

Indikácie pre použitie lieku Galavit ® :

Ako imunomodulačné a protizápalové liečivo v komplexnej liečbe dospelých a dospievajúcich od 12 rokov (injekcia v / m, čapík, tableta):

časté opakujúce sa choroby respiračného traktu a ORL orgánov bakteriálnej a vírusovej etiológie (chrípka, časté akútne vírusové infekcie dýchacích ciest, bronchitída, pneumónia, chronická tonzilitída, chronická zápal stredného ucha, chronická adenoiditída) a ich prevencia;

peptický vred žalúdka a dvanástnika;

chronické relapsujúce choroby spôsobené vírusom herpesu;

choroby vírusu papillomu;

infekčné a zápalové urogenitálne choroby (uretritída etiológie chlamýdiových a trichomonáz, chlamýdiová prostatitída, akútna a chronická salpingooforitída, endometritída);

hnisavé zápalové ochorenia panvových orgánov; pooperačná rehabilitácia pacientov s myómom maternice; komplikácie pooperačného obdobia u žien v reprodukčnom veku;

pooperačné purulentno-septické komplikácie a ich prevencia (aj u pacientov s rakovinou);

chronická recidivujúca furunkulosa, erysipel;

astenické stavy, neurotické a somatoformné poruchy, znížená fyzická výkonnosť (vrátane u športovcov);

mentálne poruchy, poruchy správania a post-abstinenčné poruchy spojené s alkoholom a drogami

zápalové ochorenia sliznice úst a krku, periodontálne ochorenie.

Liečba vírusom papillomu

V monoterapii u dospelých a dospievajúcich od 12 rokov (injekcia IM):

akútne a chronické infekčné a zápalové ochorenia gastrointestinálneho traktu, sprevádzané intoxikáciou a / alebo hnačkou;

chronické urogenitálne infekcie vrátane počas imunorehabilitačných aktivít v období medzi relapsmi, aby sa zachovala klinická remisia.

Ako imunomodulačné a protizápalové činidlo pri komplexnej liečbe detí vo veku 6–11 rokov (IM injekcie a čapíky):

prevencia chrípky a akútnych respiračných infekcií;

infekčné črevné choroby sprevádzané intoxikáciou a / alebo hnačkou;

peptický vred žalúdka a dvanástnika;

chronické relapsujúce choroby spôsobené vírusom herpesu;

choroby vírusu papillomu;

astenické stavy, neurotické a somatoformné poruchy, znížená fyzická výkonnosť;

pooperačné purulentno-septické komplikácie a ich prevencia (aj u pacientov s rakovinou);

liečba a prevencia urogenitálnych infekcií bakteriálnej a vírusovej etiológie;

zápalové ochorenia sliznice úst a krku, periodontálne ochorenie;

hnisavé chirurgické ochorenia (lézie pálenia, recidivujúca furunkulóza, chronická osteomyelitída, gangrenózna apendicitída s amentitídou, peritonitída, hnisavá pohrudnica);

časté opakujúce sa choroby dýchacích ciest a ORL orgány bakteriálnej a vírusovej etiológie (časté akútne infekcie dýchacích ciest, bronchitída, pneumónia, chronická tonzilitída, chronická zápal stredného ucha, chronická adenoiditída).

Galavit ® počas tehotenstva a dojčenia:

Kontraindikované v tehotenstve. V čase liečby by malo dojčenie prestať.

Dávkovanie a spôsob podávania:

V / m, rektálne, sublinguálne.

V / m: pred podaním sa obsah injekčnej liekovky zriedi v 2 ml vody na injekciu alebo 0,9% roztoku chloridu sodného. Dávka a trvanie použitia závisia od povahy, závažnosti a trvania ochorenia. Dávka pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov je 100 mg, pre deti od 6 do 12 rokov – 50 mg.

Pre peptický vred žalúdka a dvanástnika v akútnom období: 2 dni, 200 mg jedenkrát denne, potom 100 mg každých 72 hodín, priebeh je 20–25 injekcií. V chronickom období – 5 dní, 100 mg jedenkrát denne, potom 100 mg po 72 hodinách. Priebeh – 20 injekcií.

V prípade vírusovej hepatitídy: počiatočná dávka je 200 mg jedenkrát, potom 100 mg 2-krát denne, až kým nezmiznú príznaky intoxikácie a zápalu. Následné pokračovanie v kurze je 100 mg s intervalom 72 hodín, v priebehu 20 – 25 injekcií.

Pri chronických recidívach spôsobených vírusom herpesu 100 mg denne 5 injekcií, potom 100 mg každý druhý deň injekcie 15.

Liečba vírusom papillomu

Pri ochoreniach spôsobených vírusom papillomu – 5 dní, 100 mg jedenkrát denne, potom 100 mg každý druhý deň. Kurz je 20 injekcií.

Pri urogenitálnych chorobách – uretritída etiológie chlamýdiových a trichomonázových ochorení: chlamýdiová prostatitída: 1 deň, 100 mg dvakrát, potom 100 mg každý druhý deň. Priebeh je 10 – 15 injekcií (v závislosti od závažnosti patologického procesu).

Pri salpingooforitíde: endometritída: v akútnom období – 2 dni, 200 mg jedenkrát denne, potom 100 mg s intervalom 72 hodín V chronickom období – 5 dní 100 mg raz denne, potom 100 mg každých 72 hodín Kurz – 20 injekcií.

Pri akútnych a chronických hnisavých ochoreniach panvových orgánov: v akútnom období – 1 deň 200 mg raz, 3 dni 100 mg denne, potom 100 mg každý druhý deň injekcie. Kurz pozostáva z 10 injekcií. V chronickom období – 5 dní, 100 mg jedenkrát denne, potom 100 mg každých 72 hodín Kurz – 20 injekcií.

Na pooperačnú rehabilitáciu pacientov s myómom maternice a komplikáciami pooperačného obdobia u žien v reprodukčnom veku: 5 dní, 100 mg jedenkrát denne, potom 100 mg každý druhý deň. Kurz je 20 injekcií.

Na prevenciu a liečbu chirurgických komplikácií v období pred a po operácii (vrátane pacientov s rakovinou) sa predpisuje 100 mg 1-krát denne 5 injekcií pred chirurgickým zákrokom, 5 injekcií po chirurgickom zákroku, 100 mg každý druhý deň a 5 injekcií 100 mg. v intervaloch 72 hodín V závažných prípadoch ochorenia je počiatočná dávka 200 mg jedenkrát alebo dvakrát denne, každá po 100 mg. Kurz je 20 injekcií.

V prípade chronickej recidivujúcej furunkuulózy, erysipel: 5 dní, 100 mg jedenkrát denne, potom 100 mg každý druhý deň. Kurz je 20 injekcií.

Pri astenických stavoch, neurotických poruchách a somatoformných poruchách, pri duševných poruchách, poruchách správania a po ukončení liečby, u pacientov so závislosťou od alkoholu a drog: 100 mg denne po dobu 5 dní, potom 100 mg každých 72 hodín Kurz pozostáva z 15–20 injekcií.

Na zvýšenie fyzickej výkonnosti: 100 mg každý druhý deň 5 injekcií, potom 100 mg každých 72 hodín, samozrejme – až 20 injekcií.

Pri zápalových ochoreniach na sliznici ústnej dutiny a krku, periodontálnych chorobách: počiatočná dávka je 100 mg denne 5 injekcií, potom 100 mg každých 72 hodín. Kurz je 20 injekcií.

V / m u dospelých a dospievajúcich od 12 rokov v monoterapii

Pri akútnych a chronických infekčných a zápalových ochoreniach gastrointestinálneho traktu, sprevádzaných intoxikáciou a / alebo hnačkou, 200 mg jedenkrát, potom 100 mg 2-krát denne, až kým nezmiznú príznaky intoxikácie. Je možné pokračovať v priebehu 100 mg s intervalom 72 hodín, v priebehu 20 – 25 injekcií.

S chronickými urogenitálnymi infekciami vrátane počas imunorehabilitačných opatrení v období medzi relapsmi s cieľom zachovať klinickú remisiu: 100 mg každý druhý deň v priebehu 10 injekcií.

V / m u detí starších ako 6 rokov

V prípade hnisavých chirurgických ochorení (popáleniny, recidivujúca furunkulosa, chronická osteomyelitída, gangrenózna apendicitída s amentitídou, peritonitída, hnisavá pohrudnica): deti od 6 do 11 rokov – 1 injekcia 50 mg denne počas 5 dní, potom 1 injekcia 50 mg každý druhý deň do 10-15 dní. Kurz – 10 – 15 injekcií; deti vo veku 12 – 18 rokov – liečba sa uskutočňuje podľa rovnakej schémy vo forme injekcie 100 mg / m / m. V prípade obväzov je žiaduce vonkajšie použitie galavitu vo forme obväzov so sterilnými utierkami navlhčených 1% roztokom galavitu vo vode na injekciu (v obväzoch s hovorcom alebo vo vode rozpustných mastí).

S častými recidivujúcimi ochoreniami dýchacích ciest a ORL bakteriálnej a vírusovej etiológie (časté akútne infekcie dýchacích ciest, bronchitída, zápal pľúc, chronická tonzilitída, chronické zápaly stredného ucha, chronická adenoiditída): deti od 6 do 11 rokov – 1 injekcia 50 mg denne počas 5 dní, potom 50 mg jedenkrát denne každý druhý deň počas 10-15 dní. Kurz je 10 – 15 injekcií. Pre deti vo veku 12 – 18 rokov – liečba podľa rovnakej schémy vo forme injekcie 100 mg / m / m.

Rektálne: čapík je zbavený obrysových obalov a potom zavedený do konečníka. Predtým sa odporúča vyprázdniť črevá.

Dávka a trvanie užívania lieku závisia od závažnosti a trvania ochorenia.

Na nešpecifickú profylaxiu a liečbu chrípky a akútnych respiračných infekcií: 1 supp. Raz denne. Kurz – 5 supp. 100 mg každá.

Pri akútnych infekčných črevných ochoreniach sprevádzaných hnačkovým syndrómom: počiatočná dávka je 2 supp. raz, potom 1 supp. 2-krát denne až do zmiernenia príznakov intoxikácie. Možné následné pokračovanie kurzu 1 supp. s intervalom 72 hodín Kurz – 20–25 supp. 100 mg každá.

S peptickým vredom žalúdka a dvanástnika v akútnom období: 2 dni, 2 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. s intervalom 72 hodín Kurz – 15–25 supp. V chronickom období: 5 dní, 1 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. po 72 hodinách Kurz – 20 supp. 100 mg každá.

Pri vírusovej hepatitíde je počiatočná dávka 2 supp. raz, potom 1 supp. 2-krát denne až do zmiernenia príznakov intoxikácie a zápalu. Následné pokračovanie v kurze – 1 supp. s intervalom 72 hodín Kurz – 20–25 supp. 100 mg každá.

Liečba vírusom papillomu

Pri chronických recidívach spôsobených vírusom herpesu 1 supp. denne – 5 supp., potom 1 supp. každý druhý deň – 20 supp. 100 mg každá.

Pri ochoreniach spôsobených vírusom papillomu – 5 dní, 1 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. každý druhý deň. Kurz – 20 supp. 100 mg každá.

S urogenitálnymi chorobami (uretritída chlamýdiovej a etiológie trichomonáz, chlamýdiová prostatitída): 1 deň, 1 supp. dvakrát, potom 1 supp. – za deň. Kurz – 10-15 supp. 100 mg (v závislosti od závažnosti patologického procesu).

Pri salpingooforitíde endometritída: v akútnom období – 2 dni, 1 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. v intervale 72 hodín, v chronickom priebehu – 5 dní, 1 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. každých 72 hodín Kurz – 20 supp. 100 mg každá.

Pri akútnych a chronických hnisavých ochoreniach panvových orgánov: v akútnom období – 1 deň, 2 supp. raz, 3 dni, 1 supp. denne, potom 1 supp. každý druhý deň – 5 supp. Kurz – 10 supp. V chronickom období – 5 dní, 1 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. každých 72 hodín Kurz – 20 supp. 100 mg každá.

Na pooperačnú rehabilitáciu pacientov s myómom maternice a komplikáciami pooperačného obdobia u žien v reprodukčnom veku: 5 dní, 1 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. každý druhý deň. Kurz – 20 supp. 100 mg každá.

Na prevenciu a liečbu chirurgických komplikácií v období pred a po operácii (vrátane pacientov s rakovinou) je predpísaný 1 čapík. 1krát denne – 5 supp. pred operáciou, 5 supp. – 1 supp. po operácii každý druhý deň a 5 supp. – 1 supp. s intervalom 72 hodín. V závažných prípadoch ochorenia je počiatočná dávka 2 supp. raz alebo 2 krát denne za 1 supp. Kurz – 20 supp. 100 mg každá.

V prípade chronickej recidívy furunkulózy, erysipel – 5 dní, 1 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. každý druhý deň. Kurz – 20 supp. 100 mg každá.

Pri astenických stavoch, neurotických poruchách a somatoformných poruchách, pri duševných poruchách, poruchách správania a po ukončení liečby, u pacientov so závislosťou od alkoholu a drog: 5 dní, 1 supp. denne, potom 1 supp. po 72 hodinách Kurz – 15–20 supp. 100 mg každá.

Na zvýšenie fyzickej výkonnosti: 1 supp. každý druhý deň – 5 supp., potom 1 supp. po 72 hodinách je kurz do 20 supp. 100 mg každá.

Pri zápalových ochoreniach sliznice úst a krku periodontálne ochorenia: počiatočná dávka je 1 supp. denne – 5 supp., potom 1 supp. s intervalom 72 hodín Kurz – 20 supp. 100 mg každá.

Rektálne u detí vo veku 6 – 11 rokov, dávka 50 mg

Na prevenciu chrípky a akútnych respiračných infekcií 50 mg (1 supp.) 1krát denne. Kurz – 5 supp.

Pri akútnych infekčných črevných ochoreniach sprevádzaných hnačkovým syndrómom: počiatočná dávka je 2 supp. 50 mg raz, potom 1 supp. 2-krát denne až do zmiernenia príznakov intoxikácie. Možné následné pokračovanie kurzu 1 supp. s intervalom 72 hodín Kurz – 20 supp. Každá 50 mg.

S peptickým vredom žalúdka a dvanástnika: v akútnom období – 2 dni, 2 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. s intervalom 72 hodín Kurz – 15–25 supp. V chronickom období – 5 dní, 1 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. po 72 hodinách Kurz – 20 supp. Každá 50 mg.

Pri vírusovej hepatitíde: počiatočná dávka je 2 supp. raz, potom 1 supp. 2-krát denne až do zmiernenia príznakov intoxikácie a zápalu. Následné pokračovanie v kurze – 1 supp. s intervalom 72 hodín Kurz – 20 supp. Každá 50 mg.

Pri chronických recidívach spôsobených vírusom herpesu 1 supp. denne po dobu 5 dní, potom 1 supp. každý druhý deň – 15 supp. Kurz – 20 supp. Každá 50 mg.

Pri ochoreniach spôsobených vírusom papillomu: 5 dní, 1 supp. 1 krát denne, potom 1 supp. každý druhý deň. Kurz – 20 supp. Každá 50 mg.

Pri hnisavých chirurgických ochoreniach (popáleniny, recidivujúca furunkulosa, chronická osteomyelitída, gangrenózna apendicitída s amentitídou, hnisavá pohrudnica): 1 supp. denne – 5 dní, potom 1 supp. každý druhý deň po dobu 10 dní. Kurz – 15 supp. Každá 50 mg.

Pri astenických stavoch neurotické a somatoformné poruchy: 5 dní, 1 supp. denne, potom 1 supp. po 72 hodinách Kurz – 15 supp. Každá 50 mg. Na zvýšenie fyzickej výkonnosti: 1 supp. každý druhý deň kurz – 5 supp. Každá 50 mg.

Na prevenciu a liečbu chirurgických komplikácií v období pred a po operácii (vrátane pacientov s rakovinou): 1 supp. 1krát denne – 5 supp. pred operáciou, 5 – po operácii na 1 supp. každý druhý deň a 5 supp. s intervalom 72 hodín. V závažných prípadoch ochorenia je počiatočná dávka 2 supp. raz alebo 2 krát denne za 1 supp. Kurz – 20 supp. Každá 50 mg.

Pri liečbe a prevencii urogenitálnych infekcií bakteriálnej a vírusovej etiológie: 1 deň, 1 supp. 2-krát denne, potom 1 supp. každý druhý deň. Kurz – 10-15 supp. 50 mg každý (v závislosti od závažnosti patologického procesu).

Pri zápalových ochoreniach sliznice úst a krku periodontálne ochorenia: počiatočná dávka je 1 supp. denne – 5 supp., potom 1 supp. s intervalom 72 hodín Kurz – 15 supp. Každá 50 mg.

Liečba vírusom papillomu

Pri častých recidivujúcich ochoreniach dýchacích ciest a ORL orgánov bakteriálnej a vírusovej etiológie (časté akútne vírusové infekcie dýchacích ciest, bronchitída, pneumónia, chronická tonzilitída, chronická zápal stredného ucha, chronická adenoiditída): 1 supp. denne po dobu 5 dní, potom 1 supp. každý druhý deň po dobu 10 dní. Kurz – 15 supp. Každá 50 mg.

Sublingválne: 1 tableta. denne až 4 krát denne alebo 2 tablety. denne až 2 krát denne, v závislosti od diagnózy a závažnosti ochorenia.

Pri častých recidivujúcich ochoreniach dýchacích ciest a ORL bakteriálnej a vírusovej etiológie (časté akútne infekcie dýchacích ciest, bronchitída, zápal pľúc, chronická tonzilitída, chronická zápal stredného ucha, chronická adenoiditída): aplikujte 4-krát denne, 1 tabuľka. po dobu 5 dní, potom 1 stôl. 4-krát každý druhý deň s priebehom do 15 dní.

Prevencia akútnych infekcií dýchacích ciest a chrípky: 1 tab. 2-krát denne po dobu 5 až 10 dní.

Pri akútnych infekčných črevných ochoreniach sprevádzaných hnačkovým syndrómom: počiatočná dávka – 2 tablety. raz, potom 1 stôl. 3-4 krát denne až do zmiernenia príznakov intoxikácie počas 3 až 5 dní.

S peptickým vredom žalúdka a dvanástnika: v akútnom období – prvé 2 dni – 1 tabuľka. 4-krát denne, potom každé 3 dni, 1 stôl. 4-krát denne, samozrejme – 2 – 3 týždne. V chronickom období – 5 dní, 1 tabuľka. 4-krát denne, potom každé 3 dni, 1 stôl. 4 krát denne po dobu až 3 týždňov.

Pri vírusovej hepatitíde rôznych etiológií: v akútnom období ochorenia je počiatočná dávka 2 tablety. 2-krát denne až do zmiernenia príznakov intoxikácie a zápalu. Možno pokračovanie kurzu pre 1 tabuľku. 4-krát denne každé 3 dni v priebehu 2 až 3 týždňov.

Pri chronických recidívach spôsobených vírusom herpesu, 1 tabuľka. 4 krát denne po dobu 10 dní. Potom 1 tabuľka. 4-krát denne každý druhý deň počas 10 dní.

Pre choroby spôsobené ľudským vírusom papillomu: 5 dní, 1 tabuľka. 4-krát denne, potom 1 tableta. 4-krát denne každý druhý deň v priebehu 2 až 3 týždňov.

Pri urogenitálnych chorobách (uretritída chlamýdiovej a etiológie trichomonáz, chlamýdiová prostatitída): prvý deň – 2-krát 2 tablety, potom 1 tableta. 4-krát denne každý druhý deň až 2 týždne (v závislosti od závažnosti patologického procesu).

Pri salpingooforitíde, endometritída: v akútnom období – 2 dni, 2 tablety. 2-krát denne, potom 1 tableta. 4 krát denne každé 3 dni počas 3 týždňov. V chronickom období – 5 dní na 1 tabuľku. 4-krát denne, potom 1 tableta. 4-krát denne každé 3 dni v priebehu 2 až 3 týždňov.

Pri akútnych a chronických hnisavých ochoreniach panvových orgánov: v akútnom období prvý deň – 2 tablety. 2-krát denne, potom 3 dni pre 1 stôl. 4-krát denne, potom 1 tableta. 4-krát denne každý druhý deň počas 10 dní. V chronickom období – 5 dní na 1 tabuľku. 4-krát denne, potom 3 – 4 tablety. každé 3 dni v priebehu 3 týždňov.

Na pooperačnú rehabilitáciu pacientov s myómom maternice a komplikáciami pooperačného obdobia u žien v reprodukčnom veku: 5 dní, 1 tabuľka. 4-krát denne, potom 1 tableta. 4-krát denne každý druhý deň až 2 týždne.

Pri hnisavých chirurgických ochoreniach (popáleniny, chronická osteomyelitída, gangrenózna apendicitída s amentitídou, peritonitída, hnisavá pohrudnica): aplikujte 4-krát denne, 1 tabuľka. po dobu 5 dní, potom 1 stôl. 4-krát každý druhý deň s priebehom do 15 dní.

Na prevenciu a liečbu chirurgických komplikácií v období pred a po operácii (vrátane pacientov s rakovinou): 1 tabuľka. 4-krát denne po dobu 5 dní pred operáciou, 10 dní po operácii, 1 stôl. 4-krát každý druhý deň a 3 týždne, 1 tab. 4 krát za 3 dni. V závažných prípadoch ochorenia prvý deň 2 tablety. 2-krát denne.

V prípade chronickej recidívy furunkuulózy, erysipel: 5 dní, každá 1 tableta. 4-krát denne, potom 1 tableta. 4-krát každý druhý deň v priebehu 3 týždňov.

Pri astenických stavoch, neurotických poruchách a somatoformných poruchách, pri duševných poruchách, poruchách správania a po ukončení liečby, u pacientov so závislosťou od alkoholu a drog: 5 dní, 1 stôl 4-krát denne, potom 1 tableta. 4-krát každé 3 dni počas 3 týždňov. Zvýšenie fyzického výkonu: 1 karta. 4-krát každý druhý deň počas 10 dní, potom 1 tableta. 4 krát denne po 3 dňoch v priebehu 3 týždňov.

Pri zápalových ochoreniach sliznice úst a krku periodontálne choroby: počiatočná dávka – 1 tabuľka. 4 krát denne po dobu 5 dní, potom 1 stôl. 4 krát denne po 3 dňoch v priebehu 3 týždňov.

Vedľajšie účinky lieku Galavit® :

Alergické reakcie sú možné.

Interakcia s inými liekmi:

Pri súčasnom použití je možné znížiť dávkovanie antibiotík. Prípady nekompatibility s inými drogami neboli hlásené.

В сухом, защищенном от света месте, при температуре не выше 25 °C. Podmienky skladovania: Na suchom a tmavom mieste pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C.

Leave a Reply