Liečba typu papilloma 35

Liečba typu papilloma 35

Ako liečiť ženy s HPV typu 16

Ľudský papilomavírus (HPV) je druhom papilomavírusu. Vírus sa objaví v hornej vrstve kože a potom kolonizuje bazálnu vrstvu. Papilomavírus je pomerne časté ochorenie a je prenášaný sexuálne. Počet ľudí infikovaných HPV sa dnes zvýšil takmer 15 krát. Počas výskumu sa preukázalo, že HPV 16, 18, 52 a niektoré iné typy u žien spôsobujú rakovinu krčka maternice.

Spôsoby kontrahovania HPV

 • kontaktná domácnosť (HPV sa dostáva cez malé chyby pokožky – škrabance, trhliny, odreniny);
 • sexuálne (týmto spôsobom sa vysielajú vírusy, ktoré spôsobujú kondylómy a vývoj papilómov na pohlavných orgánoch);
 • samovinfekcia vírusom (HPV vstupuje do neinfikovaných oblastí pokožky počas holenia alebo pri odstraňovaní vlasov);
 • z matky na dieťa počas pôrodu (kde deti často objavujú papilomavírusu genitálu, ritný otvor, ústnej sliznice a hrtana).

Z dôvodu jednoduchosti prenosu vírusu na 60 rokov 90% ľudí je infikovaných HPV.

Symptómy ľudského papilomavírusu

Zvyčajne sa papilomavírus v žiadnom prípade neprejavuje. Vírus môže byť v tele celé desaťročia bez akýchkoľvek významných príznakov, pretože imunita človeka neumožňuje jej reprodukciu. Externé prejavy sú najčastejšie spojené so znížením imunity.

Zrejmé príznaky papilomavírus je prítomný iba u 8% infikovaných ľudí, v iných prípadoch vírus prechádza asymptomaticky. So znížením imunity sa HPV aktivuje a začína sa množiť v bunkách slizníc a kože. Výsledkom je zrýchlenie postupu bunkového delenia, rast sa prejavuje ako genitálne bradavice, papilómy a bradavice.

Externé prejavy závisí od typu papilomavírusu:

 • Genitálne bradavice – tieto mäkké formácie sú pripevnené k pokožke tenkým pedikulom. Genitálne bradavice vírusu majú drsný povrch a zvyčajne sa nachádzajú v okolí konečníka a v perineálnej oblasti. Vonkajšie kondylómy pripomínajú karfiol alebo hrozno.
 • Papilóm je mäkký, dlhý rast, ktorý sa pomocou nohy pripevňuje na sliznicu alebo kožu. Farba papilómu sa zvyčajne nelíši od pokožky v prostredí, ale môže mať mierne tmavší odtieň. Zvyčajne sa v kožných záhyboch tvoria papilómy pod prsnými žľazami, v podpazuší, genitáliách, na tvári a krku. Bez liečby tieto formácie rýchlo rastú a infikujú nové oblasti pokožky.
 • Bradavice sú veľmi tvrdé a okrúhle výrastky, ktoré majú veľkosť 2-10 milimetrov. Hranice útvarov sú vo väčšine prípadov rovnomerné a jasné, ale môžu byť nepravidelné. Tieto nádory sa zvyčajne vyskytujú na chodidlách, lakte, ruky, to znamená, že v miestach, kde je koža väčšinou zranených.

Etapy priebehu ochorenia

Papilomavírusová choroba má štyri fázy:

 1. Vírus má skrytú pasáž. V tomto štádiu HPV 16 nespôsobuje žiadne zmeny v bunkách, ale infekcia už môže byť detegovaná pomocou PCR.
 2. Stupeň klinických prejavov, ktorý sa vyznačuje rýchlym násobením infekcie a delenia epidermálnych buniek. Na slizniciach a koži sa vytvárajú výrastky. Prítomnosť infekcie v druhom štádiu môže byť stanovená histologickou a cytologickou analýzou tkaniva.
 3. Dysplázia. V tomto štádiu infikovaná DNA interaguje so zdravou bunkovou DNA, prechádza ju do bunkového genómu bunky. Integračná forma ochorenia sa vyznačuje zmenou štruktúry bunky.
 4. Tvorba malígnych buniek. Integrácia infekčnej DNA do tela bunky podporuje výskyt rôznych mutácií. Výsledkom je invazívny typ rakoviny.

Choroby spôsobené HPV a liečba vírusu

Choroba ľudského papilomavírusu prejavuje sa v takýchto formách:

 • ploché bradavice;
 • bovinná papulóza;
 • vulgárne bradavice;
 • bradavicová epidermodysplázia;
 • plantárne bradavice;
 • laryngeálna papilomatóza;
 • genitálne bradavice.

Zvyčajne sú vulgárne bradavice prenášané cestou do domácnosti. Vírus sa zvyčajne vyskytuje u adolescentov a detí v ich náručí a zrazu zmiznú, keď dôjde k zvýšeniu imunitného systému.

Plošné bradavice sú charakterizované tým, že prakticky nezvyšujú nad pokožkou kože a majú malý priemer (až 4 mm).

Plantárne bradavice sa líšia zhrubnutie kože a fuzzy hranice. Pri značnej klíčivosti môžu spôsobiť bolesť pri chôdzi.

Warty epidermodysplázia sa vyznačuje plochými, hojnými vyrážkami s ružovým odtieňom. Spravidla sú adolescenti, ktorí majú genetickú dispozíciu na tento typ infekcie, chorí.

Genitálne bradavice u mužov sa objaví na hlavu penisu a predkožky, a pre ženy – v hale a na koži pyskov. Môžu sa takisto vytvoriť v blízkosti análneho priechodu.

Laryngálna papilomatóza sa objavuje u dojčiat mladších ako 5 rokov infikovaných ľudským papilomavírusom počas pôrodu. Hlavným príznakom je chrapot a ťažkosti pri prehĺtaní. Pri veľkom počte útvarov sa môžu vyskytnúť poruchy dýchania.

Bovenoidná papulóza – ochorenie, ktoré postihuje mužov, nečitateľné v sexuálnych vzťahoch. Hlavným rysom je tvorba plochých alebo polkruhových rastov slizníc a kože. Ich povrch je drsný alebo hladký. Papuly spravidla prechádzajú samy.

Charakteristiky typu 16 HPV u mužov a žien

Zvyčajne u mužov typ 16 HPV spôsobuje tvorbu genitálnych bradavíc z análneho priechodu a penisu. Tieto formácie vyvolávajú vývoj intracelulárneho malígneho novotvaru buniek penisu a konečníka. Okrem toho muži môžu mať opakovanú laryngeálnu papilomatózu.

Liečba typu papilloma 35

Zvyčajne majú ženy asymptomatické formy ochorenia. Zvyčajne genitálne bradavice sa objavujú u žien vo veku 16 – 35 rokov, ktorí majú aktívny sexuálny život. Od 27-29 rokov je žiaduce podstúpiť analýzu HPV, 16, 18 a 52 typu. Žena môže byť nosičom papilómu viac ako 10 rokov, ale bez toho, aby to vedel. A až po menopauze sa infekcia prejavuje tvorbou zhubných infekčných orgánov na pohlavných orgánoch.

Pre ženy typ 16 a 18 papilómy sú obzvlášť nebezpečné, pretože tieto typy vírusu vyvolávajú tvorbu onkologických prejavov krčka maternice.

Špecifické vlastnosti HPV typu 16 u detí

U detí sa papilóm prejavuje vulgárnymi a plochými bradavicami, ktoré sa vyskytujú so znížením imunity a strácajú sa počas normalizácie imunitnej odpovede. Dojčatá narodené infikovaným matkám môžu vyvinúť laryngeálnu papilomatózu.

Choroba má takéto príznaky:

 • dýchavičnosť, najmä počas aktívneho pohybu;
 • chraptivosť, až do straty hlasu;
 • niektoré deti môžu mať dusenie a kŕče hrtana, najmä akútne ochorenie dýchacích ciest;
 • dysfágia (dysfunkcia prehĺtania).

Táto forma ochorenia sa lieči laserom alebo chirurgickým zákrokom.

Ako liečiť HPV typ 16?

Liečba infikovaného HPV zahŕňa všeobecnú a topickú liečbu. Miestna liečba spočíva v odstránení genitálnych bradavíc, bradavíc a papilómov jedným z týchto spôsobov:

 • liečba pomocou kryokonštrukcie;
 • chemická úprava;
 • chirurgická liečba;
 • laserové ošetrenie.

Všeobecné ošetrenie je založené na imunomodulačná a antivírová terapia. Antivírusové lieky sa zriedkavo používajú pri liečbe. Na zlepšenie imunity sú primárne dôležité nešpecifické postupy:

 • vytvrdzovacie postupy;
 • odmietanie zlých návykov;
 • vysokokvalitné a konštantné potraviny;
 • terapeutická gymnastika.

Tiež môžu vymenovať tonikum, imunomodulátory, vitamínové a minerálne komplexy. Ak HPV spôsobuje výskyt karcinómu cervixu alebo genitálií, potom sa táto liečba používa:

 • chirurgická liečba;
 • radiačná terapia;
 • chemoterapia.

Bez ohľadu na to, aký typ papilomavírusu sa týka, je oveľa jednoduchšie predchádzať ochoreniu než liečiť vírus.

Vzhľadom na skutočnosť, že všetky typy HPV u žien, pohlavne prenosné spôsob, je to najlepšia prevencia ochorení: pohlavný styk len s overenými partnermi. Tiež nezanedbávať potrebu kampaň na lekára – imunológ, onkológ, gynekológ vám môže pomôcť určiť, HPV 16 a ďalšie typy na začiatku, bude to priradiť efektívne a kvalitné liečbu.

Onkogénny typ HPV 16: ako sa prejavuje, liečba liekmi a alternatívnymi prostriedkami

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Všetok jeden a pol sto kmeňov ľudského papilomavírusu (HPV alebo HPV) má digitálne označenie. Ak sa väčšina z nich spôsobujú rast bradavíc na rôzne časti tela, a patrí k sérotypu HPV nízke riziko malignít, HPV typ 16 (a viac ako tucet kmeňov), je považovaný za karcinogénne a je definovaná ako sérotypu vysokým rizikom.

Štruktúra HPV typu 16

Icosaedrálny nukleokapsid papilloma vírusu obsahuje fragmenty dvojvláknovej DNA, na replikáciu ktorých potrebujú cudzie proteíny. HPV získa prístup k nim, preniká do ľudských buniek prostredníctvom endocytózy bunkového receptora a vytvára svoju membránu z proteínov bunkových membrán. V tomto prípade je vírus typu 16 charakterizovaný vložením do genómu bunky a penetrácia do jeho jadra je nevyhnutnou podmienkou pre replikáciu. Ale ak je imunita u ľudí dostatočne silná, vírus zostáva v bunke v tzv. Epizomálnej forme.

Liečba typu papilloma 35

Replikácie HPV16 sa vyskytuje v epidermis, presnejšie, v bazálnych bunkách vrstevnatého dlaždicového epitelu rohovitej vrstvy buniek a rovinné neorogovevayuschy slizničnej epitel, ktorý neustále dochádza proces bunkovej migrácie a mitózy. Je zrejmé, že priaznivý faktor pre tento vírus je voľná extracelulárnej matrix epitelu pohlavných orgánov, hrádze a perianálnej oblasti, rovnako ako miestne vysokej vlhkosti.

Okrem toho sa na povrchu buniek epitelu z týchto oblastí často vystavené mikrotravmirovaniyu (trenie), a mnohí odborníci sa domnievajú, že porážka HPV 16 s jeho aktivácii dochádza iba v prípade porušenia epiteliálne bariéry. Okrem toho, ako oportúnne infekcie HPV využíva skutočnosť, že bunková imunita môže výrazne oslabiť baktérie, ktoré sú často prítomné v anogenitálnej oblasti, najmä v kombinácii chlamýdie alebo Ureaplasma a HPV 16, rovnako ako iné vírusové infekcie, ako je napríklad gerpevirusy.

Patogenéza HPV-indukovanej malignitou zahŕňa reakciu, primárne vírusové onkoproteínov E6 a E7 bunkových jadier s anti-onkogény (supresorové proteíny p53 a pRb nádorov), z dôvodu, ktoré tieto bunky sú degradované a už plniť svoju ochrannú funkciu. Ďalším neoplastickým proces začína: zmenou bunkového cyklu, regulácia bunkového rastu je stratená, zvyšuje ich rýchlosť proliferácie, bunkovej mutácie sa vyskytujú v štruktúrach. V dôsledku toho vedie k vzniku dysplázie alebo nádoru.

Patogenézy

HPV je DNA-vírusu epiteliotropnym priame akcie, ktorá preniká do kožných buniek alebo sliznicou, virión je integrovaný do genómu ľudskej bunky a spája s ním tvoriť zvláštnu latentný formu. V tejto forme môže zostať v bunkách dlhší čas bez príznakov (podrobnejšie pozri časť “Patogenéza”).

Infekcia HPV je veľmi bežná, ale 80-90% ľudí má imunitu, ktorá sa s ňou dokáže vyliečiť samostatne a človek nemusí dokonca ani podozrievať, že bol infikovaný týmto vírusom.

Ale niekedy vírus prezerá svoju prítomnosť otvorene. Viac ako 30 kmeňov ovplyvňuje sliznice membránového traktu a epidermis anogenitálnej oblasti. Sérotypy s nízkym rizikom (HPV 6, 11, 42, 43 a 44) môžu spôsobiť genitálne bradavice s častým záchvatom perianálnej zóny; môžu tiež vyvolať vývoj respiračnej papilomatózy. A s najvyšším rizikom sérotypov – HPV 16, 18, 31, 45 – je spojený s porážkou krčka maternice s vysokou pravdepodobnosťou jeho vývoja na rakovinu krčka maternice.

Preto, ako je prenášaný HPV 16, je jasné, že je to sexuálne prenosné, to znamená sexuálny spôsob (vrátane všetkých variant sexuálnych kontaktov). Skrytý HPV, aj bez vonkajších znakov, sa prenáša aj na sexuálneho partnera. A nechránený sex zvyšuje pravdepodobnosť infekcie o 75%. Spravidla dve tretiny ľudí, ktorí majú sexuálne kontakty s infikovaným partnerom papilomavírusu, môžu mať genitálne papilómy v priebehu dvoch až troch mesiacov.

Ako sa prenáša HPV 16?

Aj keď genitálny trakt nie je jediný spôsob šírenia HPV: všetky jeho sérotypy sú mimoriadne nákazlivé a môžu sa prenášať kontaktom s infikovanou sliznicou alebo dermis. Infekcia sa pravdepodobne môže dostať z jednej časti tela do druhého: gynekológovia sa domnievajú, že vírus môže najskôr zasiahnuť krčok a potom sa rozšíriť do vagíny a vulvy.

Nastala prirodzená otázka, či je HPV 16 prenášaný cez sliny? Vírusy spojené s benígne a malígne lézie kože a slizníc, pretože papilómov ústnej dutiny, a nie menej ako 90% na typ HPV 16, sa podieľa na vývoji orofaryngeálnej rakoviny – skvamocelulárneho karcinómu hrdla. Takže virológovia veria, že sliny môžu hrať úlohu pri šírení infekcie. Hoci odborníci Americkej rakovinovej spoločnosti tvrdia, že vírus sa nerozšíri biologickými kvapalinami.

Medzi hlavné rizikové faktory pre infekciu HPV 16 patrí oslabená imunita, skorý nástup sexuálnej aktivity, viac sexuálnych partnerov, zníženie pH (okyslenie) tela a prítomnosť zápalových ochorení genitálnej oblasti. Fajčenie a dlhodobé užívanie perorálnych kontraceptív tiež znižuje odolnosť proti papilomavírusom.

Inkubačná doba

Inkubačná doba po infekcii dermatotropnými sérotypmi HPV – s prejavom vo forme papilómu alebo bradavíc sa mení od niekoľkých týždňov až do roka. Avšak väčšina bradavíc sa objaví v dvoch až troch mesiacoch.

Pri onkogénnych vírusoch papilómu je všetko oveľa komplikovanejšie. Inkubácia pre HPV 16 – začať vykazovať príznaky malígnej transformácie buniek krčka maternice – dosť dlho. Štúdie ukázali, že priemerná doba inkubácie z pôvodne zistený HPV 16 a diagnostikovaná nízky stupeň dysplázie (intraepiteliálna neoplázia), krčok maternice je 5 rokov, a až do cervikálneho karcinómu in situ – 12-15 rokov.

Predpokladá sa, že v latentnom alebo perzistujúcom stave môže tento vírus zostať ešte dlhší, čo zvyšuje pravdepodobnosť infekcie sexuálnych partnerov počas celého života. A koľko ľudí žije s HPV 16, závisí od toho, či sa prejavil, čo vyvolalo vznik rakoviny, alebo nie. Ale samotná prítomnosť tohto vírusu – s asymptomatickou alebo subklinickou existenciou v tele – nemá vplyv na trvanie života.

Malo by sa pamätať na rozšírený latentný transport HPV 16, ktorý môže byť detegovaný iba čiastočným genotypom pomocou polymerázovej reťazovej reakcie – keď pacient podá analýzu STD. V takýchto prípadoch podľa viacerých zahraničných štúdií môže byť pozitívny výsledok asymptomatickej prítomnosti vírusu 27 až 44%.

Podľa niektorých odhadov sa z 50 až 80% mužov a žien v sexuálnej aktivite skôr alebo neskôr infikuje HPV .

Podľa najnovších WHO dát, dve tretiny všetkých prípadov prekanceróznych chorobných stavov a rakoviny krčka maternice spôsobujú typy HPV 16 a HPV 18. Experti American Cancer Society hovorí, že tento typ vírusu detekovaná u 90% pacientov s touto diagnózou.

Štatistika CDC uvádza také oficiálne čísla: v Spojených štátoch ročne existuje 6,2 milióna nových infekcií so všetkými typmi HPV; 79 miliónov Američanov je nakazených papilomavírusom, z ktorých je 20 miliónov infikovaných vírusom HPV 16 a to sú ľudia v reprodukčnom veku. Až 20% pacientov s genitálnymi papilómami a kondylómami má iné pohlavne prenosné ochorenia.

Prevalencia HPV 16 u žien (približne 18%) je dvojnásobná ako u mužov (8%).

Podľa časopisu Journal of Virology každý deň približne 12 tisíc Američanov vo veku 15 až 24 rokov je infikovaných HPV. Z nich je približne 0,1% HPV typ 16.

Aj tento vírus (v kombinácii s HPV 31) v 23-25% prípadov je spúšťačom podskupiny karcinómov dlaždicových buniek úst a hltanu.

Ak sa u väčšiny ľudí nevyskytuje papilomavírus, symptómy HPV 16 chýbajú. Pri aktivácii pretrvávajúcej infekcie sú jej prvými príznakmi najčastejšie benígna epiteliálna neoplázia – papilómy a kondylómy. Rôzne veľkosti a tvary genitálnych bradavíc u žien sa môžu vyskytnúť na vonkajších genitáliách, vo vagíne, na krčku maternice, v perineu, mimo a vo vnútri konečníka.

Choroby spôsobené HPV 16

Gynekológovia upozorňujú svojich pacientov na skutočnosť, že akákoľvek alokácia HPV 16 u žien sa objavuje iba v prípadoch jej aktivácie a vývoja chorôb (pozri nižšie) a povaha sekrécií závisí od množstva ďalších faktorov. Latentne existujúca infekcia nikdy nevedie k vzniku patologického vaginálneho výboja.

Lokalizácia genitálnych bradavíc u mužov : na predkožku a hlavu penisu, na miešku, v močovej trubici, okolo a vo vnútri konečníka. Tiež sa na sliznici úst, nasofarynxu alebo hrtanu môžu objaviť kondylómy.

Dôsledky a komplikácie HPV 16 v klinickej praxi sú definované ako choroby spôsobené HPV 16. A to zodpovedá patogenetickým princípom medicíny. Okrem toho je sex s HPV 16 u žien a mužov často ťažký a môže sa zastaviť kvôli vážnym zdravotným problémom.

Liečba typu papilloma 35

Preto HPV 16 u žien môže viesť k rozvoju takých patológií, ako sú:

 • erózia krčka maternice;
 • endocervicitis;
 • dysplázia krčka maternice;
 • rakovina krčka maternice;
 • rakovina vulvy;
 • vaginálna rakovina;
 • análny karcinóm (najčastejšie u ľudí infikovaných vírusom HIV);
 • leukoplakia ústnej dutiny (vrátane proliferatívnej prostukóznej leukoplakie);
 • spinocelulárny karcinóm hrdla (orofaryngeálny karcinóm).

HPV 16 u mužov môže vyvolať vývoj:

 • urogenitálne a análne papilómy;
 • kondylóm konečníka;
 • skvamocelulárny karcinóm penisu;
 • verrucózny (verruxický) karcinóm penisu;
 • Rakovina kože penisu – Bowenova choroba;
 • Keiraova erytroplázia;
 • karcinóm dlaždicových buniek (u pacientov s týmto rakovinou väčšina ľudí s syndrómom imunodeficiencie a homosexuálov).

Jednou z najčastejších lézií HPV 16 u mužov je tiež nádor, ktorý sa vyskytuje v koreňovej časti jazyka, na zadnej strane hrtana a na hltanových mandlích.

HPV 16 u detí sa objavuje v dôsledku prenosu z matky počas pôrodu, ale vývoj súvisiacich ochorení pohlavných orgánov je zriedkavý. Neprítomnosť akýchkoľvek príznakov však nevylučuje asymptomatickú latentnú infekciu, pretože vírus je schopný skryť po celé desaťročia.

Najčastejšie sa tento typ HPV infekcie slizníc novorodencov prejavuje papilómami v priedušnici, priedušiek a pľúcach – respiračná papilomatóza. Tieto papilómy môžu tiež rásť na hlasivkách, čo spôsobuje laryngeálnu papilomatózu.

HPV 16 a tehotenstvo

Infekcia HPV neznižuje plodnosť a priamo neovplyvňuje možnosť koncepcie a otázka, či je možné otehotnieť s HPV 16 – gynekológom, dá kladnú odpoveď.

Ak však vírusová infekcia vedie k zmenám v krčku maternice, mali by sa liečiť. Pokiaľ ide o toto a plánované konvenčné koncepcie a IVF s HPV typu 16. Lekári odporúčajú odložiť tehotenstvo až do ukončenia liečby.

Tiež majte na pamäti skutočnosť, že – v pozadí fyziologicky sa imunosupresie a zvýšiť prietok krvi a počet plavidiel v oblasti genitálií – genitálne bradavice v priebehu tehotenstva (najmä medzi 12 a 14 týždňov) môžu rásť rýchlejšie a spôsobiť podráždenie alebo iné príznaky (opuch, nehu , pálenie, krvácanie, problémy s močením).

Riziko prenosu HPV na dieťa je extrémne nízke a jednoducho kvôli prítomnosti vírusu v tehotenstve nie je odporúčané. Preto je odpoveď na otázku – či je možné porodiť HPV 16 – tiež pozitívna.

Diagnostika

Detekcia papilomavírusu v tele, teda diagnóza HPV 16, je možná len mikrobiologickými molekulárnymi metódami.

HPV testy zahŕňajú kvalitatívny test vykonaný vyšetrením vaginálneho alebo cervikálneho náteru (ktorý užíva gynekológ) pomocou polymerázovej reťazovej reakcie – HPV PCR; Súčasne sa uskutočňuje kvantitatívna analýza na HPV 16-PCR / HPV SRS.

Normy HPV typu 16 sú relatívne, pretože číselné vyjadrenie počtu živých viriónov (presnejšie kópií HPV DNA alebo markerov ich genómov – Lg) je 10 5 (100 tisíc). Buniek biologického materiálu sa určí vírusové zaťaženie HPV 16. Čím viac je ich počet, infekčná aktivita a vírusová záťaž vyššia:

 • vírusová koncentrácia (to je pravdepodobnosť onkológie vo vývoji diagnostikovanej patológie) s veľmi vysokou hladinou – 5 Lg a vyššou;
 • počet vírusov má klinický význam (pri diagnostikovaní etiologicky príbuznej choroby) – rozsah 3 až 5 lg;
 • mierna vírusová koncentrácia – menej ako 3 lg;

Pri použití metódy genotypu PCR sa určuje špecifický typ papilomavírusu, tj jeho DNA sa stanoví v porovnaní s referenčnými (referenčnými) vzorkami. Test môže mať označenie PCR 16 / DNA HPV 16. Biologickým materiálom pre túto analýzu je škrabanie zo sliznice krčka maternice alebo jeho kanálu. Jeho význam spočíva v tom, že pred testom PAP (Pap smear) je možné určiť onkogénny vírus, ktorý dokáže odhaliť akékoľvek abnormálne bunky krčka maternice.

Prvá a hlavná otázka je – je liečený HPV typ 16? Druhá a tiež dôležitá otázka – čo robiť s HPV 16?

Neexistuje žiadna radikálna liečba papilomavírusu, pretože nie je nič, čo by uvoľňovalo telo z jeho prítomnosti a iba choroby, ktoré sa podieľajú na vývoji HPV tohto typu, podliehajú liečbe.

V roku 2012 sa európska odporúčania liečby anogenitálnej bradavice (sondylomata acuminata) boli zverejnené a bolo zdôraznené, že jediná chirurgická liečba (odstránenie bradavíc a bradavíc chirurgicky) dáva pozitívny výsledok, takmer u všetkých pacientov.

Okrem chirurgickej resekcie neoplázií sa používajú hardvérové metódy: excizia rádiových vĺn, diatermokoagulácia, laserová ablácia, kryodestrukcia. Prečítajte si viac v materiáli – Odstránenie genitálnych bradavíc

Kauterizácia erózie s HPV 16 sa uskutočňuje rovnakým spôsobom ako pri absencii tejto infekcie, pozri – Cauterizácia krčnej erózie

Algoritmy a existujúce liečebné režimy pre HPV 16 zahŕňajú liečbu liekom. A nižšie sa budú nazývať hlavné lieky, ktoré sa najčastejšie používajú v klinickej praxi.

Liečba typu papilloma 35

Pre zníženie zaťaženia onkogénne aktiváciu a bunkovej imunity (T-lymfocyty, makrofágy, dendritické bunky, atď), sú priradené s imunomodulátory HPV 16 – prípravkov obsahujúcich interferón alebo jeho analógy.

Stimuluje syntézu endogénnych leukocytov alfaferónu a, ß a γ-interferónov aloferónu alebo alokínu alfa. Podáva sa subkutánne – 1 mg každé dva dni. Celkovo takéto injekcie s HPV 16 nie sú viac ako deväťkrát (zvyčajne obmedzené na šesť injekcií), ale ak je to potrebné, po krátkej prestávke sa môže liečba opakovať. Tento liek sa nepoužíva pre deti, tehotné a dojčiace, a tiež v prípade, že existujú ochorenia autoimunitného charakteru.

Imunomodulačná prípravok methisoprinolu (obchodné názvy, atď. -. Pranobex, Groprinozin, inozín, Novirin) je priradená dve tablety (každý v množstve 0,5 gramu) trikrát denne po dobu dvoch až štyroch týždňov. Liečivo môže spôsobiť vedľajšie účinky vo forme zníženej chuti do jedla, bolesti hlavy a bolesti kĺbov, nevoľnosť, bolesť brucha, črevné poruchy. Medzi jeho kontraindikácie patrí chronické zlyhanie obličiek, prítomnosť kameňov v močovom mechúre, tehotenstvo a laktácia.

Cykloferón (Neovir) indukuje produkciu interferónov pôsobením kyseliny akridonoctovej. Vyrába sa vo forme tabliet, injekčného roztoku a tmelu. Tablety sa používajú jeden až dvakrát denne (pred jedlom) po dobu troch týždňov. Priebeh injekcií (v / v alebo / m) je predpísaný pre závažné lézie, zvyčajne jednu injekciu denne. Liek sa nepoužíva na cirhózu a tehotenstvo. Liniment sa používa topicky: instiláciou do močovej trubice alebo do vagíny.

K prostriedkom na zvýšenie imunity patrí polyoxidonium (azoximový bromid) – lyofilizát na prípravu roztoku (na IM a / alebo pri podávaní), vaginálne čapíky –

Dospelí (okrem gravidných žien) sa injekčne podávajú HPV 16 dvakrát týždenne alebo každý druhý deň (jedna injekcia v jednej dávke 6 mg). Dieťa sa dávka Polyoxiónia vypočítava v dávke 0,1 mg na kilogram hmotnosti; injekčne raz denne, priebeh liečby – 7 – 10 injekcií. Vaginálny čapík sa používa večer (pred spaním – jeden čapík denne počas desaťročia).

Ale lieky Amiksin sa používajú na prevenciu chrípky a zníženie prejavov ARI, ale DNA vírusy nie sú predpísané.

Sviečky, gél a injekčný roztok Panavira obsahujú výťažok zo zemiakových klíčkov: činidlo je deklarované ako antivírusové a súčasne imunomodulujúce (v medzinárodnom liekopise nie je registrovaný).

Doplnky nie sú Promisan lieky s extrakt zo zeleného čaju, ktoré, ako je popísané, sa odporúča na prevenciu rakoviny a Indinol (Indol-3-karbinol), ktorý obsahuje indolové deriváty odvodené z brokolice.

Externe – s povrchne nachádza anogenitálnej kondylómy malej veľkosti – sú používané obsahom podofylotoxínu riešenia (podofilox, Kondilin) a Keravort (imikvimod) cream – jedenkrát denne každý druhý deň (v noci), v priebehu jedného mesiaca; ak je to potrebné, opakované liečebné postupy by sa mali prerušiť. Obidve lieky sú kontraindikované u detí a tehotných žien.

Veľmi bežný liek na topickú aplikáciu – vaginálne a rektálne čapíky z HPV 16:

Genferon (s α2-interferónom) – jeden čapík invaginálne (men-rektálne);

Viferón (s interferónom, vitamíny C a E);

Vitaferón (s interferónom a vitamínom C) atď. Viac informácií v článku – čapíky z HPV

Avšak vaginálne kapsule (nie sviečky) Polizhinaky sú určené na liečbu kandidózy a bakteriálnych infekcií pošvy, sú zbytočné vo vírusoch.

Alternatívna liečba HPV 16

Čo odporúča alternatívna liečba pre HPV 16? Cesnaková a jódová moxibuscia; mazanie ich tinktúrou propolisu s pridaním čerstvej cibuľovej šťavy; aplikácia koncentrovaného roztoku jedlej sódy alebo tinktúry zo zelenej kôry vlašských orechov na petrolej.

Tvrdí sa, že externý peroxid vodíka z HPV 16 alebo 10% vodného amoniaku (kvapalný amoniak) môže pomôcť.

Môžete sa pokúsiť liečiť bylinky, napríklad 5-6 krát počas dňa, namazať bradavice (čerstvý džús). A pretože vedci zistili imunoregulačnou aktivitu a schopnosť zvýšiť syntézu interferónu jedného druhu sladkého drievka – Glycyrrhiza uralensis, sa odporúča, aby sa vodný extrakt z koreňa tejto rastliny. Okrem toho je kyselina glycyrrhizová prítomná v sladom, čo zastavuje rast patogénnych baktérií a vírusov.

Prevencia HPV typu 16

Je jednoduchšie zabrániť, než vyliečiť. Preto by sexuálna výchova mala byť správna a sexuálne kontakty – riadne a chránené .

No, že existuje vakcína proti HPV 16 a 18: Gardasil (vyrába Merck) a Cervarix (GlaxoSmithKline). Tieto antivírusové vakcíny sú účinné pri blokovaní penetrácie HPV do cervikálneho epitelu generovaním HPV-špecifických neutralizačných protilátok. Ale oni, bohužiaľ, nemôžu zničiť už zavedený vírus. Pozri tiež – Očkovanie proti ľudskému papilomavírusu (HPV)

Lekári odporúčajú očkovanie pre dievčatá vo veku 9-13 rokov a dievčatá mladšie ako 26 rokov. Koncom roka 2012 bolo zavedené očkovanie proti HPV v 45 krajinách. A v roku 2013 v Austrálii začal očkovanie dospievajúcich chlapcov.

Je však dôležité uvedomiť si, že vakcína nebude schopná zabrániť všetkým prípadom rakoviny krčka maternice. Takže dospelé ženy musia podstúpiť skríningové gynekologické vyšetrenia.

Prítomnosť HPV typu 16 neznamená, že máte rakovinu: až do 90% osôb infikovaných vysokým alebo nízkym rizikovým papilomavírusom sa uvoľní z infekcie počas približne dvoch rokov.

V 30% prípadov genitálne genitálne bradavice u žien spontánne klesajú v priebehu štyroch až šiestich mesiacov. Je pravda, že až do konca nie je jasné, či táto imuno-sprostredkovaná regresia eliminuje infekciu alebo ju jednoducho potláča dlhú dobu. Ale v každom prípade sa vírus prestáva prejavovať.

Avšak každá novo získaná infekcia môže pretrvávať ako nevyliečiteľná celoživotná choroba, čo vedie k výraznému zvýšeniu dlhodobého rizika rakoviny u pacientov a ich sexuálnych partnerov. Mnoho z týchto druhov rakoviny spojených s HPV 16 sa môže prejaviť až po desaťročiach.

Vzniká otázka – ako žiť normálny život s HPV 16? Lekári odporúčajú monitorovať svoje zdravie a zachovať imunity.

Leave a Reply