Liečba papilomy v Žiline

Liečba papilomy v Žiline

Nearby businesses

Nearby health & beauty businesses

Nearby gyms & sports facilities

Spoločnosť Stomat 3d je neštátne zdravotnícke zariadenie, ponúkajúce moderné stomatologické vyšetrenia pomocou nadčasovej technológie.

Na našom CBCT pracovisku Vám dokážeme urobiť CBCT SCAN vyšetrenie pre lekára špecialistu bez predprípravy liekmi a bez potreby i.v aplikácie látky do žily pred vyšetrením. Vyšetrenie prebieha bez stresu z uzavretého priestoru ako pri bežnom CT vyšetrení, pohodlne v otvorenom priestore. Prístrok obsiahne aj pacienta na invalidnom vozíku.

1. krčný stavec Atlas (C1)
Atlas je prvý krčný stavec. Je oporou pre lebku. Jeho vzhľad sa od ostatných stavcov chrbtice líši a to tým, že nemá telo. Telo stavca je tu nahradené kosteným oblúkom, ktorý má v strede vyčnievajúci hrbolček a na zadnej ploche v strednej čiare plochú kĺbovú jamku. Zadný oblúk je spojený s predným a tvoria tak prstencovitý tvar tohto stavca.

2. krčný stavec Axis (C2)
Axis alebo čapovec je druhým krčným stavcom. Tento stavec už má svoj typický vzhľad. Okrem toho má z tela stavca vyčnievajúci útvar, ktorý nazývame zub čapovca (dens axis). Tento výčnelok zaisťuje otáčanie hlavy a prvého krčného stavca.

Dolnú krčnú časť tvoria stavce (C3-C7)
Tieto stavce sa vyznačujú nízkym telom stavca, bočnými výbežkami, otvormi pre cievy a nervy. Krčná chrbtica je veľmi namáhanou časťou, pretože je nesmierne pohyblivá a v podstate je počas celého dňa v pohybe. Takáto záťaž má za následok rýchle opotrebovanie. V dôsledku toho je často zdrojom výrazných zdravotných problémov, ťažkostí a pri jej poškodení dochádza aj k najväčšej strate funkcií, ako motorických, tak aj senzorických.

Ťažkosti sprevádzajúce bolesť krčnej chrbtice
Bolesť vyžarujúca do hlavy, ramien, tŕpnutie prstov,
– bolesť uší a očí.
– závraty z krčnej chrbtice.

Pri krčnom koreňovom syndróme sa vyskytujú ťažkosti ako:
– bolesť krčnej chrbtice
– porucha hybnosti a funkcie
– segmetálne senzitívne dermatomové príznaky, a to sú aj parestézie, teda mravčenie, hypostézie až anestézie, čiže zníženie až vymiznutie citlivosti
– segmentálne motorické príznaky na hornej končatine, čo sú slabé obrny svalov aj s úbytkom hmoty a zníženým svalovým napätím alebo aj zášklby svalov, znížená citlivosť až necitlivosť v danej oblasti

Liečba papilomy v Žiline

Odporúčané vyšetrenia:
– neurologické
– ortopedické
– neurochirurgické
– rehabilitačné
– traumatologické, po úraze
– reumatologické
– psychologické

Doplňujúce vyšetrovacie metódy sú:
– RTG
– CT
– MRI
– EMG
– USG, čiže SONO
– angiografia
– laboratórne vyšetrenie krvi a likvoru

CBCT ucha Vám vieme urobiť aj na našom STOMAT 3D pracovisku na počkanie. Celé vyšetrenie prebieha bez stresu a zo strachu z uzavretého priestoru, tzv. tunela. Oproti klasickému CT, sa vyšetrenie robí bez predprípravy MEDIKAMENTÓZNEJ – liekmi a bez POTREBY aplikácie lieku do žily pacienta. CBCT SCAN ucha je hotový za 30 sekúnd. DETIČKY od 3 rokov v doprovode rodičov, za detské ceny a samozrejme s možnosťou rodiča zostať s dieťatkom na vyšetrení.

Ucho patrí medzi jeden zo smyslových orgánov človeka. Ak je zrak primárnym zmyslom človeka, potom na druhé miesto patrí rozhodne sluch.
Zvuky, ktoré človek počúva, ale i vydáva, dovoľujú mu hovoriť, tešiť sa z príjemných melódií, ale i zachytiť prichádzajúce nebezpečenstvo. Zvuky majú pôvod vo vlnení vzduchu, či vibráciách, ktoré sa zachytávajú v našich ušiach a transformujú na elektrické nervové impulzy neskôr analyzované v mozgu.

Ucho však nie je len orgán sluchu, ale je aj orgán orientácie a rovnováhy.
Anatómia ucha
Ucho je zložené z 3 častí, ktoré podľa stavby a funkcie členíme na:
vonkajšie ucho
stredné ucho
vnútorné ucho
Jedinou viditeľnou časťou ucha je vonkajšie ucho. Tvorí ho ušnica a vonkajší zvukovod. Ušnicu vystužuje niekoľko chrupaviek, ktoré sú potiahnuté kožou.
Ochranu pred vniknutím cudzích čiastočiek mu zabezpečujú chĺpky a hlavné žľazy, ktoré vylučujú sekrét. Na konci zakriveného zvukovodu sa nachádza ušný bubienok, ktorý funguje ako vzduchotesná bariéra medzi vonkajším a stredným uchom.
Stredné ucho je dutina naprieč ktorou sú umiestnené 3, vôbec najmenšie ľudské kosti: kladivko, nákovka a strmienok. Bubienok, ktorý je zároveň oválnou membránou rozkmitáva zvukové vlny prichádzajúce z vonkajšieho zvukovodu. Chvenie bubienka spôsobuje pohyby kladivka a tie sú prostredníctvom nákovky prevádzané na strmienok. Tieto vibrácie sa premieňajú na nervové impulzy, ktoré mozog prijíma ako zvuk.
Aby bubienok nepraskol je potrebný rovnaký tlak vzduchu na oboch stranách bubienka, čo zabezpečuje sluchová tzv. Eustachova trubica, ktorá je napojená na nosohltan.
Vnútorné ucho je uložené v spánkovej kosti. Jeho záhyby naplnené tekutinou sa podobajú slimákovej ulite. Vnútri slimáka sa nachádza vlastný sluchový ústroj – Cortiho orgán, ktorý obsahuje receptorové bunky. Zaznamenávanie zvuku nie je jedinou funkciou vnútorného ucha, táto štruktúra obsahuje aj senzorické bunky, ktoré súvisia s pohybmi hlavy a najmä s udržiavaním telesnej rovnováhy. Jej udržanie je pre človeka stojaceho na dvoch končatinách veľmi nestabilná a bez trvalej kontroly by sme museli padnúť.

Choroby ucha
Strata sluchu a nahluchlosť
Príčiny straty sluchu získané počas života:
Okolo 20 roku života začína sluch človeka slabnúť. Medzi najznámejšie príčiny starty sluchu patria:
*vek človeka,
*hlučné prostredie, ktoré poškodzuje sluch, práca v hlučnom prostredí, počúvanie hlučnej hudby, najmä cez slúchadlá,
*úrazy
*nadmerné užívanie liekov, alkoholu,
*prekonané infekcie, alebo chronické zápaly uší.

Po 50.roku. Príčinou sú príčinou straty sluchu degeneratívne zmeny na vnútornom uchu, ktoré sa rokmi opotrebúva. Táto porucha sa volá starecká nahluchlosť – presbyacusis.
Otoskleróza
Je choroba kosteného puzdra labyrintu – vnútorného ucha. Choroba sa prejavuje zrastaním strmienka, zhoršuje sa transfer zvukových vĺn, čo má za následok zhoršenie sluchu, ale aj hučanie v ušiach. Liečba je chirurgická, aj keď s neistými výsledkami.

Vrodené choroby ucha
Patria tu kozmetické vady, ako deformita ušnice, zakrpatenie. Podľa rozsahu zmien môže byť porušený aj sluch. Liečba je chirurgicko-rekonštrukčná.
Mazová zátka – cerumen

Zápaly vonkajšieho ucha
*vred ucha
*Lišaj ucha (ekzém)

Liečba papilomy v Žiline

Zápaly stredného ucha
*zápal sluchovej trubice
*akútny zápal stredného ucha
*chronický zápal stredného ucha

Šumenie v uchu – tinitus
Ušný šelest, zvonenie či hučanie v uchu

Klasické RTG snímky ucha sú v posledných rokoch stále častejšie nahrádzané vyšetrením CT, hlavne kvôli detailnejšiemu znázorneniu štruktúr spánkovej kosti je najvhodnejšie CBCT vyšetrenie. Odhalí aj patologické procesy v oblasti vnútorného ucha.

CBCT a RTG vyšetrenie prínosových dutín

FYZIOLÓGIA dutín:
Sinus dutiny sú spojené systémom dutín v lebke. Najväčšie dutiny sú veľké asi 2,5 cm naprieč; ostatné dutiny sú oveľa menšie.
K dutinám patrí:
Maxilárná prínosová dutina (najväčšia), je v lícnych kostiach.
Čelné dutiny, sú uložené nižšie v strede čela.
ethmoid dutina, sú uložené medzi očami, pri nose.
klinová dutína, nachádza sa v nose, v kostiach nad sebou.

Vedľajšie nosové dutíny sú lemované jemným, ružovým tkanivom zvaným sliznica. Za normálnych okolností, sú dutiny prázdne, až na tenkú vrstvu hlienu.
Vnútri nosných dutín máme hrebene tzv turbinates. Normálne tieto štruktúry pomáhajú zvlhčovať a filtrovať vzduch. Nos je rozdelený v strede tenkou stenou, tzv. prepážkou. Väčšina nosných dutín ústi v mozgu cez malý kanál alebo cez drenážne cesty zvané tiež stredný zvukovod.
Účel dutín je dosť nejasný. Jedna teória tvrdí, že dutiny pomáhajú zvlhčovať vzduch, ktorý dýchame; ďalšia je, že sa zvýši tým náš hlas odrazený od stien dutín.

KEDY sa ODBORNÉ RÁDIOLOGICKÉ vyšetrenie pacientovi odporúča?

CBCT a RTG vyšetrenie paranazálnych dutín je indikované v prípadoch:
*ak je podozrenie na prítomnosť zápalového procesu, zápal prínosových dutín:
*obštrukciu nosných priechodov, ťažkosti s dýchaním, predĺžený výtok z nosa;
*periodické nazálne krvácanie;
*pre pocit prasknutia v nose, ťažkosti v dutine, fotofóbia, slzenie;
*náhly nárast teploty u pacienta, alebo konštantný podfebrilový stav bez zjavného dôvodu;
*ak nastane opuch a sčervenanie sliznice v nose;
*ak pacienta dlhodobo trápi bolesť v čelovej oblasti, ktorá sa stupňuje pri pokuse o naklápanie hlavy smerom na hrudník.

Okrem toho je možné diagnostikovať CBCT a röntgenové vyšetrenie dutín a kostí nosa :
*na zistenie prítomnosti cudzieho predmetu v nose;
*pre lepšiu diagnostiku v oblasti nosa na nádory, cysty, polypy, papilómy;
*pri zakrivení septa nosa;
*na odhalenie osteomyelitídy a osteoporózy nosa.

Liečba papilomy v Žiline

Ochorenia dutín pri ktorých sa odporúča CBCT alebo RTG vyšetrenie:

Akútna sinusitída (sinus infekcie): Vírusy a baktérie infikujú dutiny, čo spôsobuje zápal, zvýšenú produkciu hlienu, prekrvenie nosovej sliznice, nevoľnosť a nepohodlie vo vnútri v lícach, v čele, okolo očí a tiež bolesti hlavy – to sú bežné príznaky.
Chronická sinusitída (alebo chronická rinosinusitída): Viac než len rad nejakých infekcií, chronické zápaly prínosových dutín je pretrvávajúci proces zápalu vedľajších nosových dutín.
Alergická nádcha: Alergény, ako je peľ, roztoče, alebo pet alergény spôsobia, že auto-obrana v nose a prínosových dutinách je zrazu prehnaná a neprirodzená. Hlien, nosové upchatie, kýchanie a svrbenie je výsledok.
Vychýlené septum (prepážka): Ak septum, ktoré rozdeľuje nos sa vychýli príliš na jednu stranu, prúdenie vzduchu môže byť blokované.
Hypertrofia hrebeňov nosných dutín: Hrebene na nosnej prepážke sú zväčšené, potenciálne bránia prúdeniu vzduchu.
Nosové polypy: Malé výrastky zvané polypy niekedy rastú v nosovej dutine, v reakcii na nejaký zápal. Astma, chronické infekcie dutín, a alergická nádcha môže viesť k nosovým polypom.
Benígne a malígne nádory nosnej dutiny. Keď nádor dosiahne značnú veľkosť a začne ovplyvňovať prúdenie vzduchu do nosových priechodov. V tomto prípade má pacient ťažkosti sa dýchanie nosom. Typická je aj nižšia citlivosť pachov (hyposmya), pocit cudzieho telesa v nosovej dutine a nosné krvácanie, obzvlášť intenzívna v cievnom povahe nádoru.

Počítačová tomografia (CT): CBCT skener používa röntgenové lúče a počítače na vytvorenie detailnej predstavy o vedľajších nosových dutinách.

Röntgenové vyšetrenie sa používa pri diagnostike zápalových procesov nosových dutín a pre stanovenie abnormálnej akumulácie v kvapalnej látke, čím sa dá ľahšie lokalizovaný zápal v nose.

CBCT SCAN A RTG PROJEKCIU PRÍNOSOVÝCH DUTÍN VÁM RADI UROBÍME AJ NA NAŠOM STOMA 3D PRACOVISKU. AJ DETIČKÁM OD 3 ROKOV VEKU V DOPROVODE RODIČOV, SAMOZREJME ZA DETSKÉ ZVÝHODNENÉ CENY. RODIČ MÁ MOŽNOSŤ BYŤ PRÍTOMNÝ S DIEŤATKOM NA VYŠETRENÍ.

Röntgenové vyšetrenie je veľmi dôležitou súčasťou komplexného stomatologického vyšetrenia pacienta. Udáva sa, že zubný lekár dokáže pri klinickom vyšetrení (pohľadom a sondou) odhaliť iba cca 30% kazov. Okrem zubného kazu môže röntgenové vyšetrenie odhaliť aj mnpžstvo ďalších ochorení.

Čo je OPG snímok?

Ortopantomogram (OPG)
je röntgenový snímok veľkosti 15x30cm, zhotovený na našom pracovisku na špeciálnom prístroji Planmeca Pro Max Classic 3D.

Je súčasťou modernej stomatologickej ambulancie, alebo vám ho urobíme na našom Röntgenologickom a CT pracovisku STOMAT 3D.
Na jednom snímku sú zachytené všetky zuby, priľahlé kosti hornej čeľuste aj sánky, oba temporo mandibulárne kĺby, časť nosnej dutiny a časť čeľustných dutín.
Na OPG snímku sa dajú rozpoznať chorobné alebo úrazové zmeny zobrazených oblastí ako sú:
– cysty,
– nádory,
– zlomeniny,
– zápalové ochorenia čeľustí,
– zadržané zuby, väčšie (aj skryté) zubné kazy,
orientačne aj stupeň poškodenia parodontu atď.

Liečba papilomy v Žiline

Röntgenové vyšetrenie je veľmi dôležitou súčasťou komplexného stomatologického vyšetrenia pacienta. Udáva sa, že zubný lekár dokáže pri klinickom vyšetrení (pohľadom a sondou) odhaliť iba cca 30% kazov. Okrem zubného kazu môže röntgenové vyšetrenie odhaliť aj množstvo ďalších ochorení.

Nízka dávka žiarenia umožňuje robiť PG snímky aj detičkám od 4 rokov veku v prítomnosti rodiča.

Čo znamená skratka CBCT?
Skratka CBCT alebo celým názvom CONE BEAM COMPUTED TOMOGRAPHY, je zobrazovacie röntgenologické vyšetrenie, ktoré zachytáva zvolený objem tkaniva vo všetkých rovinách, čiže 3D a umožňuje získať priestorový prehľad a aj dokonalejšie zhodnotenie vyšetrovaného objemu.
CT vs.CBCT
Rozdiel oproti klasickému „nemocničnému“ CT je v zdroji žiarenia a v jeho intenzite. Skratka CBCT alebo celým názvom CONE BEAM COMPUTED TOMOGRAPHY, je zobrazovacie röntgenologické vyšetrenie, ktoré zachytáva zvolený objem tkaniva vo všetkých rovinách, čiže 3D a umožňuje získať priestorový prehľad a aj dokonalejšie zhodnotenie vyšetrovaného objemu. Preto RTG paprsok klasického CT prístroja rotuje v tzv. špirálach okolo snímaného pacienta niekoľkonásobne viackrát pre zhotovenie 3D snímkov v porovnaní s CBCT. CBCT röntgeny využívajú tzv. kužeľovitý RTG lúč (CB = Cone Beam = kužeľovitý lúč ), ktorý je detekovaný na široký (štvorcový/obdĺžnikový) detektor. Veľkosť detektora je vždy dostatočne veľká pre pokrytie celej veľkosti snímanej plochy, vďaka čomu stačí iba jediná 360° rotácia okolo pacienta pre požadovaný 3D röntgenový snímok. Vďaka tejto technológii disponujú CBCT prístroje jedinečnou výhodou niekoľko násobne nižšej radiačnej dávky (podľa výrobcu až 50x nižší), detailnejšej rozlíšiteľnosti snímkov a rýchlejšieho vyšetrenia. Svoje uplatnenie nachádzajú jednoznačne v endodoncii, teda ošetrovaní koreňových kanálikov zubov – možnosť presného zhodnotenia ich priebehu a množstva a tým pádom možnosť následného kvalitnejšieho ošetrenia, alebo v implantológii – zhodnotenie množstva a denzity(kvality) kosti, pred zavedením kostného implantátu, a tým aj precíznej možnosti voľby veľkosti Vášho implantátu. Nesmieme zabudnúť ani na možnosť zhodnotenia priebehu dôležitých anatomických štruktúr pred extrakciou, hlavne dolných tretích molárov – zubov múdrosti či v iných špecifických prípadoch.
CBCT prístroj je teda prístroj novej generácie, ktorý Vám na našom pracovisku ponúkame, je spojený s výnimočnou kvalitou snímkov, spojenou s najnižšou možnou dávkou žiarenia.

Na našom STOMAT 3D pracovisku urobíme: RTG, CT a CBCT zubov, ucha, dutín a 1. krčného stavca – Nosiča. Deti od 4 rokov v sprievode rodiča.

Keď sa u nás detičky neboja vyšetrenia a niečo nám tu nakreslia na pamiatku. U nás možné CT a RTG vyšetrenie zubov, uška a dutín u detičiek už od 4 rokov veku . Rodič ma možnosť byť s dieťatkom prítomný na vyšetrení

Keď sa u nás detičky neboja vyšetrenia a niečo nám tu nakreslia na pamiatku. U nás možné CT a RTG vyšetrenie zubov, uška a dutín u detičiek už od 4 rokov veku . Rodič ma možnosť byť s dieťatkom prítomný na vyšetrení

Zubné pasty – špičková dentálna starostlivosť. Všetko pre Váš dokonalý úsmev. V ponuke zubné pasty Zact Smokers, špeciálne vyvinuté pre fajčiarov, ktoré odstraňujú povlaky a škvrny na zuboch, spôsobené fajčením. Zubná pasta Zact Whitening, efektívne bieli zuby, odstraňuje zubné povlaky od pitia kávy a čaju. Zubná pasta Salz Hypertonic, s vysokým obsahom hypertonickej soli, fluoridu a s obsahom koenzýmu Q 10 s mätovo – slanou príchuťou. Zubná pasta Salz Gum Care na ochranu a prevenciu pri problémoch s citlivými krčkami a s krvácaním ďasien.

Na našom pracovisku je možnosť zakúpiť si aj kvalitnú dentálnu kozmetiku. Zubné kefky uhlíkové – antibakteriálne s karbónovými vláknami. Uhlíkové vlákna zabraňujú množeniu choroboplodných zárodkov a baktérii v zubnej kefke, do pár sekúnd po umytí je zubná kefka suchá. Zubné kefky mäkké a stredne mäkké sú vyrobené z prirodzených štetín, nedráždia sklovinu, sú príjemné na zuby. Zubné kefky Ortodontic sú stredne mäkké, vyrobené z prirodzených štetín, vhodné pre nositeľov zubných pevných strojčekov. Špeciálne upravené štetinky sú prispôsobené zubnému stojčeku a pohodlne vyčistia chrup aj u pacientov so strojčekom.

Want your business to be the top-listed Clinic in Zilina?

Leave a Reply