Liečba papilomy na chodidle

Liečba papilomy na chodidle

Špinavé na chod >

Kukurice, malé škrabance na podpätku, zuby – to všetko môže spôsobiť malému nepohodlnosti jeho majiteľovi. Avšak ak novotvar počas chôdze spôsobuje silnú bolesť, stojí za to zvážiť a naliehavo požiadať lekársku pomoc. Existuje možnosť, že výskyt takýchto príznakov vyvolá výskyt takýchto príznakov na nohách – druh bradavíc, ktorý je často lokalizovaný na päty alebo prsty a vyžaduje dlhodobú liečbu.

Čo je protokol

Plantárne bradavice, guláš alebo v latinčine Verruca plantaris – tzv. Skúsený lekár, neoplazmus, ktorý vo vzhľade vyzerá ako kukurica, ale pri chôdzi prináša bolestivé pocity brnenia. Špic je považovaný za množstvo bradavíc s radikulárnym pripojením v hlbokých vrstvách kože. Malý rast sa dá vyliečiť ľudovými metódami a len metódy hlbokého zmrazenia, odstránenia lasera a elektrokoagulácie pomáhajú úplne odstrániť chrbticu na nohe.

Husk, zasiahnutý hlboko do kože, dotýkajúci sa a traumatizujúce nervové zakončenia, môže vyvolať výskyt trhlín na povrchu nohy a zápalu. Lokalizované kožné výrastky sú prevažne na koži nôh, podpätok, prstov alebo rúk, ale niekedy sú citlivé časti tela náchylné na infekciu: tvár, krk a členky. Rovnako ako každá ďalšia bradavicka je hrot na nohe benígnym novotvarom, ale pri absencii správneho liečenia sa môže vyvinúť do malígneho nádoru.

Vlastnosti vzdelávania

Spravidla sa priemer plantárnych bradavíc pohybuje v rozmedzí 1-2 cm, ale niekedy veľkosť rastu môže dosiahnuť 4-5 cm. Na fotografii hrot na nohe vyzerá ako okrúhly alebo oválny suchý kalus s jasnými hranicami. Na dotyk je forma veľmi hustá a bolestivá. Pod mikroskopom môžete vidieť čierno-hnedé bodky v strede hrotu. Ak starostlivo zvážite nárast po odstránení nohy, vidíte na povrchu trhlín vlákna, ktoré sa rozrástli vo všetkých vrstvách kože.

Prvé príznaky vzhľadu

Na začiatku vývoja, špice na nohe vyzerá ako suchá kukurica s hrubou kôrou. Ak sa však nezačne správne liečiť, novotvar sa zväčšuje, zmena farby sa stáva hľuznatým a uprostred sa vytvorí malý otvor, cez ktorý je tyč dobre viditeľná. Pri stlačení nohy sa vyskytuje ostrý bolesť, ako keby nohy boli prepichnuté ihličkami alebo tŕňami. Ak novotvar nie je okamžite odstránený, môžu sa objaviť nové rastliny vedľa seba.

Ako sa infekcia vyskytuje?

Plantárne bradavice sú vírusové ochorenie, ktoré sa môže infikovať otvorenými ranami na podrážke, pri kontakte s chorými alebo prostredníctvom verejných objektov. Obzvlášť pohodlné baktérie sa cítia vo vlhkom prostredí, takže ľudia so zvýšeným potenie nôh majú tendenciu mať špenát. Veľmi často dochádza k infekcii po návšteve bazénov, sprchy, telocvične. Aby sa zabránilo výskytu plantárnych bradavíc, lekári odporúčajú, aby ste vždy nosili výrobky osobnej hygieny a topánky na kúpanie.

Príčiny plantárnych bradavíc

Vytvára päty na úpätí ľudského papiloma vírusu, ktorý je prítomný dokonca aj v zdravom tele. Pri vytváraní určitých podmienok sa však baktérie začínajú aktívne množiť a vyvolávajú kožné lézie. Zvlášť veľké je riziko u ľudí so zníženou imunitou, tehotných žien a detí. Päta na nohe sa objavuje ako dôsledok pravidelného trenia nôh v tesnej obuvi v dôsledku vrodených alebo získaných abnormalít v štruktúre kostry, napr. Medzi faktory, ktoré spúšťajú vývoj vírusu v tele, patria:

 • nadmerné potenie dlaní, interdigitálny priestor, nohy;
 • konštantné napätie, preťaženie, nedostatočné zobrazovanie;
 • zranenia, zranenia alebo popáleniny na koži nôh alebo rúk;
 • exacerbácia chronických ochorení;
 • infekčné a vírusové ochorenia – chrípka, akútna vírusová infekcia dýchacích ciest, tonzilitída;
 • nosiť nepríjemné alebo tesné topánky;
 • ploché nožičky;
 • beri-beri;
 • nadváhu.

Ako sa zbaviť hrotu

Keď je na chodidlách podozrivé vzdelanie, nemali by ste čakať na lekára. Čím skôr sa urobí správna diagnóza a začne sa liečba, tým menšie riziko rastu prídavkov bradavice hlboko do mäkkých tkanív. Existuje niekoľko spôsobov liečenia papilómu: fyzický účinok na bradavice, chirurgický zákrok, odstránenie rastu z chemických prípravkov, komplexná terapia na zvýšenie imunity. Minimálne invazívne metódy sú obzvlášť populárne.

Fyzické účinky na bradavice

Odstránenie papilómov skalpelom sa dnes veľmi zriedkavo používa, pretože táto metóda nedáva 100% záruku na odstránenie problému. Zvyšné procesy v kožných vrstvách môžu spôsobiť relaps a ešte väčší rast nádorov. Táto metóda liečby je prijateľná, ak nie sú k dispozícii všetky ostatné možnosti. Operácia sa vykonáva pod miestnou anestéziou, po ktorej nasleduje dlhá rehabilitácia.

Chemické metódy

Táto možnosť sa považuje za jednu z najlepších v konzervatívnej liečbe chrbtice. Agresívne látky, ktoré sú súčasťou niektorých liekov, keď zasiahnu postihnuté oblasti kože, spôsobujú nekrózu buniek, po ktorej sa keratinizované častice ľahko odstránia mechanicky. Stojí za zmienku, že táto možnosť je bolestivá a môže spôsobiť vznik jaziev a jaziev na tele. Prípravky s chemickým zložením prichádzajú v niekoľkých formách:

 • S nekrotizujúcim účinkom – kvôli veľmi agresívnym zložkám vyvolávajú mumifikáciu povrchu kože. Takéto lieky sú kategoricky kontraindikované počas gravidity a pri liečbe dieťaťa. Sú to prípravky Solkagin, Solkoderm.
 • Keratolitika je prostriedok, ktorý jemne odlupuje mŕtve bunky, pomáha zmäkčiť hrubú pleť. Spolu s inými liekmi posilňujú ich pôsobenie a prispievajú k hlbokému prenikaniu aktívnych zložiek. Keratolickými liekmi sú Arievichova masť, Collomac, omietky na báze močoviny.
 • S kryogénnym účinkom pôsobia ako kryokonstrikčný postup, zmrazenie a zastavenie rastu papilómu. Vybavenie: Cryopharma, MaxiWart, Wartner.

imunoterapia

Na rýchle zotavenie spolu s lokálnou liečbou odporúčajú lekári používať lieky, ktoré stimulujú prácu imunity. Na tento účel sú predpísané imunostimulancie: Interferón, Kipferon, Imudon, Amiksin. V domácnosti je imunoterapia normalizovaná výživa. V ponuke by malo byť viac čerstvého ovocia, zeleniny, štiav. Okrem toho sa môžete venovať ľahkým športom – kúpanie, jogging, jazda na bicykli.

Ako odstrániť protokol na nohe doma

Vytvrdzovanie injekčnej striekačky jednoduchými prostriedkami je problematické. Celá ťažkosť je odstrániť korene benígneho novotvaru, inak problém nastane v budúcnosti. Ak je hrot na chodidle narušený, špeciálne prípravky mu môžu pomôcť odstrániť:

  Salicylová masť je liek na vonkajšie použitie. Má antivírusový a protizápalový účinok. Masť sa má aplikovať na predvarenú a sušenú pokožku tenkou vrstvou. Ak chcete zvýšiť účinok zhora, môžete uvaliť okluzívny obväz. Je potrebné vykonať postup až do úplného vymiznutia papilómu raz denne. Ak je to žiaduce, salicylová masť sa môže nahradiť špeciálnymi náplasťami (Corn, Comp >

Ak má plantárna bradavica čas hlboko do pokožky, je pravdepodobné, že obvyklé miestne krémy, roztoky a masti nepomôžu. V takýchto situáciách lekári odporúčajú uchýliť sa k minimálne invazívnym metódam odstraňovania bradavíc: elektrokoagulácia, odstránenie laseru zmrazením kvapalným dusíkom – kryokonstrikciou. Tieto metódy pomáhajú nielen odstrániť špičku na nohe, ale aj zabrániť tomu, aby sa znovu objavila v budúcnosti.

Spálenie bradavíc a ich odparku s kvapalným dusíkom. Pod vplyvom chladu sa telo papilómu zhroutí, oblasť zápalu klesá a zomrie viac vírusov a baktérií. Na mieste procedúry zostáva malá bublina, ktorá beží nezávisle po dobu pol až dvoch týždňov. Postup prechádza bez anestézie a nespôsobuje bolesť. Mínusy operácie v dlhom období zotavovania a možnosť traumatizácie kože vedľa bradavice. Nemôžete podstúpiť proces kryokonštrukcie pre rakovinu.

elektrokauterizační

Táto metóda ukazuje vysoké výsledky iba v počiatočných štádiách výskytu chrbtice, keď sa filiformné korene nedokázali dostať do väčšej časti chodidla. Odstránenie papilómu nastáva, keď sa na kožu aplikujú vysokofrekvenčné prúdové impulzy, vďaka čomu sa spáľka na nohe a jeho odrod je vyhorená. Mínusy tejto operácie sú bolestivé: po ukončení procedúry zostáva krvácajúca rana na tele. Niekedy po odstránení elektrickým prúdom sa môžu objaviť jazvy.

Liečba impulzným laserom

Jedna z najpopulárnejších a najpopulárnejších metód liečby plantárnych bradavíc. Odstránenie sa uskutočňuje pod vplyvom laserového lúča, ktorý súčasne vyvoláva zápal papily a dezinfikuje povrch pokožky v mieste operácie. Metóda ošetrenia laserom nespôsobuje žiadne komplikácie, po postupe rýchlej rehabilitácie pacientov je úplne vylúčená možnosť opätovného rastu tŕňov na chodidle. Jedinou nevýhodou tejto metódy sú vysoké náklady na prevádzku.

Špinavé na nohe – liečba ľudovými prostriedkami

Spolu s komplexnou liečivou liečbou v domácich podmienkach je možné odvodiť plantárne bradavice pomocou národnej medicíny. Existuje niekoľko účinných receptov na odstránenie hrotu na nohe, palmách a prstoch:

  Vresenie na päte prechádza, ak prav >

Informácie uvedené v tomto článku sú len informačné. Materiály tohto článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Len kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poskytovať rady o liečbe na základe individuálnych charakteristík jednotlivých pacientov.

Spike pod mikroskopom

Ako sa zbaviť päty na nohe doma?

 • Čo je vresom?
 • Kvôli tomu, čo sa objavujú?
 • Čo musím urobiť?
 • K akému lekárovi sa obrátiť?
 • Ako rozlíšiť hrot od kukurice?
 • Ako odstrániť ľudské nápady?
 • soľankou
 • ocot
 • cesnak
 • lastovičník
 • Nettles a lopúch
 • zeler
 • chren
 • zemiaky
 • Chirurgické odstránenie chrbtice
 • Odstránenie špičky

S mozole na nohách, ktorým čelí väčšina ľudí, ale problém s veľmi málo ľudí mi záležalo, pretože z neho môžete ľahko zbaviť pomocou mastí, krémov a komprimuje a kukurice je sám o sebe nepredstavuje hrozbu. Ďalšia vec – to shipitsa na nohe, čo prináša bolesť a časom by mohla premeniť v zhubného bujnenia, a preto by malo byť zaobchádzané čo najskôr.

Čo je vresom?

Liečba papilomy na chodidle

Chrbtica je bradavica, ktorá sa objavuje na chodidle (chodidlá chodidiel a medzi prstami).

Shipichka sa môže objaviť na nohách na absolútnom mieste:

 • na podrážke;
 • na prst alebo medzi nimi;
 • na podpätkoch;
 • pod nechtom alebo v blízkosti neho.

Rasty bradavíc sú rozdielne. Na začiatku je to malý tuberkulár, ktorý nakoniec rastie a získava žltohnedú farbu. Veľkosť krídel môže dosiahnuť 2-3 cm v priemere. Niekedy sa na nohe objaví niekoľko tŕňov. Najčastejšie to pripomína “rodinu” – veľký hrot v strede a malé v blízkosti.

Typy bradavíc sa môžu líšiť, ale tŕne na nohách majú vždy rovnakú štruktúru, podobajúcu sa tesneniu s otvorom v strede, podobne ako kráter.

Bradavice na svojich nohách neboli bez mena. Ide o to, že keď sa človek dostane na nohy a v prípade, že bradavice je umiestnený na päte alebo bruška, cíti bolesť, ako keby tŕňom uviazol v nohe. To isté platí aj pri stlačení prsta na kolíku, ktorý je na prst alebo na strane nohy.

Kvôli tomu, čo sa objavujú?

Príčiny výskytu plantárnych bradavíc sú spojené s prítomnosťou papiloma vírusu v ľudskom tele. Ale pochopiť, odkiaľ pochádza tŕň, musíte zistiť, ako sa človek nakazí vírusom. Vírus vstupuje do ľudského tela kontaktom s otvorenou oblasťou kože (rana, prasknutie) s padnutou bradavicou chorého človeka. Ďalším spôsobom prenosu vírusu je sexuálny prenos. Ale ak sa v tele objavil vírus, neznamená to, že bradavice sa nevyhnutne objavia.

Ak chcete mať liečiteľa, je potrebných niekoľko faktorov:

Iba za takých priaznivých podmienok sa vírus začne aktivovať. Ak sa rýchlo zistí ľudské zdravie, vzniknutý jediný spinule môže nezávisle odísť. Ale ak imunita nie je schopná zvládnuť samotný vírus, ochorenie sa bude postupovať len vtedy a bradavice budú rásť na veľkom povrchu kože.

Čo musím urobiť?

Často sa ľudia začínajú liečiť sami, a to za obyčajnú kukuricu. Ale ak takáto liečba dlhšiu dobu nefunguje, bradavice bol čierny, tam bola diera vnútri, začal hnis, mali by ste sa vždy poradiť s lekárom.

K akému lekárovi sa obrátiť?

Liečiteľ je liečený dermatológiou, povie vám, ako liečiť túto patológiu a vybrať vhodný typ terapie. Ale v určitých prípadoch môže byť potrebné, aby pacient konzultoval s imunologom, aby pomohol imunity prekonať vírus, ak sám nemôže urobiť. Tento odborník predpíše imunostimulačné lieky a lieky na zvýšenie odolnosti tela proti infekciám a vírusom.

Prečo by som mal vidieť lekára? Špecialista bude skúmať pod mikroskopom pleti bradavíc, uznanie jeho čistotu, a ak je shipitsa nebezpečné, lebo bol zhubný nádor, hovoriť pacientovi, čo má robiť v takom prípade, ako niektoré liečby nie sú k dispozícii, pokiaľ s nízkou kvalitou bradavice.

Ako rozlíšiť hrot od kukurice?

Kukurica sa líši od bradavíc vo svojej štruktúre a kvalite. Ale pre pacienta to nie je tak dôležité, pretože sa chce skôr zbaviť kožných problémov skôr, ale môžete to urobiť len tým, že vytvoríte akýsi druh budovania. Hoci na začiatku tieto rasty vyzerajú rovnako, ale medzi nimi existuje rozdiel.

Rozlíšenie chrbtice od kalusu:

 • pri stlačení hrotu dochádza k ostrému bolesti;
 • pri napaľovaní bradaviek sa podobá na karfiol s fuzzy patchmi;
 • pri rezaní hornej časti bradavice sú viditeľné čierne škvrny, ktoré sú koreňom hrotu a hlboko pod kožou;
 • Shpitsy na rozdiel od koryt má svahy do skupín.

Ako odstrániť ľudské nápady?

Ak chcete odstrániť plantárne bradavice doma, ľudia často používajú ľudové prostriedky. Bradavka sa môže znížiť spálením, nepomôže to odstrániť vírus z tela, ale viditeľné príznaky ochorenia zmizne.

Nakrájame s uhorkami alebo paradajkami a nalejeme do ponožiek a dôkladne namočíme a stláčame. Tieto ponožky sú oblečené na nohách a zabalené v balení. Na vrchole šaty ešte jedna vlnená ponožka. Postupujte lepšie pred spánkom tak, aby nohy zostali dlho prilepené. Ráno sa nohy umyjú studenou vodou. Takéto kompresie sa robia, kým bradavice úplne nezmiznú.

Pomocou octu je špenát spálený. Preto niekoľko kvapiek octu kvapká na bradavicu a utesní sa sadrou.

Ďalší liek z octu zahŕňa pridanie cibule. Cibuľový rošt alebo mletie v mixéri, potom ju stlačte cez plátno. V tejto šťave pridajte malé množstvo octu a pripravte mlieka získané zmesou. Najlepšie je nechať ich na noc, pevne pripevniť obväz.

Môžete odstrániť hrot s cesnakom. Pretože je to dobrý protizápalový a antibakteriálny prostriedok. K tomuto účelu sa cesnakový klinček čistia a nakrájajú na dve časti, takže časť, z ktorej vychádza šťava, sa aplikuje na miesto. Bradavka je narezaná nožnicami (pred použitím ich dobre utierajte alkoholom, aby ste neinfikovali ranu). Na ranu sa aplikuje cesnak a zhora je pripevnená omietka. Tento postup by sa mal vykonať do dvoch týždňov.

lastovičník

Vylučovanie hrotu sa môže uskutočniť s celandínom, ako bolo dlho známe, že môže spáliť akúkoľvek ranu a zároveň ju dezinfikovať. Z bradavíc sa horná časť kože odreže a džús vodu sa aplikuje v malom množstve na hrot.

Nettles a lopúch

Žihľava sa osvedčila ako uzdravenie a antiseptické, tak to je aktívne používa, ako sa zbaviť shipitsy. Ak chcete začať žihľavy dôkladne vtiera (pri styku s pokožkou nesmie horieť), potom sa aplikuje na bradavice a nohy prekrývaciu vrstvy sám lopúch. Všetko toto je fixované obväzom a položené na ponožku.

Zeler by mal byť drvený, aby sa zmes kaša. Táto zmes sa aplikuje na bradavicu a obalí sa obväzom. Kompresia sa vykonáva v noci. Ráno umyte chodidlo teplou vodou. Použite kompresiu na úplné zmiznutie hrotu.

Pre túto kompresiu môžete použiť drvený list chrenu alebo jeho drvený koreň. Sedem sa aplikuje na vyrezanú bradavicu a cez noc obalí obväz. A je lepšie najprv nakrúpať potravinový film a až potom bandáž.

Zemiakové zemiaky s potravinovým filmom sú viazané na dusený a nasekaný spinel po celú noc. Na vrchole je kompresia zabezpečená obväzom, aby sa udržala lepšia.

Chirurgické odstránenie chrbtice

Ak sa poradíte so svojím problémom s lekárom, môže Vám ponúknuť niekoľko možností chirurgického odstránenia bradavíc. Všetky tieto lieky sú bezbolestné a postup prechádza dostatočne rýchlo.

Odstránenie špičky

V lekárni si môžete kúpiť krém, masť, roztok, ktorý pomôže odstrániť bradavice. Tieto lieky majú často antivírusový účinok, a preto odstraňujú nielen hrot, ale aj vírus z ľudského tela.

Na tento účel sa používajú tieto prípravky:

 1. Viferon, Panavir – sa aplikujú na bradavicu viackrát denne.
 2. Oksolinovaya masť – aplikovaná na okolité tkanivá na dosiahnutie požadovaného účinku.
 3. Salicylová masť – aplikovaná výhradne na bradavicu, aby sa nespálila okolitá tkanivá.
 4. Ryodoxol – krém sa rozotrie na guľatinu každé tri hodiny.
 5. Solkoderm – roztok sa aplikuje na bradavicu aplikátorom raz denne.
 6. Ferezol – odstrániť bradavice s týmto roztokom môže byť, aplikovať na hrot s odrezaným vrchnou vrstvou. Vyhnite sa tomu, aby sa produkt dostal na zdravú pokožku.
 7. Cryopharma – aplikátor s roztokom sa stlačí 10 sekúnd na bradavicu a potom sa odstráni. Jednorazové použitie stačí na to, aby bradavice zmizla za desať dní.
 8. Kollomak – špenát je naparovaný a naň sa nanáša jedna kvapka drogy. Vykonajte tento postup maximálne dvakrát denne, kým bradavka úplne nezmizne.
 9. Salipod – lepiaca náplasť na špičke, bez prekročenia jej hraníc, a na vrchu lepidlo pravidelná náplasť na fixáciu. Na dosiahnutie výsledku by mala byť náplasť posilnená minimálne 12 hodín.

Bez ohľadu na to, ako bradavicu vyzerá a či to prináša nepríjemné pocity, treba ju liečiť. Ľudský papilloma vírus môže spôsobiť nielen nezhubné nádory, ale aj rakoviny, a že sa tak nestalo, je potrebné poradiť sa s lekárom pre diagnózu shipitsi a zavádza jeho riziko pre ľudské zdravie. Vo väčšine prípadov je dostatok konzervatívnej liečby, ako sa zbaviť tejto choroby.

Diagnóza ľudského papilomavírusu: fotografie, vývoj, liečebné metódy u mužov a žien

Liečba papilomy na chodidle

Papilomavírus je skupina vírusov, v ktorej je približne 24 podskupín. K dnešnému dňu bolo objavených asi 600 druhov. Prenesené iba od osoby na osobu. Mnoho ľudí a lekárov čelí problému diagnostiky a liečby ľudského papilomavírusu (HPV). Vírus môže podnietiť nádorové procesy, nachádza sa na koži, v pažeráku, na slizniciach ústnej dutiny, v prieduškách, spojovkách a dokonca aj v konečníku.

 • Príčiny a cesty infekcie
 • Symptómy a vývoj vírusu
 • Klasifikácia a typy
 • Diagnóza vírusu
 • Metódy liečby HPV
 • Ľudové metódy a recepty
 • Domáca liečba
 • Prevencia infekcie

Príčiny a cesty infekcie

Vírus ľudského papilómu je veľmi časté ochorenie prenášané:

 • pri sexuálnych kontaktoch;
 • pri dotykoch, bozkoch;
 • prostredníctvom škrabancov alebo rezov pri návšteve bazénu, kúpeľa, verejných toaliet alebo telocvične;
 • pri holení alebo epilácii.

Štatistiky hovoria, že aj u jedného partnera sa ženy nakazia v 20% prípadov.

Približne 70% populácie je chorých a nositeľmi HPV. Obzvlášť aktívny je vírus prenášaný z pacientov s bradavicami na tele (tento vírus spôsobuje ich vzhľad) vo forme ostrých alebo plochých nerovnomerných výrastkov na koži a pohlavných orgánoch. V medicíne sa nazývajú kondylómy a papilómy.

Infekcia novorodencov z matky počas pôrodu je možná. U detí sa choroba prejavuje ako rast v hrdle alebo na pohlavných orgánoch.

Symptómy a vývoj vírusu

Skrátené obdobie ochorenia (inkubácia) môže trvať dva týždne až niekoľko rokov. V súčasnosti nie sú viditeľné známky vírusu.

Vzhľad bradavíc na koži sa môže vyskytnúť postupne a jeden po druhom, ale je to možné a rýchly nárast množstva bradavíc alebo papilómov, podobne ako u morských kel.

Ak sa infekcia vyskytne sexuálne, potom sa ľudský papilomavírus prejavuje u žien:

 • v oblasti pýchy;
 • vagína;
 • rakovinu krčka maternice;
 • okolo penisu glansu;
 • na koži pohlavných orgánov.

S nadšením partnerov, orálny sex postihuje sliznice úst a hrdla, milovníci análneho sexu majú anus, konečník.

Muži trpia na túto chorobu zriedkavo, aj keď môžu byť jej nositeľmi. Keď sa vyšetruje manželka, vírus sa častejšie vyskytuje u žien.

Klasifikácia a typy

K dnešnému dňu bolo objavených asi 600 druhov vírusu. V zásade sú neškodné a zmiznú do dvoch rokov po infekcii normálnou imunitou v tele. Avšak asi 40 druhov je pre človeka nebezpečný, čo spôsobuje neoplazmy, a to ako benígne, tak aj onkologické.

V 80. rokoch lekári preukázali vzťah medzi HPV infekciou a rakovinou krčka maternice.

V mieste kožných lézií a odrôd klasifikujte tieto typy vírusu:

Na pohlavných orgánoch:

 • genitálne bradavice;
 • ploché, vyvolávajú zmeny na povrchu cervikálnej membrány a spôsobujú onkológiu;
 • papilómy, ktoré spôsobujú rakovinu genitálií a konečníka, ženy aj mužov.
 • poškodenie ústnej sliznice;
 • papilóm dýchacieho traktu;
 • nádory krku, hlavy, pľúc.
 • Jednoduché papilómy sa objavujú na dlani chrbta a deti môžu rásť na kolenách. Vyzerajú ako hrubé rastliny vo forme kužeľov.
 • Plantar – zasahovať do chôdze, pozerať sa na začiatku ako lesklé rastu, potom rastú na bradavice s okrajom na základni. Vyrastajú, tvoria celú skupinu podobných foriem.
 • Plochá farba trochu odlišná od kože, ale spôsobuje svrbenie, začervenanie, nepríjemné pocity.
 • Vláknitý. V medicíne sa nazývajú akrochordy. Ľudia sú viac ako 50 rokov. Najskôr vyzerajú ako žltkasté hrbole, rastúce, tvoriace výrastky až do 6 mm.

Keď sa bradavice objavia vo viditeľných oblastiach, osoba, ktorá je chorá, môže ísť do lekárskeho zariadenia na diagnostiku a liečbu. Je ťažšie určiť poškodenie krčka maternice alebo vagíny, najmä ak ženy zanedbávajú návštevu gynekológa.

Dozviete sa všetko o používaní arganového oleja na tvár a telo.

Ako vyliečiť tampón novorodenca? Prečítajte si účinné metódy na tejto adrese.

O bradaviciach na prstoch si prečítajte; o tom, ako odstrániť bradavice napísané v tomto článku.

Diagnóza vírusu

Ak sú na koži alebo slizniciach podozrivé výrastky vo forme papiliek (bradavíc) alebo nerovných knôtových bradavíc, lekár by mal byť nutne liečený. Condylomata často nespôsobujú rakovinu ako ploché papilómy, ale sú najlepšie odstránené, aby sa znížila pravdepodobnosť kontaminácie okolitých ľudí.

Vzhľadom na možnosť vzniku rakoviny sú takéto nádory vyšetrené.

Lekár vykoná analýzu ľudského papilomavírusu – škrabanie z povrchu sliznice (kolposkopia s cervikálnymi léziami – skúmaním sliznice pod silným nárastom) alebo kožou. Vzorka sa vyšetruje pod mikroskopom na zmeny v štruktúre tkaniva (dysplázia), ako aj na určenie typu vírusu.

Tampónové tampóny sú podľa výsledkov cytologického výskumu rozdelené do 5 tried:

 • neexistuje žiadna zmena;
 • zmeny spôsobené zápalovými procesmi;
 • dochádza k menším zmenám v štruktúre buniek, vyžaduje sa histológia;
 • buniek s príznakmi malígnych zmien;
 • existuje veľa buniek s príznakmi onkológie.

Histologické vyšetrenie poskytuje podrobnejší obraz o zmenách v štruktúre tkaniva.

Na klinikách používajte špeciálne testy HPV, ktoré vám umožňujú získať presnejšie výsledky analýzy. Pozitívny výsledok testu naznačuje výskyt malígnych procesov v tkanive.

HPV je vysokým onkogénnym rizikom. Veľké riziko rakoviny spôsobuje vírus ľudského papilomavírusu 16 a 18 typov, vyskytujúci sa v 70% prípadov vyšetrenia.

Liečba papilomy na chodidle

Na základe výsledkov vyšetrenia sa diagnostikuje a predpísaná liečba.

Metódy liečenia HPV

Ako liečiť ľudský papilomavírus? V súvislosti so znížením imunity spôsobenej chorobou predovšetkým predpisujú lekári lieky, ktoré podporujú jej nárast:

 • interferóny (reakferón, tikloferón);
 • interferonogény (prodigiozan, poludan);
 • indinol – pevnosť.

Hlavným prostriedkom liečby je však povinné odstránenie novotvarov pomocou moderných metód kozmetológie:

 • diatermická elektrokoagulácia;
 • cryodestruction (“kauterizácia” s kvapalným dusíkom);
 • odstránenie lasera;
 • rádiové alebo chemické spracovanie;
 • zavedenie rastových imunostimulátorov alebo imunomodulátorov.

V každom prípade choroby by mali typy liečby určiť špecialista.

Ak sa výsledky vyšetrenia patologických procesov v pokožke nenašli, odstránia sa iba papilómy s malou časťou pokožky. Keď sú zistené zhubné bunky, operácia môže zachytiť významnú oblasť v závislosti od hĺbky lézie.

Ľudové metódy a recepty

Ako vyliečiť ľudský papilomavírus? Tradičná medicína vždy pomáhala bojovať proti chorobám. Skúsenosti s liečbou HPV sú tiež dosť rozsiahle.

Opatrenia odporúčané tradičným liekom. Môžete mazať bradavice:

 • celandínová šťava;
 • šťava z kyslých jabĺk a ich stláčanie;
 • púpava šťavy;
 • s amoniakom.
 • Pripravte infúziu z chaga, celandínu, otočte, zmrazte ju a aplikujte plátky ľadu 3-4 krát denne.
 • Namažte ricínovým olejom a potom ho pokryte látkou. Obvykle existuje 5 až 6 takýchto postupov.
 • Kerozén a vlašské orechy. Nezrelé matice sa brúsia v mlynčeku na mäso a potom sa zmiešajú: na 1 časť orechov – 2 časti petroleja sa zmes má podávať do infúzie tri týždne. Otrite bradavice 2 krát denne.

Na zvýšenie imunity bylinkovia odporúčajú piť

 • zemiaková šťava,
 • infúzie echinacea,
 • čaj z dogrose.
 • korene púpava, žihľavy, melisy, prasličky, plantain;
 • palina, ľubovník bodkovaný, trojfarebná fialová, kôpra, vzduch (korene), ďatelina (kvety), plantain.

Ako pripraviť kávu na tvár? Zistite najlepšie recepty.

Všetko o liečbe mykózy zastavte na tejto stránke.

Pod odkazom http://vseokozhe.com/bolezni/psoriaz/kozhi-tela.html je zaujímavý článok o príčinách vzniku psoriázy.

Na našich stránkach sa môžete tiež dozvedieť všetko o materských znamienkach na tele. O núvoch na tele je tu napísané; o tom, prečo sú v tele tohto článku uvedené materské znamienka.

Liečba HPV v domácnosti

Môžete odstrániť papilómy doma s liekmi predávanými v lekárňach:

 • Cryopharma je špeciálna zmes, ktorá zamrzne bradavice. Naneste ho opatrne, aby sa nedostal na zdravú pokožku. Po procedúre po približne týždni rastie zmizne a nezostávajú žiadne stopy.
 • Ošetrenie špeciálnymi lepiacimi pásikmi. Trvá len 3 hodiny. Môže však spôsobiť nepríjemné alebo bolestivé pocity počas trhania.
 • Verrukatsid – zničí novotvary, ale po aplikácii rany sa dlho liečia.
 • 2,5 gramov aspirínového prášku, rovnakého množstva jódu, 2 gramov kyseliny boritej zriedenej v 100 ml alkoholu a táto kompozícia na rozmazanie papilómu.

Prevencia infekcie

A napriek tomu nezabudnite na vírusovú povahu výskytu nepríjemných výrastkov. Po odstránení z povrchu papilómovej kože sa nemôžete zbaviť tejto choroby. Preto by sa malo preukázať špecialistovi, aby sa zabránilo degenerácii nádorov do rakoviny. Úplne vyliečte HPV, kým je to nemožné, ale je možné prijať opatrenia, aby sa neinfikovali.

Pre prevenciu potrebujete:

 • používať kondómy na neformálne pohlavné styky. Kondóm úplne nezabráni infekcii HPV, pretože nezahŕňa celý povrch kože, ale čiastočne pomáha zabrániť šíreniu infekcie.
 • Vyhnite sa hosťom kúpeľov, bazénov, toaliet aj pri najmenších kožných léziách.
 • V Rusku sa začalo očkovanie detí pred rakovinou krčka maternice, ktoré je spôsobené vírusom HPV. Dievčatá sú očkované 11-12 rokov. Výsledky očkovania preukázali pokles tejto choroby u žien, ktoré dostali očkovaciu látku Gardasil.

Japonci však odmietli očkovanie proti vírusu papilómu pred ukončením štúdie kvôli mnohým nebezpečným vedľajším účinkom.

Ďalšie video, v ktorom Elena Malysheva povie ešte ďalšie podrobnosti o HPV:

Ako liečiť tŕne na nohe

Tŕne sú žltkasté nové rastliny, ktoré sa objavujú na dlaniach a chodidlách chodidiel. Tŕne na nohách sa môžu ľahko liečiť počas liečby aj doma.

Prvé známky prejavu

Často na koži nôh a dlaní sú nepríjemné žltkasté neoplazmy, ktoré vyzerajú ako mozoly. V skutočnosti to nie sú pľuzgiere, ale tŕne, guski, ktoré sú druhom bradavíc. Najčastejšie sa vyskytujú sardinky na chodidlách alebo rukách kvôli zlej imunite, pretože patogénne baktérie vykazujú aktivitu len v oslabenom organizme. Jedná sa o benígne formácie, ktoré po chvíli môžu rásť do veľkých rozmerov.

Tŕne alebo štiepa, inak známe ako plantárne bradavice, vyzerajú ako kukly, ale medzi nimi existuje niekoľko dosť významných rozdielov. Jednoduchá kukurica sa tvorí len na koži a plantárne bradavice môžu rásť aj vo vnútri kože a vonku. Hlavným rozdielom medzi kukuricou a spinule je to, že tvorba callosalu pozostáva len z vrstiev zrohovatej kože. Shipichka tiež pozostáva z klíčenia, ktoré vyzerajú ako tenké kožené nite. Pod mikroskopom môžete vidieť najmenší výrast vychádzajúci z koreňa novotvaru.

Na samom začiatku vývoja je spinule na nohách, podpätkoch alebo ramenách nerozlíšiteľné od bežných mozgov. Mikroštruktúra na koži tvorí hrubú kosť, na jej mieste sa objavuje malý rast. Pri stlačení na mieste formovania môže dôjsť k bolesti, podobne ako u ihly. Ak ihneď neodstránite spinu, potom sa po určitom čase objavia podobné neoplazie v okolí.

Ak sa špenát objaví na chodidlách alebo dlaňach, bolesť bude obzvlášť akútna. Môžete sa zbaviť nepohodlia len odstránením bradavíc. Ak odstránite najvyššiu vrstvu nárastu, potom po nejakom čase znovu narastie. Odstránenie bradavých rastov je veľmi dôležité odstrániť koreň, takže v budúcnosti sa problém bradavíc nikdy neobťažoval. Je ťažké odstrániť spinule s ľudovými prostriedkami, ale s použitím liekov sa dá urobiť doma.

Liečba plantárnych bradavíc je komplikovaná skutočnosťou, že je docela ťažké dostať sa do kože husí pod kožou. Niekedy na jednom mieste môže byť niekoľko plantárnych bradavíc, ktoré sa časom spoja do jedného veľkého. Najväčší bradavíc bude musieť byť odstránený ako prvý, pretože po odstránení jeho menšieho guski čoskoro zmizne.

Liečba papilomy na chodidle

Keď je horná vrstva spinule poškodená, objaví sa belavá kvapalina, ktorá vyzerá ako hnis.

 • vláknité tŕne hrotov môžu preniknúť hlboko do kože;
 • úplne odstrániť plantárne bradavice je dosť ťažké;
 • častice “vlákna” zostávajúce v pokožke môžu viesť k opakovanému formovaniu akrecií na povrchu kože.

Ak sa na nohe vyskytne vres, potom na internete môžete ľahko nájsť liečbu doma s krok za krokom. Treba však pripomenúť, že v niektorých prípadoch je lepšie konzultovať s lekárom vopred, čo naznačuje najúčinnejšie riešenie liečby. Niekedy je jednoducho nemožné odstrániť hrot. v takých prípadoch môže pomôcť skúsený lekár.

Prečo sa tvoria nohy na nohe?

Vzhľad tŕňov na koži nastáva v dôsledku prenikania patogénnych baktérií do ľudského tela. Pôvodcom tejto choroby je ľudský papilomavírus, ktorý, podľa lekárov, je prítomný v krvi takmer každej druhej osoby na planéte. Oslabená imunita sa nedokáže vyrovnať s náporom baktérií.

Telo môže oslabiť v dôsledku stresu, častého prechladnutia alebo chronických ochorení.

Baktérie vstupujú do kože otvorenými ranami na koži, mozoly a pod. Vo vlhkom prostredí sa baktérie vyvíjajú oveľa rýchlejšie, takže ľudia často náchylní na potenie vytvárajú veľké množstvo nepríjemných výrastkov na dlaniach, nohách a prstoch.

Inkubačná doba pre baktérie, ktoré spôsobujú vzhľad trníc na nohách, podpätkoch, dlaniach a prstoch, je asi dva mesiace. Často sa infekcia vyskytuje pri použití verejných kúpeľov, v bazénoch a pri telocvične. Infekcie sa môžu vyhnúť, ak nemáte rukavice iných ľudí, používajte iba osobné osobné veci. Malé rezy vrátane drážok z triesok by sa mali ihneď ošetriť tak, aby baktérie neprenikli do kože. Vo verejných kúpeľoch a pri používaní sprchy v posilňovni je potrebné mať so sebou osobné papuče.

Existujú určité faktory, ktoré prispievajú k prejavu vírusu papilómu a následnému formovaniu krídel:

 • potenie chodidiel a dlaní;
 • stres a prerušovaný nedostatok spánku;
 • zranenia na povrchu rúk a nôh;
 • chronické ochorenia (obzvlášť nebezpečný je papilomavírus pre nosičov chronických kožných ochorení);
 • chorobný stav, v ktorom je imunita oslabená;
 • Nosenie nepríjemnej obuvi, ktorá spôsobuje kukurice a škrabance;
 • ploché nožičky;
 • problémy s nadváhou;
 • prechladnutie alebo nadmerné prehriatie;
 • beri-beri;
 • priamy kontakt s nosičmi ľudského papilomavírusu.

Niekedy sa špenát vytvára na podrážke a spôsobuje bolesť pri chôdzi. Ak chcete zbaviť nepohodlie a úplne odstrániť nárast pomôže špeciálne prostriedky.

Ako sa zbaviť päty na nohe pomocou zdravotníckych postupov?

Väčšina odborníkov súhlasí s tým, že všetky novotvary na koži by sa mali ihneď odstrániť. Postupy na odstránenie plantárnych bradavíc sa najlepšie vykonajú skôr, ako rastú v koži a objavia sa nové rastliny. Odborníci vykonávajú niekoľko spôsobov, ako odstrániť prepravu s nohami a palmami:

 1. Laserová deštrukcia. Je to pomerne účinná metóda, ktorá umožňuje odvodiť aj tie najstaršie a najhlbšie neoplasmy. Takéto liečenie nie je veľmi bolestivé a doba na zotavenie je veľmi krátka. Výhodou deštrukcie laserom je možnosť opustiť časticu novotvaru pre neskoršiu analýzu pre histológiu, ktorá odhalí prítomnosť alebo absenciu rakoviny. Nevýhodou metódy je jej relatívne vysoká cena. Táto technika vám však umožňuje odstrániť spinules navždy bez rizika ich opätovného vzhľadu.
 2. Spracovanie kvapalným dusíkom. Metóda sa nepoužíva tak často, ako laserová deštrukcia. Nevýhodou tohto typu procedúry je bolestivosť, možnosť opätovného vzniku tŕňov, ako aj riziko poškodenia zdravých tkanív.
 3. Termokoagulace. Postup sa uskutočňuje v počiatočných štádiách tvorby tŕňov, kedy filiformné procesy nemali čas hlboko pod kožou. Pomocou vysokofrekvenčných prúdov sa nádor odstráni. Nevýhodou rôznorodosti postupu môže byť nízka účinnosť v pokročilejších štádiách vývoja novotvarov.
 4. Chirurgická intervencia. Je veľmi populárne odstrániť chirurgické tŕne pomocou skalpelu. Predtým lekár, ktorý vykonal tento postup, vykonáva lokálnu anestéziu. V dôsledku toho môže zostať škaredá jazva.

Najpopulárnejším a menej traumatickým rizikom je laserová hnačka, ktorá sa často používa pri liečbe detí. Miesto lézie po procedúre sa rýchlo vylieči a vyzerá dobre. Existuje mnoho spôsobov, ako liečiť nohy na nohách, liečba doma s fotografiou je voľne dostupná na internete. Len lekár však môže zvoliť postup, ktorý bude mať najefektívnejší účinok.

Lieky na liečbu trní

V lekárni si môžete kúpiť veľa prostriedkov na odstránenie novotvarov na nohách a palmách, ako aj na prstoch. Niektoré činidlá pomôžu nielen vyrovnať sa s bolestivými pocitmi, ale tiež úplne odstrániť chorobu v počiatočných fázach.

Medzi lieky na plantárne bradavice patria:

 • salicylické náplasti;
 • ceruzky s perom;
 • imunomodulačné liečivá;
 • viferon;
 • Superchistotelo.

Po kauterizácii sa na povrchu poškodenej plochy vytvorí film mŕtvej kože, ktorý musí byť pravidelne odrezaný.

Postup je extrémne bolestivý a po liečbe sú jazvy.

Bezbolestný spôsob, ako odstrániť päty na nohe a vykonať liečbu doma, je ošetrenie epidermis s masťami, ako aj uloženie špeciálnych náplastí. Priebeh liečby môže byť dlhý a je vhodný len na liečbu v počiatočných štádiách ochorenia. Obzvlášť populárnym prostriedkom je salicylová masť, ktorú je možné používať všade.

Imunomodulačné látky pomáhajú telu zvládnuť samotnú chorobu. Tieto lieky aktivujú osobný “ochranný” systém tela a posielajú ho na odstránenie bolestivých baktérií.

Dochádza často k tomu, že vek, zdravotný stav, laktácia alebo tehotenstvo (u žien), ako aj alergická reakcia na zložky liekov sú kontraindikáciou liečby spinu. Malým deťom do určitého veku sa neodporúča liečba liekmi, ktoré používajú vysoký prah bolesti.

Spôsoby použitia liekov

Lapisová ceruzka je navlhčená studenou vodou a potom aplikovaná na miesto tvorby spinule. Zdravé oblasti pokožky nie sú ovplyvnené. Ak sa vyskytne alergia, počas tehotenstva a pri liečbe malých detí, nedodržujte postup. Lapisová ceruzka sa nepoužíva na odstránenie veľkých bradavíc a na liečbu neoplaziem na krku a tvári; použitie tohto výrobku môže spôsobiť popáleniny.

Salicylová masť neumožňuje rozšíriť guláš, čo má za následok, že čoskoro zmiznú. Pred použitím je pokožka predparovaná a potom vysušená. V zdravých oblastiach môžete umiestniť ochranný povlak, ktorý zabráni vniknutiu masti. Masť sa aplikuje na postihnuté oblasti, potom sa pokryje sterilným obväzom a sadrou. Procedúra by mala byť vykonaná raz denne a mala by sa produkovať, kým úplne nezmizne.

Masť “Viferon” sa vyznačuje protivírusovým účinkom, ako aj imunomodulačným účinkom. Liek by sa nemal používať na liečenie trníc na päte, nohách, prstoch detí mladších ako jeden rok. Liečivo sa aplikuje na postihnutú oblasť 3-4 krát denne.

Náplasť “Salipod” je prilepená na miesto vytvorenia spinule, ktorého pole musí byť upevnené v jednej polohe a zanechané niekoľko dní. Procedúra sa vykonáva až do úplného vymiznutia spinu. Po ukončení používania náplasti sa objaví rana, ktorá vyzerá ako malá jamka, ktorá musí byť ošetrená jódom. Pri liečbe detí, ako aj počas tehotenstva alebo dojčenia sa liek nemá používať. Taktiež je liek kontraindikovaný pri zlyhaní obličiek.

“Superchistotel” je kontraindikovaný pri liečbe trníc na chodidlách, prstoch a dlaňach tehotných žien a detí mladších ako 5 rokov. Pri používaní drogy vznikajú bolestivé pocity. Odporúča sa používať výrobok veľmi opatrne, pretože nedbanlivosť môže spôsobiť popáleniny. Za týmto účelom sa na oblasť okolo špenátu aplikuje náplasť, po ktorej sa otvorí na mieste zasiahnutého priestoru. Jedna kvapka liečiva sa naleje do otvoru. Postup sa vykonáva raz za deň, až kým bradavice úplne nezmizne z povrchu chodidiel a podpätkov.

Päta na nohe dieťaťa

Často dieťa môže mať ďasná na rukách a nohách. Deti sa často stretávajú s rizikom ľudského papilomavírusu. Faktom je, že deti, ktoré neustále hrajú na ulici, často ublížia, dostávajú podliatiny a odreniny. Dojčatá a malé deti nemôžu postarať o vlastnú hygienu, takže papiloma vírus často preniká do tela dieťaťa.

Najlepšou prevenciou proti výskytu chorôb je dôsledné sledovanie hygieny dieťaťa a posilnenie jeho imunity.

Často, aby sa vyliečili deti, sa používa najmenej traumatický spôsob odstránenia chrbtice z chodidiel, podpätkov a paliem. Laserová deštrukcia vám umožní rýchlo sa zbaviť gúzy a vyhnúť sa následkom pre krehké telo dieťaťa. Avšak, musíte sa najprv poradiť s dermatológom, ktorý môže určiť charakter ochorenia a predpísať najvhodnejšie pre podávanie žiadostí.

Imunoterapia sa bežne používa pri liečbe detí, ktoré sú často ohrozené osobami náchylnými na tvorbu plantárnych bradavíc. Postup pozostáva zo zavedenia špeciálneho prostriedku priamo do tela kovoobrazovaniya. Lekár môže podkožne podať špeciálny prípravok na miesto tvorby chrbtice, ktoré aktivuje imunitné bunky.

Po podaní lieku sa môžu rýchlo objaviť symptómy, ktoré sú charakteristické pre chrípku. Počas konania môže dieťa cítiť slabú bolesť, ktorá rýchlo prechádza. Nezabudnite na všeobecné zachovanie imunity dieťaťa. Je potrebné zabezpečiť, aby dieťa jedlo veľa ovocia a zeleniny, dobre spať. Tiež po návšteve lekára a konzultácii môžete dať svojmu dieťaťu imunomodulačné lieky spolu s vitamínmi.

Deti všetkých vekových kategórií majú často problémy so spinumi na nohách. Liečba doma, popísaná nižšie, vám pomôže orientovať sa a pomôcť dieťaťu zbaviť sa bolesti a nepohodlia.

Liečba doma ľudovými metódami

Existuje niekoľko efektívnych tradičných metód na potlačenie vzhľadu tŕňov na povrchu chodidiel, paliem a prstov:

 1. V strede špendlíka je možné umiestniť niekoľko kvapiek kolandínu. Môžete použiť ako šťavu z rastlín, tak extrakt, ktorý sa predáva v lekárni. Pred každým dňom odstráňte náplasť. Ak je hadica vytvorená medzi prstami, potom po instilácii je možné vložiť náplasť na postihnutú oblasť.
 2. Čerstvé listy žihľavy tiež pomôžu zbaviť sa problému s tŕňmi na nohách, podpätkoch, prstoch. Zariadenie musí byť rozdrvené na kašu a následne aplikované výsledné látky na postihnutú oblasť, po ktorej všetko zabalíme kusom lopúcha. Tento liek môže byť použitý pri liečbe detí, pretože liek nespôsobuje bolesť a nespáli.
 3. Ocot je považovaný za jeden z najúčinnejších prostriedkov na liečbu spinu v ľudovej medicíne. Zmes octu a cesnakovej buničiny môže byť aplikovaná na povrch novotvarov, vopred chrániť zdravú pokožku pred získaním zmesi. Na tento účel sa k pokožke prilepí lepiaca náplasť pozdĺž okrajov hrotu. Zmes cesnaku a jablčného octu sa nechá stáť asi 2 hodiny, po ktorom sa dá použiť. Silnejšia vrstva výslednej masti sa nanesie na lyžicu a ponechá sa 20 minút.
 4. Ďalší recept z tradičnej medicíny je traumatický. Zo zápaliek je potrebné odstrániť síru a zhromažďovať ju v kontajneri. Síra sa aplikuje na hornú vrstvu pokožky, po ktorej sa zapáli. Postup je mimoriadne bolestivý, avšak jeho účinnosť sa zaznamenáva. Používanie pri liečbe detí je veľmi odrádzané, rovnako ako pri eliminácii tvorby medzi prstami a prstami.
 5. Jód je účinný prostriedok proti papilómom. Jód vysušuje ep >

Leave a Reply