Liečba papilomavírusu

Liečba papilomavírusu

Ľudský papilomavírus Liečba

Takmer každý obyvateľ planéty potenciálnenosič papilomavírusu. Ale zdanlivo neškodný jav, ako je papillom, a môže viesť k veľmi vážnym následkom. Vzhľadom k tomu, že HPV je viac so sebou nesie nebezpečenstvo pre ženy, tento problém by sme chceli venovať osobitnú pozornosť. Takže poďme Poďme preskúmať ďalšie, čo je a ako sa naše telá vyzerať papillomavírus, a čo je najdôležitejšie – ako je liečba ľudského papilloma vírusu.

Čo je papilloma vírus a papilloma

Pred tým, než sa na podrobnejšie štúdiu na tému, poďme načrtnúť čo je a čo papilomavírusu papilomavírusu.

Papilóm – benígne nádor triedyvyvíja z dlaždicového epitelu papily, na povrchu kože. Inými slovami, papilloma – malých rozmerov výrastky na tele, masovo sfarbený. Príčinou bradavice na tele papilloma vírusu, ktorý je vo vnútri človeka. HPV – je vírusová infekcia, ktorá spôsobí zmenu v raste kožného tkaniva.

To znamená, že hlavnou príčinoubradavice na tele – to nie je nič iné ako prejav tela infekcie papilomavírusmi. Pravdepodobnosť a miera papilloma vírusové infekcie závisí od stavu ľudského imunitného systému, jeho spôsobu života a duševný stav, čo sme popísať podrobnejšie nižšie. Okrem toho existuje niekoľko typov HPV, a preto človek môže byť napadnutý ako s jedným z jeho poddruhov a niekoľko naraz.

Stanovisko možno nájsť v niektorých zdrojovže sú viac náchylné k papilloma vírus ženy, ale nie je tomu tak. Papilomavírusy sú rovnako citliví na mužov aj ženy, ale aj pre ženy so sebou nesie ďalšie nebezpečné dôsledky. Ďalšie mylná predstava, že existuje v spoločnosti – to je to, čo papilloma objavia iba u starších pacientov, najmä v krku, ale zase to nie je. Vzhľad bradavice úplne vystavená ľuďom všetkých vekových kategórií, a okrem toho sa môže objaviť papilloma na rôznych častiach tela.

Ako vysielaného ľudského papilloma vírusu

Hit papilomavírusu v ľudskom teleTo nastane: interakcia slizníc, pri kontakte s pokožkou a pri prenose zdedil. Môže nakaziť HPV, a muž, ktorý zrejme neexistujú žiadne známky infekcie vírusom, ale to bude jeho kariéra.

Aké sú niektoré spôsoby, ako môžete nakazí HPV

 • infekcia sexuálne

Najbežnejší spôsob infekcieHPV je sexuálne cestou. Vírus môže byť prenášaný, keď: vaginálny, análny a orálny sexuálny kontakt, bez použitia bariérovej antikoncepcie. To znamená, že vírus má schopnosť riadiť expozície tela cez sliznice tela.

 • Keď prenos HPV z matky na dieťa

Kým v maternici, dieťa od nej môžeinfikované papilomavírusom. Pravdepodobnosť, že HPV byť odovzdané z matky, ktorá je nositeľom HPV, budúcnosť dieťaťa – nie je príliš veľký, ale napriek tomu je to.

 • keď sa dotknete

HPV môže byť prenesený z pacientaosoba, ktorá má zdravé, konvenčné dotykový kontakt. Tiež papilloma vírus môže byť skladovaný po dlhú dobu na verejných miestach, ako je bazén, sauna, posilňovňa a šatne.

 • autoinfection

Liečba papilomavírusu

Ďalším možným spôsobom, ako papilomavírusu infekcie je self-infekcie. Najčastejšie sa situácia môže nastať pri holení a depilácia, kedy sa vírus bol na poškodenú oblasť kože.

Čo sa deje v tele počas infekcia ľudským papilomavírusom

Potom, čo v tele, jeden zvyššie uvedené metódy, počnúc papilomavírusom krvného riečišťa šíri po celom tele, ktoré spadajú do určitých buniek, čo ovplyvňuje DNA. Výsledkom je, že vírus začne prejavovať vo vonkajších príznakov.

Ako už bolo spomenuté vyššie, práve inkubácieMedzi ľudský papilloma vírus môže trvať niekoľko týždňov alebo niekoľko rokov. Okrem toho sa človek môže nakaziť papilomavírusom a po celý život sa vírus nemôže jednoducho začať postupovať v tele, neukázal. Zatiaľ čo v rovnakej dobe nakaziť inú osobu, táto osoba môže tiež byť.

V prípade, že ľudské telo má víruspapilloma, prvá vec, ktorú je konfrontovaný s imunitným systémom. Keď imunitný systém silný, môže potlačiť vírus a zabráni jeho manifest. Ale stojí za trochu voľné imunity sa vírus môže začať znovu zaútočiť na telo, a presťahovať sa do aktívnej fázy. Papilloma vírus môže byť prítomný v tele po niekoľko rokov, ale to sa prejaví až po ťažký stres, s oslabením imunity, alebo interakcie s jeho iných druhov a iných vírusových infekcií.

Symptómy ľudským papilomavírusom

Papilomavírusu do tela, spôsobí, že žiadnyžiadny nepríjemný jav, necítime žiadnu bolesť. Jedinou známkou prítomnosti vírusom ľudského papilómu – je tvorba uzliny na kožu. Výrastky môžu byť z týchto typov.

 • byt papilóm

Byt papillomavírus – je hladké a ploché výrastkyna koži, ktoré majú plnú farbu. Tento typ výrastky môžu byť niekedy sprevádzané bolesti a svrbenie. Zvyčajne sa objavujú na rukách, krku a tváre.

 • genitálne bradavice

Genitálne bradavice môžu byť vo forme plochejvýrastky vo forme čapíkov a stonky. Medzi najčastejšie genitálne bradavice objavia na genitálie. U žien, genitálne bradavice objavia na: ohanbí, pysky ohanbia, krčka maternice, pošvy a okolo ritného otvoru. Bradavice sa môžu objaviť na prstoch, a tiež v ústach a očiach. Okrem vizuálnej prítomnosť nepohodlie genitálnych bradavíc nie je sprevádzaný niečím ale papillomavírus v intímnych miestach so sebou nesú riziko, vrátane rizika zhubných nádorov, najmä rakoviny krčka maternice.

Prítomnosť bradavíc na ľudské telo je pomerneOK, ale v prípade, že telo objavia genitálne bradavice, mali by ste okamžite konzultovať s lekárom – dermatológa. Ak lekár diagnostikuje prítomnosť škodlivých bradavice alebo genitálnych bradavíc, potom by mali byť odstránené, a pre všeobecné ošetrenie tela.

Ako zaobchádzať s ľudským papilomavírusom

Teraz sa poďme jednoducho ísť ďalej, do akejako zaobchádzať s HPV. Liečba ľudského papilomavírusu sa skladá z dvoch krokov: neutralizáciu HPV a odstránenie papilómy (bradavice). To znamená, že najprv treba neutralizovať vírus, ktorý je v tele, aby sa zabránilo nové bradavice. Spolu s tým a odstrániť existujúce.

Príchodu na recepcii do dermatológ, keď skúmavýrastky na tele pacienta a vykonávania prieskumu zistiť, ako sa infekcia môže dostať do vášho tela. Ak je to potrebné, môže byť tiež priradené na vykonanie kontroly krčka maternice, ak existuje šanca, že bradavice na ňom. Lekár môže objasniť, že nie je, či máte nejaké nedávne choroby alebo stresovým situáciám, ktoré by mohli viesť k oslabeniu imunitného systému. Za to, že sú priradené priebeh liečby.

Ľudský papilomavírus Liečba

Liečba papilomavírusu

HPV Liečba spočívaantivírusová liečba a posilnenie imunitného systému. Zvyčajne v takýchto prípadoch, lekár predpíše liek “Proteflazid”. Tento liek má antivírusový účinok a používa sa na liečbu akútnych a chronických vírusových infekcií. Vzhľadom k tomu, že HPV je znázornené so zníženou imunitou, okrem antivírusové a imunostimulačné menovaný. Podľa uváženia lekára možno priradiť a iných drog.

Odstránenie papillom a bradavíc

Ak je liečba zahájená papillomavírus, robil odstránenie existujúcich bradavice a genitálne bradavice. Demontáž sa vykonáva v niekoľkými spôsobmi:

 • Odstránenie kvapalného dusíka;
 • laserové odstránenie;
 • Poleptanie špeciálne zdravotnícke pomôcky;
 • Chirurgické odstránenie.

V každom prípade, uplatnil svoju metóduodstránenie určitých skupín papillom, ktorý má použiť metódu – lekár vezme po kontrole. Voľba metódy závisí na množstve nahromadenie, umiestnenie a hustota ich umiestnenia. Napríklad, v prípade, že bradavice sú ochlpenia a dostatočne veľké množstvo, to sa týka chirurgické odstránenie, to prebieha v celkovej anestézii. Ak oblasti malých uzlíkov, a len niekoľko kusov, potom pomocou poleptanie alebo laserové odstránenie. V prípade, že po odstránení porastov na telo, ktoré sú nové, majú vypáliť. V podstate, ako sa zbaviť bradavíc je úplne možné, ale úplne odstrániť papillomavírus – je takmer nemožné.

Veľmi dôležitý čas pre detekciu prítomnosti na tele papillom a včas konzultovať s dermatológom. Z toho bude visieť na rozsah a trvanie liečby.

prevencia HPV

Ľudský papilomavírus je dostačujúcarozšírené ochorenie, čo znamená, že môžu byť zachytené takmer kdekoľvek, ale nevedia, že vírus je v tebe. Aby sa zabránilo možnosti papilloma vírusu infikovanie vášho tela a prejavuje v tom, je nutné prijať rad preventívnych opatrení, ktoré budeme stručne vám ďalej povedať.

Vyhnúť možné spôsoby nákazy

Na základe vyššie uvedených metód založenýchInfekcia HPV, byť ostražití vo všetkých týchto situáciách. Ak si nie ste istí svojho partnera, potom akýkoľvek druh sexu zaoberať výhradne zábrana antikoncepcie – kondóm, ale napriek tomu, že vírus môže byť prenášaný cez bozkávanie a že musí byť tiež brané do úvahy.

Dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny

Zabezpečte dobrý osobnú hygienu a vyhnúťprejsť na verejných miestach, kde sa venovať veľkú pozornosť na čistotu a dezinfekciu. Po každom hmatový kontakt s ľuďmi nutne dobrá umývanie rúk.

Keď budete vykonávať depilácia, uistite sa,dezinfikovať predmety, s ktorými sa tieto postupy vykonávajú: stroj, epilátor hlava, atď. Potom, oholený priestorov, ktoré majú byť ošetrené špeciálnymi prostriedkami, s výhodou na báze alkoholu, aby sa zabránilo a liečiť zápaly kože oblastí, na ktorých sú malé poškodenia.

zachovanie imunity

A samozrejme, snaží sa stále udržujúimunita, pretože aj v prípade, že vírus nejako a skončil vo svojom tele, imunitný systém nie je silný, že sa prejaví. Tipy na to, ako posilniť imunitný systém, sme dostali v našich predchádzajúcich článkoch, tiež sme hovorili o prevencii chrípky. Tiež sa snaží eliminovať faktory, ktoré môžu oslabiť imunitný systém: stres, nedostatok vitamínu a zlá výživa.

Liečba papilomavírusu

Alternatívne lieky proti ľudskému papilomavírusu

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Metódy alternatívnej medicíny sa používajú pri liečbe mnohých ochorení, vrátane ľudského papilomavírusu. Alternatívna liečba je zameraná na posilnenie imunitného systému, zničenie kožných prejavov HPV a zabránenie ďalšiemu šíreniu infekcie.

 1. Vezmite rovnaký pomer koriandra (ovocie), koreň valerián, matka, oregano, lipa, chmeľové šupky a mätový alebo citrónový balzam. Rozmiešať všetky prísady a naliať 500 ml vriacej vode 30 g zberu zeleniny. Liečivo sa má podávať infúziou po dobu 3-4 hodín. Potom je filtrovaný a užívaný v malých dúškoch po celý deň. Priebeh liečby je 10-14 dní.
 2. Zhromaždite 1/2 lyžičiek plodov gaštanov (3-5 kg) a nalejte ich so strmou vriacou vodou. Liečivo sa má podávať infúziou po dobu 12-18 hodín. Infúzia sa odvádza a pridá sa do teplého kúpeľa, ktorý sa má užívať do 30 minút počas 10 až 14 dní denne. Po vodných procedúrach by mali byť kožné rastliny jemne pokryté mäkkým uterákom a spracované s džúsom z fazule.
 3. Ak chcete posilniť imunitný systém, vezmite rovnaké rozmery žihľava, psie ruže, plantain, koreň púpavy, melisu a prasličky. Rozdrviť všetky prísady a 100 gramov kolekcie nalejte 1 liter vriacej vody. Nápoj sa má podávať infúziou po dobu 4-6 hodín. Po namáhaní trváte týždeň 250 ml 3-4 krát denne. Po týždňovej prestávke by sa liečba mala pokračovať.

Na liečbu papilómov a kondylómov sa môžu použiť éterické oleje. Majú výrazný antivírusový a imunostimulačný účinok, zvyšujú ochranu pokožky pred rôznymi patogénmi.

Na spracovanie rastlín použite esenciálny olej z čajovníka, klinčekov, eukalyptus, citrón, céder. Uvedené oleje je možné miešať. Liečba by mala byť najmenej 10-14 dní dennej liečby papilómy, bradavice alebo kondylómy. Po takejto terapii rast úplne zmizne.

Pred použitím alternatívnych terapií sa poraďte so svojím lekárom. Treba tiež poznamenať, že niektoré netradičné lieky zvyšujú účinnosť bežných terapií.

Kurkuma proti ľudskému papilomavírusu

Nedávne štúdie preukázali, že použitie kurkumu výrazne znižuje riziko malígneho poškodenia tela a rozvoj vírusových ochorení, najmä papilomatózy. Korenie obsahuje látku – kurkumín, ktorý reguluje rast génov spojených s onkologickými a infekčnými patológiami.

Curcumin znižuje expresiu onkoproteínu ľudského papilomavírusu a podporuje smrť rakovinových buniek. Bola vykonaná klinická štúdia rakoviny krčka maternice, ktorá spôsobuje niektoré kmene papilomavírusu. Kurkuma má výraznú cytotoxickú aktivitu proti 16 a 18 genotypom HPV.

Použitie korenia podporuje histologické zlepšenie v prekanceróznych podmienkach. To znamená, že kurkuma je druh preventívneho nástroja pre rakovinu a infekciu HPV. Výrazný terapeutický účinok proti infekčným prejavom HPV je olej z kurkuma a borneola. Korenie je možné pridať do rôznych jedál alebo denne konzumovať 1 čajovú lyžičku, vypláchnuť teplou vodou.

Liečba papilomavírusu

Bylinné ošetrenie

Použitie liečivých rastlín v HPV je zamerané na stimuláciu imunitného systému a lokálnu liečbu nádorov.

 • Odtrhnite čerstvú zeleninu a presuňte šťavu z rastliny na novotvar. Postup sa má vykonať 14 dní po 2 dňoch. Ošetrené rastliny suché a vypadávajú. Metóda môže byť použitá len na ošetrenie pokožky.
 • Vezmite listy trojročného aloe alebo kalanche, dôkladne opláchnite a odrežte. Pripevnite rastlinu na papilómy alebo bradavice a zaistite ich náplasťou vo forme kompresie. Aloe sa musí uchovávať 4 hodiny a kalančó – 8-10 hodín. Priebeh liečby je 10-14 dní.
 • Dôkladne utrite pár strúčiky cesnaku a premiešajte s lyžicou múky alebo nejakou smotanou. Zložte cesnakovú zmes na 3-4 hodiny a umyte pokožku mydlom. Postup sa uskutočňuje 5 až 7-krát 10 dní. Novotvary sa odlúčia do jedného mesiaca.
 • Zmiešajte 2 – 3 zelené vlašské orechy do štíhlého stavu a naplňte ich petrolejom v pomere 2: 1. Produkt sa má podávať infúziou po dobu 21 dní na tmavom chladnom mieste v uzavretej nádobe. Potom sa filtruje a používa sa na liečbu postihnutých tkanív 1-2 krát denne.
 • Ak chcete odstrániť nové papilómy, zoberte 1 vaječný bielok a šľahte ho do peny. Aplikujte výrobok na vrstvu pokožky vrstvou, to znamená, keď prvá vrstva proteínu vysuší, aplikujte druhú a tak ďalej. Procedúra trvá 1-2 hodiny. Relácie by sa mali uskutočniť do 5 až 7 dní. Po takejto liečbe papilómy vysušia.

Liečba bylinami by sa mala vykonať po konzultácii s lekárom, pretože rastliny majú kontraindikácie a vedľajšie účinky, takže môžu byť nebezpečné, ak sa používajú nesprávne.

Vitamínoterapia je povinnou súčasťou liečby ľudského papilomavírusu. Potreba je dôsledkom toho, že oslabenie imunitného systému vedie k aktivácii vírusu v tele a vzniku klinických príznakov.

Podľa výskumu zohrávajú vitamíny A, C a E. Osobitnú úlohu pri liečbe HPV.

Existujú tiež multivitamínové komplexy, ktoré možno použiť na posilnenie ochranných vlastností imunitného systému: Vitrum, Abeceda, Perfectil, Complevit, Duavit a ďalšie.

Príjem vitamínov urýchľuje proces hojenia a znižuje riziko recidívy choroby a tiež normalizuje fungovanie imunitného systému.

Homeopatie

Ďalší spôsob liečenia ľudského papilomavírusu je homeopatické prostriedky. Homeopatia pomáha obnoviť rovnováhu medzi všetkými telesnými systémami, posilňuje imunitu a vytvára metabolické procesy, stimuluje regeneračné procesy.

 • Antimonium crudum – žlté papilómy s hustou štruktúrou. Pomáha s plantárnymi bradavicami a tvorí sa na prstoch končatín.
 • Argentum nitricum – papilómy a kondylómy na pokožke a slizniciach. Liečivo je účinné pri ovplyvňovaní hrtanu a nádorov v ústnej dutine.
 • Causticum – kožné defekty na tvári, rukách, krku.
 • Thuja occidentalis – pomáha s papilómami akejkoľvek lokalizácie.

Všetky homeopatické lieky by mal vyberať lekár, ktorý predpisuje dávkovanie a riadi proces liečby.

Leave a Reply