Liečba papillomy recenzie

Liečba papillomy recenzie

Ľudský papilomavírus: príznaky a liečba

Nositeľom papilomavírusu je každá šiesta osoba – to je uvedené v údajoch WHO. Ľudský papilomavírus sa prenáša kontaktom, vrátane sexuálneho. Príležitostne v lekárskej praxi boli zaznamenané prípady infekcie HPV domácností. Infekcia sa môže vyskytnúť počas pôrodu vertikálne (od matky po dieťa).

Na prvý pohľad sa prepravu papilomavíru nemusia zdajú byť nebezpečné. Človek sa sťažuje len na vzhľad na tele a slizniciach – bradavice.

Tieto benígne nádory sa môžu tvoriť na akejkoľvek časti tela:

 • krku;
 • čelí;
 • pod prsníkom;
 • v podpaží;
 • na pohlavných orgánoch;
 • na slizniciach vnútorných orgánov, ústnej a nosovej dutiny.

Potreba liečenia ľudského papilomavírusu je dôsledkom nasledujúcej skutočnosti. Kmeň je intracelulárny parazit, ktorý nie je schopný autoreplikovať. Na tento účel používa bunky ľudského tela. Parazitizácia vírusu môže byť dostatočne dlhá tým, že sa do ľudských chromozómov zavedie vlastná DNA. Jeho pozoruhodná aktivácia je pozorovaná na pozadí zníženej imunity.

Nedostatok terapie s HPV je plný vývoja zhubných nádorov na pohlavných orgánoch mužov a žien. Aktivita vírusu prispieva k rozvoju hrtanu a rakoviny ústnej dutiny.

Počas tehotenstva nie je ovplyvnený papilomavírus. Počas tohto obdobia môžu budúce matky pozorovať nárast počtu genitálnych bradavíc (genitálnych bradavíc) alebo ich náhleho zmiznutia. Akumulácia veľkých kondylómov v pohlavných orgánoch a na krčku maternice ohrozuje ťažké krvácanie a ťažkosti pri pôrode.

Medzi najnebezpečnejšie komplikácie infekcie počas tehotenstva patrí riziko infekcie plodu počas prechodu cez genitálny trakt. Po pôrode sa na infikovanej matke vyvíja polypóza dýchacieho traktu. Vyskytli sa však aj prípady, kedy infekcia u detí zmizla niekoľko mesiacov po narodení.

Cisársky rez mierne znižuje riziko infekcie novorodenca. Špecialisti trvajú na takomto zásahu v prítomnosti masívnej akumulácie genitálnych bradavíc v pohlavných orgánoch pôrodnej ženy alebo keď nie je možné prirodzené doručenie.

Konzervatívna terapia pri liečbe papilomavírusu

Ako liečiť ľudský papilomavírus? Pomôcť pacientovi začína s menovaním konzervatívnej terapie.

Ak sa bradavice alebo kondylóm nedegenerovali na malígny nádor, hlavným zameraním lekára sú lieky, ktoré ovplyvňujú bunky s genómom HPV.

Čo sa týka imunomodulátorov, ich použitie je možné len po stanovení imunitného stavu pacienta a stanovení citlivosti imunitných buniek na špecifické lieky. Vymenovanie anti-herpetických liekov nemá zmysel, pretože nie sú schopní zlepšiť stav človeka pri preprave papilomavírusu.

Na liečbu infekcie sa obyčajne píšu:

Na liečbu infekcie papilomavírusom sa predpisuje isoprinozín. Jeho aktívnou látkou je purínový derivát, ktorý má imunostimulačný a protivírusový účinok. Deti sú liečené po 3 rokoch veku. Indikácie na predpisovanie lieku sú prítomnosť papilómov na hlasivkách, genitáliách a hrtane, fibrotických prejavoch infekcie papilomavírusu, cytomegalovírusovej infekcie atď.

Ľudia trpiaci ľudským papilomavírusom – recenzie o izoprinozíne sú pozitívne. Po dávkach predpísaných lekárom je skutočne možné dosiahnuť zmiznutie papilómov.

Na posilnenie imunity doma, čaj je vyrobený z kužeľov chmeľu, byliny oregano, motherwort, limetky, citrón, koriander a paddy caddis, korene valeriánov. Rozdrvené zložky sa odoberajú v množstve 1 lyžice. l. každý, vložte do termosku a nalejte 2 šálky vriacej vody. Nasledujúce ráno je nápoj pripravený na použitie. Pijú ju 4 ks. za deň v rovnakých dávkach.

Hardvérové ​​postupy pri liečbe HPV

Symptómy infekcie papilomavírusu sú bradavice, papilómy, kondylómy. Zbavia sa ich elektro- a chemickou koaguláciou, kryogestrukciou. Vylučovanie papilómov je možné prostredníctvom rádioterapie a laserovej terapie.

Ako vyliečiť ľudský papilomavírus? Chemická koagulácia sa uskutočňuje s prípravkami Solkovagin a Solkoderm.

Sú vhodné na liečbu prejavov papilomavírusu na vaginálnej sliznici a na krčku maternice. Tieto lieky sú zmesou organických a neorganických kyselín, ale sú účinné len na odstránenie jednotlivých kondylómov. Postup je povolený na liečbu nulipárnych žien. Ale spolu s jeho účinnosťou stojí za zmienku priemernú bolesť a možnú tvorbu jaziev.

Kryodestrukcia alebo liečba novotvarov s nízkoteplotným kvapalným dusíkom je rýchla a priaznivá. S redukciou bradavíc jediného genitálu z cervixu môžu na ňom zostať jazvy.

Čo robiť, ak sa ľudský papilomavírus prejavuje – prostredníctvom výskytu plochých a odvodňovacích kondylómov na koži? V tomto prípade lekári používajú chirurgický laser. Zariadenie uľahčuje odstránenie rastlín v akejkoľvek hĺbke bez následkov – zjazvenie a jazvy. Komplikácie postupu môžu byť krvácanie a zúženie maternicového krčka maternice.

Priorita v liečbe HPV patrí do vakcíny “Gardasil”. Liek je schopný poraziť aj vysoké typy onkogénov vírusu. Očkovacia látka minimalizuje riziko vzniku rakoviny a urýchľuje vývoj imunitnej pamäti. To znamená, že pod vplyvom sa produkujú ochranné protilátky, ktoré boli prítomné v tele pred infekciou.

Radiosurgická metóda liečenia prejavov papilomavírusu sa vykonáva pomocou prístroja Surgutron. Spolu s odstránením kondylómu špecialista vedie koaguláciu krvných ciev. Vyrezaný prvok je nevyhnutne podrobený histologickému vyšetreniu.

Nakoniec je skalpel starým spoľahlivým nástrojom na odstránenie ťažkej dysplázie. Táto technika je najmenej šetrná v porovnaní s predchádzajúcimi možnosťami liečby. Z hľadiska spoľahlivosti však nie je nijako horšia ako laserová terapia.

Pred rokom som odstránila vonkajšie papilómy, ale teraz sa znova objavili – teraz je jasné, že to je preto, že infekcia je stále v tele. Je potrebné ju potlačiť. Lekár určí indinol, pravdepodobne je potrebné piť, vyzerám veľa pomôcť.

Je to biologicky aktívna prísada, nie droga. Ako môže pomôcť? Tu potrebujete silnú drogu na zvýšenie imunity, na zvládnutie vírusu.

Na mňa taký problém: po dlhú dobu sa objavili papilómy, ale nie masívne. Vymazal som ich všetkými možnými spôsobmi, takže som žil. Ale niekde pred rokom sa objavil mohutný papilóm. Jeden odstráňte, o týždeň neskôr, ako sa znova objaví malá háj. Lekár nielen predpísal odstránenie, ale aj Indinol. Po kurze už žiadne bradavice. Nemyslím si, že je to nehoda. Liečba pomohla

Prehodnocujem recenzie o liečbe vpch počas jedného týždňa. Zastavil sa na Indinolume a gynekológ ho vymenoval alebo navrhol. Naozaj dúfam, že mi pomôže aj ja.

Nechcel som odstrániť chirurgicky kondylóm, povedali mi, že krém je dobrý. Zmizneš a všetko prejde. Ale aj on mi nepomohli, mesiac rozmazaný a zázrak sa nestalo. Napriek tomu bolo nutné odstrániť, gynekológ sa upokojil, že nebolí. A pravda postupu nie je bolestivá, trochu nepríjemná. Zároveň som pil Indinol. To je to, čo vírus “na sprchovanie”. Kapsuly pomohli, jeden kurz postačoval, že sa znova nezobrazia kondylómy.

Myslím, že v gynekológu sa čoskoro zaregistrujem. V roku 5 krát to navštívil. To, že je potrebné urobiť analýzu, je potrebné, alebo odstrániť papilóm, voobshchem je konštantný pod dohľadom lekára. Je škoda, že som sa zaobchádzala, ale pomohlo to dočasne. Posledné piť Indinol, naposledy získané. Pred pol rokom doslova. Po tomto ošetrení sa moje testy stali dobrými a nedošlo k ich zhoršeniu. Doktor povedal, že sa nakoniec ukázalo, že vírus “upadne”, a teraz už nebude potrebné ju často prísť. Nakoniec som našiel svoje vlastné zaobchádzanie.

Injekcie alokínu alfa sa mi nezhodovali. Saw Indinol, po tom, čo HPV nie je nájdený (kontrolovať každých päť rokov na 3 roky!) Som teraz na zvláštnom konte s lekárom, trochu to trochu napätie, ale som pokojný pre moje zdravie.

Čo s tým súvisí indinol? Indinol – BAA, kamarát z endometriózy určený (mimochodom nepomohol). VPC je vírus, má byť liečený antivírusovými imunomodulátormi a nie doplnkami stravy. Lekár, ktorý hovorí – je niečo, čo “zmieta” vírus – nemôže vyliečiť HPV, je to len reklama. Bol som liečený alakin (antivírusové injekcie), rektálne supresanty, epigénové spreje a eraktívne kauterizované. Po liečbe HPV – nebola nájdená (kvantitatívna analýza PCR).

Indinol platil reklamu.

Svetlane, môžete povedať, na ktorej klinike ste sa liečili?

Mám len VPC (pre firmu so svojím priateľom prešiel, zaobchádza s eróziou). Potom cytológia odovzdala – všetko je dobré, žiadne kondylómy tiež nie sú prítomné. Gynekológ povedal, že s ňou nemožno zaobchádzať. A chcem. Bolo potrebné trvať na tom, ale okamžite to neuvedomilo. Je to ako – počkajte, kým sa niečo neobjaví a vírus sa nesie. Kto vie, Alokin sa bude predávať bez lekárskeho predpisu? Alebo len predpis?

Podľa predpisu. Musíte ísť na iného lekára, ktorý nečaká, ale zaobchádza.

Z nejakého dôvodu žiadna zo žien nepredložila myšlienku, že s HPV by sa malo zaobchádzať nielen doma. ale aj váš partner / sexuálny partner. V opačnom prípade dôjde k strate významu liečby.

Liečba papillomy recenzie

Vdala som sa pred 8 rokmi. Videl som svojho manžela na telo papilómu, ale na to nijako nepripisoval dôležitosť. Teraz sa mi začali objavovať (zatiaľ len izolované na 2 miestach). Ale najhoršie je, že sa zdá, že HPV zasiahla moju genitourinárnu sféru. Pre gynekológa sa to ešte nehovorilo, ale vizuálne (cez malé zrkadlo) a prehmatlo som videl a cítil výrastky na stenách vagíny, je bližšie k východu. Už šesť mesiacov sa objavili bolesti v dolnej časti brucha a v dolnej časti chrbta, ktoré sa krátko vymizli.

Dôležitou témou bolo, že liečba jej manžela je nevyhnutná. Pri ďalšom vyšetrení mi bola diagnostikovaná mierna dysplázia, PCR ukázala prítomnosť HPV typu 16 a typu 18. Bol som liečený dva roky – injekcie, sviečky, tablety, gély. Nepoužívajte. A nebolo by si myslel, čítal na túto tému. Potom sme sa presťahovali do mesta (vďaka Bohu). Okresný gynekológ ihneď požiadal – má jej manžel VPH? manžel bol liečený? Bol som v šoku. Teraz sa podrobujeme liečbe spolu (on tiež bol diagnostikovaný s HPV). Bol som sa zaobchádzal – a on ma nedobrovoľne znova nakazil. Tu je. A keď bude možné žiť sexuálny život (teraz nie je možné po zničení), len kondóm, zatiaľ čo analýzy nebudú odovzdávať kontrolu.

Zdravím! Margot, ako bola odstránená dysplázia? Aké liečenie bolo predpísané inak ako zničenie? Zdieľaj prosím, mám problém – jeden v jednom. Určite som napísal na recepcii (v pondelok), ale aby som bol trochu.

Dobrý deň, ahoj! Vyvinula sa kryokonštrukcia, 6 ks (injekcia HPV injekcie) (sami so sebou, s mojim manželom v rameni), ja som tiež včelí vosk. Naozaj dúfam a modlím sa, aby sme boli vyliečení.

ahoj môže niekto vedieť. Zostávajú po liečbe sami, alebo musia odstrániť Lazar a ako dlho trvá liečba? Ďakujem vám

Lena. Odstránili ma a všetci, ktorí sa so mnou zaobchádzali, boli tiež odstránení. Priebeh liečby nie je dlhý-6 injekcií alokínu za deň a čapíky pre mňa viferon boli predpísané 20 dní po odstránení. – Približne mesiac sa stalo.

Chcem sa podeliť o môj príbeh o oživení. Volám sa Olga, som 37 rokov, žijem v Angarsk V roku 2014, ja a môj manžel zistil, HPV 16, mal som dysplázia (CIN 1) krčka maternice. Boli sme predpísané tablety Isoprinosine (každý 3 kurzy), čítanie na internete podrobne, uvedomil som si, že šance na obnovu nie sú skvelé. Ale ako sa hovorí, nádej zomiera naposledy.

V roku 2015, na jar som bol už diagnostikovaný s CIN 2-3. Samozrejme, nemyslel som si, že rakovina sa objaví tak skoro. V marci 2016, po biopsii, išiel som sa zaregistrovať na onkológii s diagnózou rakoviny in situ alebo rakoviny 0. Chcete povedať, že som bol šokovaný, nehovoriac. v onkológii, kedysi povedal, že je lepšie odstrániť všetko, čo je. e. Čakal som na extirpáciu.

V tej dobe som nechcela vymazať nič, po tom, čo som sa dozvedela o konízii (skrátenie krčka maternice), uvedomil som si, že táto záležitosť nekončí tak jednoducho, hlavná príčina vzniku rakoviny (HPV) nezmizne. Už v apríli som narazil na video (v Yu-Tube) Maximom Afanasyevom (onkológom, doktorom medicíny, chirurgom). Ukázalo sa, že táto choroba sa dlhodobo úspešne liečila metódou, ako je fotodynamická terapia, len o ňom nestačí, kto vie. Uvedomil som si, že naliehavo potrebujem ísť do Moskvy s ním, na európsku kliniku. Mimochodom, bolo to asi to, čo bolo predovšetkým dobré recenzie. Adresa jeho pošty, telefón je na mieste tejto kliniky.

Zavolal som a napísal, že chcú prísť.Konechno som bol sužovaný pochybností, zrazu tam sú šarlatáni, alebo takéto zaobchádzanie sa mi nepomôže, niektorí tvrdia, že všetci budete vystrihnúť a bude tak veľká, ale je to v minulom storočí. Samozrejme, táto liečba nie je lacná (zaplatila som za všetko 120 000), ale stojí za to, keď chcete žiť. Pre Moskvu to vôbec nie sú obrovské peniaze.

Vo všeobecnosti som v júni už tieto peniaze našiel a prišiel do operácie. Maxim Stanislavovič ma naozaj rád, pretože je veľmi kompetentný, zdvorilý, profesionálny lekár a len pekný človek. Prevádzka na mne sa ukázala na 3 dni až do men.kikla. Dostali sme 2 ampulky fotoditazínu, pretože jedna ampulka sa pohybuje na 50 kg. Hmotnosti. Necítil som žiadne neobvyklé pocity. Že liek, ako by sa mal správať, bolo treba počkať 2 hodiny. Mimochodom, v deň chirurgického zákroku je lepšie nechať sa jesť kvôli anestézii a priniesť krvné testy a EKG s vami. Operácia bola asi hodinu.

Úprimne povedané, po anestézii bola bolesť v žalúdku strašná, ťahala, ale bola prijateľná. Niektoré nezbedné injekcie boli vložené. Samozrejme, odporúča sa, aby niekto s vami pomohol a sedel v taxíku.

V zásade môžete ísť sám. Celý večer som spal, došlo k nevoľnosti, ale bez vracania a moje žalúdok strašne bolesť. Po tom, čo som zostal v noci, išiel som na prechádzku po Arbate. Mal som slnečné okuliare dva dni. Po 40 dňoch, po úspešnom absolvovaní testov sa ukázalo, že neexistuje žiadna rakovina a HPV 16 tiež neexistuje. Na ultrazvuku povedali, že krčok je nádherný. Obrovská vďačnosť môjmu lekárovi!

Olga, ako sa teraz cítiš? Povedzte mi, ako by tento postup mohol odstrániť vírus, ktorý je s najväčšou pravdepodobnosťou už zvyknutý na čas v Dneku?

Po narodení som mal vírus HPV 16, ktorý sa začal prejavovať počas tehotenstva. Dostalo mi jasne včas 5 injekcií vo Viedni, ale keďže sa ukázalo, že výsledok bol nula, vírus za rok viedol k dyspláziám o 2 stupňoch. Napil som 3 kurzy izoprinozínu, dal som sviečky a tampóny s masťou. Potom bola predpísaná elektrokauteréria a tkanivová časť bola opäť poslaná na vyšetrenie. Teraz sa zotavuje, čakám na výsledky analýzy tkaniva. Som sklamaný, že vírus, ktorý pravdepodobne nezabili, a recidívy sa môžu zopakovať a že sa ukáže, že štúdie s prestávkami počas pôrodu elektrokauteriu sa nedali urobiť. Existujú dobré štúdie. Že sa všetko môže zhoršiť kvôli pretrhnutiu alebo ísť na krčný kanál.

A môj manžel prop izoprinozin (nie chaotickej kurzy – self-liečiť sami zapojení do tých 1,5 roka po pôrode), zbaviť sa viditeľných prejavov vírusu. Hoci v ňom alebo v analýze sa vírus 16 spočiatku ukázal na nulách a jeho zobrazenie bolo viditeľné na pohlavnom orgáne! Po prechode lieku. Lekár vysvetlil, že mal dlhý čas vírus (dokonca pred našim známym), infiltroval DNA a preto nie je určený. Takéto informácie o implementácii Dnku na internete stačia. To je tá problém je, že je teraz úplne zničiť, pretože sa všetkou dysplázie môžu opakovať alebo ak elektroprizhiganie nevykonáva na najvyššej úrovni, môže sa rozvinúť do 3. stupňa a horšie.

Pre mňa, v prítomnosti HPV 6 a 11, izoprinozín nepomohol zvládnuť vonkajšie prejavy ani množstvo vírusu. Všetko sa tiež plazi. Ako ho poraziť?

Fotodynamická liečba lieči dyspláziu, ale nie HPV. Ak zostane HPV, opäť riziko dysplázie. Proti HPV sa majú používať protivírusové lieky – injekcie, čapíky. Takisto som prešiel cez CIN 2 a HPC. Čítal som veľa vecí, ale nie všetko treba veriť. Odstránili rádiovú vlnu, vpichovali Alakin do ramena. Hoci je všetko normálne (rok a pol uplynul).

A prečo s papilomavírusom na tele ste šli všetci do gynekológa? Nie je potrebné pre dermatológov?

Súhlasím s Irinou. Fotodynamická terapia – lokálna liečba dysplázie. A na liečbu HCV je potrebné aj antivírusová liečba. Veľmi podobne ako reklama.

Dobrý deň, povedzte mi, Zistil som, že HPV iný kaliber, nepohodlie strašné: horiace brnenie, svrbenie, bolesť, prišiel k nervovému zrúteniu od tých všetkých príznakov, ale hovoria, že ak HPV je žiadna bolesť, žiadna tam build-up, sú ploché, ako malé vredy, lekár nevie, čo má vôbec robiť, ale pomôžte, prosím, radu, je jasné, že samoliečba nie je voľba, ale rovnako.

Znie to ako herpes a nie HPV

Pri mne typu Vpch 16 sa vírus načíta vysoko. Ale nie je nič iné – krčka maternice je normálna, papil-kondylóm tiež nie je. Lekár povedal, že môžete sledovať. A prečo čakať na niečo? Čítal som, že vírus môže odísť sám, ale ak je veľa vírusu, potom môže začať dysplázia (precancer). Chcem prepichnúť allokín-alfa a čapíky viferónu. Kto vie, môžem ho kúpiť bez lekárskeho predpisu?

“Sledoval som” – vírusové zaťaženie po pol roka sa zdvojnásobilo + cytológia sa zhoršila. Teraz komplexná liečba (a moxibustion a antivírusové injekcie-sviečky). Čítal som o tom všetko. Dysplázia je precancer. A prečo by sme mali potom čakať? Elena Malysheva tiež povedala, že tieto nezmysly, ktoré neliečia, ale liečia, keď kondylóm a rakovina bude. Takže ešte neexistuje nič – neexistujú žiadne lieky, ak už vstúpili – sú tu lieky. A o očkovaniach, Malysheva hovorí – robte a “budete šťastní”))). Áno, sú to len 4 typy ochrany, ale oveľa nebezpečnejšie. Premýšľajte o tom, prečítajte si viac (ale nie reklamné stránky, kde sa niečo inzeruje za peniaze).

Terapia ľudského papilomavírusu – je možné navždy zbaviť patogénu?

Papilomavírus ovplyvňuje sliznice a epidermis anogenitálnej zóny, ako aj celistvosť celého tela. Lokalizácia rastu papiliek závisí od druhu pôvodcu.

Pomocou liekov nie je možné dosiahnuť elimináciu vírusu – terapia HPV je zameraná len na odstránenie existujúcich patologických novotvarov a na imunokorekciu.

Potrebujem liečiť HPV?

V tomto vydaní boli názory špecialistov rozdelené do dvoch skupín. Niektorí veria, že patogén po infekcii zostáva v tele a jej odstránenie je nemožné. Iní spĺňajú teóriu sebaposudovania vírusu.

Stojí to za to zaobchádzať s HPV, ak existuje možnosť, že patogén nakoniec opustí telo pod vplyvom imunitného systému? Áno, existujú vedecké dôkazy, že po infekcii vírus vylúčil z tela do jedného roka, ale toto je kontroverzná otázka.

Či je potrebné liečiť HPV, závisí od pacienta, ale stojí za to zvážiť názory odborníkov. Boli odhalené mnohé prípady samo-hojenia, ale ich percento je na rovnakej úrovni s progresiou choroby.

Po 30 rokoch sa tieto prípady zriedka vyskytujú v lekárskej praxi, pretože imunitný systém je v priebehu rokov oslabený a sám sa nedokáže vyrovnať s vírusom.

Prípady, keď je potrebné liečenie HPV:

 • S významným vírusovým zaťažením podľa PCR alebo Diagenovho testu;
 • Jasne vyjadrené vonkajšie príznaky (anogenitálne kondylómy, recidíva choroby);
 • Identifikácia abnormálnych buniek počas cytológie krčka maternice;
 • Plánovanie tehotenstva.

Ak majú ľudia ľudský papilóm, liečba je potrebná iba vtedy, ak sa počas vyšetrenia zistia rovnaké kmene vírusu šesť mesiacov po prvých štúdiách. Pretože väčšina infikovaných mužov je asymptomatickými nosičmi, nie je potrebná liečba. Výnimkou je plánovanie tehotenstva partnera.

Papilomavírus – liečebný režim

Až do dnešného dňa je hlavným smerom pri liečbe HPV odstránenie rastu rôznymi spôsobmi ničenia alebo excízie. Žiadna antivírusová látka nemá za cieľ zničiť patogén, preto sa používa komplexná liečba vrátane liekov z rôznych farmakologických skupín.

Liečebné režimy pre HPV sa líšia v závislosti od niekoľkých faktorov:

 • Vírusová záťaž (koncentrácia);
 • Onkogénnosť kmeňov patogénu;
 • Povaha vonkajších symptómov;
 • Stupne poškodenia epitelu.

Liečba papillomy recenzie

Štandardné spôsoby pre liečbu papilómy (HPV) sa môže tiež meniť v súvislosti s detekciou súvisiacich chorôb, ako je často v spojení s týmto činidlom Sexuálne prenosné chlamýdie, trichomoniáza, herpes infekcie. Detekcia týchto ochorení prinúti ošetrujúceho lekára, aby upravil terapiu, berúc do úvahy individuálne vlastnosti organizmu.

Ak je zistený vírus HPV, liečba podľa štandardnej schémy zahŕňa:

 • Antivírusová terapia;
 • imunostimulačné;
 • Pravidelná vitaminizácia tela;
 • Zničenie kožných rastov.

Ak má pacient ťažkú ​​cervikálnu dyspláziu a testy preukázali prítomnosť HPV stimulácie, liečba môže zahŕňať cytostatiká alebo iné lieky, ktoré inhibujú rast a výskyt nových atypických buniek.

Ak sa v tehotnej žene vyskytne vírus papilómu, terapia sa odloží až do posledného trimestra, keď už sú vytvorené všetky orgány plodu a drogy nemôžu poškodiť dieťa.

Ako liečiť ľudský papilomavírus – antivírusová liečba

Neexistujú žiadne špecifické lieky, ktoré by boli zamerané na ničenie DNA pôvodcu papilomavózy, existujú však prostriedky, ktoré potláčajú replikáciu RNA vírusu v štádiu transkripcie.

Niektorí odborníci, ak má pacient HPV infekciu, sú liečené doplnkom antiherpetických liekov. Tu sa názory lekárov tiež líšili, pretože acyclovir a gentsiklovira nepreukázali žiadnu osobitnú účinnosť, ale zaznamenali sa prípady zlepšenia stavu pacientov na pozadí komplexnej liečby vrátane týchto liekov.

Antivírusová účinná liečba papilómov spočíva v použití induktorov interferónu. Tieto lieky sú dostupné v rôznych dávkových formách na lokálne a systémové použitie: krémy, masti, tablety, injekčné roztoky.

Ľudský papilóm – liečba induktormi interferónu

MINISTERSTVO RUSKEJ FEDERÁCIE: Papilomavírus je jedným z najviac onkogénnych vírusov. Papilóm sa môže stať melanómom – rakovinou kože!

V prítomnosti anogenitálnych genitálnych bradavíc v komplexnej terapii je zahrnutý 5% krém Imiquimod obsahujúci derivát imiquydahinolinamínu s nízkou molekulovou hmotnosťou. Liek má nepriamy antivírusový účinok, ktorý sa prejavuje schopnosťou indukovať produkciu endogénneho alfa-interferónu a niektorých cytokínov.

Účinná liečba integrovaný HPV môže tiež zahŕňať imikvimodu vo forme výrastky v prítomnosti karfiol alebo Chvastúni (viac kondilomatoznye porasty sú spojené do jedného alebo viacerých konglomeráty).

Externé trvanie aplikácie nesmie presiahnuť 4 mesiace. Krém sa aplikuje na patologické neoplazie až trikrát týždenne (nevyplachujte do 10 hodín).

izoprinozin

Ak neexistuje žiadna vonkajšia symptomatológia, ale výsledky testov preukázali ľudský papilomavírus, liečba je doplnená antivírusovým a imunomodulačným liekom – izoprinozínom. Inozínové pranobéky v zložení lieku prispievajú k obnoveniu funkcií lymfocytov (indukujú tvorbu supresorov a pomocníkov).

Pred liečbou papilomavírusu s týmto liekom je potrebné konzultovať s odborníkom o trvaní liečby. Odporúča sa užívať 2 tablety trikrát denne.

Liečba sa môže predĺžiť až na jeden mesiac, ale lekár má právo upraviť dĺžku trvania na základe údajov o výsledkoch testov a externých vyšetrení.

tsikloferon

Ak sa zistí prítomnosť papilómu, liečba sa vykonáva s cykloferónom, ktorý je dostupný na transdermálne a orálne podávanie a ako injekčný roztok. Ukazuje antivírusovú aktivitu v dôsledku prítomnosti meglumín-acridonacetátu.

Liečivo má nasledujúce účinky:

 • interferón;
 • protizápalové;
 • Antiproliferatívny.

Liek bráni rozvoju HPV DNA – liečba bude účinná aj pri dysplázii, pretože Cycloferon vykazuje protinádorovú aktivitu.

Metódy liečby papilomavírusu, vrátane interferónových prípravkov, sa stávajú účinnejšími, pretože Cycloferon je schopný zvýšiť ich účinok. Znižuje tiež riziko vedľajších účinkov pri užívaní liekov obsahujúcich interferón.

Allokin Alpha

V prípade, že pacient má porasty v dermis alebo sliznici, a výsledky testov ukázalo, ľudský papilomavírus, môže liečba zahŕňať prostriedky akcia je veľmi podobná interferonsoderzhaschimi drogy.

Allokin-Alpha je účinný pri vysokom karcinogénnom riziku HPV a používa sa na liečbu cervikálnej dysplázie. Je tiež predpísaný na relapsy papilomatózy.

Pred liečbou HPV týmto liekmi potrebujete odbornú konzultáciu. Liek je kontraindikovaný pri autoimunitných ochoreniach. Hoci nemá embryotoxické a teratogénne vlastnosti, nie je predpísaný počas tehotenstva a počas kŕmenia.

Galavitída v HPV – antivírusová liečba

Liečivo má imunokorektívny účinok a používa sa na prevenciu recidívy papilomatózneho rastu. Hlavná aktívna zložka je derivát ftalhydrazínu.

Účinná liečba vírusu papilomu Galavitom je založená na farmakologickej aktivite účinnej látky:

 • Regulácia syntézy protizápalových cytokínov (interleukínov);
 • Zotavenie T-lymfocytov;
 • Stimulácia syntézy interferónu.

Metódy liečby papilómov (HPV) podľa Galavite:

 • Systémová aplikácia (intramuskulárne injekcie, sublingválne tablety);
 • Miestne – 1% masť.

Ako antirepresívny kurz odborníci predpisujú spoločnú masť a injekčné roztoky. Po liečbe sa parametre imunogramu významne zvýšili u pacientov, čo naznačuje zvýšenie ochranných síl tela.

Koľko je HPV liečené týmto liekom? Pretože terapia je protirepresívna, predpokladá sa, že klíčenie bolo odstránené deštruktívnymi metódami. Transdermálna dávka sa má aplikovať na postihnuté miesta najmenej 10 dní, roztok sa užíva 10 až 15 dní.

Liečba papillomy recenzie

Ako sú papilómy liečené interferónom? viferon

Účinok liekov je priamo spojený so zvýšením imunitnej odpovede, keď je organizmus infikovaný patogénom. Rekombinantný interferón sa získava genetickým inžinierstvom. Pred liečbou papilómov so systémovou a lokálnou aplikáciou je potrebné konzultovať s lekárom.

Vyrába sa v takýchto dávkových formách: gél, masť a rektálne čapíky. Antivírusový a imunomodulačný účinok sa dosiahne v dôsledku prítomnosti ľudského rekombinantného interferónu v kompozícii.

Ak je zistený papilomavírus, liečba sa vykonáva masťou. Aj pri komplexnej terapii sa používajú rektálne čapíky. Viferon má antiproliferatívny účinok a potláča replikáciu RNA a HPV DNA.

Vzhľadom na pomocné látky (tokoferol acetát a kyselina askorbová) sa zvyšuje protivírusový účinok, stimuluje sa produkcia imunoglobulínov.

Priebeh liečby HPV (papilomavírus) môže trvať až týždeň. Transdermálna aplikácia sa aplikuje na pokožku jemným trením, 4 krát denne. Čípky sa podávajú 2 denne počas piatich dní.

Analógom lieku je ľudský interferón, Reaferon, Genferon.

Čo je liečba ľudského papilomavírusu – vonkajšej cytostatiky

Táto skupina liekov je zahrnutá v terapii genitálnych bradavíc na zničenie patologického rastu. Nie sú nebezpečné, pretože spôsobujú miestne vedľajšie účinky vo forme sčervenania, pálenia, svrbenia, zápalu, mokrej kontaktnej dermatitídy.

Ak sa zistí ľudský papilomavírus (HPV), liečba (pozri foto) s pomocou týchto liekov sa vykonáva iba za prítomnosti vonkajších rastov – nevzťahujú sa na vaginálne a krčné štruktúry.

Podofillín inhibuje bunkové delenie tým, že zastaví syntézu DNA patogénu. Kurz liečby by nemal prekročiť mesiac, keď sa liek používa na nárast nie viac ako 2 krát za týždeň.

Ak sú prítomné genitálne bradavice a testy preukázali papilomavírus, liečba (pozri fotku) sa môže uskutočniť pomocou 5-fluóruracilu. Liečivo vo forme krému sa používa na ničenie intravaginálneho klíčenia, ako aj na formovanie papilómu v močovej rúre. Pri identifikácii nežiaducich účinkov je potrebné kontaktovať špecialistu o úplnom zrušení alebo výmene lieku.

Kde liečiť ľudský papilomavírus?

Ak boli pozorované papilárne štruktúry, je potrebné sa poradiť s dermatológiou. Lekár určí charakter rastu, pošle ho inému špecialistovi alebo na analýzu, po čom bude samostatne predpísať terapiu.

Kde sú papilómy (HPV) liečené na pohlavných orgánoch? Robia to úzko špecializovaní odborníci – gynekológovia a urológovia. Môžete si dohodnúť stretnutie s lekárom na každej klinike. Ak pacient nedôveruje bezplatnej medicíne, existuje ďalšia možnosť – súkromné ​​kliniky a nezávislé laboratóriá.

Ak je detekovaný papilloma vírus (viď. Fotografie), môže liečba prejsť v každom zdravotníckom stredisku, pretože takmer všetky súkromné ​​kliniky na základe dostupných zariadení na likvidáciu patologických subjektov a odborníkov so zručnosťami, aby sa odstránili papiloma porasty.

Identifikovaný HPV – potrebujem liečiť partnera?

Partner musí prejsť skúškami na prítomnosť patogénov v tele, ale liečba by sa mala začať len s prítomnosťou kondylomatózneho rastu v anogenitálnej zóne.

Ak má partner infekciu, ale neexistuje žiadna vonkajšia symptomatológia, potom je nosičom a treba dodržiavať niektoré preventívne opatrenia.

Pred odchodom na špecialistu môžete zistiť, ako a ako sa lieči ľudský papilomavírus, aby ste mohli diskutovať o možných alternatívnych terapiách, ak chcete.

Tiež je potrebné liečiť počas plánovania tehotenstva. Asymptomatické nosiče infekcie sa odporúčajú na zníženie vírusovej záťaže.

Všetky manipulácie súvisiace s diagnózou a terapiou papilomatózy sú bezbolestné a neprinesú pacientom nepohodlie.

MINISTERSTVO UPOZORNENIE: “Papilómy a bradavice sa môžu kedykoľvek stať melanómom.”

Ľudský papilomavírus

Ľudský papilomavírus (HPV) je vysoko špecifická ľudská infekcia z rodiny Papovaviridea, ktorá má schopnosť infikovať a transformovať epiteliálne bunky. Identifikovalo viac ako sto typov HPV, z ktorých 35 infikovalo urogenitálny trakt osoby, čo spôsobilo poškodenie epitelu pokožky a slizníc pohlavných orgánov.

Nositeľom papilomavírusu je každá šiesta osoba – to je uvedené v údajoch WHO. Infekcia spôsobená papilloma vírusy, predstavuje bradavíc (condyloma) a patrí do skupiny vírusov infekčné ochorenie, ktoré sa vyznačujú tým, toho, že na pokožku a sliznicu papilomatózní znakových útvary. HPV sa vyznačuje chronickou formou s pretrvávajúcimi relapsmi.

Prečo sa ľudský papilomavírus vyvíja a čo je? Patogén – vírus, ktorý postihuje hornú vrstvu kože a slizníc pohlavných orgánov. Prenos týchto vírusov je možný len od človeka k človeku, infekcia sa vyskytuje, keď príde do styku s kožou alebo sliznicami chorého človeka.

Môže dôjsť k infekcii ľudským papilomavírusom:

 1. Pri sexuálnom kontakte. Podľa Medzinárodnej lekárskej asociácie je papilomavírus jednou z najčastejších pohlavne prenosných chorôb, čo je viac ako 60% prípadov.
 2. Pri narodení. Infekcia sa môže prenášať pri narodení od matky po novorodenca, ktoré je následne postihnuté infekciou papilomavírusom alebo ochorením laryngeálnej papilomatózy.
 3. S autoinokuláciou. Samoinfekcia sa môže vyskytnúť, ak sa nedodržia základné hygienické pravidlá: epilácia alebo holenie.
 4. Domáca cesta. Ľudský papilomavírus je charakterizovaný zvýšenou prežitie a môže byť dlhý čas uložený v teplom vlhkom prostredí verejných priestorov, ako sú: toalety, kúpele, telocvične, bazény. Infekcia sa vyskytuje prostredníctvom rôznych kožných lézií priamo na kontakte, s použitím prostriedkov osobnej starostlivosti alebo na verejných miestach.

Rôzne typy HPV spôsobujú alebo sa podieľajú na vývoji:

 • dysplázia krčka maternice (62%);
 • predinvazívny a invazívny karcinóm krčka maternice (38%);
 • genitálny trakt genitálnych bradavíc, močový trakt (51%);
 • 10% klinicky zdravých žien je nosičmi HPV;
 • 85% pacientov s typickými genitálnych bradavíc vonkajšieho genitálu počas skúšky odhalili ďalšie lézie HPV infekcie pošvy a krčka maternice do výrazu a len viditeľné formy.

Tieto údaje nám umožňujú liečiť pacientov s infekciami papilomavírusu genitálneho traktu ako skupinu vysoko rizikového intraepiteliálneho karcinómu krčka maternice.

klasifikácia

Uplatňuje sa táto klasifikácia:

 1. HPV, ktorého prejavom sú rôzne typy bradavíc (HPV 1-5):
 2. Plantárne bradavice (vzhľad pripomína kalus), to sú 1-4 typy HPV;
 3. Ploché bradavice, to sú 3, 10, 28, 49 typov HPV;
 4. Bežné bradavice, to je 27. typ HPV.
 5. HPV, ktoré postihujú vulvu, vagínu, pohlavné orgány, krčku maternice a dýchacie cesty, to sú 6, 11, 13, 16, 18, 31, 33, 35 typov HPV.
 6. HPV, lézia vo forme vyrážok je spojená so stavom prekancerózneho ochorenia (HPV s vysokým onkogénnym rizikom), je to HPV 39 a iné typy.

Zdá sa, že tieto benígne novotvary sa môžu vytvoriť na akejkoľvek časti tela:

 • krku;
 • čelí;
 • pod prsníkom;
 • v podpaží;
 • na pohlavných orgánoch;
 • na slizniciach vnútorných orgánov, ústnej a nosovej dutiny.

Liečba papillomy recenzie

Potreba liečenia ľudského papilomavírusu je dôsledkom nasledujúcej skutočnosti. Kmeň je intracelulárny parazit, ktorý nie je schopný autoreplikovať. Na tento účel používa bunky ľudského tela. Parazitizácia vírusu môže byť dostatočne dlhá tým, že sa do ľudských chromozómov zavedie vlastná DNA. Jeho pozoruhodná aktivácia je pozorovaná na pozadí zníženej imunity.

Inkubačná doba

Inkubačná doba je dlhá: od pol mesiaca až po niekoľko rokov. Pre infekciu papilomavírusu je charakteristický latentný (latentný) tok. Osoba sa môže súčasne nakaziť niekoľkými typmi papilomavírusov. Pod vplyvom rôznych faktorov aktivácia vírusu, jeho zvýšená reprodukcia a choroba prechádzajú do štádia klinických prejavov.

Vo väčšine prípadov (90%) po dobu 6-12 mesiacov self-healing koná v iných prípadoch, tam je dlhá chronické recidivujúce ihrisko s možným spôsobom malígnym (v závislosti od typu vírusu).

Symptómy ľudského papilomavírusu

Ľudská imunita je dostatočne silná na prekonanie vírusu v počiatočnom štádiu jeho vývoja. A vo väčšine prípadov sa choroba nevyvíja. Avšak po určitom čase, niekoľkých mesiacoch, rokoch alebo dokonca desaťročiach môžu ľudia mať určité príznaky infekcie ľudským papilomavírusom.

Existuje niekoľko skupín ochorení najčastejšie spôsobených HPV:

 1. Bradavice sú okrúhle, tuhšie ako rastliny od 2 mm do 1 cm v priemere. Hranice bradavíc sú veľmi jasne načrtnuté, bradavice majú nepravidelný tvar. Sú hrubé na dotyk a môžu mať rôzne farby. Najčastejšie sa vytvárajú na miestach, kde je koža najviac poškodená: na rukách, kolenách alebo lakťoch.
 2. Plantárne bradavice. Vyvíjajte, ak sú infikované vírusmi 1, 2 typy na tých miestach, kde sú topánky otrepané alebo tlačené na nohy. Koža na mieste bradavice sa stáva silnejšou, neexistujú žiadne jasné hranice bradavíc.
 3. Genitálne bradavice – druh bradavice sa zvyčajne objavujú na koži a slizniciach pohlavných orgánov: žaluďa a kožu predkožky u mužov, koža labia u žien. Môžu tiež nastať v mechúra, močovej trubice, krčka maternice, pošvy, na kožu okolo ritného otvoru, ústa. Vonkajšie tieto genitálne bradavice sú podobné malým konvexným formáciám, ich okraje sú nerovnomerné (vyzerajú ako karfiol). Toto ochorenie je spôsobené typmi ľudského papilomavírusu 6 a 11.
 4. Bovenoidná papulóza. Malé ploché plaky – bradavice (podobne ako ploché bradavice) sa objavujú okolo pohlavných orgánov. Často sa rozvíja u mužov, ktorí neustále menia svojich sexuálnych partnerov. Volané podľa typov – 16, 18, 31, 33, 42, 48, 51, 54.

Akákoľvek vírusová infekcia, ktorá je neustále v ľudskom tele (a HPV sa špecificky týka takejto choroby), je aktivovaná iba so znížením imunity.

Ľudský papilomavírus: fotografie

Ak chcete zistiť, aký je vírus ľudského papilomu v rôznych prejavoch, pripravili sme kompiláciu s fotografiou.

Symptómy ľudského papilomavírusu u žien

Infekcia sa môže uskutočniť v latentnej forme a môže spôsobiť vývoj genitálnych papilómov. Genitálne bradavice sa pozorujú hlavne u žien vo veku 15 až 30 rokov.

Hlavným rizikom vzniku ochorenia spôsobeného typmi 16 a 18 je vývoj rakoviny krčka maternice. Rakovina krčka maternice znižuje priemernú dĺžku života o 26 rokov. Z hľadiska rakovinového vývoja je nebezpečný iba vírus, ktorý sa nachádza v tele viac ako rok.

Bohužiaľ, tieto ochorenia u žien sa často vyskytujú asymptomaticky až do posledných štádií, pri ktorých je účinnosť liečby významne znížená.

Symptómy ľudského papilomavírusu u mužov

Pre mužov je ľudský papilomavírus menej nebezpečný ako pre ženy. Najčastejšie ide o pasívne nosiče. Pravdepodobnosť vzniku rakoviny je oveľa nižšia.

HPV u mužov môže vyvolať výskyt genitálnych bradavíc na predkožku, penis glansu alebo frenul. Takéto formácie musia byť naliehavo odstránené, pretože zabraňujú nielen dodržiavaniu osobnej hygieny, ale aj riadeniu sexuálneho života.

Uvádzame hlavné oblasti prevencie infekcie ľudským papilomavírusom:

 • opatrenia na osobnú hygienu na verejných miestach;
 • zdravý životný štýl, ktorý podporuje imunitu na vysokej úrovni;
 • správny režim práce a odpočinku;
 • mierna telesná výchova;
 • príjem vitamínov, ovocia, štiav;
 • iba jeden sexuálny partner (v ideálnom prípade);
 • používanie kondómu počas sexuálneho styku.

V súčasnosti existujú očkovania proti ľudskému papilomavírusu: Gardasil a Cervarix. Vakcína Gardasil je účinný proti HPV 6, 11, 16 a 18 (ktoré chránia proti rakovine krčka maternice a genitálne bradavice), a vakcína Cervarix je účinný proti HPV typov 16 a 18 (ktoré chránia proti rakovine krčka maternice, ale nie z bradavice).

Liečba ľudského papilomavírusu

V súčasnosti neexistuje žiadne antivírusové liečivo, ktoré by spôsobilo vymiznutie ľudského papilomavírusu z tela.

Rôzne interferónu (reaferon, tsikloferon a ďalšie) a interferonogen (Poludanum, prodigiozan a ďalšie) môže znížiť existujúce bradavice, ale neznižujú tvorbu novej frekvencii. Preto hlavným spôsobom liečenia vírusu ľudského papilomavírusu zostáva odstránenie kondylómov chemickými alebo chirurgickými metódami.

Tu sú hlavné metódy odstránenia papilomového tkaniva:

 1. Radiochirurgická. Elektróda rádiovej vlny odstráni nádor, koaguluje cievy. Potom je potrebný antiseptický obväz.
 2. Laser. Bezkontaktná a krvná metóda. Na mieste odstráneného papilómu je kôra, pod ktorou sa uzdravuje. Nevýhody – riziko opakovania, vysoké náklady, potreba rozdrviť zostávajúce jazvy.
 3. Elektrokoagulácia. Účinnosťou, výsledkom a cenami je metóda podobná predchádzajúcim metódam.
 4. Chirurgická. Ide o operáciu pod miestnou anestéziou.

Pred začatím liečby sa uistite, prosím, od svojho lekára:

 1. Aké liečebné metódy sú k dispozícii na klinike, kde sa liečite?
 2. Koľko stojí každá liečba a aké sú možné komplikácie?
 3. Bude operácia bolestivá?

Je potrebné zdôrazniť, že odstránenie bradavíc by nemala byť považovaná k úplnému vyliečeniu infekcie ľudským papilomavírusom, pretože v tomto prípade sa človek neprestáva byť vírus, to znamená, že počas niekoľkých rokov sa môže znovu objaviť papilárne polypy. Z tohto dôvodu sa na účely prevencie odporúčajú lekárom vykonať regeneráciu celého organizmu ako celku.

cryocautery

Kryokoagulácia (moxibuscia s kvapalným dusíkom) je rýchly a účinný spôsob liečenia genitálnych bradavíc. Postup môže byť mierne bolestivý a nepríjemný, ale zriedkavo sa veľmi obávajú pacientov.

Kryokoagulácia kondylómu sa uskutočňuje niekoľko týždňov v niekoľkých sedeniach. Úplné odstránenie genitálnych bradavíc sa pozoruje u 75-80% pacientov, ktorí podstúpili všetky postupy.

Poradenstvo pre pacientov

Nesnažte sa diagnostikovať a liečiť samotný ľudský papilomavírus.

 1. Najprv musíte vybrať správnu metódu.
 2. Po druhé, existuje vždy riziko zmätenia špicatého kondylómu s malígnym nádorom.

Lepšie neriskovať a dôverovať svojim zdravotníckym pracovníkom – to zabezpečí dlhý a šťastný sexuálny život. Sexuálny život počas liečby papilomavírusu je zastavený až do úplného zotavenia. Je potrebné preskúmať a, ak je to potrebné, zaobchádzať s partnerom.

Leave a Reply