Liečba malígnych papilomómov

Liečba malígnych papilomómov

HPV 16 typ u mužov – spôsoby infekcie, príznaky a prejavy, diagnostika a lieky na liečbu

Pri identifikácii jedného typu ľudského papilomavírusu (HPV) im vedci pridelili sériové čísla. Typ 16 sa ukázal ako najnebezpečnejší, pretože v niektorých prípadoch vedie k zhubným nádorom. HPV typu 16 u mužov spôsobuje nádory na penise. Vírus sa neprejavuje, ak je imunitný systém v poriadku, ale keď je oslabený, prvé príznaky sa začnú obťažovať. Lekárovi neodkladajte liečbu. Začala sa skoršia liečba, tým väčšia je pravdepodobnosť zotavenia bez následných recidív.

Čo je HPV typu 16 u mužov?

Ľudský papilomavírus 16 alebo typ HPV 16 je typom papilomavírusu s vysokým onkogénnym rizikom. Ak je väčšina iných foriem papilómov neškodná, potom je táto veľmi nebezpečná. Vniknutie do tela vedie k rozdeleniu a rastu infikovaných buniek. Mutujú a spôsobujú rozvoj zhubných nádorov. Charakteristickým príznakom ochorenia u mužov sú genitálne bradavice – špecifické bradavice. Sú umiestnené v oblasti slabín, okolo konečníka, na sliznici penisu.

Skoré štádium infekcie je charakterizované absenciou symptómov. Vírus sa aktivuje po strese, oslabenej imunite a zdraví. V dôsledku toho sa na koži vyvíjajú novotvary, ale nie sú považované za žiadne patologické výrastky na genitáliách. HPV typu 16 sa vyznačuje výskytom takýchto problémov:

 1. Papilóm. Ide o benígne nádorové elementy malej veľkosti. Majú pevnú farbu, v niektorých prípadoch – nohu. Papilómy sa nachádzajú na krku, v podpazuší, hrádzi. Koža genitálnych orgánov papilomu neovplyvňuje.
 2. Bradavice. Vyzerajú ako bradavice, ale majú špicatý okraj. Condylomas sú sprevádzané keratinizáciou vonkajšej vrstvy. Objavujú sa v konečníku, hrádzi, penise, zadku.

Genitálne bradavice sa vyskytujú u väčšiny mužov na penise. Sú to zhluky nádorov, ktoré vyzerajú ako púčiky karfiolu. Condylomas môže rásť do veľkých veľkostí, to všetko závisí od individuálnych vlastností tela a imunity. Farba bradavíc sa mení od mäsa po tmavo hnedú. Objavujú sa na a okolo anusu. V závislosti od štádia má choroba rôzne príznaky:

Asymptomatická alebo latentná

Príznaky chýbajú. Vírus sa stanoví len pomocou PCR diagnostiky. Táto fáza trvá niekoľko dní až jeden rok alebo viac.

Stupeň výskytu vonkajších znakov

Na povrchu penisu, vo vnútri a mimo konečníka, v ústach, hrtane a jazyku sa objavujú bradavice, bradavice a papilomóny. Bolesť, nie sú sprevádzané

Rast a modifikácia nádorov

DNA papilomavírusu sa aktívne zavádza do zdravých buniek. Mutujú. Zdá sa, že sa objavia metastázy, hyperkeratóza a dysplázia. Na tomto pozadí je nepríjemný pocit, bolesť a svrbenie.

Objavujú sa neliečivé vredy, plačové rany. Tvoria sa nádory, proces regenerácie buniek sa stáva nevratným.

Ako a prečo sa infekcia vyskytuje?

Liečba malígnych papilomómov

Infekcia u mužov sa môže vyskytnúť z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je znížený imunitný stav, pri ktorom sa vírusové bunky začínajú aktívne množiť. Je to spôsobené nasledujúcimi rizikovými faktormi:

 • zneužívanie alkoholu;
 • chronická únava;
 • imunodeficiencie;
 • zlé návyky;
 • nevyvážená strava;
 • dlhodobé stresové podmienky;
 • antibakteriálna liečba;
 • podchladenie.

HPV typu 16 je považovaný za ľahko distribuovaný, takže liek kladie túto patológiu do radu so sexuálne prenosnými chorobami, ktoré sú sexuálne prenášané. Existuje niekoľko spôsobov infekcie:

 1. Sexuálne. Nechránený sexuálny kontakt s nosičom vírusu.
 2. Kontakt a domácnosť. Infekcia matky dieťaťa počas práce alebo prostredníctvom domácich potrieb.
 3. Autoinfection. Prenos vírusu z infikovanej oblasti na zdravú. U mužov sa to pozoruje pri holení a zrážkach.

Čo je nebezpečné pre HPV pre mužov?

Každý samec HPV typu 16 v určitom čase vedie k prejavom vonkajších znakov: nádorov a rastov. Hlavné nebezpečenstvo spočíva v možnom vývoji melanómu na penise, ktorý povedie k porážke reprodukčného systému. Mladí muži majú v tomto prípade vysoké riziko neplodnosti. Nebezpečenstvo spočíva v tom, že nevedomky počas pohlavia môžu byť infikovaní sexuálnymi partnermi. V prípade tehotenstva sa plod infikuje. Ďalšie nebezpečné následky HPV 16 pre mužov:

 1. Intraepidermálna rakovina alebo Bowenova choroba. Toto je variant intraepidermálneho karcinómu, ktorý vzniká v hrúbke povrchovej povrchovej vrstvy.
 2. Bovenoidná papuóza. Ide o prekancerózne ochorenie, ktoré sa prejavuje erytematóznymi náplasťami, plakmi alebo papulami. Ovplyvňuje boky, perineum, perianálnu oblasť.
 3. Adenokarcinóm prostaty. Je to malígna tvorba epitelu. Obzvlášť prevláda u starších mužov.

Prejavy Bowenovej choroby

Intraepidermálna rakovina alebo Bowenova choroba je lokalizovaná na dlaniach, hlave, ale častejšie na genitáliách mužov. Najzraniteľnejšou oblasťou je vnútorný povrch predkožky. Okrem typu HPV 16 môžu byť príčiny vzniku Bowenovej choroby:

 • kožné ochorenia;
 • ionizujúce žiarenie;
 • pôsobenie určitých chemických reakcií, ako je decht alebo arzén;
 • znížená imunita;
 • poranenia kože.

Prejavy bovenoidnej papuózy

Liečba malígnych papilomómov

Rozdiel od Bowenovej choroby je, že bovenoidná papuóza u mužov je bežnejšia vo veku 17-40 rokov. Choroba patrí k prekanceróznym stavom. Prenosová cesta je sexuálna. Táto zriedkavá patológia má inkubačnú dobu približne 2-3 mesiace a niekedy aj viac. Príznaky bovenoidnej papulozy sú červené škvrny, plaky a papuly na:

Prvky môžu byť oddelené alebo spojené. Niektoré vyrážky majú veľkosť až 3 cm alebo viac, zostávajú bezbolestné. Bolesť a nepohodlie sú zaznamenané len počas zápalového procesu. Niektorí pacienti uvádzajú svrbenie. Bovenoidná papuóza je častejšia u tých, ktorí majú promiskuitnú sexuálnu aktivitu. Príčinou je takmer vždy typ HPV 16.

Diagnóza kondylomu u mužov

Ak sa u Vás vyskytnú prvé príznaky, je dôležité okamžite sa poradiť s lekárom. Bude skúmať kožu, aby identifikoval ohniská postihnuté bradavicami. Odborník zistí od pacienta o povahe symptómov, čase ich výskytu. Na potvrdenie diagnózy odoberte vzorky krvi mužovi, šrot z postihnutej oblasti a výtery. Sú potrebné pre inštrumentálne cytologické, histologické a sérologické štúdie: \ t

 1. Polymerázová reťazová reakcia (PCR). Detekuje prítomnosť vírusu v tele a jeho type.
 2. Digen-test. Ide o kvantitatívnu analýzu, ktorá určuje koncentráciu vírusu a riziko vzniku malígnych nádorov.
 3. Imunofluorescenčná (ryuf) reakcia. Vyžaduje sa pre diferenciálnu diagnostiku s inými chorobami, ako je syfilis.
 4. Enzýmový imunoanalýzový test (ELISA). Vyžaduje sa na stanovenie množstva protilátok v krvi proti papilomavírusu.
 5. Genotypovanie HPV. Vykonáva sa na predpovedanie priebehu ochorenia.
 6. Biopsia. Je predpísaný na podozrenie na rakovinu.

Liečba HPV 16 u mužov

Vzhľadom na nebezpečenstvo reinkarnácie HPV 16 je potrebné začať liečbu ihneď po diagnostikovaní. Terapia je zameraná len na odstránenie príznakov ochorenia. Dôvodom je, že vírus sa permanentne usadí v tele a za určitých podmienok sa aktivuje. Ženy častejšie trpia HPV, zatiaľ čo muži sú len nositeľmi, ale to neznamená, že človek sa nemusí vyrovnať so symptómami, pretože môže viesť k ešte závažnejším ochoreniam.

Po adekvátnej terapii sa vírus stane neaktívnym, preto sa neprejavuje. Systém liečby zahŕňa tieto činnosti: \ t

 1. Liečba liekmi. Jeho hlavnými úlohami sú zvýšenie obranyschopnosti organizmu a potlačenie aktivity vírusu. Antivírusové a imunomodulačné lieky v tomto pomáhajú.
 2. Chirurgická liečba. Zahŕňa odstránenie bradavíc rôznych moderných metód.
 3. Ľudová liečba. Poslané na všeobecné posilnenie tela. Nie je možné liečiť papilomavírus typu 16 u mužov iba ľudovými metódami. Sú doplňujúcou terapiou hlavného liečenia.

Liečba liekmi

Spolu s odstránením kondylomov je potrebné vykonať komplexný kurz liečby. Jeho cieľom je deaktivácia vírusu v tele a všeobecná podpora zdravia. Medzi lieky, ktoré podporujú imunitu, vyniknú:

 1. Immunomaks. Na prípravu roztoku je k dispozícii vo forme lyofilizátu. Základom je kyslý peptidoglykán, pomocný chlorid sodný. Potláča závažnosť infekcií spôsobených ľudským papilomavírusom. Indikácie sú kondylomy, bradavice, dysplázie. Liek nie je schválený pre pacientov mladších ako 12 rokov. Výhoda – žiadne vedľajšie účinky. Nevýhoda – liek je málo skúmaný, takže je autenticky ťažké posúdiť jeho účinok na telo.
 2. Likopid. Liečivo na báze glukozaminylmuramyl dipeptidu. Táto komplexná látka má vlastnosť imunomodulátora. Nástroj pomáha s porážkou tela papilomavírus. Výhodou je takmer úplná absencia nežiaducich reakcií. Mínus – niekedy po aplikácii hypertermie.
 3. Epigenes sex. K dispozícii vo forme gélu, spreja a krému na báze glycyrizinátu amónneho. Majú imunostimulačný a antivírusový účinok. Okrem toho má tento nástroj regeneračný účinok. Liek zlepšuje opravu kože a slizníc. Všetky formy uvoľňovania sú uvedené na topické použitie. Plus – aktívne zložky sa nachádzajú v krvi v stopových množstvách. Nevýhodou sú vysoké náklady.

Liečba malígnych papilomómov

Ďalšia kategória liekov používaných priamo na odstránenie bradavíc samotných. Ide o miernejší spôsob eliminácie nádorov. Umožňujú uchýliť sa k chirurgickým metódam. Takéto prípravky sú určené na vonkajšie použitie v oblasti výskytu bradavíc. Nasledujúce nápravné opatrenia sú účinné v tejto kategórii:

 • Condilin – roztok na vonkajšie použitie vo fľaši s aplikátormi;
 • Imiquimod – krém používaný pri infekčných vírusových patológiách;
 • Interferón – s ľudským papilomavírusom sa používa ako injekcia.

Roztok na vonkajšie použitie Condilin ako hlavná zložka obsahuje podofylotoxín, získaný z rastlinných extraktov. Pre 1 ml kvapaliny je 5 mg tejto látky. Pomocné zloženie je:

 • kyselina mliečna;
 • etanol;
 • čistená voda;
 • laktát sodný.

Hlavným účinkom Condilinu je nekrotizácia. Úmrtie tkaniva je spôsobené mumifikačným a kauterizačným účinkom liečiva. Liek má jedinú indikáciu pre použitie – genitálne bradavice. Výhodou je, že odstránenie týchto nádorov u mužov vyžaduje 3-dňový priebeh liečby s aplikáciami dvakrát denne. Mínus – Condilin sa má používať veľmi opatrne, aby sa nedostal na zdravú kožu, inak sa vyvinie podráždenie a ulcerácia.

Imiquimod krém

Základom Imiquimodového krému je imichimodová molekula, ktorá vykazuje imunostimulačné a imunomodulačné účinky. Okrem toho má liečivo cytostatický účinok, t.j. inhibuje alebo inhibuje patologické delenie buniek a rast spojivových tkanív. Indikácie na použitie sú:

 • časté recidívy vírusových patológií;
 • karcinóm bazálnych buniek;
 • genitálne bradavice;
 • papilloma;
 • aktinická keratóza;
 • molluscum contagiosum;
 • senilná keratóza;
 • bradavice.

Vyrába sa imichimod vo forme krému 5%. Muži musia aplikovať liek na bradavice 3 krát týždenne pred spaním. Trvanie liečby by nemalo presiahnuť 4 mesiace. Z nevýhod liečiva je možné zaznamenať veľké množstvo vedľajších účinkov. Okrem toho krém nemá priamy antivírusový účinok. Výhodou je takmer úplná absencia kontraindikácií. Patrí sem iba individuálna neznášanlivosť a vek menej ako 18 rokov. Nie je dovolené mazať miesta s otvorenými ránami a ranami so smotanou.

Interferónové injekcie

Liečivo Interferón vo forme injekcií vykazuje antivírusové, protinádorové a imunomodulačné účinky. Voliteľné lieky:

 • stimuluje pôsobenie makrofágov – buniek, ktoré iniciujú bunkovú imunitu;
 • zvyšuje odolnosť organizmu voči prenikaniu vírusov;
 • blokuje reprodukciu vírusov pri vstupe do bunky.

Liečba malígnych papilomómov

Hlavná výhoda interferónu – jeho účinok nie je zameraná na žiadne špecifické vírusy. Liek nie je špecifický pre vírusovú špecifickosť. Z tohto dôvodu je považovaný za univerzálny a patrí do skupiny širokospektrálnych antivírusových liekov. Nevýhodou je, že podľa posudkov stojí za zmienku obrovský zoznam nežiaducich reakcií.

Odstránenie papilomómov

Na klinike, pomocou radikálnejších metód liečby. Pomáhajú vyrovnať sa s novotvarmi rýchlejšie a poskytujú vyššiu záruku bez recidívy. Dnes sa používajú také spôsoby odstraňovania bradavíc ako:

 1. Kryodestrukcia alebo kryoterapia. Tento postup spočíva v vystavení tkanív bradavíc nízkym teplotám. V dôsledku vzdelávania zomrie. Nevýhodou je riziko poškodenia zdravej kože.
 2. Elektrokoagulácia. Metóda expozície bradavice vysokofrekvenčný prúd. Ničí tkanivové neoplazmy. Podľa lekárov je účinnosť postupu 80%. Z týchto nevýhod bola zaznamenaná možnosť relapsu u 55% mužov.
 3. Laserová terapia. Účinnejšou metódou je odstrániť condylo pomocou infračervených lúčov. Metóda má viac výhod: relaps je prakticky vylúčený, rany sa hojia rýchlejšie.
 4. Chirurgické odstránenie. Zo všetkých metód používaných menej často ako iné kvôli veľkej traume. Indikácie sú obzvlášť ťažké prípady. Metóda má veľký počet nedostatkov: dlhú a bolestivú rehabilitáciu, jazvy, vysoké riziko opätovného rastu bradavíc.
 5. Himiodestruktsiya. Je to účinok na tkanivo s alkáliou alebo kyselinou. Na liečbu kondylomu u mužov sa zriedka používa.
 6. Metóda rádiových vĺn. Z hľadiska účinnosti je postup porovnateľný s elektrokoaguláciou. Najčastejšie sa používa pre singulárne bradavice.

Ľudové metódy

V žiadnom prípade nemožno použiť tradičné metódy ako hlavnú metódu liečby. Čas strávený na domácej masti a vody môže spôsobiť nezvratné zmeny v tele a vážne následky. Ľudové recepty sú pomocnou metódou na pozadí adekvátnej lekárskej alebo chirurgickej liečby. Bežne používané činidlá proti HPV 16:

 1. Juice céthineine. Aplikuje sa bodkovane na všetky kondylomy. Predtým by sa koža okolo nových útvarov mala natrieť rastlinným olejom alebo tukovým krémom.
 2. Aloe a Kalanchoe. Listové rastliny narezané na polovicu pozdĺžne. Aplikuje sa na výrastky a zaistí sa náplasťou. Nechajte stlačiť 8 hodín. Opakujte postup každý deň po dobu jedného týždňa.
 3. Orechy. Vezmite zelené ovocie, rozomlieť na konzistenciu kaše, pridajte petrolej v pomere 2: 1. Odstráňte na miesto neprístupné slnečnému žiareniu na 3 týždne. Potom kmeň denne namažte, až kým úplne nezmiznú.

Medzi populárne metódy liečby HPV 16 sú široko používané esenciálne oleje. Bojujú s vírusom, stimulujú miestnu imunitu. Použite jeden olej alebo ich zmes. Aplikujte priamo na bradavice po dobu 10 dní. Nasledujúce oleje sú účinné proti typu HPV 16:

Preventívne opatrenia

Aby sa nevyvolala aktivácia papilomavírusu, je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel. Pre prevenciu osobnej hygieny je veľmi dôležité, neodporúča sa používať niekoho iného. Všetky metódy prevencie sú rozdelené na špecifické a nešpecifické. Tieto udalosti sú nasledujúce:

 • liečba ochorení močových ciest;
 • postup vyžadujúci antiseptické ošetrenie škrabancov a iných poranení kože;
 • systematické návštevy u lekára;
 • použitie bariérových metód antikoncepcie;
 • odmietnutie promiskuitného pohlavia;
 • posilňovanie imunitného systému.

Špecifická prevencia je očkovanie. Uskutočňuje sa u mužov v mladom veku od 9 do 17 rokov a vo vyspelejších – do 26 rokov. Optimálny čas na očkovanie je pred nástupom sexuálnej aktivity. Na použitie liečiv, ako sú Cervarix, Gardasil. Predpokladá sa, že vakcína chráni mužské telo pred infekciou niekoľko desaťročí. Vzhľadom na malý počet štúdií nie je možné poskytnúť presné údaje o trvaní vakcíny. Záruka sa poskytuje len na prevenciu vzniku prekanceróznych stavov a rakoviny.

Leave a Reply