Liečba intímnych papilómov

Liečba intímnych papilómov

Papilóm kožných príznakov, príznaky, diagnostika a liečba

Papilóm predstavuje benígne kožné nádory, ktorých vývoj vyvolali ľudským papilomavírusom. Toto ochorenie postihuje mužov aj ženy, a prvé príznaky sa môžu objaviť asi po dvoch alebo troch mesiacov po nákaze.

Najčastejšie papilomavírusu postihuje ľudí, ktorí majú oslabený imunitný systém. Výrazne zvýšené riziko infekcie v prípade, že sú promiskuitné s meniacimi sa partnermi. Tiež prítomnosť zlé návyky, ako je napríklad v prípade, že osoba, fajčí príliš veľa alebo zneužívania alkoholu, a samozrejme, v nebezpečenstve sú ženy, ktoré používajú po dlhú dobu perorálnej antikoncepcie.

Ochorenie vedie nielen k závažnej nepohodlie a vzhľadu niektorých únave, ale môžu tiež rastú ako nádorov, čo vedie k riziku nebezpečnej rakoviny, ktorá je najbežnejší u žien. Tiež papilomavírus môže spôsobiť vážne svrbenie v dramatických prípadoch tzv krvácania.

V prípade, že tvorba papillom došlo na povrchu sliznice, je riziko nielen porušenie hlasu, ale aj dýchacie ťažkosti. Priechodná papilloma vírus môže byť v priamom kontakte, tj v dôsledku dotyku nádoru, rovnako ako pohlavným stykom (v tomto prípade infekcie je približne 70% všetkých prípadov infekcie).

V poslednej dobe sa vírus, ktorý spúšťa vývoj papilómov, sa stáva čoraz viac bežné medzi mladými ľuďmi, pričom je zrejmé, nie je iba časté a bludných zmeny sexuálnych partnerov, ale v dôsledku dosiahnutie vysokej úrovne stresu.

Tiež vyvolať tvorbu papilómov možno príliš dlhodobé užívanie rôznych liekov, existujú určité problémy v zažívacom trakte, chrípke a pri návšteve bazéna, na pláži, pretože tam sú zvýšené hladiny vlhkosti a hebkú kožu prakticky nie sú chránené odevom, čím sa výrazne zvyšuje riziko infekcie papilloma vírusov.

Infekcie môže dôjsť pri kontakte s chorým osoby. V tejto infekcii dôjde, ako v priamom kontakte s chorým osobou, a ak je využívanie spoločných domácnosti, a samozrejme, sexuálne.

Počas pôrodu, takmer vo všetkých prípadoch sa jedná o prevod vírusu z matky na dieťa. To je dôvod, prečo lekári odporúčajú súčasne liečiť nielen pacienta, ale všetkých blízkych, ktorí žijú s ním v byte alebo častom kontakte. Inak úplne zbaviť infekcie jednoducho nefunguje a je tu riziko opakovanej infekcie, a liečba bude dlhšia a ťažšia.

Papilómy mimo vyzerajúce ako malé vydutie nad povrchom kože, ktorá sa podobá bradavice. Tieto nádory majú tenký stonku, oveľa menej, sa stretne so širokou základňou bradavice veľkosť jedna-dvěin ..

Papilloma majú nerovný povrch, čo môže vyzerať malý hrebeň alebo cockish koreňový karfiol. Farebné podobné nádory sa môžu líšiť od bielej a až do špinavej hnedej.

Prejavy papilomavírus môže nastať prakticky kdekoľvek na tele – v podpazuší, na krku, očných viečok, u žien v prsníku. Tiež sa môže objaviť na povrchu slizníc vedľajších nosových dutín, močového mechúra, hlasiviek. Tiež z papilloma vírus môže trpieť a sliznice čreva a žalúdka. Avšak, tvorba papilómov najčastejšie prebieha na genitálie.

Keď je diagnóza papilómy špeciálny mikroskopické vyšetrenie fragmentov nádoru. Dôležité pre inštaláciu s presnú diagnózu a výsledky po histologickom vyšetrení.

Aby bolo čo najpresnejšie diagnózu a analýzu, v ktorej je krv určená prítomnosťou papilomavírusu. Za týmto účelom bude použitá polymerázová reťazová reakcia. Tiež v diagnostike papilómov je dôležitá a určí prítomnosť stavu imunodeficiencie, ako často má vplyv na tvorbu bradavíc a papilómov.

Papilloma sú vysoko nákazlivé a môžu byť prenášané priamo prostredníctvom kontaktu s povrchom chorý človek nakazený kože, rovnako ako sexuálne. Pokiaľ použijete kondóm pri pohlavnom styku, výrazne znižuje riziko získania infekcie.

Je však potrebné si uvedomiť, že to nedáva stopercentnú záruku kompletnú ochranu, pretože infekcia môže dôjsť v prípade, že kontakt s nechránenou pokožkou. Ak je doba aktivity HPV, lekári odporúčajú v čase zdržať sa pohlavného styku. Je povinné mať informovať sexuálneho partnera na prítomnosť ochorenia.

Tiež počas kontaktu môže byť prenášaný papilóm nachádza na rukách a chodidlách (druhá časť tela).

Infekcia sa vyskytuje pri kontakte – napríklad počas handshake, chôdza naboso v sprche, dotýkať sa madla simulátor v posilňovni, pomocou niekoho iného uterák alebo oblečenie, kozmetiku. V tomto prípade je tam len jeden účinný spôsob prevencie, totiž prísne dodržiavanie všetkých pravidiel osobnej hygieny.

Sú chvíle, kedy môže papilloma vírus vykazuje opakované činnosti. U niektorých pacientov môže byť izolovaný jav, ale zvyšok zostáva po celý život (pravidelné vzdelávanie v rôznych častiach tela viac papilómy znova a znova). To priamo závisí práve na povahe vírusu, ako aj od stavu pacienta.

Prítomnosť určitých hormonálnych problémov, slabý imunitný systém, časté pobyt v stresových situáciách, ktoré vedú neudržateľné životný štýl, dostupnosť zlých návykov – to všetko vedie k zvýšenej aktivite vírusu, provokovať vývoj papillom.

Aby sa zabránilo budúce výskyt opakovaných ohniská papilomavírusu, musí neustále zapojiť pri posilňovaní imunitného systému. Takže sa osobitná pozornosť mala dávať pozor na svoje vlastné potraviny, ktorý by mal byť správny a vyvážený do tela dostal všetky potrebné vitamíny a cenné minerály.

Liečba intímnych papilómov

Tiež výhody pravidelného cvičenia, jednoduché cvičenie, spánok by mal byť kompletný (najmenej 8 hodín). Musíme úplne vzdať fajčenia cigariet, a za použitia rôznych alkoholických nápojov by sa mali snažiť, aby sa nedostala do stresových situácií.

V prípade, že vždy starať o svoje telo, môžete ľahko predísť opakovanej recidívy ochorenia a nakoniec sa zbaviť bradavíc.

K dnešnému dňu neexistuje žiadne účinné lieky, ktoré môžu pomôcť zbaviť sa bradavíc. Ale napriek tomu pomerne často, papilóm môžu byť odstránené len intenzitu imunitný systém človeka, bez použitia liečby.

Napriek tomu, že pomocou liekov, zbaviť papilomavírusu nemožné, pomerne úspešne liečený Warty útvary vzniknuté infekcie. Môže byť potrebné vykonávať opakované odstránenie papilómov, v dôsledku toho, že ľudské telo naďalej byť vírus, ktorý spôsobuje ich vývoj, je tu možnosť opätovné objavenie Warty formácií.

Dnes vieme, že mnoho rôznych metód pre odstránenie bradavíc – napríklad, je široko používaný kryoterapia, teda zmrazenie nádorov pomocou kvapalného dusíka alebo kyselinu salicylovú úplne odstrániť vírus postihnutej oblasti kože.

Ak sa použije kryoterapia, ošetrené kože môže byť na nejakú dobu zmeniť jeho farbu a textúru, ale veľmi skoro bola opäť obnovená.

Tiež v rokovaní s papilómov používané imunoterapiu, v ktorom boli prijaté opatrenia, ktorých cieľom je priamo posilniť prirodzenú ochrannú funkciu ľudského tela. Pri použití tejto techniky v tele pacienta sú špeciálne protilátky, ktoré prispievajú k zničeniu vírusu.

Môžete tiež vykonávať a moxovanie papilómy, a samozrejme, chirurgické odstránenie nádoru s skalpelom alebo laseru. Odstránenie genitálne bradavice tieto metódy by mali byť vykonávané len v nemocniciach, môže byť potrebné vykonať niekoľko takýchto postupov.

Ak nepomôžu inú liečbu, zatiaľ čo priradený laserová operácia, ktoré sa môžu vykonávať v prípade nádorov, ako sa zbaviť čo najskôr. Výhodou laserovej terapie je, že môže byť ľahko použitý pre odstránenie bradavíc na akúkoľvek časť tela, vrátane intímnych partií. Laserový odstráni len nádor, tak nebude porušená zdravú kožu, čo vedie netvorí a vážne zranenia.

Liečba papilómov s olejom z čajovníka

Pre bezchybný vzhľad človek potrebuje v prvom rade zdravú pokožku. Avšak zákerný vírus papilómu zhoršuje dermis s malými a veľkými výrastkami, ktoré poškodzujú estetickosť tela a prinášajú nebezpečenstvo z hľadiska zhubnej degenerácie.

Systémová liečba HPV je založená na príjme antivírusových a imunomodulačných činidiel, lokálne – na použitie externých liečiv s antiseptickými, baktericídnymi a kauterizujúcimi účinkami.

Aj v lekárskej praxi je miesto pre liečbu papilómami s olejom z čajovníka. Liek sa dlhodobo používa v dermatológii a kozmeteológii kvôli jeho univerzálnosti. Normalizuje metabolické procesy, ktoré sa vyskytujú v epidermis, a odstraňuje kožné defekty.

Ako antivirotika pomáha s papilómami

Olej z čajovníka je produkt s mnohými užitočnými vlastnosťami.

Dezinfikuje tkanivá, potláča aktivitu HPV a vyvoláva smrť patogénnych buniek. Poškodené tkanivá sú zbavené zápalových ohnisiek a obnovené v krátkom čase. Jamy, jazvy alebo jazvy na tele po páde papilómu nezostávajú.

Terapeutický účinok éteru čajovníka je vysvetlený obsahom zloženia terpenoidov. Tieto látky zničia obálky vírusov a patogénnych mikróbov, neutralizujú fungálnu flóru a zmierňujú zápal z chorých tkanív.

Zložka viridoflorenového oleja upokojuje podráždenú pokožku, znižuje nadýchanlivosť, liečí rany a stabilizuje činnosť mazových žliaz. Jeho fungicídny účinok umožňuje použitie éteru na ošetrovanie húb na nechtoch a pokožke.

Olej z čajovníka nielen obnovuje pokožku. Jeho zložky inhibujú aktívne stafylokoky a streptokoky, Pseudomonas aeruginosa a E. coli, protea a pôvodcu akné.

Spôsob aplikácie

Liečba intímnych papilómov

Prírodný 100% čajovníkový olej z papilómov sa predáva v lekárni. Zmieša sa s krémom a zmes sa aplikuje na postihnuté oblasti alebo bradavice sú rozmazané čistým prípravkom.

Pozrime sa na niektoré varianty aplikácie protivírusového činidla:

 • Namočte lieky do bavlneného tampónu a liečte každý rast a snažte sa neublížiť zdravú pleť. Postup by sa mal vykonať dvakrát až trikrát denne, kým vada úplne nezmizne.
 • Ráno namočte vatový tampón do liečebného prostriedku a spaľujte nový rast. Zatvorte náplasť a po 5 – 10 minútach odstráňte lepiacu pásku. Opakujte moxibustion vo večerných hodinách.
 • Ak sa vírus bradavíc aktivuje na pohlavných orgánoch alebo na tvári, čajovníkový olej z papilómov sa zriedi v rovnakom pomere ako voda alebo aloe šťava. Rozpusťte gázu s roztokom a naneste ho na rast o 10 minút. Ak máte obavy z pálenia, pri ďalšom zmiernení kompozície. Aj pri ošetrení tváre sa éterické liečivo môže kombinovať s kozmetickým hydratačným prostriedkom. Akonáhle sa produkt absorbuje do pokožky, aplikácia sa opakuje. Celkovo sa jemná pleť tváre ošetruje 4 až 6 krát denne.
 • Na odstránenie papilómov zo slizníc sa éter čajovníka zmieša s olejom zo semien hrozna, psím ružovým olejom alebo broskyňovým olejom. Wadded tampón je naplnený zmesou a trápi postihnutú oblasť. Frekvencia postupu je 3 až 4 krát denne.
 • Ak sa objavia príznaky HPV na krku, aplikácia papilómov na čajovníkový olej bude nasledovná: zmieša sa s levanduľovým olejom 1: 1 a rozmrská sa s rastmi 3-4 krát denne. Tento výrobok je vhodný na odľahčenie pigmentových škvŕn, liečivé akné a popáleniny, post-akné, liečbu seborrhea a plesňových ochorení.
 • Masť s čajovinovým olejom a broskyňou sa pripraví z 3 až 5 kvapiek liekov, pridá sa petrolátový alebo bravčový tuk (100 g) a zmes sa vloží do chladničky. Liečivo sa dobre vstrebáva do pokožky a nezhoršuje ju, ničia len papilóm.
 • Pri prítomnosti bradavíc na hustej koži chodidiel, lakťov a ďalších hrubších častí tela sa ošetrenie vykonáva neriedeným éterom. Jedna kvapka sa umiestni do stredu papilómu a nechá sa nasiaknuť na vzduchu.

Pri citlivých oblastiach pokožky sa má antivírusový prostriedok vždy riediť vodou, hydratačným krémom alebo šťavou z aloe. Zanedbanie tohto odporúčania je nebezpečné kvôli silnému podráždeniu zdravých tkanív, ktoré obklopujú bradavicu a popáleniny.

Na odstránenie bradavíc tea tree oil poskytol najvyššie možné výsledky, musíme komplexne posilnenie imunitného systému – prejsť na vyváženú stravu, zrušil čas na šport, vzdať zlozvyky, brať vitamíny, posilňujú osobnú hygienu.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Vedľajšie účinky pri správnom používaní oleja z čajovníka sa nestávajú. Iba u pacientov s precitlivenosťou sa môžu vyskytnúť také nepríjemné reakcie, ako je pálenie, sčervenanie kože, svrbenie.

Vo všeobecnosti je liek neškodný, ale s negatívnym vnímaním tela sa odporúča používať ho v zriedenej forme.

Ak je pacient istý, že éterické liečivo je vhodné na liečbu kožných ochorení, musí sa stále poradiť s lekárom a zistiť, či existujú nejaké kontraindikácie. Napríklad tehotným a dojčiacim ženám je zakázané používať výrobok z dôvodu možného poškodenia dieťaťa (liek sa absorbuje do dermis a vstúpi do systémového krvného obehu).

V recenziách na olej z čajovníka, ako prostriedku na liečbu papilómov, lekári varujú pred použitím výrobku na popáleniny II. – III. Stupňa a výrazné poškodenie povrchu pokožky. Nemôžete liečiť éter a deti mladšie ako 6 rokov – mali by si zvoliť jemnejší liek.

Absolútnymi kontraindikáciami pri používaní oleja z čajovníka sú:

 • Dermatitídu.
 • Bronchiálna astma.
 • Alergia na éterické extrakty mytálnych rastlín (guava, eukalyptus, klinček atď.).

Olej z čajovníka z papilómov: recenzie

Papilómy a bradavice sú benígne lézie, ktoré sa môžu a mali liečiť. Papilomavírus, ktorý preniká do tela, vyvoláva výskyt takýchto novotvarov. Často olej z čajovníka pomáha liečiť túto chorobu. Podľa recenzií, olej z čajovníka z papilómov a bradavíc pôsobí veľmi efektívne. Viac o ňom – ​​v našom ďalšom článku.

Formácie na koži spôsobené HPV

Bežné bradavice na koži spôsobené týmito typmi HPV: 1-4 (plantárna bradavice alebo “shipitsy” osoby), 26-29, 38, 41, 49, 57, 63, 65, 75-77. Bežné bradavice sú najčastejšími benígnymi ep >

Napriek rôznym metódam liečby sa predpokladá, že HPV nie je možné úplne vylúčiť, takže liečba je obmedzená na elimináciu klinických a subklinických prejavov. Prístup k liečbe by mal byť striktne individuálny. Pre úspešné zaobchádzanie je potrebné dodržiavať niekoľko zásad:

Listy čajovníka a oleja získaného na ich základe majú pach a osviežujúci zápach. Obsahuje horké a pikantné poznámky. Pri inhalovaní oleja sa najprv cíti ľahká vôňa čerstvo stiahnutého lesa. Potom sa už cítia ostré a horké poznámky. Aj keď je zápach založený na ovocnej vôni. Na prvý pohľad sa táto kombinácia môže zdať trochu zvláštna. Vďaka tomuto neobvyklému a tajomnému vôňu sa olej čajovníka používa na aromaterapiu. Okrem toho je súčasťou mnohých zmesí parfumov. Vôňa čajového stromu úspešne dopĺňa pikantné vône.

Liečba intímnych papilómov

Pomocou čajového stromu v aromaterapii sa môžete zbaviť strachu, depresie a posadnutosti. Pacienti po zasadnutí sa cítia oveľa pokojnejší. Takáto aromaterapia je potrebná pre tých, ktorí chcú zvýšiť svoju účinnosť a prekonať stresový stav. Olej z čajovníka pomôže aktivovať procesy myslenia, posilniť pamäť a zlepšiť vnímanie reality.

Má jedinečné antibakteriálne, antivírusové a protiplesňové vlastnosti. Všetky tieto vlastnosti robia z jedného z najefektívnejších antibiotík-imunostimulantov, ktoré majú prirodzený pôvod. Tento liek môže fungovať ako dôstojná alternatíva liekov získaných umelo. Olej z čajovníka pomáha s rôznymi infekciami a tiež urýchľuje proces obnovy po ochorení. Chrípky a chrípka u detí sa ustupujú rýchlejšie, ak sa aplikujú na aromaterapiu.

Pred použitím oleja z čajovníka by ste mali zistiť, akú koncentráciu má: 5 alebo 10%. Na túto vlastnosť je potrebné venovať osobitnú pozornosť, pretože jej voľba je určená účelmi, v ktorých bude nástroj použitý.

Opis farmakologického účinku

Čaj strom – nízky ker alebo malý strom, patrí do rodiny Myrtaceae. Existuje veľa odrôd čajovníka, ale iba Melaleuca alternifolia má výrazné terapeutické vlastnosti.

Eterický olej z čajovníka sa získava z listov a vetví čajovníka destiláciou. Tea tree olej obsahuje alfa-pinén, a-terpinen, limonén, p-cymén, 1,8-cineol, gama-terpineol, terpinolen, terpén-4-ol, alfaterpinol a ďalšie. Väčšina z tea tree oleja, ktoré patria do “terapeutické známky”, obsahuje asi 3% cineol, ale obsah terpene.V-4-olu bolo 35% alebo viac.

Eterický olej z čajovníka je prirodzený prostriedok na lokálnu aplikáciu so širokou škálou účinkov. Má antiseptické, antifungálne, antivírusové, protizápalové, regeneračné a imunostimulačné účinky.

Dezinfekčné vlastnosti oleja sa používajú v medicíne, hygiene, kozmeteológii. Olej pomáha eliminovať akné, bradavice, papilómy, lupiny, plesňové lézie kože, efektívne so zakysaním hmyzu, odreninami, rezmi. Posilňuje vlasové folikuly, čo zlepšuje rast a štruktúru vlasov. Má utišujúci aromaterapeutický účinok, pomáha obnoviť telo po strese, zmierňuje pocity vzrušenia, pomáha koncentrácii pozornosti. Aroma dáva primerané odhodlanie, zabraňuje panike a hystérii.

Indikácie na použitie

 • podráždenie, podnebie, svrbenie a začervenanie kože (na čistenie kože, odstránenie podráždenia);
 • akné;
 • pustulózne ochorenie kože (vriec atď.);
 • rany, rezy, odreniny;
 • popáleniny;
 • škrípanie hmyzom;
 • hubové ochorenia kože a nechtov;
 • lupy;
 • ekzém, dermatitída (okrem alergie), psoriáza;
 • herpes (herpetické vyrážky na koži a slizniciach);
 • bradavice, papilómy;
 • napínanie, vyvrtnutie;
 • SARS, chrípka, bolesť hrdla (odieranie, oplachovanie);
 • gingivitída, stomatitída, periodontálna choroba, prevencia kazu (oplachovanie, mazanie);
 • bronchitída (inhalácia, trenie);
 • otitis (instilácia do ucha);
 • kolpitída, vaginitída, profylaxia vírusovej, bakteriálnej alebo hubovej infekcie pošvy (syringing);
 • hemoro >

Papilómy sú benígne neoplazmy na koži, ktoré sa môžu vyskytnúť na ľudskom tele. Môžu spôsobiť nepríjemné pocity a neskôr spôsobiť závažnejšie ochorenie.

V tradičnej medicíne je možné zbaviť sa papilómu procesom jeho kaučukovania kvapalným dusíkom. V niektorých prípadoch sa nádor chirurgicky odstráni. Oba typy procedúr sú dosť bolestivé, takže veľa pacientov uprednostňuje zvládnutie papilómov metódami tradičnej medicíny.

Olej dokáže vyliečiť chorobu čajovníka. Stačí, ak sa s nimi zaobchádza niekoľkokrát denne s papilómom. Po ukončení procedúry by mala byť postihnutá oblasť tela pokrytá obrúskom alebo sadrou. Ak je koža príliš citlivá alebo papilóm sa tvorí v sliznici, čajovníkový olej sa môže zmiešať s olivovým olejom v pomere 1:10.

Liečba bradavíc s olejom z čajovníka

Liečba liekov je zvyčajne zameraná na zničenie bradavíc, ale lieky nie sú schopné zabiť vírus, ktorý spôsobuje infekciu. Použitie čajového stromu na liečenie bradavíc vám pomôže eliminovať príčinu infekcie a zabezpečí vám dokončenie regenerácie. Ak bradavice nie sú liečené, potom sami o sebe môžu zmiznúť po niekoľkých mesiacoch alebo niekoľkých rokoch. Okrem toho vírusové bradavice sú nákazlivé a môžu sa šíriť do iných častí tela. Esenciálny olej čajovníka pri liečbe bradavíc sa aplikuje zvonka.

Najprv dôkladne umyte infikovanú pokožku. Pred aplikáciou oleja na kožu sa musí riediť v rovnakých častiach s vodou alebo gélom z aloe vera, pretože v čistej forme môže spôsobiť podráždenie pokožky. Aplikujte roztok oleja na bradavice niekoľkokrát denne až do úplného zotavenia. Môžete tiež použiť zriedený olej v podobe kompresí v noci. V dôsledku toho koža bradavíc vyschne a prívod krvi sa zastaví, čo spôsobí, že bunky zomrú. Dávajte pozor pri aplikácii esenciálneho oleja z čajovníka pri liečbe genitálnych bradavíc, pretože táto oblasť je veľmi citlivá. Pripravte roztok oleja s vodou v rovnakých častiach, navlhčite gázu a jemne ju vytlačte. Vložte gázu nasiaknutú do oleja na infikovanú oblasť a nechajte ju cez noc.

Ak pocítite pocit pálenia, do oleja treba pridať viac vody. Veľmi ťažké liečiť plantárne bradavice. Ak pôjdete rýchlejšie, zbavíte sa ich, potom okrem bežnej liečby esenciálnym olejom z čajovníka urobte kúpele na nohy. V príliš horúcej vode pridajte olej (10k) a nechajte nohy po dobu 20 minút. Odporúčame tento postup opakovať každý deň. Počas 4 týždňov nepretržitej liečby bradavice spadnú.

Účinok oleja na papilómy

Olej z čajovníka sa používa výlučne zvonku a je dosť účinný v boji proti papilómom, pretože podporuje hojenie kože a má aj antivírusový účinok. Pri aplikácii na rast sa aktivácia regeneračných procesov uskutočňuje v koži, bunky sa začínajú zotavovať rýchlejšie a vírus oslabuje v dôsledku deštrukcie jeho mikroorganizmov.

. Papilloma uretry a močového mechúra, rovnako ako orálny papilomatózou, hrtanu a priedušnice sa lieči iba lekárom pomocou špeciálnych zdravotnícke pomôcky alebo antivirotiká z papilómy, ktoré sa užíva perorálne.

Liečba intímnych papilómov

Kde získať olej z čajovníka

Olej z čajovníka sa dá zakúpiť v takmer každej lekárni vo vašom meste alebo v kozmetickom obchode, ako aj v internetových obchodoch alebo lekárňach. Cena ropy závisí od výrobcu, objemu oleja a jeho koncentrácie.

Najobľúbenejšie značky sú STYX “rajský čaj” rakúskej produkcie, oleje spoločnosti Neways, švajčiarske oleje Vivasan s prísadami a ďalšie. Existujú tiež oleje domácej výroby, ktoré majú najnižšie náklady, ale majú oveľa nižšiu kvalitu, pretože sa vyrábajú odparovaním namiesto lisovania za studena.

Olej z čajovníka sa môže účinne použiť v krémoch a pleťových vodách (pridajte si alebo kúpte výrobky, ktoré už obsahujú túto zložku) alebo v čistej forme. Je tiež chovaný s vodou alebo iným olejom, napríklad olivovým olejom. Pri liečbe papilómov sa odporúča použiť v malých množstvách 100% prírodné, bez prídavku esenciálnych olejov v čistej forme.

Ako aplikovať olej

Aplikuje sa niekoľkokrát denne (pomocou vaty alebo prsta, 2-3 krát denne) na postihnuté miesta tela. Potom je papillóm niekoľko minút uzatvorený vatou, pásikom alebo obväzom.

DÔLEŽITÉ. Na použitie v intímnych miestach alebo na miestach s najcitlivejšou pokožkou (podpaží, tvár, krk), používajte tento nástroj veľmi opatrne, vopred ho premiešajte s vodou. Éterický olej sa zriedi vodou (výhodne destilovanou) v pomere 1: 1, v tejto zmesi sa gázový obväz navlhčí a vylúči. Lotion sa nanesie na postihnutú oblasť v noci a fixuje (obväz alebo omietka). Ak sa objaví pocit pálenia, odstráňte obväz a zopakujte postup zvyšovaním množstva vody.

Pri použití tea tree olej spolu s krémy a pleťové vody, je lepšie, aby ho pridávať priamo do trubice, ako prostriedok na oddialenie alebo liate v samostatnom obale s očakávaním 3-4 aplikácií, pridajte niekoľko kvapiek oleja a dobre premiešame. Uchovávajte mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.

Kontraindikácie a poznámky

Olej z čajovníka by sa nemal užívať perorálne. Pri požití okamžite vyhľadajte lekársku pomoc, pretože to môže mať niekoľko nepríjemných symptómov charakteristických pre otravu.

To je tiež neodporúča pre tehotné a dojčiace ženy, osoby s citlivou pokožkou, ktorí sú alergickí na iné éterických olejov získaných z rastlín myrta rodiny (eukalyptus, klinček, guava, atď), ktoré majú individuálne intolerancie obsiahnuté v tomto dokumente znamená, že komponenty,

Najväčšiu pozornosť treba venovať používaniu oleja na kožu okolo očí, pier, pohlavných orgánov a slizníc. Na použitie na týchto miestach je lepšie ho pestovať olivovým olejom alebo vodou. Pred použitím si prečítajte priložený návod na obsluhu.

Špeciálne pokyny pre prijatie

V prípade choroby môžete samostatne použiť éterický olej, ale ak po troch dňoch nedôjde k žiadnemu zlepšeniu, obráťte sa na lekára alebo špecialistu na liečbu silíc.

Ženy počas tehotenstva, pred použitím esenciálneho oleja z čajovníka, by ste mali vždy konzultovať s lekárom.

Esenciálne oleje sú silným produktom. Starostlivo dodržiavajte preventívne opatrenia: nepoužívajte ju v čistej forme, nepoužívajte ju vo vnútri, uchovávajte ju v chladnom prostredí, chráňte ju pred deťmi, vyhýbajte sa vniknutiu esenciálneho oleja do očí.

Pri zasiahnutí očí dôkladne opláchnite oči studenou vodou, ak horenie nezmizne, poraďte sa s lekárom.

Ak môžu byť považované za požití olej tea tree toxické, avšak Dokladom prípady, keď výskumníci sa do pomerne veľkých dávkach (až do 120 kvapiek denne) po dobu 3 mesiacov pre liečenie systémové infekcie. Takéto ošetrenie by sa malo vykonávať výlučne pod dohľadom lekára, ktorý sa špecializuje na príjem esenciálnych olejov.

Eterický olej z čajovníka je ľahko prchavá látka a podobne ako všetky podobné látky sa ľahko zapáli. Nepoužívajte esenciálny olej s otvoreným ohňom a neumiestňujte ho na slnko.

Podmienky skladovania

Na tmavom mieste pri teplote nie vyššej ako 25 ° C.

Leave a Reply