Liečba genitálnych papilómov

Liečba genitálnych papilómov

Príčiny výskytu papilómov v krku u detí a ich liečba

Choroby pokožky v našej dobe nie sú nezvyčajné. Je ich celkom veľa. Našťastie väčšina lekárov môže liečiť. Mnoho ľudí trpí papilómom. Čo je známe takmer každému človeku. Je to rast, ktorý sa objavuje na koži. Často sa objavujú na sliznici. V každom prípade je však papilóm nepríjemný jav. Stojí za to povedať, že tento novotvar je benígny, čo spôsobuje ľudský papilomavírus HPV. Viac ako 90% svetovej populácie sú nositeľmi tohto vírusu. V praxi lekárov ORL sa papilómy často objavujú v krku.

Keď papilómy u ľudí rastú a majú viacnásobnú povahu, potom sa vyskytne papilomatóza. V lekárskej praxi sa to nevyskytuje veľmi často. Ale ak je na ňom minimálne podozrenie, neváhajte a pokúste sa uzdraviť. Je lepšie konzultovať špecialistov. V niektorých prípadoch sa môže stať aj jediný papilóm, ktorý sa vyskytuje v hrdle vážne ohrozenie zdravia človek a jeho život.

Vlastnosti papilómov

Po dlhú dobu odborníci nemohli pomenovať presnú príčinu tejto benígnej formácie. Prečo existuje papilóm – odpoveď na túto otázku, ktorú by mohli poskytnúť až po objavení sa elektrónového mikroskopu. Pri vyšetrení buniek tohto nádoru odhalili ľudský papilomavírus, ktorý je niekoľko druhov.

Príčiny papilómov

Najbežnejší výskyt HPV 11. Vo väčšine prípadov sa zistil u detí. Pri papilomatóze hrtanu u dospelých sa často identifikujú odborníci HPV vírus 6. Všeobecne sa predpokladá, že jednotlivci majú predispozíciu k vzniku tejto choroby. Preto aj keď ste našli taký vírus, neznamená to, že v hrtane budete mať papilóm. Najčastejšie ochorenie papilómu v krku sa tvorí u mužov. Odborníci tvrdia, že je to kvôli vplyvu androgénnych hormónov, ktoré prevažujú v tele mužov.

Treba poznamenať, že v hrdle papilómu sa objavuje po vstupe do tela vírusu tohto novotvaru. V tomto prípade sa vyskytuje iba vtedy, keď majú vplyv na provokujúce faktory. Preto môže viesť HPV 6 vírus a jeho 11 sérotypov na vývoj genitálnych bradavíc, ktorá je spojená s hlavným spôsobom prenosu tejto choroby u dospelých – pohlavný. Infekcia u detí s vírusom HPV je najčastejšie transplacentárna a kongenitálna.

Symptómy HPV v krku

Často pacienti nemôžu presne informovať lekára o príznakoch choroby. Bolesť v krku, ako taký, on necíti. Avšak, cíti určité nepohodlie. To sa môže prejaviť v podobe bolesti hrdla bez udania dôvodu. To môže tiež cítiť prítomnosť cudzieho telesa v krku. Niektorí ľudia, ktorí trpia papilloma hrdla, popisujúci pôvod ich nepohodlie, hovoriť o nepríjemných pocitov, ktoré vznikajú z nich vo žuvanie a prehĺtanie jedla. S rastúcou nádor v krku, ktoré nahlásiť ďalšie príznaky:

 • hlas sa stáva hluchším, tichším;
 • dochádza k narušeniu dychu.

Svojím vzhľadom sú papilómy, ktoré vznikajú v krku, rastliny, ktoré sa podobajú na tuberkulózu alebo hrebeň v tvare. Sú charakterizované drsným povrchom. Hlavná vec je, ako sa líšia od sliznice hrdla – farby. Ich odtieň môže byť červený, belavý alebo svetlo ružový. Často pri vyšetrovaní nie sú detekované papilómy, pretože nerastia do veľkých rozmerov.

Lokalizácia papilómu v krku

V prípade papilómov v krku najčastejšie vznikajú:

 • v mäkkej oblohe;
 • na mandle a ich oblúky.

V niektorých prípadoch sa môžu objaviť v hrtane bez ovplyvnenia hlasiviek. Na jazyku sa vyskytuje veľmi zriedkavý papilóm. Keď sú odstránené, ľahko sa vyliečia. Veľké nebezpečenstvo pre zdravý rast, ktoré vznikli na oblohe, nevedú. Oveľa nebezpečnejšie sú papilómy tvorené na hrtane alebo v priedušnici. Ak majú papilómy dieťa, potom môžu úplne pokryť mäkké podnebie, rovnako ako luk.

Hlavné metódy infekcie

Najčastejšie dochádza k infekcii týmto vírusom domáceho alebo sexuálneho prenosu. Po vyšetrení pacienta doktor dokáže presne určiť polohu papilómu. Za týmto účelom analyzuje príznaky ochorenia, ako aj stupeň zvýšenia papilómu. Toto zohľadňuje vek pacienta.

Perinatálne sú deti najčastejšie infikované. V tomto prípade sa vyvinie respiračná papilomatóza. V dôsledku sexuálnych kontaktov je táto choroba nadobúdaná dospelými. Zdravotné štatistiky naznačujú, že vírus HPV 06 a 11 najčastejšie spôsobuje novotvar v hrtane. Vo väčšine prípadov tieto vírusy vedú k tomu, že v krku vzniká jediný rast. U dospelých je ich rast extrémne zriedkavý. Najčastejšie vzniká papilóm v hrtane:

 • u detí mladších ako 5 rokov;
 • pre mužov a ženy vo veku 20 až 40 rokov.

Faktory, ktoré zvyšujú riziko ochorenia

Tam sú z mnohých dôvodov, čo môže viesť k zvýšenému riziku vzniku laryngeálnej papilomatózy u detí:

 • ochorenia s chronickým hrdlom;
 • infekcií, ktoré sa vyskytujú u detí. Tieto zahŕňajú v prvom rade osýpky a šarlátovú horúčku;
 • nadmerné pitie a fajčenie;
 • promiskuitný sexuálny život;
 • znížená imunita v dôsledku zlej výživy a častých stresových situácií.

Diagnóza papilómu v krku

Vzhľadom na to, že je hrdlo ľahko preskúšateľné, nie je žiadna ťažkosť pri stanovení diagnózy počas vizuálnej kontroly. Ak je v hrtane papilóm, potom vyšetrujúci lekár nájde v ústnej dutine hladké výrastky, ktoré na vzhľad vyzerajú skôr ako moruše. V niektorých prípadoch má papilóm povlak s nezmenenou sliznicou. Avšak osoba nemá žiadne bolesti. Okrem toho, nie sú žiadne známky rastu vo vzdelávaní. V takýchto prípadoch nie je možné stanoviť papilóm vizuálne.

Niekedy pri vyšetrovaní hrtana môže lekár mylne diagnostikovať. Ľudská papilomatóza, ktorú vyvinul, sa môže považovať za sklerom, guma alebo lupus. V niektorých prípadoch je úplne iný: niektorí lekári majú nádor zväčšený v mandlí pacienta.

Najväčšie nebezpečenstvo vzniku nádorov v hrtane je pre deti, pretože v prítomnosti vývoja organizmu dieťaťa je ťažké. Okrem toho existuje významná hrozba pre život.

S cieľom diagnostikovať papilomatózu, špecialisti použite nasledujúce metódy:

 • histologické štúdie;
 • laringotraheoskopiya.

Hlavným účelom diagnostických testov je určiť typ nádoru – je to benígne alebo malígne.

Liečba papilómu v krku

Pri diagnostike papilómu v hrtane lekár individuálne vyberá liečbu jedného papilómu alebo papilomatózy. Často sa používa integrovaný prístup, ktorý zahŕňa odstránenie rastu pomocou liekov, ktoré majú antivírusové a imunostimulačné účinky.

Prijatie antivírusových liekov je nevyhnutné na zabránenie rastu novotvarov. oni utláčajte infekciu a vylúčiť ďalšiu reprodukciu papilómov. Toto je mimoriadne dôležité, pretože v niektorých prípadoch môžu nádory, ktoré sa objavili v hrtane, predstavovať hrozbu pre život pacienta. Ak sa ochorenie začne, potom môže osoba utrpieť útky v dôsledku zníženia respiračnej klírensu. K tomu dochádza pri proliferácii papilómu. Osobitné nebezpečenstvo spôsobuje detská papilomatóza. Môže viesť k vývoju pľúcnych patológií u dieťaťa, k myokardiálnej dystrofii a k ​​mnohým ďalším poruchám.

Ak vezmeme do úvahy riziko pre papilomatózou pacienta, lekári odporúčajú, aby sa odstránili výrastky v hrdle. Aj keď sa v prieskume sa zistilo iba jeden hrebeň, musí byť odstránený, pretože papilomavírus je pareniska infekcie a za určitých podmienok, je schopný ďalej šíri po celom tele. Za účelom odstránenia nádoru, sa uchýlili k obvyklým chirurgického zákroku za použitia skalpela. To môže byť tiež použitý laserovým delécií alebo vysokofrekvenčného žiarenia. Napriek tomu, že tieto metódy môžu odstrániť výrastky, avšak nezaručuje úplné zotavenie. Nie sú schopné zabrániť vzniku recidív.

Ak sa novorodenec vyskytne u dieťaťa, odstránenie by malo byť zverené skúseným odborníkom. Počas operácie sa používa lokálna anestézia. Ak dôjde k zdravotnej chybe, môže to viesť k zastaveniu dýchania u dieťaťa.

Malo by sa povedať, že vírus HPV je ľahko prenášaný kontaktom s ľuďmi. Aby ste minimalizovali riziko výskytu papilómu v krku a jeho šírenia, musíte venovať mimoriadnu starostlivosť o svoje zdravie a vyhnúť sa stresovým situáciám.

Liečba genitálnych papilómov

Papilóm je benígna forma, ktorej čelí mnohí ľudia. Môže sa prejaviť v rôznych častiach ľudského tela. Papilóm v krku nie je taký zriedkavý fenomén. Keď k tomu dôjde, je v osobe nejaké nepohodlie. Preto ak máte pocit nepríjemné pocity v krku, potom je v tomto prípade potrebné konzultovať s odborníkom. To sa ľahko zbaví tohto nového rastu.

Ak sa na to nedozviete, zvyšuje sa riziko pre zdravie a život. Preto nebuďte frivolní vo svojom zdraví. Pozornosť na signály vášho tela a pomoc kvalifikovaného lekára je to, čo vám pomôže udržať si zdravie a vyhnúť sa nepríjemným situáciám.

Liečba vírusu ľudského papilomu s liekmi: masti, pilulky, injekcie, čapíky

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Ľudský papilomavírus, rovnako ako akékoľvek iné infekčné činidlo, vyžaduje komplexnú terapiu. Liečba závisí od typu HPV, jeho onkogenity a mnohých ďalších faktorov. Hlavným smerom liečby je odstránenie výrastkov v súvislosti s priebehom antivírusovej liečby.

Lekár je zodpovedný za liečbu HPV. Lekár berie do úvahy výsledky diagnózy a také faktory, ako sú:

 • Koncentrácia vírusu.
 • Riziko malignity.
 • Závažnosť vonkajších príznakov.
 • Stupeň poškodenia epitelu.

Zohľadňuje tiež prítomnosť sprievodných patológií, pretože papilomatóza sa často vyskytuje v spojení s inými ochoreniami. Ak sa po komplexnom vyšetrení zistí len HPV, liečba pozostáva z:

 • Príjem antivírusových liekov.
 • Zvýšte ochranné vlastnosti imunitného systému imunomodulátormi.
 • Vitaminácia tela.
 • Odstránenie kožných defektov.
 • Alternatívne prostriedky.

Ak je žena diagnostikovaná cervikálna dysplázia v prítomnosti vírusovej lézie, priebeh liečby zahŕňa užívanie cytotoxických liekov alebo iných liekov na potlačenie rastu existujúcich a vznikajúcich nových atypických buniek. Ak je HPV diagnostikovaná počas tehotenstva, potom sa liečba uskutočňuje v poslednom trimestri, keď plod tvorí všetky orgány a lieky nespôsobia kongenitálne patológie.

Môžem vyliečiť HPV?

Mnohí ľudia, ktorí čelia takej chorobe, ako je ľudský papilomavírus, robia nesprávne závery o výsledku tohto problému. Niektorí veria, že vírus môže byť úplne eliminovaný, zatiaľ čo iní veria, že infekcia vždy vedie k rakovine a smrti.

Keď je HPV infikovaný, pojem “liečenie vírusu” sa nepoužíva. K dnešnému dňu jednoducho neexistujú žiadne lieky, ktoré úplne zabíjajú a odstraňujú infekčné kmene z tela. Existujú však lieky, ktoré inhibujú aktivitu patogénnych mikroorganizmov a prispievajú k regenerácii tela po ochoreniach, ktoré spôsobuje vírus.

Taktiež treba vziať do úvahy skutočnosť, že HPV nie je pre telo vždy nebezpečný. Iba genotypy s vysokým rizikom onkogénov predstavujú vážne ohrozenie vývoja ochorení spôsobených rakovinou. V každom prípade včasná aplikácia lekárskej pomoci a komplexná diagnostika zabráni možným komplikáciám ľudského papilomavírusu a potláča jeho aktivitu.

Lieková terapia je nepostrádateľnou súčasťou liečby papilomavírusu. Lieky sú vybrané ošetrujúcim lekárom, individuálne pre každého pacienta. Pri výbere lieku sa berie do úvahy kmeň vírusu, jeho kvantitatívne indexy, prítomnosť sprievodných ochorení a stupeň onkogenity HPV. Prakticky vo všetkých prípadoch je terapia zameraná na odstránenie príznakov infekcie a nie na jej odstránenie z tela.

Existuje veľa liekov rôznych foriem uvoľňovania a účinnosti, ktoré sa môžu použiť s HPV. Ale najčastejšie používajú pacienti takéto prostriedky:

Biologicky aktívna látka s imunomodulačným a protizápalovým účinkom. Prípravok je extrakt z morských lososov a jeseterových rýb. Účinná látka aktivuje imunitné reakcie, ktoré chránia telo pred hubami, vírusmi a baktériami. Má široké antivírusové spektrum. Každá injekčná liekovka lieku obsahuje 75 mg deoxyribonukleátu sodného a 0,24 mg hexahydrátu chloridu železitého.

 • Indikácie na použitie: komplexná liečba vírusových a infekčných chorôb. Vhodné na liečbu HIV, hepatitídy C, herpetických infekcií, HPV, encefalitídy prenášanej kliešťami.
 • Spôsob podania: Liečivo sa používa na intramuskulárnu injekciu. Dávkovanie a liečba určuje ošetrujúci lekár pre každého pacienta zvlášť.
 • Nežiaduce reakcie: krátkodobé zvýšenie telesnej teploty a spúšťanie krvi na kožu, bolesť v mieste vpichu. Predávkovanie má podobnú, ale výraznejšiu symptomatológiu.
 • Kontraindikácie: precitlivenosť na zložky lieku, pediatrickú prax, tehotenstvo a laktáciu.

Ferrovir je dostupný v injekčných liekovkách s 5 ml roztoku na intramuskulárnu injekciu v každej z nich.

Kombinácia aktívnych enzýmov živočíšneho a rastlinného pôvodu. Má protizápalový, imunomodulačný, protiedematózny a fibrinolytický účinok. Zloženie 1 kapsuly obsahuje 250 mg proteolytických enzýmov z ananásu a papája, rovnako ako 100 mg pankreatitídy, 60 mg papaínu, 45 mg bromelaínu a ďalších látok.

 • Indikácie na použitie: reumatoidná artritída, tromboflebitída, zápal močových ciest, chronické gynekologické infekcie, zápal horných a dolných dýchacích ciest. Prevencia vírusových a infekčných chorôb tela.
 • Návod na použitie: 5-10 tabliet 3 krát denne 30 minút pred jedlom. Priebeh liečby určuje ošetrujúci lekár.
 • Nežiaduce reakcie: kožné vyrážky, poruchy stolice.
 • Kontraindikácie: hemofília a trombocytopénia, gravidita a laktácia, pacienti v ranom detstve.

Wobenzym je dostupný vo forme gélu s enterickým poťahom v baleniach s obsahom 40, 200 a 800 ks.

Liečivo na lokálnu liečbu papilomatóznych vyrážok. Mechanizmus účinku lieku spočíva v chemickom spálení postihnutých tkanív s aktívnymi zložkami prípravku. Umožňuje niekoľko dní odstrániť kožné výrastky. Používa sa na odstránenie bradavíc, papilómov, kalusov a ako prostriedok starostlivosti o pleť s nadmerným zkorodovaním.

Superchistotel obsahuje také zložky: hydroxid draselný, hydroxid sodný a destilovanú vodu. Liečivo sa nesmie používať na pokožke v oblasti tváre. Nežiaduce reakcie sa prejavujú ako kožné alergické vyrážky.

Liečivo s cytotoxickou aktivitou. Potláča proliferačné procesy v tele, zastavuje rast papilómov, genitálnych bradavíc a iných defektov pokožky. Zloženie liečiva zahŕňa komplex prírodných zlúčenín z odrezkov podrodiny štítnej žľazy.

Používa sa na liečbu hrtanu a papilomatózy močového mechúra u detí a dospelých. Pred užívaním lieku sa vykonáva chirurgické odstránenie kožných deformít. Znehodnotené miesta sa liečia raz za dva dni roztokom tohto lieku.

Po zavedení lieku do močového mechúra je možná silná bolesť v dolnej časti brucha, pálenie v močovom mechúre a poruchy močenia. Pri liečbe hrtanovej papilomatózy sa často vyskytujú záchvaty nevoľnosti a zvracania, rôzne poruchy gastrointestinálneho traktu.

Antiseptický, keratolytický a dráždivý. Používa sa na externé spracovanie defektov pokožky. Veľmi často je súčasťou masti, pasty a prášky na ošetrenie pokožky.

Na liečbu papilómov alebo bradavíc sa má kyselina salicylová vo forme masti alebo pasty aplikovať na zmenené tkanivá. Liečba trvá, kým nádor úplne nezmizne. V niektorých prípadoch sa v oblastiach aplikácie vyskytujú alergické reakcie a môže sa vyskytnúť aj mierny pocit pálenia.

Čípky s aktívnymi zložkami: rekombinantný ľudský interferón alfa-2, anestezín a taurín. Liek stimuluje lokálnu a systémovú imunitu, má antivírusové a antibakteriálne účinky. Zastavuje zápal, ničí vírusy, huby a iné patogénne mikroorganizmy.

 • Indikácia na použitie: ľudský papilomavírus, genitálny herpes, urogenitálne chlamýdie, chronická vaginálna kandidóza, mykoplazmóza, trichomoniáza. Používa sa na ochorenia krčka maternice, uretritídu, balanitídu a prostatitídu.
 • Spôsob podávania: ženám sa predpisuje 1 vaginálna sviečka 2 krát denne počas 7-10 dní. Liečba mužov sa vykonáva rektálne na 1 sviečku 2 krát denne, trvanie liečby je 10 dní.
 • Vedľajšie účinky: dočasné alergické reakcie. V zriedkavých prípadoch dochádza k zvýšeniu telesnej teploty, bolesti hlavy, zníženej chuti do jedla.
 • Kontraindikácie: intolerancia zložiek lieku, alergické alebo autoimunitné ochorenia vo fáze exacerbácie. Počas tehotenstva sa liek môže používať najskôr 12 týždňov a iba na lekárske účely.

Genferon sa vydáva vo forme čapíkov pre 250 tisíc IU, 500 tisíc IU a 1 milión IU. V jednom balení môže byť 5, 10 sviečok.

Ak je liek na ľudský papilomavírus správne zvolený, terapeutický účinok bude rýchly a silný. Okrem toho včasná liečba liekom významne znižuje riziko recidívy choroby.

Liečba genitálnych papilómov

Tablety z ľudského papilomavírusu

Najbežnejšou formou liekov používaných na liečbu rôznych ochorení sú tablety. Z ľudského papilomavírusu sa predpisujú antivírusové a imunostimulačné činidlá na orálne podávanie.

Pri liečbe HPV sa takéto tablety používajú:

Antivírusové činidlo s aktívnymi zložkami tetrahydroxyglukopyranozylxantén a mangiferín. Zastavuje násobenie buniek vírusu, zvyšuje produktivitu všetkých štruktúr imunitného systému. Má imunostimulačný účinok v dôsledku zvýšenia produkcie gama-interferónu.

 • Indikácie: herpetické a papilomatózní lézie tela, cytomegalovírusovej infekcie, vírusové ochorenie v zubnom lekárstve, ovčie kiahne gerpetiformny sarkóm ekzém, plochý lišaj a iné vírusové dermatitídy.
 • Spôsob podania: tablety sa užívajú 1-2 krát 3-4 krát denne. Trvanie liečby je 10 alebo viac dní.
 • Vedľajšie účinky: nevoľnosť, vracanie, bolesti hlavy, stolica, alergické reakcie na kožu, angioedém.
 • Kontraindikácie: precitlivenosť na zložky lieku, prvý trimestr gravidity, pacienti mladší ako 36 mesiacov, znížená stráviteľnosť jednoduchých cukrov, laktácia.

Liečivo je dostupné vo forme tabliet na 10, 20, 30 tabliet na balenie. Alpizarín je tiež vo forme masti.

Imunomodulačné činidlo s aktívnou zložkou glukozaminylmuramylového dipeptidu. Mechanizmus jeho účinku je založený na interakcii s konkrétnymi centrami v endoplazme T-lymfocytov a fagocytov. Stimuluje fagocytárnu aktivitu neutrofilov a makrofágov. Zlepšuje baktericídnu a cytotoxickú aktivitu.

 • Indikácie na použitie: komplexná liečba chorôb s sekundárnymi imunodeficienciami. Je predpísaný pre akútne a chronické hnisavé zápalové lézie mäkkých tkanív a kože po chirurgických zákrokoch. Používa sa na infekcie papilomatóz, herpes, vírusové formy hepatitídy B a C, pľúcnu tuberkulózu, psoriázu, infekčné ochorenia horných a dolných dýchacích ciest.
 • Spôsob použitia: s HPV vymenujte 2 mg 1-2 krát denne, s ťažkou infekciou, dávka sa zvýši na 10 mg 1-2 krát denne. Dĺžka liečby je 6 dní.
 • Vedľajšie účinky: hypertermia, bolesti hlavy, nevoľnosť.
 • Kontraindikácie: neznášanlivosť zložiek lieku, choroby s hypertermiou, horúčka, tehotenstvo a laktácia, pacienti mladší ako 3 roky.

Likopid je dostupný vo forme tabliet s 10 kusmi na blister, 2 blistre na balenie.

Protivírusová látka, ohromujúca aktivita vírusov chrípky A a B a iných infekčných činiteľov. Liek sa užíva 2 tablety 3-4 krát denne počas 3 dní. V zriedkavých prípadoch je možný výskyt nežiaducich reakcií, ktoré môžu vyvolať alergické kožné vyrážky.

Liečba je kontraindikovaná u pacientov s pečeňovými, obličkovými a kardiovaskulárnymi ochoreniami. Takisto sa nepoužíva na intoleranciu aktívnych zložiek.

Antivírusové činidlo s aktívnou zložkou – hydrochlorid rimantadínu (adamantánový derivát). Jeho mechanizmus účinku je založený na schopnosti inhibovať skorý štádium reprodukcie vírusu pred penetráciou do buniek pred transkripciou RNA. Najúčinnejšie v počiatočných štádiách infekčných procesov.

 • Indikácie na použitie: prevencia vírusu chrípky A, klíšťová encefalitída vírusovej etiológie, cytomegalovírus, HPV. Tablety sa užívajú perorálne, dávka a priebeh liečby určuje ošetrujúci lekár.
 • Vedľajšie účinky: znížená koncentrácia a porucha pamäti, bolesti hlavy, nespavosť, rôzne poruchy gastrointestinálneho traktu, alergické reakcie na kožu.
 • Kontraindikácie: intolerancia zložiek lieku, znížená absorpcia glukózo-galaktózy, nedostatok laktázy, ťažké renálne a hepatálne poruchy, tyreotoxikóza. Nepoužíva sa na liečbu detí mladších ako 7 rokov, ale aj počas tehotenstva a laktácie.

Rimantadín je dostupný vo forme tabliet s 10 kusmi v blistri s 2 blistroch v balení.

Dĺžka trvania užívania tabletových prípravkov závisí od stupňa poškodenia, ale spravidla je 4-5 týždňov. Napriek tomu, že väčšinu opísaných tabliet je možné zakúpiť bez lekárskeho predpisu, pred použitím ich musíte konzultovať s lekárom. Je to spôsobené tým, že rôzne lieky sa správajú odlišne s rôznymi druhmi HPV.

Osobitnú pozornosť je potrebné venovať aplikácii imunostimulantov, pretože môžu narušiť rovnováhu tela na bunkovej úrovni.

Injekcie z ľudského papilomavírusu

Ak lokálne látky a tablety neprinášajú požadovaný výsledok pri liečbe papilomatózy, potom sú pacientom predpísané injekcie. Táto metóda liečby vám umožní pracovať na vírusu z tela.

Antivírusové liečivo s výraznou aktivitou proti ľudskému papilomavírusu, chrípkovým vírusom, hepatitíde B a C, prvému a druhému typu herpesu. Obsahuje aktívnu zložku – alloferón. Aktívna zložka indukuje syntézu endogénnych interferónov a aktivuje imunitný systém. Tiež uľahčuje rozpoznanie a lýzu cytotoxických lymfocytov poškodených buniek.

 • Indikácie na použitie: chronická infekcia papilomavírusu spojená s onkogénnymi kmeňmi. Liek môže byť použitý ako monoterapia pri absencii príznakov poškodenia krčka maternice a anogenitálnej oblasti. V kombinácii s inými antivírusovými látkami sa môžu použiť na opakujúci herpes druhého a prvého typu, hepatitídu C, B.
 • Spôsob použitia: prípravok sa používa na prípravu roztoku na subkutánne podanie. Obsah jednej ampulky by sa mal rozpustiť v 1 ml izotonického roztoku chloridu sodného. Inkogénne HPV injekcie sa vykonávajú každých 48 hodín. V ostatných prípadoch dávka a liečebný postup určuje lekár.
 • Nežiaduce účinky: zvýšená slabosť, závrat, alergické reakcie na kožu, bolesť v mieste vpichu. V prípade predávkovania sú výraznejšie nežiaduce reakcie.
 • Kontraindikácie: precitlivenosť na zložky lieku, prejavujúce sa autoimunitnými ochoreniami, pediatrická prax. Nepoužíva sa počas tehotenstva a laktácie.

Allokin-alfa je dostupný vo forme lyofilizovaného prášku na prípravu roztoku na subkutánne podanie. Liečivo je dostupné v ampulkách s obsahom 1 mg. Balenie môže byť 1, 2, 3, 5 alebo 10 ampuliek.

Antivírusové a imunomodulačné činidlo. 1 ampulka obsahuje 200 μg extraktov z extraktu Solanum tuberosum a pomocných látok. Liečivo zvyšuje nešpecifickú imunitnú odpoveď a zvyšuje produkciu interferónu gama a alfa pomocou krvných leukocytov. Má protizápalové a analgetické vlastnosti, urýchľuje regeneračné procesy na bunkovej úrovni.

 • Indikácie na použitie: choroby spôsobené ľudským papilomavírusom, herpes prvého a druhého typu, cytomegalovírus, vírus chrípky, adenovírus a rinovírus. Sekundárne stavy imunitnej nedostatočnosti na pozadí infekčných procesov v tele. Peptický vred žalúdka a dvanástnika, symptomatické vredy v gastroduodenálnej zóne, encefalitída kliešťov, prostatitída, artritída.
 • Spôsob podávania: Roztok je určený na intravenózne podanie pomalým struchom. Pri HPV aplikujte 5 ml roztoku každých 48 hodín, po 3 injekciách dávkujte 5 ml každých 72 hodín. Priebeh liečby sa skladá z 5 injekcií.
 • Vedľajšie účinky: alergické reakcie na kožu, citlivosť v mieste vpichu.
 • Kontraindikácie: individuálna intolerancia zložiek lieku, pacienti mladší ako 12 rokov, gravidita a laktácia.

Panavir je dostupný vo forme roztoku na parenterálne podanie 5 ml v ampuliach a ampulkách.

Injekcie z papilómov sa považujú za jeden z najefektívnejších liekov, ktoré potláčajú replikáciu vírusu a potláčajú jeho aktiváciu.

Čapíky z ľudského papilomavírusu

Veľmi často sa HPV prejavuje ako papilómy a kondylómy na pohlavných orgánoch. Na liečbu tohto problému sa odporúča používať čapíky. Čapíky stimulujú lokálny a všeobecný imunitný systém, zastavujú a zabraňujú šíreniu kožných defektov.

Prípravok obsahuje aktívnu zložku – rekombinantný ľudský interferón (zodpovedajúci interferónu a-2b). Má výraznú protivírusovú, protinádorovú a imunomodulačnú aktivitu, nie je toxická.

 • Indikácie na použitie: komplexná liečba herpetického vírusu, hepatitídy B, zmiešaných infekcií, ľudského papilomavírusu. Používa sa tiež pri liečbe rakoviny: melanóm kože, nádory rôznych miest, myelóm, Kaposiho sarkóm. Liečba roztrúsenej sklerózy.
 • Spôsob aplikácie: 1 čapík 2 krát denne, trvanie liečby určuje ošetrujúci lekár. V prípade potreby sa upraví dávkovanie.
 • Vedľajšie účinky: bolesť svalov a kĺbov, lokálne alergické reakcie, bolesť hlavy, palpitácie, nauzea, vracanie.
 • Kontraindikácie: intolerancia aktívnej zložky a iných zložiek lieku, gravidita a laktácia, závažné ochorenie pečene a obličiek.
 • Predávkovanie: porušenie vedomia, poruchy gastrointestinálneho traktu, bolesti hlavy. Tieto príznaky sú reverzibilné, na ich odstránenie sa ukazuje stiahnutie lieku.

Laferobion čípka je k dispozícii v balení pre tri čapíky. Taktiež je liek dostupný vo forme lyofilizovaného prášku na prípravu injekcií na intramuskulárne podávanie.

Antivírusové, imunomodulačné a protizápalové liečivo s antichlamiami a antibakteriálnou aktivitou. Zloženie rektálnych a vaginálnych čapíkov zahŕňa plazmatický proteín s imunoglobulínmi G, A a M, ako aj ľudský rekombinantný alfa-2 interferón.

 • Indikácie na použitie: zápalové ochorenia vírusového a bakteriálneho pôvodu, akútne respiračné infekcie, perorálne infekcie a črevné infekcie. Chlamýdiové infekcie, vulvovaginitída, cervicitída, poruchy vaginálnej mikroflóry, krčná erózia.
 • Použitie: 1-2 čapíky dvakrát denne. Priemerná dĺžka liečby je 5-14 dní.
 • Kontraindikácie: precitlivenosť na zložky lieku. Možnosť užívania lieku počas tehotenstva určuje ošetrujúci lekár.

Kipferon je dostupný vo forme čapíkov na intravaginálne a rektálne podanie 5 kusov na balenie.

Komplexná príprava interferónom ľudským rekombinantným alfa-2, kyselinou askorbovou a acetátom alfa-tokoferolu. Má antivírusový, imunomodulačný a antiproliferatívny účinok. Podporuje uvoľňovanie vírusu z postihnutých buniek a jeho inaktiváciu imunitnými činidlami.

Liečba genitálnych papilómov

 • Indikácie na použitie: infekčné a zápalové ochorenia, akútne respiračné vírusové patológie, meningitída, sepsa, zápal pľúc. Chlamydie, herpes, mykoplazmóza, kandidóza, herpes. Papilomavírusová infekcia, hepatitída B, C a D u detí a dospelých, genitálny herpes.
 • Spôsob aplikácie: 1 čapík 2 krát denne s dodržaním časového intervalu 12 hodín. Trvanie liečby je 5 – 10 dní.
 • Nežiaduce účinky: alergické reakcie na kožu, žihľavka, svrbenie. Po 72 hodinách po prerušení liečby prejdeme nezávisle.
 • Kontraindikácie: precitlivenosť na zložky lieku. Použitie počas tehotenstva je možné s 14 týždňovou graviditou.

Viferon je dostupný vo forme čapíkov na rektálne podanie 10 kusov na balenie, ako aj vo forme masti.

Homeopatický liek s protizápalovým, antipruritickým, vstrebateľným, analgetickým a urýchľujúcim regeneračným účinkom. Používa sa na zvrátenie vývoja papilomatóznych lézií pokožky a slizníc vonkajších genitálií, konečníka. Reguluje krvný obeh, obnovuje normálny trofizmus tkanív. Podporuje výskyt nových bradavíc a bradavíc.

Čapíky obsahujú tuya a rakytník olej, olej z čajovníka, extrakt homeopatických esencií (staršie, kakaové maslo, biela imela). Liečivo sa používa po hygienických postupoch pre 1 čapík počas 30 dní. Vyrába sa vo forme čapíkov na vaginálnu aplikáciu. V balení 10 čapíkov.

Antimikrobiálne a antiseptické činidlo s aktívnou zložkou je komplexná zlúčenina jódu s polyvinylpyrolidónom. Má výrazný baktericídny účinok a tiež vykazuje antivírusovú, antifungálnu a antiprotozoálnu aktivitu. Ovplyvňuje gramnegatívne a grampozitívne patogény.

 • Indikácie na použitie: vaginitída spôsobená zmiešanou alebo nešpecifickou infekciou, kandidóza, komplexná terapia trichomoniázy.
 • Spôsob aplikácie: čapík sa injektuje hlboko do vagíny v dávke 1-2 ks. Za deň počas 7 až 14 dní.
 • Vedľajšie účinky: lokálne alergické reakcie, svrbenie, začervenanie, kontaktná dermatitída. V prípade predávkovania tieto reakcie nadobúdajú výraznejší účinok.
 • Kontraindikácie: precitlivenosť na zložky lieku, gravidita a laktácia, renálna a hepatálna insuficiencia, hypertyreóza, adenóm štítnej žľazy, kardiovaskulárne poruchy.

Vyrába sa vo forme rektálnych a vaginálnych čapíkov 14 kusov v balení a vo forme roztoku 10% na vonkajšie použitie.

Imunomodulačné a detoxikačné činidlo. Aktivuje zabíjacie bunky a fagocytárnu funkciu krvi. Zvyšuje tvorbu imunoglobulínov, normalizuje imunitný stav v ťažkých stavoch imunodeficiencie.

 • Indikácie na použitie: chronické a opakujúce sa infekčné, bakteriálne a vírusové ochorenia. Alergické patologické stavy, lokálne hnisavé septické ochorenia a pooperačné komplikácie, infekcia HIV.
 • Spôsob aplikácie: 1 čapík 1-2 krát denne. Trvanie liečby určuje ošetrujúci lekár, individuálne pre každého pacienta.
 • Vedľajšie účinky: lokálne alergické reakcie.
 • Kontraindikácie: precitlivenosť na zložky lieku, gravidita a laktácia.

Polyoxidonium je dostupný vo forme 10 čapíkov. V balení, ako aj v ampuliach a liekovkách na prípravu injekčného roztoku.

Liečiť iba čapíky HPV je takmer nemožné. Preto je čapík predpísaný v kombinácii s inými antivírusovými liekmi.

Masť z ľudského papilomavírusu

Lokálna liečba príznakov HPV sa vykonáva pomocou masti. Liečba postihnutých tkanív vyžaduje trpezlivosť. Obnova je zdĺhavá a môže trvať od 1 týždňa do niekoľkých mesiacov.

Vonkajším činidlom s aktívnou zložkou je imikvimóda 5 g. Zahrnuté do farmakoterapeutickej skupiny imunomodulátorov topickej aplikácie, induktor syntézy interferónu. Má priamy antivírusový účinok, ktorý je dôsledkom indukcie interferónu a iných cytokínov.

 • Indikácie na použitie: vonkajšie špicaté kondylómy na vonkajších genitáliách v perianálnej oblasti u dospelých.
 • Spôsob aplikácie: krém sa aplikuje zvonku, v tenkej vrstve na predtým očistenom povrchu kožného výrastku, až kým sa úplne neabsorbuje. Liek sa užíva 3 krát týždenne každý druhý deň, priebeh liečby je 16 týždňov.
 • Nežiaduce reakcie: svrbenie, bolesť v mieste aplikácie krému, infekčné komplikácie, erytém, žihľavka. Bolesti hlavy, závraty, poruchy spánku, depresívne stavy, zvýšená podráždenosť, bolesť brucha a gastrointestinálne poruchy.
 • Kontraindikácie: vek pacientov mladších ako 18 rokov, zvýšená citlivosť na zložky lieku. Použitie krému počas tehotenstva a laktácie je možné len podľa predpisujúceho lekára.

Počas aplikácie sa lieku treba vyhnúť na zdravých tkanivách a 3-4 hodiny po ošetrení genitálnymi bradavicami, mali by sa umyť teplou mydlovou vodou.

Liečivo s účinnou látkou – oxolín. Má výraznú antivírusovú aktivitu proti herpetickým léziám a vírusu chrípky.

 • Indikácie na použitie: vírusové ochorenia kože, oči, vírusová rinitída. Bubliny a šindle, bradavice, šupinatý lišajník, molluscum contagiosum, herpetiformná dermatitída Dühringa.
 • Spôsob aplikácie: na vonkajšej strane tenká vrstva na postihnutom mieste 2-3 krát denne počas 14-60 dní. Priebeh liečby je opravený ošetrujúcim lekárom.
 • Nežiaduce účinky: dočasné pálenie a začervenanie.
 • Kontraindikácie: neznášanlivosť zložiek lieku.

Oxolin masť 0,25% je k dispozícii v baleniach s hmotnosťou 10 g, v očnej vode od 3% do 30 g.

 • Čínska masť z papilómov San Fen Zhong

Obsahuje kyselinu octovú a kyselinu salicylovú, extrakt čajovníka a mätu. Má kauterizujúce, baktericídne a antivírusové účinky. Na odstránenie papilómov a bradavíc by mal byť produkt aplikovaný na rast pokožky, aby sa zabránilo vniknutiu do zdravých tkanív. Po 5 minútach sa masť opláchne teplou vodou. Priebeh liečby pozostáva z 5 procedúr.

Liečivo s prirodzeným zložením rastlín. Obsahuje také komponenty: celandín, osika, břečťan, poľná yakutka, jarný čistič, lopúch a iné bylinky. Masť sa používa na odstránenie akýchkoľvek krtkov, papilómov a bradavíc, dokonca aj so svojou malígnou povahou.

Agent pôsobí lokálne, nevstupuje do systémového obehu. Po aplikácii na kožnú defektu sa absorbuje do hlbokých vrstiev epitelu, ničí ich a ťahá ich na povrch. Kvôli tomuto nárastu sa môže zvýšiť veľkosť na začiatku liečby, ale postupne sa vysychajú a spadajú.

Ak chcete dosiahnuť stabilný terapeutický účinok, masť sa má aplikovať na pokožku počas jedného týždňa, potom urobiť 2-3 dni prestávku a stráviť jeden týždeň liečby. Čas odstránenia bradavíc závisí od ich veľkosti, lokalizácie a hĺbky koreňov. Liečba trvá v priemere od 2 týždňov po 2-3 mesiace. Masť je kontraindikovaná na použitie počas tehotenstva a laktácie, ako aj na súčasnú liečbu 10 papilómov alebo 5 miernych liekov.

Liečivá na odstránenie plantárnych bradavíc. Liečivo je prostriedkom kryoterapie, zabíja vírusy a odstraňuje rast koži ich zmrazením. Vo väčšine prípadov sa liek má aplikovať 1 krát a po 10-14 dňoch postihnuté tkanivo zomrie. V obzvlášť zanedbaných prípadoch sa terapia uskutočňuje v 2 až 3 reláciách. Jeden balík lieku je určený na zvládnutie 12 bradavíc.

Vonkajší prostriedok na bezpečné odstránenie papilómov a bradavíc. Má jedinečné zloženie, ktoré eliminuje chyby pokožky a nezanecháva žiadne zjazvenie ani iné stopy. Každý deň sa liek aplikuje na postihnuté tkanivo počas 7 až 10 dní predtým, ako sa stratí povrch, ktorý sa má liečiť. Pri zvýšenej citlivosti pokožky sa papilómy môžu liečiť každý druhý deň.

Niektorí pacienti zaznamenajú výskyt pálenia a svrbenia na ošetrenej ploche. Gél je kontraindikovaný na použitie na liečbu kožných výrastkov na tvári, podpažiach a pohlavných orgánoch. Tiež sa vyhýbajte tomu, aby ste dostali gél na zdravé tkanivá a sliznice.

Použite masti z papilomatózy s mimoriadnou opatrnosťou. Väčšina liekov obsahuje aktívne zložky, ktoré, ak padajú na zdravé tkanivá, spôsobujú ich patologické zmeny.

Izoprinozin

Imunostimulačné a protivírusové činidlo. Obsahuje účinnú látku – 500 mg inozín pranobex (inosiplex). Zvyšuje celkový počet T-lymfocytov a zvyšuje ich produkciu. Blokuje replikáciu vírusovej DNA kvôli poškodeniu genetického prístroja vírusových častíc.

Stimuluje aktivitu makrofágov, aktivuje tvorbu cytokínov a proliferáciu lymfocytov. Pomáha znižovať klinické príznaky vírusových ochorení, zvyšuje odolnosť tela.

 • Indikácie na použitie: choroby spôsobené ľudským papilomavírusom, vírusom osýpok, herpes typu 1 a 2, vírusom Epstein-Barr a príušnicami. Tiež sa používa v vírusovej bronchitída, hepatitída B a C, akútne alebo chronické formy, subakútnej sklerotizujúcej panencefalitídy, infekčné prírodné patologických stavov respiračného a močového systému.
 • Spôsob podania: perorálne sa dávka 50 mg / kg telesnej hmotnosti rozdelí na 3-4 dávky. Trvanie liečby je 10-15 dní a druhý týždeň trvá.
 • Vedľajšie účinky: bolesti hlavy a závraty, zvýšená slabosť, dyspeptické javy, zvýšená aktivita transamináz, zmeny hladiny kyseliny močovej v moči a krvi. V prípade predávkovania sa nežiaduce reakcie zhoršujú. Na ich odstránenie je indikovaná symptomatická liečba a vysadenie lieku.
 • Kontraindikácie: zlyhanie obličiek, poruchy srdcového rytmu, intolerancia aktívnych zložiek lieku, gravidita a laktácia, dna, urolitiáza.

Izoprinozín je dostupný vo forme tabliet na perorálne podávanie 500 mg účinnej látky v každej z nich.

Liečba genitálnych papilómov

Ukazuje, že Gardasil

Vakcína na prevenciu infekcie papilomavírusmi typu 6, 11, 16 a 18. Aktivuje imunitný systém tela a podporuje tvorbu antivírusových imunoglobulínov. Poskytuje dlhodobú imunologickú ochranu proti HPV a krížovú ochranu proti radu vysoko onkogénnych kmeňov: 31, 33, 35, 45, 51, 52, 58, 59.

Zloženie každej injekčnej liekovky s liekom zahŕňa takéto látky: Ľudské papilomavírusové antigény (proteín L1) 6 a 18 typov 20 μg, 11 a 16 typov 40 μg každého. Pomocnými zložkami očkovania sú: amorfný hydroxyfosfátsulfát hlinitý, chlorid sodný, L-histidín, polysorbát-80, boritan sodný, pripravený sterilný vo vode.

 • Indikácie na použitie: prevencia infekcie HPV infekciou a prevencia prekanceróznych stavov. Liečivo sa používa na očkovanie pacientov od 9 do 45 rokov.
 • Spôsob aplikácie: injekčná liekovka s liekom sa skontroluje na absenciu cudzích inklúzií, opatrne sa pretrepáva a zhromaždí v injekčnej striekačke. Liečivo sa injektuje intramuskulárne s ihlou vloženou do komplexu s liekovkou s očkovacou látkou. Intramuskulárna injekcia sa vykonáva v delte ramena alebo v anterolaterálnej oblasti stehna. Po očkovaní by mal byť pacient pod lekárskym dohľadom 20 až 30 minút. Očkovanie pozostáva z troch fáz. Štandardná schéma je 0-2-6 mesiacov a zrýchlená 0-1-4 mesiac.
 • Nežiaduce reakcie: bolestivé pocity, svrbenie, pálenie a hyperémia v mieste vpichu. Bolesti hlavy, zápalové reakcie v panvových orgánoch, tromboembolizmus, febril a synkopa, bolesť kĺbov, myalgia. V prípade predávkovania sú vyššie uvedené reakcie výraznejšie.
 • Kontraindikácie: intolerancia zložiek vakcíny, poruchy zrážanlivosti krvi, gravidita a laktácia, detský pacient, liečba antikoagulanciami.

Gardasil je dostupný v injekčných liekovkách so suspenziou. Každá fľaša obsahuje jednu dávku lieku – 0,5 ml roztoku.

Tsikloferon

Imunomodulačné a antivírusové činidlo. Liečivo je vysokomolekulárny induktor tvorby endogénneho interferónu. Jeho účinnosť je spôsobená širokou škálou biologickej aktivity:

 • protizápalový
 • protivírusový
 • imunomodulačnej
 • protinádorová
 • Antiproliferatívny účinok.

Liečivo má niekoľko foriem uvoľňovania, každá forma obsahuje aktívnu zložku – kyselinu kyselinu octovú a pomocné látky.

  Indikácie: herpes infekcia, akútne respiračné infekcie, hnačkové ochorenia, CNS, sekundárneho imunodeficitu, vírusových a chronickej hepatitídy B a C, HIV klinická štádia 2A-3B. Systémové choroby spojivového tkaniva a reumatické patológie, neuroinfekcie, cytomegalovírus. Prípravok vo forme masti používané na liečenie herpetických lézií pri vaginóza, bakteriálny zápal pošvy, balanopostitída, uretritída, kand >

Cykloferón má niekoľko foriem uvoľňovania: tablety s enterickým poťahom, injekčný roztok v ampuliach s objemom 2 ml, kvapalná masť – tmel 5 až 5 ml cykloferónu v skúmavke.

Indukčný syntetický interferón s nízkou molekulovou hmotnosťou. Každá tableta obsahuje 60 mg alebo 125 mg účinnej látky – tylorónu. Stimuluje syntézu interferónov, ako napríklad a, b, g, ako aj rast kmeňových buniek. Je charakterizovaný miernym imunomodulačným účinkom a výrazným antivírusovým účinkom.

 • Indikácie: Herpes, vírusová hepatitída, cytomegalovírusovej infekcie, komplexnej terapie tuberkulózy, chrípky a SARS, respiračné a urogenitálny chlamýdie, vírusové a infekčné a alergické encefalomyelitídy.
 • Návod na použitie: ústami po jedle. Dávka určuje ošetrujúci lekár pre každého pacienta individuálne. V priemere sa liek užíva 1-2 kapsuly raz denne počas 2 dní a potom sa dávka zníži na polovicu a trvá ďalších 2 dní.
 • Vedľajšie účinky: porušenie tráviaceho traktu, rozptýlenie, alergické reakcie z kože, dočasné zimnice a horúčka. Predávkovanie sa prejavuje zosilnením vyššie uvedených reakcií, liečba je symptomatická.
 • Kontraindikácie: precitlivenosť na zložky lieku, gravidita a laktácia, pacienti mladší ako 7 rokov.

Amiksín má tabletovú formu uvoľňovania, balenie obsahuje 6, 10 tabliet lieku.

Antivírusové liečivo s účinnou látkou 9- (2-hydroxy) etoxymetylguanín. Má účinnosť proti herpesu a papilomatóznym vírusom.

 • Indikácie na použitie: zabraňujú výskytu nových kožných výrastkov a znižujú pravdepodobnosť ich šírenia, urýchľujú proces hojenia pri herpes zoster. Imunostimulačný účinok lieku prispieva k aktivácii obranyschopnosti tela.
 • Spôsob podávania: perorálne, topicky alebo intravenózne. Tablety sa používajú na poškodenie kože a slizníc, injekcie na závažné formy ochorenia a masť sa aplikuje na kožné lézie. Liečebný kurz určuje ošetrujúci lekár pre každého pacienta individuálne.
 • Vedľajšie účinky: s perorálnym podaním môžu byť záchvaty nauzey a vracania, poruchy stolice, bolesti hlavy, alergické reakcie na pokožku, zvýšená únava. Intravenózne videnie vedie k zvýšeniu hladiny močoviny, bilirubínu a kreatinínu v krvnom sére, čo prispieva k zvýšeniu aktivity pečeňových enzýmov.
 • Kontraindikácie: precitlivenosť na zložky lieku, gravidita a laktácia.

Liečivo má niekoľko foriem uvoľňovania: tablety, fľaše so suchou látkou na prípravu injekcií, očná masť a krém.

Groprinozin

Liečivo s účinnou zložkou je inozín pranobex 500 mg. Potláča syntézu vírusov RNA, ktoré majú výrazný protivírusový účinok. Podporuje aktiváciu syntézy cytokínov a zvyšuje imunomodulačný účinok. Ovplyvňuje transformáciu T-lymfocytov, stimuluje mitózu a proliferáciu B a T lymfocytov.

V prítomnosti vírusových činidiel v tele urýchľuje produkciu imunoglobulínov, čím sa znižujú objektívne a subjektívne príznaky infekcie. Komplexne ovplyvňuje imunitný systém, znižuje vírusovú záťaž, zvyšuje syntézu endogénneho interferónu, zvyšuje odolnosť tela voči vírusovým infekciám.

 • Indikácie na použitie: liečba vírusových infekcií u pacientov s normálnym alebo nízkym imunitným stavom. Určený pre ochorení spôsobených HPV, SARS, vírusové bronchitídy, herpetických lézií, vírus Epstein-Bar, cytomegalovírus, hepatitídy B. Tento liek je účinný pre infekcie urogenitálneho a dýchacieho ústrojenstva spôsobené intracelulárnym patogénom.
 • Spôsob použitia: tablety sa užívajú perorálne po jedle, stlačené veľkým množstvom tekutiny. Trvanie liečby je individuálne pre každého pacienta a závisí od závažnosti ochorenia. V priemere sa liek užíva v priebehu 1-2 týždňov s druhým priebehom po 7-10 dňoch. Ak je to potrebné, terapia môže trvať od 1 do 6 mesiacov. Pri HPV užívajte 2 kapsuly 3 krát denne, priebeh liečby je 2-4 týždne.
 • Nežiaduce účinky: prechodné zvýšenie hladín kyseliny močovej, strata chuti do jedla, nevoľnosť, vracanie, bolesť v nadbrušku, poruchy stoličky, zvýšenie transamináz, kožné vyrážky, poruchy spánku, bolesti hlavy. Predávkovanie sa prejavuje zvýšenými nežiaducimi reakciami.
 • Kontraindikácie: intolerancia inozínu a iných zložiek lieku, gravidita, laktácia, urolitiáza, terminálne štádiá chronického zlyhania obličiek.

Grosprinozin je dostupný vo forme tabliet s obsahom 500 mg účinnej látky v každej z 20 a 50 kapsúl v balení.

Chirurgická liečba

Ľudský papilomavírus sa najčastejšie prejavuje takými rastmi: papilómy, bradavice, kondylómy. Sú lokalizované nielen na koži, ale aj na slizniciach. Môžu mať rôzne veľkosti, tvary a farby.

Veľmi často sa zhoršujú kožné deformácie, ktoré spôsobujú bolestivé pocity a zvyšujú riziko infekcie. Chirurgická liečba je účinná metóda zameraná na odstránenie patologického rastu.

Existujú také metódy chirurgickej liečby papilomatózy:

 1. Laserová deštrukcia – rast sa odstráni laserovým lúčom. Táto metóda je charakterizovaná najmenej traumatizmom. Laserové šitie krvných ciev, ktoré podávajú papilómy. Postupné odstránenie chorého tkaniva neovplyvňuje zdravé vrstvy. Po ukončení procedúry zostáva zjazvenie a zjazvenie. Úplné liečenie trvá asi 2-3 týždne.
 2. Chirurgická operácia – odstránenie nádorov sa vykonáva pomocou lokálnej anestézie pomocou skalpelu. Na operovaných tkanivách ukladajte špeciálnu omietku a obväz. Po takomto ošetrení existujú jazvy a jazvy. Ďalšou nevýhodou metódy je riziko krvácania počas chirurgického zákroku a neúplné odstránenie infikovaných buniek.
 3. Kryodestrukcia – odstránenie výrastkov sa uskutočňuje pomocou kvapalného dusíka. Postupom je zmrazenie klíčenia, ktoré potom po sebe klesne. Nevýhodou tejto metódy je, že je ťažké ovládať hĺbku účinku zmrazovania. Príliš hlboké poškodenie dusíkom spôsobuje vážne jazvy a nedostatočná expozícia vyžaduje opakovaný postup.
 4. Operácia rádiových vĺn – papilómy sú rezané rádiovým vlnovým nôžkom. Procedúra sa vykonáva pod lokálnou anestézou, takže pacient nemá bolesť. Táto metóda má vysokú presnosť. Po nej nie sú žiadne popáleniny alebo iné komplikácie.
 5. Elektrokoagulácia – ovplyvňuje postihnuté tkanivo elektrickým šokom, ktorý ničí bunky ovplyvnené HPV. Prúd s vysokou frekvenciou vedie k zrážaniu bielkovinových tkanív a kaučutizácii vytvorenej rany. Táto metóda má nízke riziko krvácania a následnej infekcie.

Odstránenie nádorov vykonáva chirurg alebo kozmetológ. Táto metóda liečby je vhodná pre pacientov všetkých vekových skupín.

Ako žiť s ľudským papilomavírusom?

Moderné metódy liečby vírusu papilómu môžu potlačiť aktívny priebeh a šírenie. Pomocou rôznych chirurgických postupov je možné zbaviť sa kožných prejavov papilomatózy, ktoré spôsobujú estetické nepohodlie a veľmi často vedú k psychickým problémom.

Ak detegovaný vírus má strednú alebo vyššiu onkogénnosť, pacient čaká na predĺženú liečbu, ktorá pozostáva z užívania antivírusových, imunostimulačných, protizápalových a niektorých iných liekov. Pri malígnych nádoroch sa uskutočňuje konzervatívna terapia a chirurgický zákrok na odstránenie postihnutých tkanív v kombinácii s expozíciou na onkogénne bunky (ožarovanie ožiarením, chemoterapia).

Napriek tomu, že je nemožné úplne zbaviť vírus, komplexný terapeutický prístup dovoľuje dlhú dobu prenášať ho do spánkovej fázy. Vďaka tomu môže pacient viesť plnohodnotný zdravý životný štýl, pričom nezabúda ani na udržiavanie imunitného systému.

Samoliečba pre ľudský papilomavírus

V súvislosti s takým problémom, akým je napríklad papilomatóza, niektorí pacienti zaznamenajú samovoľnú liečbu vírusu. Podobné prípady sa vyskytujú, ale týkajú sa iba infekcie s kmeňmi s nízkou onkogenitou.

V tomto prípade samovoľná eliminácia infekcie naznačuje silný imunitný systém, ktorý potláča patogény. Treba tiež poznamenať, že vírus môže byť dlhodobo v tele v nečinnom stave. Profylaxia HPV v kombinácii s posilnením imunity neumožní, aby sa stala aktívnejšou.

Leave a Reply