Homeopatia pri liečbe papillomy

Homeopatia pri liečbe papillomy

Ľudský papilomavírus

Ľudský papilomavírus (HPV) je vysoko špecifická ľudská infekcia z rodiny Papovaviridea, ktorá má schopnosť infikovať a transformovať epiteliálne bunky. Identifikovalo viac ako sto typov HPV, z ktorých 35 infikovalo urogenitálny trakt osoby, čo spôsobilo poškodenie epitelu pokožky a slizníc pohlavných orgánov.

Nositeľom papilomavírusu je každá šiesta osoba – to je uvedené v údajoch WHO. Infekcia spôsobená papilloma vírusy, predstavuje bradavíc (condyloma) a patrí do skupiny vírusov infekčné ochorenie, ktoré sa vyznačujú tým, toho, že na pokožku a sliznicu papilomatózní znakových útvary. HPV sa vyznačuje chronickou formou s pretrvávajúcimi relapsmi.

Prečo sa ľudský papilomavírus vyvíja a čo je? Patogén – vírus, ktorý postihuje hornú vrstvu kože a slizníc pohlavných orgánov. Prenos týchto vírusov je možný len od človeka k človeku, infekcia sa vyskytuje, keď príde do styku s kožou alebo sliznicami chorého človeka.

Môže dôjsť k infekcii ľudským papilomavírusom:

 1. Pri sexuálnom kontakte. Podľa Medzinárodnej lekárskej asociácie je papilomavírus jednou z najčastejších pohlavne prenosných chorôb, čo je viac ako 60% prípadov.
 2. Pri narodení. Infekcia sa môže prenášať pri narodení od matky po novorodenca, ktoré je následne postihnuté infekciou papilomavírusom alebo ochorením laryngeálnej papilomatózy.
 3. S autoinokuláciou. Samoinfekcia sa môže vyskytnúť, ak sa nedodržia základné hygienické pravidlá: epilácia alebo holenie.
 4. Domáca cesta. Ľudský papilomavírus je charakterizovaný zvýšenou prežitie a môže byť dlhý čas uložený v teplom vlhkom prostredí verejných priestorov, ako sú: toalety, kúpele, telocvične, bazény. Infekcia sa vyskytuje prostredníctvom rôznych kožných lézií priamo na kontakte, s použitím prostriedkov osobnej starostlivosti alebo na verejných miestach.

Rôzne typy HPV spôsobujú alebo sa podieľajú na vývoji:

 • dysplázia krčka maternice (62%);
 • predinvazívny a invazívny karcinóm krčka maternice (38%);
 • genitálny trakt genitálnych bradavíc, močový trakt (51%);
 • 10% klinicky zdravých žien je nosičmi HPV;
 • 85% pacientov s typickými genitálnych bradavíc vonkajšieho genitálu počas skúšky odhalili ďalšie lézie HPV infekcie pošvy a krčka maternice do výrazu a len viditeľné formy.

Tieto údaje nám umožňujú liečiť pacientov s infekciami papilomavírusu genitálneho traktu ako skupinu vysoko rizikového intraepiteliálneho karcinómu krčka maternice.

klasifikácia

Uplatňuje sa táto klasifikácia:

 1. HPV, ktorého prejavom sú rôzne typy bradavíc (HPV 1-5):
 2. Plantárne bradavice (vzhľad pripomína kalus), to sú 1-4 typy HPV;
 3. Ploché bradavice, to sú 3, 10, 28, 49 typov HPV;
 4. Bežné bradavice, to je 27. typ HPV.
 5. HPV, ktoré postihujú vulvu, vagínu, pohlavné orgány, krčku maternice a dýchacie cesty, to sú 6, 11, 13, 16, 18, 31, 33, 35 typov HPV.
 6. HPV, lézia vo forme vyrážok je spojená so stavom prekancerózneho ochorenia (HPV s vysokým onkogénnym rizikom), je to HPV 39 a iné typy.

Zdá sa, že tieto benígne novotvary sa môžu vytvoriť na akejkoľvek časti tela:

 • krku;
 • čelí;
 • pod prsníkom;
 • v podpaží;
 • na pohlavných orgánoch;
 • na slizniciach vnútorných orgánov, ústnej a nosovej dutiny.

Potreba liečenia ľudského papilomavírusu je dôsledkom nasledujúcej skutočnosti. Kmeň je intracelulárny parazit, ktorý nie je schopný autoreplikovať. Na tento účel používa bunky ľudského tela. Parazitizácia vírusu môže byť dostatočne dlhá tým, že sa do ľudských chromozómov zavedie vlastná DNA. Jeho pozoruhodná aktivácia je pozorovaná na pozadí zníženej imunity.

Inkubačná doba

Inkubačná doba je dlhá: od pol mesiaca až po niekoľko rokov. Pre infekciu papilomavírusu je charakteristický latentný (latentný) tok. Osoba sa môže súčasne nakaziť niekoľkými typmi papilomavírusov. Pod vplyvom rôznych faktorov aktivácia vírusu, jeho zvýšená reprodukcia a choroba prechádzajú do štádia klinických prejavov.

Vo väčšine prípadov (90%) po dobu 6-12 mesiacov self-healing koná v iných prípadoch, tam je dlhá chronické recidivujúce ihrisko s možným spôsobom malígnym (v závislosti od typu vírusu).

Symptómy ľudského papilomavírusu

Ľudská imunita je dostatočne silná na prekonanie vírusu v počiatočnom štádiu jeho vývoja. A vo väčšine prípadov sa choroba nevyvíja. Avšak po určitom čase, niekoľkých mesiacoch, rokoch alebo dokonca desaťročiach môžu ľudia mať určité príznaky infekcie ľudským papilomavírusom.

Existuje niekoľko skupín ochorení najčastejšie spôsobených HPV:

 1. Bradavice sú okrúhle, tuhšie ako rastliny od 2 mm do 1 cm v priemere. Hranice bradavíc sú veľmi jasne načrtnuté, bradavice majú nepravidelný tvar. Sú hrubé na dotyk a môžu mať rôzne farby. Najčastejšie sa vytvárajú na miestach, kde je koža najviac poškodená: na rukách, kolenách alebo lakťoch.
 2. Plantárne bradavice. Vyvíjajte, ak sú infikované vírusmi 1, 2 typy na tých miestach, kde sú topánky otrepané alebo tlačené na nohy. Koža na mieste bradavice sa stáva silnejšou, neexistujú žiadne jasné hranice bradavíc.
 3. Genitálne bradavice – druh bradavice sa zvyčajne objavujú na koži a slizniciach pohlavných orgánov: žaluďa a kožu predkožky u mužov, koža labia u žien. Môžu sa tiež objaviť v močovom mechúre, močovej trubici, na čípe, v pošve, na koži okolo konečníka, v ústnej dutine. Vonkajšie tieto genitálne bradavice sú podobné malým konvexným formáciám, ich okraje sú nerovnomerné (vyzerajú ako karfiol). Toto ochorenie je spôsobené typmi ľudského papilomavírusu 6 a 11.
 4. Bovenoidná papulóza. Malé ploché plaky – bradavice (podobne ako ploché bradavice) sa objavujú okolo pohlavných orgánov. Často sa rozvíja u mužov, ktorí neustále menia svojich sexuálnych partnerov. Volané podľa typov – 16, 18, 31, 33, 42, 48, 51, 54.

Akákoľvek vírusová infekcia, ktorá je neustále v ľudskom tele (a HPV sa špecificky týka takejto choroby), je aktivovaná iba so znížením imunity.

Ľudský papilomavírus: fotografie

Ak chcete zistiť, aký je vírus ľudského papilomu v rôznych prejavoch, pripravili sme kompiláciu s fotografiou.

Symptómy ľudského papilomavírusu u žien

Infekcia sa môže uskutočniť v latentnej forme a môže spôsobiť vývoj genitálnych papilómov. Genitálne bradavice sa pozorujú hlavne u žien vo veku 15 až 30 rokov.

Hlavným rizikom vzniku ochorenia spôsobeného typmi 16 a 18 je vývoj rakoviny krčka maternice. Rakovina krčka maternice znižuje priemernú dĺžku života o 26 rokov. Z hľadiska rakovinového vývoja je nebezpečný iba vírus, ktorý sa nachádza v tele viac ako rok.

Bohužiaľ, tieto ochorenia u žien sa často vyskytujú asymptomaticky až do posledných štádií, pri ktorých je účinnosť liečby významne znížená.

Symptómy ľudského papilomavírusu u mužov

Pre mužov je ľudský papilomavírus menej nebezpečný ako pre ženy. Najčastejšie ide o pasívne nosiče. Pravdepodobnosť vzniku rakoviny je oveľa nižšia.

HPV u mužov môže vyvolať výskyt genitálnych bradavíc na predkožku, penis glansu alebo frenul. Takéto formácie musia byť naliehavo odstránené, pretože zabraňujú nielen dodržiavaniu osobnej hygieny, ale aj riadeniu sexuálneho života.

Uvádzame hlavné oblasti prevencie infekcie ľudským papilomavírusom:

 • opatrenia na osobnú hygienu na verejných miestach;
 • zdravý životný štýl, ktorý podporuje imunitu na vysokej úrovni;
 • správny režim práce a odpočinku;
 • mierna telesná výchova;
 • príjem vitamínov, ovocia, štiav;
 • iba jeden sexuálny partner (v ideálnom prípade);
 • používanie kondómu počas sexuálneho styku.

V súčasnosti existujú očkovania proti ľudskému papilomavírusu: Gardasil a Cervarix. Vakcína Gardasil je účinný proti HPV 6, 11, 16 a 18 (ktoré chránia proti rakovine krčka maternice a genitálne bradavice), a vakcína Cervarix je účinný proti HPV typov 16 a 18 (ktoré chránia proti rakovine krčka maternice, ale nie z bradavice).

Liečba ľudského papilomavírusu

V súčasnosti neexistuje žiadne antivírusové liečivo, ktoré by spôsobilo vymiznutie ľudského papilomavírusu z tela.

Rôzne interferónu (reaferon, tsikloferon a ďalšie) a interferonogen (Poludanum, prodigiozan a ďalšie) môže znížiť existujúce bradavice, ale neznižujú tvorbu novej frekvencii. Preto hlavným spôsobom liečenia vírusu ľudského papilomavírusu zostáva odstránenie kondylómov chemickými alebo chirurgickými metódami.

Tu sú hlavné metódy odstránenia papilomového tkaniva:

 1. Radiochirurgická. Elektróda rádiovej vlny odstráni nádor, koaguluje cievy. Potom je potrebný antiseptický obväz.
 2. Laser. Bezkontaktná a krvná metóda. Na mieste odstráneného papilómu je kôra, pod ktorou sa uzdravuje. Nevýhody – riziko opakovania, vysoké náklady, potreba rozdrviť zostávajúce jazvy.
 3. Elektrokoagulácia. Účinnosťou, výsledkom a cenami je metóda podobná predchádzajúcim metódam.
 4. Chirurgická. Ide o operáciu pod miestnou anestéziou.

Homeopatia pri liečbe papillomy

Pred začatím liečby sa uistite, prosím, od svojho lekára:

 1. Aké liečebné metódy sú k dispozícii na klinike, kde sa liečite?
 2. Koľko stojí každá liečba a aké sú možné komplikácie?
 3. Bude operácia bolestivá?

Je potrebné zdôrazniť, že odstránenie bradavíc by nemala byť považovaná k úplnému vyliečeniu infekcie ľudským papilomavírusom, pretože v tomto prípade sa človek neprestáva byť vírus, to znamená, že počas niekoľkých rokov sa môže znovu objaviť papilárne polypy. Z tohto dôvodu sa na účely prevencie odporúčajú lekárom vykonať regeneráciu celého organizmu ako celku.

cryocautery

Kryokoagulácia (moxibuscia s kvapalným dusíkom) je rýchly a účinný spôsob liečenia genitálnych bradavíc. Postup môže byť mierne bolestivý a nepríjemný, ale zriedkavo sa veľmi obávajú pacientov.

Kryokoagulácia kondylómu sa uskutočňuje niekoľko týždňov v niekoľkých sedeniach. Úplné odstránenie genitálnych bradavíc sa pozoruje u 75-80% pacientov, ktorí podstúpili všetky postupy.

Poradenstvo pre pacientov

Nesnažte sa diagnostikovať a liečiť samotný ľudský papilomavírus.

 1. Najprv musíte vybrať správnu metódu.
 2. Po druhé, existuje vždy riziko zmätenia špicatého kondylómu s malígnym nádorom.

Lepšie neriskovať a dôverovať svojim zdravotníckym pracovníkom – to zabezpečí dlhý a šťastný sexuálny život. Sexuálny život počas liečby papilomavírusu je zastavený až do úplného zotavenia. Je potrebné preskúmať a, ak je to potrebné, zaobchádzať s partnerom.

Symptómy ľudského papilomavírusu

Ľudský papilomavírus spôsobuje príznaky poškodenia epiteliálneho tkaniva alebo mukóznej membrány v dôsledku aktivácie systému určitého počtu rozdelení. Onkogénne látky typu 16, 18 prispievajú k spusteniu nekontrolovaného počtu mitóz.

Vedci dokázali identifikovať približne 200 typov vírusu papilomu, ktoré postihujú oblasť genitálií a konečníka. O nebezpečenstve pre život pacienta sú papilomavírusy rozdelené do 2 kategórií: nízke a vysoké onkogénne riziko.

Význam gradácie určuje nebezpečenstvo pre životnosť HPV. Pri detekcii 16 alebo 18 typov vírusov je potrebné zistiť prekancerózne stavy anogenitálneho traktu. U žien, keď sú tieto sérotypy zistené, možno vysledovať bradavice a genitálne kondylómy pohlavného ústrojenstva.

Nekontrolované bunkové delenie počas infekcie papilomavírusom spôsobuje proteín E7. Proteín inhibuje intracelulárne proteíny zodpovedné za určité množstvo mitózy, rozpoznávanie patologických buniek imunitným systémom. Pri blokovaní kontrolných látok bunka získava malígne vlastnosti: je náchylná na trvalé delenie, vývoj metastáz v vnútorných orgánoch. Proteín E7 je markerom prítomnosti vírusu, stanovený sérologickými metódami. Podľa klinických pozorovaní serológia dokáže detekovať papilomavírus v 73% prípadov.

Pretrvávajúca pretrvávajúca HPV nie je nebezpečná len pre komplikácie. Na pozadí generalizovanej infekcie papilomavírusu sa vyvinie imunodeficiencia, čo prispieva k aktivácii sekundárnych infekcií.

Ľudský papilomavírus – príčiny infekcie

Príčiny infekcie vírusom ľudského papilómu sú spoľahlivo stanovené. Infekcia sa prenáša sexuálne, domácimi prostriedkami (bežná žinka, uterák). Takto sa matka často infikuje deťmi. Porážka krčka maternice a vagíny u bradavíc alebo bradavíc je známkou starostlivého dodržiavania hygieny pohlavných orgánov, aby sa zabránilo infekcii okolitých ľudí.

Keď je kojenie nebezpečné, umiestnenie bradavice papilomavírusu sa nachádza v blízkosti vsuvky. Lokalizácia pomáha dostať vírus do tela dieťaťa. Kondylomata v ústnej dutine sa objavujú zriedkavo, pretože sliz má množstvo silných antimikrobiálnych látok. Larynx a hlasivky nie sú chránené. Pri transplantačnej metóde prenosu je drsný hlas dieťaťa a chrapot je prvým znakom infekcie papilomavírusu.

Bolestné a nepríjemné pocity počas rozhovoru svedčia o vývoji rakoviny hrtana. Rast siníc nosa podľa svedectva lekárov ORL u pacientov s infekciou papilomavírusom je bežnejší než u iných ochorení.

Vo väčšine ľudí sa príznaky ochorenia objavujú niekoľko rokov po aktívnej infekcii vírusmi. Mnohí muži a ženy nevedia o infekcii, kým sa objavia klinické príznaky vo forme genitálnych bradavíc a bradavíc. Nosič vírusu sa môže pozorovať počas celého života bez aktívneho štádia replikácie.

Typický príznak HPV – špicatých a plochých bradavíc, lokalizovaných u mužov na hlave penisu u žien v projekcii krčka maternice. Bradavice môžu byť umiestnené v nasledujúcich oblastiach:

 • hands;
 • hrudník;
 • Axilárne dutiny;
 • hrtana;
 • nosohltana;
 • Na tvári a krku.

Proliferácia papilomavírusu sa môže pozorovať vo všetkých orgánoch. Kožné bradavice nie sú nebezpečné premenou rakoviny. Genitálne formy sú vo vysokom riziku, ak sú vyvolané patogénmi 16 alebo 18 sérotypov.

Rozmery kondylómov, ktoré sa v mikroskopu líšia, sú väčšie ako hlavička zápasov. Na konfluenciách genitálne kondylómy tvoria formu karfiolu, schopného dosiahnuť veľké rozmery. S análnymi bradavicami lokalizácia, defekácia je bolestivá, silné svrbenie a pálenie okolo močovej trubice. Genitálne bradavice, krčné štruktúry, penis u mužov, vagina u žien môžu spôsobiť pohlavný styk vo veľkých rozmeroch. Viaceré výrastky robia pešiu chôdzu a spôsobujú bolesť v perineu s predĺženým sedením.

Najlepší obranca je silný imunitný systém. Prenášanie papilomavírusov nie je sprevádzané klinickými príznakmi, preto je brzdá včasná diagnóza rakoviny krčka maternice u žien.

Dôvody pre silnú aktivitu HPV sa môžu skryť v oslabenej imunite. Pri absencii lokálnych imunoglobulínov A sa vírus replikuje intracelulárne s tvorbou nových “jedincov”. Mutácie genetického aparátu prispievajú k získaniu nových vlastností patogénmi choroby.

Na prevenciu onkologických foriem je potrebné v počiatočnom štádiu identifikovať príznaky infekcie papilomavírusu genitálnej sféry.

Existujú praktické štúdie, ktoré dokazujú vplyv imunity na onkogenitu (karcinogenitu) papilomavírusu. Skúsenosť ukazuje pravdepodobnosť úmrtia partnera infikovaného nosičom patogénov typu 18 a 16. Zdravá imunita môže úplne neutralizovať jeho vírusovú aktivitu. Prevencia rakoviny sa dá počítať len za prítomnosti silných ochranných síl. Keď imunita oslabuje, vírus sa začína replikovať intracelulárne. Expresia proteínov, ktoré riadia počet delení, prispieva k nekontrolovanej mitóze. Lekárske skúsenosti ukazujú častú aktiváciu urogenitálnych infekcií pri nachladnutí, únavu a dlhotrvajúcu stresovú situáciu.

Symptómy infekcie HPV

Inkubačná doba infekcie papilomavírusom trvá približne rok. Klinické symptómy choroby sprevádza genitálne bradavice, bradavice. Akýkoľvek typ zvýšenia infekcie HPV sa vyskytuje v dôsledku hyperpolýzy a hyperplázie epitelu. Morfologicky majú formácie tvar “karfiol” alebo “kohút hrebene”. Povrch bradavíc je pokrytý viacvrstvovým plochým epitelom s vrstvou keratinizácie. Aktívny rast tvorby sa vyskytuje u pacientov s nasledujúcimi patologickými faktormi:

 • HIV;
 • Nádor Buschke-Lowenstein;
 • Podmienky imunodeficiencie.

U detí je pravdepodobnosť klinických príznakov ochorenia omnoho vyššia ako u dospelých. Situácia je vysvetlená slabosťou ochranných systémov, čo zvyšuje pravdepodobnosť aktivácie infekcie.

Subklinické formy ochorenia sú sprevádzané výskytom malých papilómov, náchylných k endofytickému rastu. Papilomatózne formácie sú atypické (intraepiteliálne). Sú určené cytologickými alebo histologickými štúdiami. Kolonoskopia (vyšetrenie sondou) umožňuje identifikovať papilómy, kondylómy vo vzhľade. Miera progresie a závažnosť priebehu je určená nielen stavom imunitného systému, ale aj typom vírusu.

Anogenitálne bradavice sú klasifikované ako HPV infekcia. Väčšina klinických situácií sa vyskytuje u pacientov s latentným ochorením. Patológia sa zhoršuje s poklesom ochranných síl. Včasná diagnostika pomocou polymerázovej reťazovej reakcie (PCR) umožňuje určiť DNA vírusu v počiatočnom štádiu infekcie (s nevýznamným titrom patogénu). Ďalšie diagnostické metódy – škrabanie z cervikálneho kanálika, definícia koylocytov. Pomocou histologického vyšetrenia sa odhalia špecializované zmeny epitelu pohlavných orgánov.

Vlastnosti prejavov infekcie papilomavírusu u žien

Papilomavírusová infekcia u žien je vyvolaná nasledujúcimi typmi patogénov: 58, 31, 52, 18, 16. Literárne zdroje popisujú situácie, v ktorých vysoko-genové vírusy vyvolávajú iba jediné bradavice a bradavice. V gravidite HPV spôsobuje intraepiteliálnu krčka maternice. 5% žien má abnormálnu cytológiu.

Vedci zistili približne 200 rôznych sérotypov papilomavírusu. Všetky patogény sú rozdelené do 5 kategórií podľa tropizmu HPV na tkanivá. Genitálne sérotypy patria do kategórie skupiny “A”.

Anogenitálne poranenia sú spôsobené nasledujúcimi typmi: 59, 58, 56, 52, 51, 45, 39, 35, 33, 31, 18, 16. Pravdepodobne onkogénne papilomavírusy: 97, 85, 82, 69, 70, 73, 53, 34, 30, 26. Rakovinné epiteliálne transformácie nespôsobujú 11 a 6 sérotypov.

HPV infekcia s nízkym rizikom malignity má benígny priebeh. Trvanie klinických príznakov nie je dlhšie ako jeden rok.

Po infekcii ženy s “rakovinovým” vírusom počas prvého roka dochádza k replikácii DNA. Produkcia patogénneho papilómu v proteínoch pokračuje 2 roky. Od 3 rokov sa riziko malignity výrazne zvýšilo.

Papilomavírus s vysokým onkorízom je charakterizovaný nasledujúcou frekvenciou šírenia:

Homeopatia pri liečbe papillomy

 1. CIN 1 druh – v 57%:
 2. Typ CIN 2 – 43%;
 3. CIN 3 sérotyp – u 22% ľudí.

Malígna transformácia CIN typu 3 sa vyskytuje u 12% ľudí.

Komplikácie infekcie papilomavírusu

Typ a závažnosť infekcie HPV je determinované typom patogénu a aktivitou infekcie. Závažnosť patológie je ovplyvnená provokujúcimi faktormi:

 • dedičnosť;
 • Análny sex;
 • Potraty a časté pôrody;
 • Zápal krčka maternice.

Tvorba rakoviny krčka maternice sa zvyšuje s predĺženou perzistenciou patogénu. Dlhodobá replikácia postupne zvyšuje počet buniek s genómovou mutáciou. Niektoré klinické štúdie potvrdili vzťah medzi léziami maternice a bakteriálnou vaginózou. Riziko prekanceróznej transformácie epitelu sa zvýši o jeden a pol krát na pozadí transformácie cervikálneho epitelu.

Moderné diagnostické metódy majú veľký význam v oblasti gynekologickej a onkologickej diagnostiky. Erozívne zmeny v maternicovom epiteli sa zvyšujú na pozadí náchylnosti na infekciu.

Infekcia HPV u žien v reprodukčnom veku je často charakterizovaná intraepiteliálnymi léziami krčka maternice. Komplexné vyšetrenie pomocou imunologickej, histologickej, cytologickej, molekulárno-biologickej metódy nám umožňuje identifikovať nielen patologické zmeny, ale aj bunkové zmeny.

Klinické príznaky infekcie HPV

Z externých príznakov ochorenia:

 • Bradavice vulgárne, ploché a špicaté kondylómy;
 • Symptomatická epiteliálna lézia s dyskeratózou, koylocytóza, epiteliálna dysplázia.

Subklinické formy (nie sú viditeľné pri externom vyšetrení):

 • Absencia histologických a morfologických zmien.

S vírusom papilómu sú spojené sekundárne ochorenia:

 • Dyskeratóza s miernou dyspláziou;
 • Priama dysplázia;
 • Rakovina na mieste;
 • Skvamocelulárny karcinóm.

Cytologické vyšetrenie nám umožňuje rozlíšiť morfologické formy ochorenia.

Pri mikroskopickom vyšetrení biopsie hrdla maternice je racionálne izolovať formy podľa Papanicolaou (5 tried):

Klasifikácia nevylučuje dyspláziu a stupňovanie CIN.

Progresívne príznaky papilomavírusu

Známky papilomavírusu skupiny neonkogénnych rizík sú rozdelené do niekoľkých etáp. Prvým prejavom je bradavice. Vzdelávanie je reprezentované miestami hyperproliferácie epitelu. Konvexné a zaoblené útvary nespôsobujú bolesť. Podľa patológie odtieňa môže úplne zodpovedať farbe pleti.

Typická lokalizácia patológie – bradavice na dlani, husté oblasti kože, podrážky. Príčiny ochorenia – HPV 1. a 4. typ. Indikácie na ich odstránenie neexistujú pri absencii kozmetických problémov u žien.

Čo sú genitálne bradavice?

Špicaté kondylómy majú vzhľad bradavíc s lokalizáciou na vagíne, mužských pohlavných orgánoch, hlavu penisu. V rozsahu šírenia vzdelávania možno lokalizovať okolo konečníka, vnútorných orgánov, na močovom mechúre, močovej trubici. Vyvolané formáciami 11 a 6 typov.

Bovenoidná papulóza sa nachádza na genitáliách. Tento typ vzdelávania sa nachádza na hlave penisu, labia. Vyrážka má vzhľad malého plochého plaku, ktorý je zafarbený ružovými tónmi s nadmorskou výškou nad povrchom kože. Nebezpečenstvo je zhubná transformácia epitelu pod vplyvom 33, 31, 18 a 16 typov ľudského papilomavírusu.

Bowenova choroba je patológia, ktorá postihuje iba mužov. S touto patológiou je možné sledovať vlhký, sametový plak s lokalizáciou na povrchu kože. Vzdelávanie sa postupne rozvíja v malígny nádor (bez včasného odstránenia).

Cervikálna neoplázia (intraepiteliálna) je ochorenie u žien vyvolané sérotypmi 16, 18. Existujú tri stupne neoplázie. Poslednou etapou je degenerácia nádoru do nádoru.

Rakovina krčka maternice spôsobuje vírusy 35, 33, 31, 18, 16 typov. Symptómy ochorenia nie sú charakterizované klinickými príznakmi. Symptómy ochorenia sa vyskytujú neskoro, takže ženy často vyvíjajú rakovinu v neskorom štádiu.

Pri včasnej prevencii je možné zabrániť rakovinovému epitelu nádorovej transformácie. Na prevenciu ochorenia bola vyvinutá účinná očkovacia látka proti papilomavírusu!

Papilomavírusová infekcia (ľudský papilomavírus)

Infekcia ľudského papilomavírusu Je choroba, ktorá patrí do infekčnej skupiny a je prenášaná medzi ľuďmi sexuálnym spôsobom. A aj keď v človeku nie sú žiadne viditeľné prejavy tejto choroby, toto ochorenie je rovnako závažné a nebezpečné. Súčasne s každým rokom lekári zaznamenávajú všeobecný nárast počtu pacientov s touto chorobou.

Kauzálny činiteľ infekcie papilmavírusu

Ľudská papilomatóza sa prejavuje ako dôsledok účinku vírusu patriaceho do rodiny papiovírusov. Tento vírus patrí do skupiny vírusov obsahujúcich DNA. Priamo v štruktúre vírusu obsahuje nukleovej kyseliny, ktorá má transformačné a infekčné vlastnosti.

Ľudský papilomavírus sa môže detegovať na slizniciach, na ľudskej koži. Taktiež môžu byť obsiahnuté v iných orgánoch:. V konečníku, v pažeráku, v pohlavných orgánov, atď. Podľa odborníkov, vírus najprv ovplyvňuje bazálnej bunky, a potom je ich transformácia a separácia. V dôsledku toho sa človek prejavuje papilloma.

K dnešnému dňu bolo izolovaných viac ako 100 vírusov papilómu, ktoré sa líšia rôznymi druhmi a špecifickým tkanivom. charakterizované druhovou a tkanivovou špecificitou. Porážka určitých tkanív a orgánov človeka nastáva v závislosti od typu vírusu. V tomto prípade je vírus papilómu u mužov a žien veľmi často kombinovaný s vplyvom iných patogénov, ktoré vyvolávajú vývin chorôb, ktoré sú prenášané sexuálne.

Po dlhú dobu sa predpokladá, že tento vírus je jedinou príčinou výskytu u ľudí bradavice, ako koža, a genitálne. V súčasnosti však dochádza k informáciám, že papilomavírusy majú onkogénne vlastnosti, preto môžu vyvolať onkologické ochorenia.

Faktom je, že keď sú epiteliálne bunky infikované ľudským papilomavírusom, neoplázie (tento fenomén je charakterizovaný zmenou normálnej štruktúry buniek), ktorý má ako benígny, tak malígny charakter. Niektoré ľudské papilomavírusy vyvolávajú proces aktivácie onkogénov vírusu. Nielenže priamo ovplyvňujú bunkový cyklus, ale tiež zabraňujú účinku blokovania proteínov. Následkom toho môže dôjsť k vzniku malignity. Je však potrebné poznamenať, že všetky vírusy papilómu sa dajú rozdeliť na dva rôzne poddruhy: nízke a vysoké onkogénne riziko.

Ak je človek nakazený vírusom s nízkym stupňom onkogénnosti, infikovaná osoba časom vyvíja genitálne bradavice a tiež cervikálna epiteliálna dysplázia ľahký stupeň.

Ľudský papilomavírus typu 16 a 18, ktorý sa vyznačuje vysokým stupňom onkogenity, môže vyvolať vývoj prekanceróznych ochorení.

Rizikové faktory ovplyvňujúce infekciu infekciou papilomavírusu

Oveľa častejšie človek papillomavírus nákazu u žien sa vyskytuje v prípade, že stále majú veľký počet sexuálnych partnerov a nevedie riadny sexuálny život. Vysoké riziko nákazy týmto vírusom dochádza tiež v tých žien, ktoré sa stali sexuálne aktívny veľmi skoro, a tí, ktorí ignorujú bariérovú antikoncepciu, ako sú kondómy.

Katalyzátorom progresie vírusu v ženskom tele je tiež škodlivé návyky – neustále používanie alkoholu, malígne fajčenie. Rizikové faktory sú zápalové procesy v tele, imunosupresívne ochorenia.

Na druhej strane je to infekcia ľudského papilomavírusu, ktorá sa neskôr stane príčinou onkologickej choroby. Štúdie, ktoré sa uskutočňujú v priebehu mnohých rokov, ukazujú, že u žien sa HPV často stáva jednou z príčin ťažkého ochorenia – rakovina pošvy a vulva, skvamocelulárny karcinóm krčka maternice.

Homeopatia pri liečbe papillomy

Preto je dôležité vedieť, že prenos choroby prebieha hlavne prostredníctvom sexuálneho styku, ako aj s kontaktmi s domácimi, počas lekárskych manipulácií a počas prechodu dieťaťa cez pôrodný kanál. Tiež sa potvrdili informácie o infekcii lekárov v procese lekárskej manipulácie.

Pre sexuálneho partnera je pacient s ľudským papilomavírusom nákazlivý.

Infekcia papilomavírusu u žien a mužov je často spojená s inými ochoreniami, ktoré človek dostane sexuálne. V tomto prípade v prípade urogenitálna chlamýdióza, bakteriálna vaginóza, mykoplazmózy a niektoré ďalšie choroby, je progresia HPV infekcie oveľa aktívnejšia.

V dôsledku toho sa obe ochorenia premenili na chronickú formu a genitourinárna sféra pacienta trpí patologickými zmenami, vyvíjajú sa zápalové procesy. V tomto prípade sú ťažkosti liečiť veľmi ťažko. Ak má pacient infekciu papilomovírusu a pohlavne prenosnú chorobu, celkové trvanie liečby trvá oveľa dlhšie, často dochádza k relapsom.

Okrem vyššie uvedených faktorov vývoj alebo relaps HPV prispieva k celkovému zhoršeniu imunitného systému, závažnej hypotermii, hormonálnej nerovnováhe, niektorým lekárskym zásahompotrat, úvod intrauterinné antikoncepčné prostriedky). Tiež zvyšuje riziko infekcie u tehotných žien. Viac náchylné k porážke vírusov v tele, ktorých nedostatočný obsah vitamínov, kyselina listová.

Manifestácia papilmavírusovej infekcie

Papilomavírus u mužov a žien nevykazuje viditeľné symptómy počas dostatočne dlhého časového obdobia. Ale vírus rozvíja aktívnu životnú aktivitu v ľudskom tele, čo vedie k negatívnym následkom. Podľa zdravotníckych štatistík sa mierny stupeň dysplázie v 10% prípadov zmenil na závažné; mierny stupeň dysplázie – v 20% prípadov; Veľmi silný stupeň dysplázie sa postupne mení na onkologickú chorobu v 12% prípadov. Avšak obdobia prechodu jednej fázy choroby na druhú sú pomerne dlhé. Preto má pacient aj lekár čas na urobenie všetkého, aby zabránil budúcemu vývoju rakoviny.

trvanie inkubačné obdobie choroba môže trvať inú dobu – od jedného mesiaca do jedného roka. Ale v priemere trvá tri až šesť mesiacov.

Najčastejšie choroba postihuje mladých ľudí. Papilomavírusová infekcia sa môže vyvinúť mnohými spôsobmi: jej príznaky sú veľmi rôznorodé. Vo väčšine prípadov sa u pacienta prejavuje infekcia papilomavírusom genitálne bradavice, ploché a obrátené kondylómy s vnútorným rastom, papilárne odrody kondylómov.

Genitálne bradavice sa vytvárajú u pacienta na koži a slizniciach. Majú širokú základňu alebo veľmi tenkú stonku, môžu vyzerať ako jeden uzlík alebo viacero výrastkov. Táto formácia na koži je ako karfiol alebo kohútik hrebeň.

na vnútorné (endofytické) je ťažké diagnostikovať vznik choroby kondylómu, pretože chýba značná lézia epitelu.

Na pohlavných orgánoch v miestach, kde sú poškodené, alebo ich neustály kontakt s vlhkosťou, naprgenitálne bradavice. U žien takéto formácie ovplyvňujú vagínu, malé labky, krčku maternice, oblasť v blízkosti konečníka, kožu na pohlavných orgánoch. Keď je človek nakazený, genitálne bradavice sa objavujú na žalúdkovom penise, v blízkosti predkožky, na perianálnej oblasti.

Keď je osoba infikovaná ľudským papilomavírusom typu 16, takzvaným hovädzí papuli. Tieto formácie sú podobné bežným bradavice alebo seboroickej keratózy. Tento typ ochorenia je najčastejšie diagnostikovaný u mladých ľudí a je kombinovaný s genitálnymi bradavicami a opar. Takéto formácie zmiznú spontánne, ale v niektorých prípadoch sa môžu stať malígnymi.

Farba genitálnych bradavíc môže byť telesná, ružová, červená. Niekedy na miestach, kde sa objavujú papilómy, dochádza k svrbeniu a preto, že sú ľahko traumatizované, bolesť sa objavuje v oblastiach ich vývoja. V období, keď sa kondylómy zvyšujú obzvlášť intenzívne, pacient môže pocítiť pocit pálenia, niekedy sa objavujú vredy na miestach takýchto útvarov.

Zriedkavo sú kondylómy, ktoré sa vyskytujú na vonkajších genitáliách, upravené na tzv obrovský kondylóm Buschke-Levenshteina. Spočiatku na genitáliách sa objavujú malé bradavice podobné formácie, ktoré rastú veľmi rýchlo a spájajú sa do jednej formácie. S rastom takého kondylómu sú základné tkanivá zničené, ale táto forma sa zriedkavo transformuje na malígnu formu.

U detí spôsobuje infekcia papilomu laryngeálna papilomatóza a výskyt genitálnych bradavíc. Vírus sa prenáša dieťaťu transplacentárnym spôsobom, ako aj počas prechodu dieťaťa cez pôrodný kanál. Niekedy je dieťa po pôrode infikované cestou do domácnosti.

Keď je tehotenstvo veľmi často infikovaná žena, má recidívu choroby. V tomto kondylóme rastie a stráca sa. Po pôrode sa choroba zvyčajne znižuje.

Diagnóza infekcie vírusom papilomu

Vzhľadom na skutočnosť, že je veľmi ľahké zistiť prítomnosť genitálnych bradavíc a papilomatózneho rastu dokonca bez špeciálnych nástrojov, diagnóza ochorenia je jednoduchý proces. Avšak v počiatočných štádiách ochorenia, keď sú kondylómy málo exprimované a pripomínajú len drsný povrch, je pomerne problematické ich určenie. Preto dôležitou metódou stanovenia diagnózy je cytológia bioptických vzoriek a škvŕn. Takzvaný Pap test sa uskutočňuje v prípade, že u žien vznikne lézia cervixu a vagíny. Ak odborníci určia prítomnosť koikilocytózy u pacienta (je to otázka cytoplazmatickej nekrózy a výskytu buniek podobných balónikom), potom sa toto označenie považuje za kritérium na hodnotenie infekcie pohlavných papilómov. Počas diagnostiky je možné získať potrebné informácie použitím kolposkopie, v ktorej sa zóna pravdepodobného poškodenia ošetrí 3% kyselinou octovou. V dôsledku toho sa ohniská stanú bielo-šedou.

Ak pacient nemá žiadne príznaky choroby, alebo nie sú vyslovené, potom sa na diagnostiku niekedy používa technika polymerázovej reťazovej reakcie. Táto štúdia tiež poskytuje príležitosť určiť, aký typ vírusu je človek infikovaný.

Liečba infekcie vírusom papilómu

Ak odhadujeme celkový počet infekčných ochorení, najrozšírenejšia je HPV infekcia. No, bohužiaľ, medicína v súčasnosti prakticky neponúka metódy na úplné zbavenie tejto choroby.

V dôsledku toho je liečba infekcie papilomavírusu zameraná predovšetkým na zbavenie sa genitálnych bradavíc, ako aj na vytvorenie podmienok, pri ktorých sa vírus násobil a postupoval čo najpomalšie.

Ak používate rôzne terapie, môžete sa vo väčšine prípadov zbaviť genitálnych bradavíc. Avšak v približne štvrtine prípadov došlo k relapsu ochorenia, ku ktorému došlo počas troch mesiacov.

Ak sa liečba ľudských papilomavírusov prakticky nevykonáva, môžu niekedy genitálne bradavice zmiznúť samy. Existuje však vysoká pravdepodobnosť, že bez liečby budú pokračovať kondylómy. Okrem toho je dôležité uskutočniť ďalšie štúdie, ktoré dokážu identifikovať prítomnosť pohlavne prenosných chorôb a vyliečiť ich.

Pri výbere liečebných metód lekár nepovoľuje použitie toxickej terapie, ako aj procedúry, ktoré prispievajú k vzniku jaziev a jaziev. Liečba choroby je predpísaná so zreteľom na to, kde sú lokalizované kondylómy, ako sa choroba prejavuje, aké choroby sprevádza, aký je všeobecný stav ľudského tela. Liečebný režim by sa mal vyberať výlučne individuálne.

K dnešnému dňu existuje mnoho rôznych metód na liečbu infekcie papilomavírusu. Najmä chirurgická excízia tvarov, kryoterapia, laserová terapia, použitie elektrochirurgických metód, diatermokoagulačná metóda sa praktizujú ako deštruktívne metódy.

Medzi chemickými metódami terapie sa liečia kyselina dusičná, solkoderm, feresol, kyselina trichlóroctová.

Okrem toho sa pri liečbe ľudského papilomavírusu používajú cytotoxické lieky: podofylotoxin, 5-fluóruracilu sú, podofillin. V procese kombinovanej liečby, interferóny. Najvýhodnejšou je kombinovaná liečba.

Pri liečbe gravidných žien by ste nemali váhavo používať terapiu čo najskôr. V tomto prípade sa používajú iba fyzické destrukčné metódy liečby, napríklad kryoterapia.

V procese liečby je dôležité vedieť, že človek nie je nositeľom tohto vírusu na celý život. Ak je však vírus detegovaný trikrát a intervaly medzi progresiou ochorenia sú 4 mesiace, riziko rakovinového epitelu sa zvyšuje 14-krát.

Pri akýchkoľvek prejavoch infekcie papilomavírusom sa v žiadnom prípade nesmie vykonávať nezávislá a nesystematická liečba, aby sa nevyvolávali komplikácie.

Prevencia infekcie papilmavírusom

Dodržiavaním metód prevencie infekcie papilomavírusom je možné výrazne znížiť riziko určitých onkologických patológií u žien a mužov. Existuje niekoľko typov preventívnych metód. Takže ako primárna prevencia papilomavírusu je dôležitá včasná detekcia ohnisiek infekcie a rizikových faktorov, ktoré prispievajú k jej šíreniu. Takisto sa zvažujú metódy primárnej prevencie očkovanie proti ľudskému papilomavírusu. Najefektívnejší účinok takejto očkovacej látky bude, ak bude predstavený mladým ľuďom pred pohlavným stykom.

Metódy sekundárnej prevencie tejto infekcie zahŕňajú použitie skríningových diagnostických programov, ktoré dokážu diagnostikovať ochorenie čo najskôr.

Terciálna prevencia zahŕňa zníženie pravdepodobného relapsu u ľudí, ktorí už boli infikovaní ľudským papilomavírusom.

Jedným z najdôležitejších momentov prevencie choroby je vzdelávacia práca medzi dospievajúcimi, ktorí začnú sexuálne vzťahy. Mladí ľudia by si mali byť jasne vedomí rizika kontrahovania papilomavírusu a iných pohlavne prenosných chorôb.

Jednoduchou, ale veľmi účinnou metódou prevencie bude použitie kondómov v sexuálnom styku s nepravidelnými sexuálnymi partnermi. Ak má osoba infekciu, je dôležité vykonať prieskum všetkých sexuálnych partnerov infikovaných za posledný rok.

Čo je ľudský papilomavírus

Svetová zdravotnícka organizácia študovala HPV – tak krátko nazývaný ľudský papilomavírus, a zistila, že infikovala viac ako 60% ľudí na Zemi. A niektoré z nich sú iba nosičmi, zatiaľ čo v iných sa prejavuje vo forme papilomatózy kože, slizníc, avšak v niektorých prípadoch ľudský papilomavírus spôsobuje bunkovú degeneráciu a rakovinu.

Takáto vysoká prevalencia a onkogénnosť tohto vírusu spôsobila osobitný záujem lekárov a vedcov. Vývoj vakcíny proti ľudskému papilomavírusu prebieha už dlho. Zničiť HPV úplne zlyhá, i keď existujú spôsoby, ako ich zistiť, a dokonca aj vakcína. Ťažkosti v boji proti vírusu vznikajú v dôsledku povahy jeho šírenia a nedostatku liekov, na úplné vyliečenie. Aký je ľudský papilloma vírus, pretože nemajú nakazí, príznaky choroby, z ktorého sa má liečiť, zvláštnosti jeho priebehu u žien a mužov, rovnako ako preventívne opatrenia – tieto otázky budú diskutované nižšie.

Ako sa prenáša ľudský papilomavírus?

Mnoho ľudí sa zaujíma o to, ako sa môžete nakaziť ľudským papilomavírusom. Prekvapivo sa môžete infikovať rôznymi spôsobmi, čo podporuje šírenie vírusu na svete. Tento vírus sa prenáša z jedného človeka na druhej kontaktných domácnosti spôsobom, že je nemožné, aby sa zabránilo infekcii vzhľadom k tomu, že človek nemôže žiť mimo spoločnosti a nepoužiť domácnosti.

Najstrašnejšia vec je, že aj novonarodené dieťa môže dostať tento vírus od matky počas pôrodu, keď prechádza cez pôrodný kanál. V mnohých prípadoch sa to odhalilo už v prvých rokoch života, keď má dieťa papilómy v ústach a na koži.

Ako sa prenáša a šíri ľudský papilomavírus? Najčastejšou infekciou môže byť v nasledujúcich prípadoch.

 1. Pri nedodržiavaní osobnej hygieny. Keď niekoľko ľudí používa rovnaké veci. Napríklad uterák, papuče, oblečenie. Tu je možné niesť a nedostatočne dobré spracovanie náradia po použití.
 2. Pri návšteve verejných miest. Môžu to byť kúpele, sauny, bazény. Dokonca aj zdravotnícke zariadenia sú zdrojom infekcie ľudským papilomavírusom, ak nespĺňajú normy pre ošetrovanie miestností a nástrojov s dezinfekčnými prostriedkami.
 3. Pri kontakte s nosičom vírusu. Určité kmene vírusu môžu byť infikované aj pri podaní ruky. A čo blízke vzťahy? Styk s nosičom, môže dôjsť k infekcii aj pri použití kondómu, aj keď do určitej miery znižuje riziko infekcie, ale nie úplne. Ak má rodina HPV nosič, pravdepodobnosť infekcie zvyšku rodiny je veľmi vysoká.

Homeopatia pri liečbe papillomy

Samozrejme, že HPV postihuje určité orgány a tkanivá, ale ich vysoká prevalencia medzi obyvateľmi často spôsobuje ochorenie. A čo 40% obyvateľov, ktorí nemajú vírus? Faktom je, že vírus nemôže vždy prežiť v silnom organizme, existujú faktory, ktoré prispievajú k jeho prežitiu.

Príčiny infekcie

V ktorých prípadoch sa človek nakazí HPV alebo ľahko sa stane nosičom. Náš imunitný systém bojuje proti akýmkoľvek cudzím prvkom, ktoré sa dostávajú na pokožku alebo do tela.

Keď malé množstvo vírusu vstúpi do zdravého tela s dobrou imunitou, imunitné bunky ho zničia a infekcia sa nevyskytuje. Ale ak je človek oslabený, má metabolickú poruchu, metabolizmus.

Vírus je infikovaný, ak existuje:

 • zníženie všeobecnej imunity;
 • porušenie hormonálneho pozadia;
 • stres, nadmerná práca;
 • nesprávna strava;
 • choroby, ktoré spôsobujú metabolické a metabolické poruchy;
 • pretože existuje reštrukturalizácia organizmu a zmena hormonálneho zázemia.

Čo je nebezpečné pre ľudský papilomavírus, ak je tak ťažké vyhnúť sa infekcii?

Typy kmeňov a chorôb, ktoré spôsobujú

Bolo identifikovaných niekoľko kmeňov HPV, z ktorých každý je prispôsobený na to, aby žil v určitých ľudských bunkách. Mnohé kmene, napríklad 2, 4, 26, 29, 57 spôsobujú vývoj normálnych bradavíc na koži. Iné sú schopné spôsobiť vývoj genitálnych bradavíc (6, 42, 11, 54), ale zároveň namáha 6 a 11 môžu byť detekované v rakoviny dýchacích ciest alebo pľúc, hlavy a krku.

Schopnosť vírusu zvýšiť pravdepodobnosť vývoja nádoru zmenou buniek ľudského tela sa nazýva onkogenicita. Preto medzi ľudskými papilomavírusmi sa rozlišujú kmene, ktoré nemajú túto schopnosť, a keď sa človek nakazí, vyvinú sa bradavice, papilómy na koži a slizniciach. Môžu byť tiež nebezpečné, ale ľahko sa ošetria chirurgicky. Po ich odstránení sa zriedka opakujú, a preto patria do benígnych novotvarov.

Ľudský papilomavírus s mimoriadne vysokým onkogénnym typom najčastejšie postihuje reprodukčné orgány žien. Kmene, ktoré spôsobujú, sú ľudský papilomavírus typu 16 a 18. Zavolajte na onkológiu, môžete tiež zahrnúť 31, 39, 35, 33 a mnoho ďalších druhov. Preto sa ich snaží identifikovať u žien s testom na HPV.

Prítomnosť týchto kmeňov v tele ženy môže viesť k výskytu závažných onkologických ochorení, ako je zhubný nádor krčka maternice alebo karcinóm dlaždicových buniek.

Symptómy ochorenia

Príznaky ochorení spôsobených ľudským papilomavírusom sú odlišné. Závisí to od toho, čo človek nakazil. Keď sú infikované kmeňom, ktorý spôsobuje tvorbu papilómov a bradavíc, objavujú sa na koži a slizniciach, ale toto nie je jediné znamenie. Ako inak sa manifestuje ľudský papilomavírus? Jedným z najživších prejavov HPV sú genitálne bradavice. Tieto mastoidné formácie sú ružovo sfarbené, často sú ľahšie ako sliznice, ale niekedy majú jasnejšiu farbu. Chystáte sa do skupiny niekoľkých kusov, vyzerajú ako hrebeň alebo kvitnúce kvetenstvo. Ich detekcia naznačuje, že pacient má HPV, ktorý sa musí liečiť.

Symptómy ľudského papilomavírusu u mužov sa môžu líšiť od symptómov, ktoré sa vyskytujú u žien. Samozrejme, je to kvôli rozdielnej štruktúre ich reprodukčných orgánov. Vaginálna sliznica, krčka maternice, je pre vírus priaznivejšia. Je tam, vzniknú genitálne bradavice a môžu byť znovuzrodení, zhubné. Ich vzhľad, rovnako ako zmeny v koži, ústnej sliznice – zjavné príznaky ľudského papilomavírusu.

Známky infekcie papilomavírusu u žien

Vírus ľudského papilomu u žien ovplyvňuje mukózne reprodukčné orgány, krčka maternice. Niekedy polypy, ktorých vývoj je tiež spojená s HPV môže byť tiež vytvorený v maternici, že mladé ženy, môže spôsobiť krvácanie a neplodnosti. Ale ešte nebezpečnejšia je schopnosť vírusu pôsobiť na bunky sliznice a meniť ich.

Niektoré vysoko onkogénne typy ľudského papilomavírusu u žien, ktoré sú schopné krčka maternice zmena slizničných buniek, čo spôsobuje dysplázia, aplázia. Táto nekontrolovaná reprodukcia, ktorá vo viac ako polovici prípadov vedie k vzniku malígneho nádoru. Najčastejšie onkologický nádor na krčku spôsobuje typ 16 alebo 18 vírusu ľudského papilomavírusu.

Tiež sa často zistili vírusy typu 6, 11, ktoré prispievajú k tvorbe špicatých a plochých bradavíc – považujú sa za prekanceróznu chorobu, ktorú často predchádza dysplázia. Liečba spočíva v ich povinnom odstránení, po ktorom nasleduje histologické vyšetrenie tkanív pod mikroskopom.

Nebezpečenstvo predstavuje ľudský papilomavírus a počas tehotenstva. Hoci sa vírus nepreniká do plodovej vody, a preto nemôže nakaziť dieťa, ale tam je vysoká pravdepodobnosť infekcie v prípade, že žena nájdená v pošve genitálnych bradavíc. Potom sa dieťa môže nakaziť počas pôrodu, čo vedie k rozvoju jeho papilomatózy v ústnej dutine, hltane.

Liečba proti vírusu papilómu sa počas tehotenstva neuskutočňuje, pretože drogy môžu mať nepriaznivý vplyv na plod. Iba v treťom trimestri sa môžu vymenovať niektoré antivírusové lieky. Preto ak máte v úmysle otehotnieť, musíte prejsť vyšetrením vopred a vykonať testy na rôzne infekcie tak, aby vaše dieťa neubližovalo.

Papilomavírusová infekcia u mužov

Ľudský papilomavírus je tiež bežný u mužov, ale kvôli rozdielom v štruktúre pohlavných orgánov zvyčajne postihuje kožu okolo konečníka a rektálnej sliznice.

V týchto oblastiach je vývoj genitálnych bradavíc a často vedú k karcinómu dlaždicových buniek konečníka.

Metódy na detekciu ľudského papilomavírusu

Vysoká onkogenita niektorých kmeňov HPV vyžaduje ich včasnú detekciu. Na tento účel bolo vyvinutých niekoľko testov, ktoré dokážu detegovať vírus, ak je jeho koncentrácia v tkanivách zvýšená a môže spôsobiť ich degeneráciu. Tam sú, samozrejme, v teste bunkovej cytológia (PAP test), ktorý je súčasťou série preventívnych opatrení v prieskume žien, ale cytológie schopní preukázať už modifikovaných buniek, s touto analýzou nie je špecifický pre HPV.

Laboratórna skúška na ľudský papilomavírus sa nazýva HPV test. Z testu PAP sa líši v tom, že sa vykonáva reťazovou polymerázovou reakciou (PCR). Umožňuje izolovať a študovať DNA vírusov určitého typu a ich koncentráciu v zhromaždenom materiáli.

Ako zvyčajne vykonáte analýzu ľudského papilomavírusu u žien? Zvyčajne sa to deje škrabaním z krčka maternice, menej často z močovej trubice alebo z cervikálneho kanála. Tento test je veľmi špecifický a umožňuje identifikovať nielen typ vírusu, ale aj jeho koncentráciu v tkanivách. Test ukazuje:

 • keď sa genitálne bradavice nachádzajú v genitálnej oblasti a v konečníku;
 • ak sa ako výsledok testu PAP zistí degenerácia buniek (dysplázia);
 • počas preventívneho vyšetrenia.

Detekcia vírusu počas HPV testu neznamená vždy rakovinu. Takže pri absencii dysplázie zostáva žena v pozorovaní a test sa opakuje po 6 mesiacoch. Opakovaná detekcia HPV, najmä vysoko onkogénne kmene 16 a 18, hovorí o riziku vzniku rakoviny nádorov krčka maternice a potrebe ošetrenia. Na liečbu sa používajú antivírusové a imunomodulačné liečivá. Vyšetrovanie by sa malo zopakovať, pretože vysoká koncentrácia týchto kmeňov nám umožňuje povedať, že pacient je ohrozený.

Pozitívny HPV test s cervikálnou dyspláziou druhého stupňa vyžaduje chirurgický zákrok, menovite odstránenie maternice, operácia sa nazýva extirpácia. Odstráňte nielen postihnuté tkanivá maternice, ale v niektorých prípadoch sa vyžaduje odstránenie vajíčkovodov, vaječníkov. Je to potrebné, ak existuje podozrenie na metastázu nádoru. Pomáha zistiť včasné metastázy pomocou počítača, magnetického rezonančného zobrazenia, PET-CT.

Liečba ľudského papilomavírusu

Pri detekcii ľudského papilomavírusu u žien je liečba najčastejšie chirurgická. Poškodené papilómy sú vyrezané, excízia je niekedy laserová, elektrokoagulačná alebo kryoterapia. Štúdia tkaniva na histológii by sa mala vykonať s cieľom vylúčiť degeneráciu do rakovinového nádoru. Preto sa metóda kryoterapie s genitálnymi bradavicami nie vždy ukazuje, pretože bunky s takýmto odstránením sú poškodené viac, čo môže viesť k chybnej analýze.

S plochými bradavicami, ktoré sa častejšie nachádzajú na krčku maternice alebo vaginálnej sliznici, urobte biopsiu. To znamená, že si pre analýzu vezmite kus tkaniva a ak nie je žiadna dysplázia, potom rezy kondylómu odstráňte spolu s miestom priľahlého tkaniva. Keď sa zistí degenerácia buniek, vyžaduje sa radikálnejšia operácia a v niektorých prípadoch exstirpácia.

Ako inak možno liečiť ľudský papilomavírus? Ak neexistuje žiadna bunková dysplázia, predpisujú sa antivírusové lieky. Pred vymenovaním musíte určiť typ vírusu, pretože predpísané predpisy a lieky, ktoré sa s nimi používajú, sa líšia pre rôzne typy vírusu. Užívanie antivírusových liekov bez predpisovania lekára nemá zmysel, pretože mnohé z nich sú neúčinné u niektorých typov HPV. Súčasne je potrebné použiť nešpecifickú liečbu, ktorá je zameraná na zvýšenie celkovej imunity.

Môže sa vyliečiť ľudský papilomavírus? Žiaľ, nemôžete sa ho úplne zbaviť. Po infikovaní človek zostáva nositeľom života. Môžete obmedziť len svoju činnosť, a preto musíte odstrániť papilómy, bradavice, užívať antivírusové lieky, ktoré lekár určí a čo je najdôležitejšie, pomôcť telu prekonať vírus. Zdravý spôsob života – to nie je ľahké slová, osoba, ktorá sleduje svoje zdravie, dobre jesť, športuje, a tým zvyšuje imunitu. Dobrá imunita môže zabrániť infekcii a zabrániť vírusu v bezpečnom vývine v tele, ktoré spôsobuje ochorenie.

Pomôže liečba ľudovej liečby?

Ak sa u ženy vyskytne vírus ľudského papilómu, nemôže sa liečba ľudovými prostriedkami vykonať!

Ľudové lieky fungujú dobre s papilómami na koži alebo bradaviciach, toľko sa snaží vyliečiť rovnako a bradavice. To je nebezpečné a v niektorých prípadoch spôsobuje opačný účinok, čím sa zvyšuje dysplázia maternice. Odstránenie by sa malo vykonať na lekárskych klinikách, aby sa vykonalo histologické vyšetrenie materiálu na dyspláziu.

Z ľudových liekov môžu pomôcť tie, ktoré pomáhajú zvyšovať celkovú imunitu. Mnohé z nich sa môžu používať u detí, aby sa zabránilo infekcii vírusom v každodennom živote.

Špecifická a nešpecifická profylaxia

Pokiaľ ide o metódy nešpecifickej prevencie, je to samozrejme dodržiavanie hygieny, pravidiel správania na verejných miestach, zvyšovania celkovej imunity a potreby vyhnúť sa promiskuitosti.

Metódy špecifickej prevencie sú vakcíny, ktorých vývoj sa uskutočňuje viac ako 30 rokov. V súčasnosti existuje očkovacia látka Gardasil, ktorá sa používa na očkovanie detí a mladých dievčat pred sexuálnym stykom. Očkovacia látka sa môže používať už 9 rokov. U dospelých nemá výsledok očkovania účinok, pretože vakcína nefunguje, keď už došlo k infekcii. Vakcína Gardasil je zameraná na 4 najčastejšie kmene vírusu ľudského papilómu, a to 16, 18 a 6, 11. A ak už ste už nakazený niektorým z týchto typov vírusu, očkovanie pomôže zabrániť infekcii zvyškom.

Ľudský papilomavírus, najmä niektoré z jeho vysoko onkogénnych typov, často vedie k rozvoju malígneho nádoru, takže musíte včas kontaktovať lekára, ak máte podozrenie z infekcie a podstupujete pravidelné preventívne vyšetrenia. V žiadnom prípade nemôžete urobiť samoliečbu, pretože existuje veľa pozorovaní, keď sa zvýšila samovoľne sprostredkovaná dysplázia buniek, čo významne zmenilo prognózu ochorenia a mohlo by viesť k metastáze.

Leave a Reply